Автор Тема: ВАЖНА ТЕМА ЗА ВСИЧКИ КОИТО ИСКАТ ДА ПИТАТ,НАУЧАТ ИЛИ РАЗБЕРАТ НЕЩО !!!!  (Прочетена 64676 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kokoVmaxa

• Fan of DUCATI but BMW User
  • Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 4015
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: 1100BoxerCup & 1250HP
 Много моля всеки който има въпрос относно нещо - преди да го зададе някъде да провери тук,понеже най-вероятно ще открие отговора на въпроса си!!!
 Всяка една тема е направена прегледно и са ползвани няколко различни източника на информация,някой материали са преведени или публикувани с помоща на колеги мотористи,всяка една от темите търпи постояно развитие и подобрение.Ако някой има материал който смята за ценен , нужен и полезен , бих бил радостен да го запазим за всички жадни за знания младежи и любители на мотоциклетите!

ЗА МАСЛОТО

ЗА КАСКИТЕ

ЗА АКУМУЛАТОРА

ЗА ФИЛТРИТЕ И ПОЧИСТВАНЕТО НА МАСЛОТО

ЗА АНТИФРИЗА

ЗА БЕНЗИНА

ЗА СПИРАЧКИТЕ

ЗА СПИРАЧНАТА ТЕЧНОСТ

ЗА ВЕРИГИТЕ

ЗА ГУМИТЕ

ЗА МОЩНОСТ,КИЛОВАТИ,КОНСКИ СИЛИ

ПОЛЕЗНА ТЕХНИЧЕСКА ЛИТЕРАТУРА

АНИМАЦИЯ НА ПРИНЦИПА НА РАБОТА НА ВСИЧКИ КОНФИГУРАЦИИ И ВИДОВЕ ДВИГАТЕЛИ

->РЕМОНТНИ КАТАЛОЗИ<-

->МОТОЕКИПИРОВКА<-

ДИСКУСИЯ И ОТЗИВИ ЗА и ОТ РАЗЛИЧНИ МАРКИ КАСКИ

« Последна редакция: октомври 27, 2011, 12:42:32 pm от kokoVmaxa »
My Garage - K75 Cafe , R1100S Boxer Cup , R1200C "Bond" edition , F800R ChrisPfifer , R1250GS Hp / DUCATI 748R Superbike / HONA CB500Four K1 '71

Неактивен wtf3

• Sr. Member
  • Публикации: 136
 "За да предотвратим всички тези ужасни неща,ние носим каски,ако имаме достатъчно мозък,който да пазим." хахах тва ме разби :D

Неактивен Kosio

• Sr. Member
  • Публикации: 104
kokoVmaxa Благодаря Ти,позволявам си да ти говоря на "Ти",дано да нямаш нищо против.
Информацията ще е доста полезна за доста хора,които тепърва навлизат в света на моторите!
Скоро може да потърся помощ по даден проблем,ще ти пиша на лично съобщение пък ако имаш желание да ми помогнеш ще ти се отблагодаря,ако не живи и здрави...

Неактивен tomahouk

• Hero Member
  • Публикации: 872
  • Кара: HONDA CBR 900 RR
Браво Коко ,  много полезни неща за младоците,пък и за всички нас :bravisimost: :bravisimost:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
Магията да владееш мотора ................ или изкуството наречено "завъртането на китката"

Филм
Стара (1-ва версия) -> http://piranha.excom.us/details.php?id=13588
Нова (2-ра версия) -> http://piranha.excom.us/details.php?id=36061
 Книга
1-ва част ->  http://piranha.excom.us/details.php?id=13488
2-ра част -> http://piranha.excom.us/details.php?id=13489
 И най-доброто което може да направите е да постетите и завършите и 4-те нива на това:
 http://www.superbikeschool.co.uk/
My Garage - K75 Cafe , R1100S Boxer Cup , R1200C "Bond" edition , F800R ChrisPfifer , R1250GS Hp / DUCATI 748R Superbike / HONA CB500Four K1 '71

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
Taблици за изчисляване размера на каската според размера на главата ви и марката на каската/щлема който избирате
АGV -

Неактивен Murdji

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 7
  • moto-inspired
Като новак, информацията тук ми е много полезна.
Мога само да благодаря на КОКО за времето което е отделил за да напише всичко в толкова систематизиран вид.
 :bravisimost:

Keep your feet on the ground and your thoughts at lofty heights

Неактивен che

• Hero Member
  • Публикации: 2007
  • There is no replacement for displacement......
добавям един сайт с manual-ли за доста модели
да няма после теми - колко ми масло ми събира мотора, колко ампера да е акумулатора, колко вата ми е крушката..... т.н.

http://www.carlsalter.com/motorcycle-manuals.asp
'01 KTM SX 250
'01/03 KTM 525 EXC(SX)
'98 Honda VTR1000 Firestorm
'95 KTM 620 EGS Supermoto
'89 Suzuki GSX750Fighter

Неактивен suzuki_gsxr

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 31
Здравейте, искам да си взема мотор. По възможност Suzuki. Момиче съм и тежа 45кг, висока съм 1.55. Препоръчайте нещо .....

