Автор Тема: С какво масло карате  (Прочетена 219642 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1168
  • Кара: изтребител
Re: С какво масло карате
« Отговор #880 -: февруари 13, 2017, 10:39:06 pm »
Като сложиш нашенско купешко в хладилника, не става за мазане докато е студено. Домашното също. Като  се стоплят проблемът изчезва. Немското наистина е с 82% масленост.
говоря за домашно набито масло и не стои в хладилника,ма пак си е българско

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7174
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #881 -: февруари 13, 2017, 10:56:35 pm »
Знам за какво говориш. А през последните 25 годими имам преки впечатления предимно за масло от Родопите. Като стои на стайна температура е превъзходно. Но влезе ли в хладилник, става твърдо и се троши. И няма мазане. Докато не се постопли на стайна температура. За тези резултати със сигурност има значение породата крава, пашата и какво ли не. Така че по вашия край нещата може да са малко по-различни.

П.П. Взе да ми доскучава темата за моторните масла, та затова я пораздвижих в по-вкусна посока  ;D
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен kiko22

• Hero Member
  • Публикации: 1079
« Отговор #882 -: февруари 13, 2017, 11:16:31 pm »
П.П. Взе да ми доскучава темата за моторните масла, та затова я пораздвижих в по-вкусна посока  ;D
Доскучава ти,щото не ги разбираш нещата... ;) ;D :cheers:
Пък като знам как някои колеги четат темите,току виж решили,че темата е кулинарна... ^-^
Всеки умира,но не всеки живее!

Неактивен Митака1

• Full Member
  • Публикации: 52
  • Кара: CBR F4
« Отговор #883 -: февруари 13, 2017, 11:44:39 pm »
.....Отказах се да сменям маслото....Ха наздраве :beer: ^-^

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2376
« Отговор #884 -: февруари 14, 2017, 06:22:44 am »
И нашето е 82. Ово йе стандарт.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2376
« Отговор #885 -: февруари 14, 2017, 08:56:17 am »
Тя темата и без това е глупава. Ако се казваше "Каква бира пиете" щеше да е по-полезна. Пък на всичкото отгоре е закичена като важна...
Ми с какво масло караме - всеки с каквото го кефи! Важното е вътрешен мир да има. Другото е без значение.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #886 -: февруари 15, 2017, 07:55:49 pm »

Кой, ве ^-^ Ти не разбра ли най-накрая кое масло е тънко и кое дебело  ^-^ ^-^ ^-^
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен kiko22

• Hero Member
  • Публикации: 1079
« Отговор #887 -: февруари 15, 2017, 09:18:27 pm »

Кой, ве ^-^ Ти не разбра ли най-накрая кое масло е тънко и кое дебело  ^-^ ^-^ ^-^
^-^ ^-^ ^-^
Всеки умира,но не всеки живее!

Неактивен Firehand

• Hero Member
  • Публикации: 510
  • Кара: 600 Hornet '08
« Отговор #888 -: март 21, 2017, 12:56:25 pm »
Някой да има впечатления от Bardahl - XTM Synt 15W50? Само такова не съм пробвал :) Не, че предишните не бяха хубави, но всяка година пробвам различно. Единственото, което не мисля да повторя, е мидланд. Преди време тук из темите бях писал, че имаше утайка докато го сипвах.

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 856
  • Кара: XL 700
« Отговор #889 -: март 21, 2017, 03:56:43 pm »
Бях чел много добри отзиви за Мидланд.Зимата го поръчах и оня ден го смених.Вчера сефте го пробвах,за около 200 км.не чух да щракне на някоя скорост направо ''слушам и не вярвам на очите си''.Дано запази тези си качества до като му дойде време за смяна.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #890 -: март 21, 2017, 04:08:39 pm »
Следващия път смятам да пробвам ТОВА. Всички коли в семейството движат вече две ли, три години с продукти на тази марка и съм много доволен. Фиата ми близо 10 години го карах с препоръчваното от завода СЕЛЕНИЯ, обаче го буташе. КРОУН почти не го пипва. Говоря за кола на почти 25 години. Фордовете също, като за тях пък си има и специален модел на марката. Не съм сигурен, но ми се струва, че все още не са се навъдили ментета на това масло.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 527
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #891 -: март 21, 2017, 08:34:32 pm »
Tази година налях Yamalube пълна синтетика 15W50. Да видим как ще се държи. Може да си въобразявам, но с 10W40 при по-топло време над 25degC, като че ли двигателят ставаше по-шумен.
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен Firehand

• Hero Member
« Отговор #892 -: март 21, 2017, 08:39:28 pm »
Много ми го хвалят това yamalube ама не знам от къде да го взема.

