Автор Тема: Изтръпване на ръката и голями болки  (Прочетена 3427 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен _lucifer_

• Full Member
  • Публикации: 73
Изтръпване на ръката и голями болки
« -: Август 02, 2010, 05:50:57 am »
от известно време насам всяка божа вечер се събуждам от мн силна болка в лявата ръка...предпологъм че се е получило от постоянното натискане на стегнатия съединител и вибрации на мотора SmileБолката е адски силна щом ме събуждам от болката... дланта ми е изтръпнала заедно със пръстите.... "болката наподобява  множествено счупване"направо сълзи ми потичат и  по цели нощи не мога да спя от болка:)болката и изтръпването се появява само вечер като  легна и се отпусна и заспя а докато карам мотора и 2 те ръце ми изтръпват до степен че стават безчуствени и през 5 минути си ги тръскам докато карам за да усещам масура,съединителя и пр спирачка. Surprised
някакво лекарсто да ми препоръчате ??? Surprised Surprised Surprised

Неактивен Еомер

• Hero Member
  • Публикации: 721
Re: Изтръпване на ръката и голями болки
« Отговор #1 -: Август 02, 2010, 06:42:45 am »
Докторчето, ти личен опит ли споделяш?
vladimirvasilev81@gmail.com
password:1313131313

Неактивен KAWA-ER5

• Hero Member
  • Публикации: 261
« Отговор #2 -: Август 02, 2010, 08:19:19 am »
от известно време насам всяка божа вечер се събуждам от мн силна болка в лявата ръка...предпологъм че се е получило от постоянното натискане на стегнатия съединител и вибрации на мотора SmileБолката е адски силна щом ме събуждам от болката... дланта ми е изтръпнала заедно със пръстите.... "болката наподобява  множествено счупване"направо сълзи ми потичат и  по цели нощи не мога да спя от болка:)болката и изтръпването се появява само вечер като  легна и се отпусна и заспя а докато карам мотора и 2 те ръце ми изтръпват до степен че стават безчуствени и през 5 минути си ги тръскам докато карам за да усещам масура,съединителя и пр спирачка. Surprised

колега скоро четох подобна тема момчето получаваше болки в ръцете, оказа се че проблема е от липсата  на подходящи тежести успокоители на кормилото  Линкове към други форуми са забранени
« Последна редакция: Август 02, 2010, 04:07:06 pm от sith_of_darkness »
живота е смъртоносна болест предавана по полов път

sith_of_darkness

• Гост
« Отговор #3 -: Август 02, 2010, 04:09:42 pm »
А пробва ли друг мотор да видиш как е  :occasion18:

Неактивен gafcata

• Sr. Member
  • Публикации: 134
« Отговор #4 -: Август 02, 2010, 04:32:26 pm »
А пробва ли друг мотор да видиш как е  :occasion18:

На първо четени на поста ти , си помислих че е ташак . НО!!! Това , което казваш има много смисъл в него . Наистина , Данчо , покарай на някой приятел мотора. Ако и тогава те боли , значи не е проблема в мотора , а е в теб.

Неактивен iliankr

• Sr. Member
  • Публикации: 117
« Отговор #5 -: Август 16, 2010, 09:20:11 am »
При мен беше същото, но ръцете не ме боляха, а само изтръпваха. Оказа се, че след като смених балансьорите, новите са почти 2 пъти по леки и немогат да поемат вибрациите. Пак си сложих старите и проблема изчезна. Виж си и баланса на предната гума.
яденье, пиенье и те такаааааа...........

Неактивен Тошков

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 9
« Отговор #6 -: Септември 03, 2010, 09:37:59 pm »
от известно време насам всяка божа вечер се събуждам от мн силна болка в лявата ръка...предпологъм че се е получило от постоянното натискане на стегнатия съединител и вибрации на мотора SmileБолката е адски силна щом ме събуждам от болката... дланта ми е изтръпнала заедно със пръстите.... "болката наподобява  множествено счупване"направо сълзи ми потичат и  по цели нощи не мога да спя от болка:)болката и изтръпването се появява само вечер като  легна и се отпусна и заспя а докато карам мотора и 2 те ръце ми изтръпват до степен че стават безчуствени и през 5 минути си ги тръскам докато карам за да усещам масура,съединителя и пр спирачка. Surprised