Неактивен R6_Yamaha

• Full Member
  • Публикации: 76
  • Кара: R6
линковете от първия пост май не са активни вече  ???

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
....... абе работят си - просто тия от Ислямска република ( нямам и идея какво им пречи моя сайт ) бяха го хакнали за малко  :occasion1:

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1395
  • Кара: изтребител

Неактивен pepino_R1

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 30
  • Кара: Yamaha R1
Информацията е много полезна.Ще си позволя да добавя един сайт  в който може да се сравни как се изменя скоростта  и ускорението в зависимост какви пиньони различни от оригиналните се ползват.Повечето го знаят,предполагам,но все пак

http://www.gearingcommander.com/

Неактивен kiko22

• Hero Member
  • Публикации: 1079
Коко,чувствам се длъжен да те информирам,че в линка за мощност,киловати,конски сили е допусната грешка.Написано е 1 к.с. DIN = 1,36 * kW DIN ,а вярното е 1 kw=1.36 к.с.

Жив и здрав бъди и ти благодаря за полезната информация. :bravisimost:
« Последна редакция: април 02, 2015, 11:00:33 pm от kiko22 »
Всеки умира,но не всеки живее!

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 874
  • Кара: XL 700
Оня ден и аз го видях.Сигурно е неволна печатна грешка защото по на долу си пишеше някъде,че киловатите винаги са по малко от конете. :bravisimost:

Неактивен ...

• Sr. Member
  • Публикации: 187
  • Кара: ETZ
Коко,чувствам се длъжен да те информирам,че в линка за мощност,киловати,конски сили е допусната грешка.Написано е

1 к.с. DIN = 1,36 * kW DIN ,а вярното е 1 kw=1.36 к.с.

Колега, открил си под вола теле.
Невежеството е това, което ни прави състрадателни, любвеобилни и социални същества.
Знанието ни прави арогантни, безпардонни и непоносими за околните. Но и самотни.
В един момент, обаче, се оказва, че смъртта е занимание самотно и е нямало никакво значение колко социални сме били. Умираме сами.

Неактивен kiko22

• Hero Member
Коко,чувствам се длъжен да те информирам,че в линка за мощност,киловати,конски сили е допусната грешка.Написано е

Колега,културните хора не казват "върви на майната си"...те казват "виждам,че далеч ще стигнеш".Та...като те гледам,ти си се запътил направо към хоризонта...

Неактивен ...

• Sr. Member

Колега,културните хора не казват "върви на майната си"...те казват "виждам,че далеч ще стигнеш".Та...като те гледам,ти си се запътил направо към хоризонта...
Може културата ти да е голяма, но аритметичните знаци явно нищо не ти говорят.
Това, което си открил за грешно, а именно "1 к.с. DIN = 1,36 * kW DIN", преведено на разбираем за теб език, е следното: Една конска сила е равна на един киловат, умножен по 1.36.
След това, обаче, теб те е осенило "прозрението", че е допусната грешка (незнайно за всички останали каква) и че "1 kw=1.36 к.с.", което е абсолютно същото като "грешката", която си "открил".
Приятен полет към Луната.
Невежеството е това, което ни прави състрадателни, любвеобилни и социални същества.
Знанието ни прави арогантни, безпардонни и непоносими за околните. Но и самотни.
В един момент, обаче, се оказва, че смъртта е занимание самотно и е нямало никакво значение колко социални сме били. Умираме сами.

Неактивен kiko22

• Hero Member
Ако звездичката е знак за умножение,то тогава грешката е моя,направена съвсем добронамерено.Въпроса е,че можеше да го обясниш още първия път както на мен,така и на други колеги,които биха могли да се заблудят,а не да се правиш на интересен.В края на краищата,нали това е целта на темата?
« Последна редакция: април 03, 2015, 11:02:54 pm от kiko22 »

Неактивен ...

• Sr. Member
Аз няма за какво да ти се правя точно на теб на интересен, защото ти самия не си ми интересен с нещо, че да се старая да те впечатлявам. А и не ми е в стилът.
Просто следващия път помисли повече (както ти препоръча и Ивчето в темата за задната гума), преди да натиснеш бутона "Отговор", иначе ще вземе да излезне, че си по-бърз с мишката, отколкото с внкването в мненията на другите.  :bravisimost: