Автор Тема: Клуб Вираго  (Прочетена 138698 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gillan

• Hero Member
  • Публикации: 454
Клуб Вираго
« -: декември 30, 2010, 03:55:33 pm »
сещате се каква е темата. Впечатления, кусури, хубави моменти и така нататак с нашите любими двуколесни зверове.

АААААААААаааааа да не забравя и по някоя и друга снимчица на вашето вираго качете.... пък кой знае може някога да се събереме някаде да покараме заедно
« Последна редакция: декември 30, 2010, 03:57:14 pm от gillan »
В редките моменти когато Инжинеро ми благоволеше да запали, цяла седмица имаше купони и банкети в двора ми на село Слатина.Как само вървеше на 3-та на 100 и така докато разбрах че имало и 4-та.Тогава летях със шеметните 135.Помислих си щом има и 4-та значи има и 5-та..... Потърсих 5-та с петата на

Неактивен coraddo

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 32
Re: Клуб Вираго
« Отговор #1 -: декември 30, 2010, 06:49:59 pm »
http://coraddo.snimka.bg/motorcycles/my-virago.559994.21904924.big - аз сигурно съм най-пресния тук, но да се представя - Кико от Пловдив
от 7 дни си имам Вираго 250 и още нямам обективни впечатления освен, че това е моторът, който винаги съм искал. Въпреки опитите на приятели мотористи да ме убедят да си взема поне 500кк, мога да кажа, че този мотор е идеален за ръста и теглото ми.

Неактивен ridedok

• Sr. Member
  • Публикации: 191
« Отговор #2 -: декември 30, 2010, 08:31:52 pm »
Кико да почерпиш като минеш през дежурната!Що не казваш за мотора бе мушмурок?Ще искам почерпка да знаеш!Иначе никакви факсове -сам ще се ги носиш!Лятото ще покараме заедно, нали?

Неактивен coraddo

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: декември 30, 2010, 10:39:24 pm »
разбира се, че ще почерпя - ама от работа нямам време още да му се нарадвам

Неактивен dreben

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 23
« Отговор #4 -: януари 06, 2011, 08:29:19 pm »
Айде и аз да се намеся - ако не беше скапания бендикс, Вирагото щеше да е перфектния мотор.Пасна ми идеално, само размерите му са малко малки.Ето и повече подробности за моето - XV1000 85г.- купих го на щайги в насипно състояние и ми отне година и малко да го възстановя.

Uploaded with ImageShack.us

Неактивен БЪЛГАРИН

• Sr. Member
  • Публикации: 149
« Отговор #5 -: януари 07, 2011, 02:57:46 am »
до колкото знам проблеми със стартера/включвателя имат само двигателите от750 кубика на горе,аз карах 535 повече от 2 години и нямах абсолютно никакви проблеми - сменях само консумативи,освен това ми беше първия мотор,така че съм очарован от този модел  :hello:

Неактивен the maj

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #6 -: януари 10, 2011, 08:35:52 pm »
Привет на всички от темата.
В момента нямам много свободно време, но ще се опитам да поддържам огъня.
Убеден съм, че доста фенове на ВЕЩИЦАТА ще се включат.
 :cheers:

Неактивен the maj

• Newbie
  • *
« Отговор #7 -: януари 11, 2011, 12:53:42 pm »
И снимчицата.

Неактивен gillan

• Hero Member
В редките моменти когато Инжинеро ми благоволеше да запали, цяла седмица имаше купони и банкети в двора ми на село Слатина.Как само вървеше на 3-та на 100 и така докато разбрах че имало и 4-та.Тогава летях със шеметните 135.Помислих си щом има и 4-та значи има и 5-та..... Потърсих 5-та с петата на

Неактивен the maj

• Newbie
  • *
« Отговор #9 -: януари 19, 2011, 09:28:10 pm »
Някой ако е правил успешни ремонти на тракащият "стартер" нека сподели. ??????????????
В близките дни мисля да поработя върху стегнатостта на клипсовете така, че да ги вкарам в технологичните параметри.

« Последна редакция: януари 19, 2011, 09:33:56 pm от the maj »

Неактивен shakeysam

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 21
« Отговор #10 -: януари 20, 2011, 09:16:10 pm »
Някой може ли да ми помогне , търся тапи за тръбичките на маншони ( фланци) към карборатор за Yamaha Virago 400/535 ?

Неактивен shakeysam

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 21
« Отговор #11 -: януари 22, 2011, 04:43:07 pm »
Ето това ми трябва.

Неактивен kirito

• Newbie
  • *
« Отговор #12 -: януари 23, 2011, 08:11:41 pm »
впе4атленията ми са добри,ама имам 400 вираго и не мога да го регистрирам

Неактивен БЪЛГАРИН

• Sr. Member
  • Публикации: 149
« Отговор #13 -: януари 24, 2011, 08:05:32 am »
защо не можеш да го регистрираш - заради децибелите от ауспуха ли

Неактивен yuskomaster

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 10
  • my Virago
« Отговор #14 -: януари 31, 2011, 10:25:57 pm »
Здравейте,колеги!Включвам се и аз с моята "вещица"535,която обичам страшно много!Карам я две години без никакви проблеми(да чукна на дърво)!Търся гуми за нея!Ето и снимка:
I love my Virago

Неактивен coraddo

• Jr. Member
  • **
« Отговор #15 -: февруари 01, 2011, 10:11:41 pm »
колеги някой да е сменял крушката на скоростомера - моята прекъсваше и сега нацяло спря - ще се радвам да ми споделите ако знаете какъв е начинът за отваряне и какъв модел крушка да търся - благодарско :)

Неактивен gillan

• Hero Member
« Отговор #16 -: февруари 07, 2011, 09:09:46 am »
аз нямам скоростомер. но защо е спряла лампата да нямаш пак някакви проблеми с токовете? когато аз имах първо лампата за свободната скорост ми спря не е зле да провериш токовете. иначе си изтегли от нета един мануал за вирагото и там е описано има и снимки как се сменя

Неактивен gillan

• Hero Member
« Отговор #17 -: февруари 07, 2011, 09:16:34 am »
абе пичове да ви питам някой от вас членува ли в клуб аз съм в планински братя. но от известно време ми се върти в главата и един паралелен клуб само за колеги който карат вираго. ако някой е навит да пише може да измислим нещо.

Неактивен coraddo

• Jr. Member
  • **
« Отговор #18 -: февруари 07, 2011, 06:44:05 pm »
здравейте - токовете са наред, тази крушка прекъсваше от самото начало и явно и е дошло времето. Ще потърся в нета упътване, защото в това което го имам вече не намерих откъде се сменя тази крушка.
п.с. аз членувам в клуб, но водолазен :) сектретар и инструктор съм по тази дисциплина, но идеята ти е добра - с каквото мога да съдействам, насреща съм :)

Неактивен coraddo

• Jr. Member
  • **
« Отговор #19 -: февруари 08, 2011, 12:24:06 am »
Колеги по въпроса за смяна на крушката на километража - в крайна сметка се справих сам, след като не намерих инфо в нета. Процедурата е следната: 1. развъртат се двата болта под скоростомера, които държат и стойката за фара 2. развърта се жилото на километража 3. развърта се болтчето, което държи механизма към кутията 4. изважда се гумената фасунка и крушката се сменя

п.с. голям зор видях с развъртането на шестограмните болтове под скоростомера - много е малко пространството и не може да се развъртат с пълен оборот, ако някой има малка тресчотка в случая ще му свърши идеална работа