Понеже имам отношение към проблеми по костите ще взема отношение:

Не знам на колко години си, но вероятно си получил тежко натъртване на ставата на китката или палеца. Това вероятно става при преминаване през дупка. Мен доста ме боляха китките от CBR-a при нашите пътища. Друг възможност е прищипване на нерв от гръбначния стълб. Често болката се появява чак  в края в сътоветният крайник. Във всеки случай Нека ти снимат ръката може да има шип без значения на колко години си. Без да ти е ясната диагнозата не си помисля за лечение! Ако на пример сложиш загряващ компрес или мехлем и не е нерв ще ти се подуе нараненото място. Съответно, ако е мусколноставен проблем и се наплескаш с изстудяващ мехлем, ще ти се скове ръката въобще. Не съм лекар, доста съм изчел. Отиди в Горна Баня в травматологията има специалисти само по ръце вероято  ще ти го открият. Междувремнно не карай мотора.   

Неактивен Steev

• Hero Member
  • Публикации: 826
« Отговор #7 -: Септември 04, 2010, 03:09:11 am »
Ako техниката е наред (според написаното р6 2001), има доста лек съединител и приятно поведение без тресене и вибраций.
На първо време ще предложа да не стискаш кормилото,като на родео, а да си правиш кефа.
 после идва ред на проверките за криви джанти, баланс на гумите, да свериш за крива предница,и редовното ползване на ръкавици.
измежду другото може да пробваш с друга моторетка, за няколко дена.
Като ще е гарга-да е РУНТАВА !!!

Неактивен van_hellish

• Sr. Member
  • Публикации: 213
« Отговор #8 -: Септември 19, 2010, 08:08:03 am »
Човече като разбереш какво е сподели.Аз дори малко да покарам и лявата китка ме побърква , една постоянна тъпа болка.
Вярно че съм си чупил ръката там но предполагам има някакав изход.Мислех си да карам постоянно с ръкавици

Неактивен _lucifer_

• Full Member
« Отговор #9 -: Септември 19, 2010, 07:27:50 pm »
вече разбрах какво ми е на ръката:прещипан нерв и решението  е операция на мен вече ми я направиха и ми си възтановява ръката:) препоръчвам ти да отидеш в болница за преглед и тест  "Света София"НАМИРА СИ НА бул.България в София

Неактивен van_hellish

• Sr. Member
  • Публикации: 213
« Отговор #10 -: Септември 22, 2010, 04:48:53 pm »
Не мисля че при мен е толкова сериозно.По скоро вибрациите и дупките влияят на факта ,че съм си трошил точно тая китка.Мисля че при мен решението е стягане и стискане на зъби.
Успешно възстановяване :beer:

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2417
« Отговор #11 -: Октомври 05, 2010, 01:19:54 pm »
По-скоро се държите са кормилото, а не управлявате! Не требе! Затова боли!И аз бяха така но отдавна, мотора тежеше 240 кг и се чувствах по подобен начин и то само за 5 мин каране!

Неактивен ks;d

• Sr. Member
  • Публикации: 102
« Отговор #12 -: Октомври 06, 2010, 08:04:27 am »
И аз бях така,10 минути градско каране и после цял ден болки в китките че дори и в кръста.От както спрях да карам пистаци и минах на ендуро нямам никакви болки причинени от неудобна позиция.Така че колега пробвай друг клас мотори ендуро или турист и ако е по-добре ,предлагам да смениш ПВЦ-то,макар че и при ендуро и туриста може да имаш подобни проблеми но при тях може да пробваш с различни кормила има с различен ъгъл и височина по магазините,пък и самата стойка на тялото върху мотора е в по-естественна позиция отколкотопри ПВЦ-то.Не споменах и чопърите, при тях позицията на тялото е най-добра,все едно си седнал на бръснарски стол то и затова някъде така им казват.Дано се реши проблема ти само със смяна на мотора и да не се стига да доктори.

Неактивен Стареца

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 24
« Отговор #13 -: Ноември 16, 2010, 07:27:44 am »

Определено трябва да отидеш на лекар.Трябва да те види хирург,възможно е да не ти се захранва нерв на ръката от което ръката ти става безчуствена.Прави се операция.Ако много си закъснял проблема ти може само да се задълбочи.