Неактивен dann535

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 11
  • Кара: Virago 535
« Отговор #893 -: март 21, 2017, 09:33:31 pm »
здр колега, директно от ямаха, аз от тях си го взех, дойде за 1 2 дни, http://yamahabox.com/

Неактивен gelen4o

• Hero Member
  • Публикации: 262
  • Кара: Honda CBR600 '99
« Отговор #894 -: март 21, 2017, 10:13:15 pm »
Следващия път смятам да пробвам ТОВА. Всички коли в семейството движат вече две ли, три години с продукти на тази марка и съм много доволен. Фиата ми близо 10 години го карах с препоръчваното от завода СЕЛЕНИЯ, обаче го буташе. КРОУН почти не го пипва. Говоря за кола на почти 25 години. Фордовете също, като за тях пък си има и специален модел на марката. Не съм сигурен, но ми се струва, че все още не са се навъдили ментета на това масло.

Използвал съм Expulsa 10w-40 (полусинт.) на мотора и няколко пъти Emperol 5w-40 (пълна) на колата и мога да кажа, че маслото е добър баланс цена/качество. Помня, че колата загряваше изключително бързо през зимата. При мотора не съм усетил някаква съществена разлика спрямо другите масла, но не съм имал и никакви проблеми.
Холандците са в пъти по-педантична нация от немците, шансът да попаднеш на менте е много малък, а пък и цената разумна. Поради тези причини смятам, че ще останеш доволен  :bravisimost:.
По спомен вносител за България е Руди 96 (с.Лозен).

Тази година съм с AMSOIL 10w-40. Бях приготвил Мотул 300V 5w-40, но поради промяна с предвидения пробег реших да залoжа на не-съзтезателно масло. Ще ги видим американците как се представят !
« Последна редакция: март 21, 2017, 10:51:00 pm от gelen4o »

Неактивен edd

• Sr. Member
  • Публикации: 107
« Отговор #895 -: март 22, 2017, 07:46:39 am »
Tази година налях Yamalube пълна синтетика 15W50. Да видим как ще се държи. Може да си въобразявам, но с 10W40 при по-топло време над 25degC, като че ли двигателят ставаше по-шумен.

Скоро видях, че на нови модели мотори включително супер-спорт им предписват 10w30.
Стана ми интересно каква е разликата в гъстотата при високи температури спрямо другите масла и се оказа, че с повишаване на втория индекс маслото всъщност е по-рядко при 100 градуса.
Някой нещо по въпроса?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #896 -: март 22, 2017, 08:27:09 pm »
А ве ей, манипулатор ;D Сега ще се повтори половината тема  ;D

Неактивен Firehand

• Hero Member
« Отговор #897 -: март 22, 2017, 08:34:18 pm »
Хаха и аз си замълчах и се надявам да не се върже никой.

Неактивен bodaxv

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 39
  • Кара: Dominator NX250, Virago 535,Virago750
« Отговор #898 -: март 22, 2017, 08:36:26 pm »

Скоро видях, че на нови модели мотори включително супер-спорт им предписват 10w30.
Стана ми интересно каква е разликата в гъстотата при високи температури спрямо другите масла и се оказа, че с повишаване на втория индекс маслото всъщност е по-рядко при 100 градуса.
Някой нещо по въпроса?
амии значи вторият индекс трябва да е по-висок, за да запази маслото мазителни свойства при повече жега!??

Неактивен edd

• Sr. Member
  • Публикации: 107
« Отговор #899 -: март 22, 2017, 09:25:16 pm »

Не си правя майтап, озадачен съм ...
Все са ми се стрували логични изказвания, че w50 примерно било по-добре от w40 за жегите, щото второто ставало рядко като чорба, скорости щракали, клапани тракали и прочие писания ...
Ама като видях няколко таблици се изненадах - https://www.igol.com/sites/default/files/fiche-produit-EN/TDS%20-%20PROPULS%20RACING%204T%205W-40%2010W-60%20-%202015%2007%2030%20%28GB%29%20NV.pdf

... или аз разбирам грешно таблицата