Автор Тема: Клуб Вираго  (Прочетена 102545 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен wess66

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 19
Re: Клуб Вираго
« Отговор #320 -: май 30, 2018, 11:11:25 pm »
Извинявам се, че наистина не обясних точно. Мотора е Yamaha 535 Virago, дълго време не беше пален, когато опитах да го запаля, изобщо не препатка дори, проверих - свещи, гориво - всичко си беше ОК. Тогава впръснах със спринцовка гориво директно в цилиндрите, мотора запали веднага и угасна. Помпата си работи нормално, явно проблема е в карбовете. Нямах време да разглобявам, дали мембрани или нещо друго е ? 

Неактивен wess66

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 19
« Отговор #321 -: май 31, 2018, 05:46:54 pm »
Оправих го. ''Сух карбуратор". Разглобих, почистих, сглобих и моторчето стъкна веднага. 

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7878
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #322 -: май 31, 2018, 05:56:17 pm »
Ай честито :cheers:
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен 9182

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 6
  • Кара: yamaha fz6
Високи обороти?
« Отговор #323 -: юни 04, 2018, 12:24:58 pm »
Здравейте,

Имам въпрос към запознатите, ще се радвам ако споделите какво мислите :)

Последните два дни мотора (Вираго 535 - 93), на няколко направи следният номер. Наложи ми се да карам из града повече време (в трафик, горещо време...) и като загря подобаващо след поредният светофар, започна да държи много високи обороти на свободна скорост, като включа на скорост няма проблем (т.е. като тръгна и като върна газта оборотите падат под тия който са на свободна), т.е. проблема е само на свободна. Спрях и го загасих, след това си запали и работеше добре, до момента до който не тръгнах и на следващият светофар същата работа (с високите обороти)
Изключих го да изстине и след това нямаше проблеми ( и задръствания).

На следващият ден го направи същото нещо. Проблема е че и в двата дни след като почна да ги прави номерата и се прибрах т.е нямах възможност да покарам и да се охлади в движение, за да видя дали след това ще се нормализират оборотите.

Какво мислите по въпроса, някой имал ли е пободен проблем. Абсолютно не е задължително проблема да е от загравянето, просто споделям какво съм забелязъл.

Поздрави

Неактивен bodaxv

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 41
  • Кара: Dominator NX250, Virago 535,Virago750
« Отговор #324 -: юни 15, 2018, 08:55:06 pm »
на тези матаретки е така. нормално е като загрее да вдигне обороти. гледай колкото може да не стигаш до този момент. т.е. дебни светофарите по-отдалече за да не спираш и да бръмчиш на място. ако не-направи почивка някъде за малко.  аз също бръмча из града всеки ден, проблемите излизат повече вечер, когато е по-топло...

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 556
  • Кара: TDM900
« Отговор #325 -: юни 15, 2018, 09:49:20 pm »
 Като карах въздухара,често го гасвх по светофарите..понякога и преди тях,та по инерция..
Повече мислех не за мотора, а за макаричките си, че се свсряваха покрай желязо нагрято на 150+ градуса

Неактивен Devil Inside

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 11
« Отговор #326 -: юни 15, 2018, 11:28:40 pm »
Колеги аз съм 535 и нямам подобен проблем в града. Купих си един датчик(термометър.... не знам как се нарича) за маслото в двигателя. Струва 60лв и се навива вместо капачката за маслото (горната, тази за наливане). никога не съм стигал до червената зона която почва на 120гр. даже над 100гр съм вдигал само 1-2 пъти. На дълъг път при 100км в час си държи 80гр.
В града дига до към 100 понякога, но като тръгнеш за 1-2 мин пада. Сега... че не мери точно е възможно, но все пак. Отгоре на всичко съм над 100 кила, но пък него юркам като състезател(често).... Може да ти е тежка ръката....

Неактивен 9182

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 6
  • Кара: yamaha fz6
« Отговор #327 -: юни 21, 2018, 11:02:18 am »
Мерси момчета,

Не, не ми е тежка ръката :)

Това са случи няколко пъти просто оборотите не искаха да падат и сега се научих като спирам на светофар или стоп просто на давам междинна газ като сменям предавките надолу и така оборотите се запазват.
Тия дни ще сменям масло филтър и т.н. НО забелязох, че единият бензинов маркуч който излиза от ляво под резервоара (като си седнал на мотора) е леко напукан и много леко е почнал да сълзи та трябва да сме го сменям имате ли представа какъв размер е?

Поздрави

Неактивен bodaxv

• Jr. Member
  • **
« Отговор #328 -: юни 21, 2018, 07:29:21 pm »
нямам идея за размера вътр. и външ. диаметър, но по-добре го свали целия и си купи от магазин за авточасти бензиноустойчив с параметрите на твоя. може като го свалиш някъде да е останало написан размер,но не разчитай. още нещо-понеже ще отваряш прегледай и другия, да не стане фал на по-късен етап и да текне оттам. успех

Неактивен tiho_madjarov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #329 -: ноември 09, 2018, 08:19:11 pm »
Здравейте колеги.От скоро съм горд собственик на Ямаха Вираго 750.
Мотора е нов внос от Швейцария и има забележки и дреболии които трябва да отстраня.
Едната и много дразнеща е,че ми липсва никелирания капак на оборотомера.
Ще се радвам,ако ме насочите от къде да си купя един такъв.
Предварително благодаря.

Неактивен bodaxv

• Jr. Member
  • **
Re: Клуб Вираго ауспух
« Отговор #330 -: март 08, 2020, 10:47:06 pm »
здравейте на всички пишещи,четящи и знаещи. търся съвет за оправяне на стоков ауспух на вираго 750.  преди 2 дни на пробно палене забелязах малка дупка на долния ауспух, от която се усеща че "духа". някъде по софия някой занимава ли се стакива ремонти? мога да прежаля вида на хрома, само да не "издиша" тръбата....предварително благодаря!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7878
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #331 -: март 09, 2020, 06:56:07 pm »
В КРАФТ правят всякакви тръби.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.