Неактивен Urban

• Hero Member
  • Публикации: 365
« Отговор #14 -: Ноември 16, 2010, 10:09:45 am »
Не плашете човека с хирург, проблема е неврологичен, не хирургичен. Аз бях в същото състояние. Като спре да кара мотор, за 40 дни ще изчезне проблема. При 'чопъристите' подобен проблем няма, защото стойката и натоварването на китките е различно. При турист-спорт и писта, този проблем се среща не рядко (проверих, разпитвах..).  В крайна сметка изход няма, дори може да се наложи да се смени мотора, ако иска човек да не си прецаква китката, цялата ръка и да се буди нощем..

Неактивен guest86

• Hero Member
  • Публикации: 531
  • Кой ме накара да се кача на този мотопед
« Отговор #15 -: Ноември 17, 2010, 12:29:47 am »
По-изправената стойка е по-добра и за градско и за дълъг път.Затова туриста е за предпочитане.И мен ме болят китките от доста години,даже и топчета ми излизат от интензивно каране.Това са нормални неща.
Но случая ми се струва по сериозен

Неактивен _lucifer_

• Full Member
« Отговор #16 -: Ноември 17, 2010, 10:30:10 am »
вече разбрах какво ми е на ръката:прещипан нерв и решението  е операция на мен вече ми я направиха и ми си възтановява ръката:)

Неактивен A.Dyankov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Кара: Kawasaki ZZR 400
« Отговор #17 -: Май 21, 2014, 11:49:32 pm »
Аз карам от скоро, но още след примерно 2-рата седмица лявата китка започна да ме наболява и сега (няколко месеца по - късно) за 5 мин. каране изпитвам такава болка, че не искам да сменям скорости. Възможно е съединителя да е вдигнат малко по - нагоре (в смисъл извъртян), което кара ръката да се изкриви, а не да е изпъната и това да натоварва повече, но определено смяната на класът мотор не го приемам като вариант и вече и аз се замислям за преглед... Друго, за което си мисля, е че като карам се усещам от време на време как цялата ми тежест е изнесена на ръцете и то главно на лявата (може би от страх да не завъртя масура случайно) и тогава се поотпускам назад, но китката явно вече е прецакана и няма оправяне...

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 638
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc
« Отговор #18 -: Май 22, 2014, 09:15:34 am »
Пробвай да я мажеш с балсам "911" , намира се по аптеките и има няколко разновидности, струва около 6лв и върши много добра работа. Купи си с пчелна отрова, може и с окопник. Мажи 2 пъти на ден (сутрин и вечер), може и 3 пъти (и следобед). Дай си и малко почивка от мотора, докато ти се оправи добре ръката, а после си нагласи ръчката на съединителя да ти е удобна. Няма смисъл да се отпускаш повече на лявата ръка отколкото на дясната. Когато си отпуснат напред на мотора няма опасност да навиеш повече масура а точно обратното - връщаш газта. В краен случай махай тоя мотор и взимай скутер, няма да сменяш скорости.
Ако можеше да си орел, нямаше да се напъваш да си пръв сред гаргите......!!!

Неактивен @vankata

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 32
  • Кара: Honda CBR F4i
« Отговор #19 -: Май 22, 2014, 02:31:09 pm »
Аз карам от скоро, но още след примерно 2-рата седмица лявата китка започна да ме наболява и сега (няколко месеца по - късно) за 5 мин. каране изпитвам такава болка, че не искам да сменям скорости. Възможно е съединителя да е вдигнат малко по - нагоре (в смисъл извъртян), което кара ръката да се изкриви, а не да е изпъната и това да натоварва повече, но определено смяната на класът мотор не го приемам като вариант и вече и аз се замислям за преглед... Друго, за което си мисля, е че като карам се усещам от време на време как цялата ми тежест е изнесена на ръцете и то главно на лявата (може би от страх да не завъртя масура случайно) и тогава се поотпускам назад, но китката явно вече е прецакана и няма оправяне...

Опитай да си махнеш ръцете от кормилото да провериш дали мотора не дърпа на една страна - може да се дължи на усилие да го задържиш да се движи на право, и при постоянно претоварване да започва да те боли сериозно ръката.