Автор Тема: Мотори Hyosung ?  (Прочетена 14092 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kevin

• Sr. Member
  • Публикации: 130
    • http://www.hyundai-coupe.com/
Мотори Hyosung ?
« -: февруари 27, 2011, 03:41:11 am »
Здравейте,

Съвсем случайно попаднах на тази корейска марка мотоциклети и исках да попитам дали някой знае нещо повече за тях? Здрави ли са? Като управление как са? Въобще каквато и да е информация относно марката.

Конкретно ме интересува моделът GT650R ето и снимка

http://www.hyosung.bg/motorcycles/images/stories/models/gt650r/action1.jpg

Чисто нов с 2 години гаранция без значение от пробега струва 9900лв ... което не звучи като някаква непосилна цифр, имайки предвид, че предлагат нелоши лизингови планове.

Ще бъда много благодарен на всички, които предоставят някаква информация за марката и моцела!

:cheers:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3603
  • "RBT Custom motors" Jsc
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
Re: Мотори Hyosung ?
« Отговор #1 -: февруари 27, 2011, 10:25:36 am »
 - Най-интересното е че който има такъв мотор го защитава супер отвержено и твърди че мотора е много добър!Аз нямам наблюденние над марката но имам познати с мотори от тази марка
 1-вия е със 250сс мотор вече на 68 000км(пича е турчин и го джътка доста)
 2-рия има такова 650 и вика че било супер добро вървяло доста прилично и т.н.
 3-ия има такъв чопър 650 и разправя че мотора бил идеален
По дискавъри имаше репортаж за марката и я сравняваха с КИА и Хюндай............ все пак марката си е Корейска а вече доста хора знаят какво е Корейското качество
Гаражът:
TRX850'97 Aprilia RS4 125'15  748SP'02 F800S'08 S1000RR'15

Неактивен Kevin

• Sr. Member
« Отговор #2 -: февруари 27, 2011, 10:29:48 am »
Т.е. според теб и споделеното от хората, които познаваш с такива мотори ... не са никак лоши :) мисълта ми е дали си заслужават парите ... все пак е чисто нов мотор с 2 години гаранция за под 10 000лв ... :) не са малко пари в никакъв случай, но пак казвам чисто нов мотор :)

Иначе за корейското качество и аз мога да говоря ... карам корейски автомобил и съм доста доволен! :)

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3603
  • "RBT Custom motors" Jsc
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
« Отговор #3 -: февруари 27, 2011, 11:04:08 am »
 - Немога да ти кажа За или Против  ;) ти си достатъчно голям , имаш впечатление от корейците направи си тест драйв огледай помисли прецени............  ;) :cheers:
 Относно отзивите са само + но всичко е въпрос на гледна точка  ;) :bravisimost:
Гаражът:
TRX850'97 Aprilia RS4 125'15  748SP'02 F800S'08 S1000RR'15

Неактивен Kevin

• Sr. Member
« Отговор #4 -: февруари 27, 2011, 11:07:25 am »
Благодаря за мнението и информацията!!! :) Ще проуча още и ще отида и в официалното представителство да поразпитам там как стоят нещата и дали може 1-2 пробни кръгчета да се направят :)

Неактивен ludiaspeed

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 9
  • Клуб Ямаха България
« Отговор #5 -: февруари 27, 2011, 12:02:12 pm »
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Hyosung/hyosung_gt_650r%2009.htm

Тук има инфо за моторчето!Интересната част е най от долу на страницата  ;)

Неактивен Freeman

• Sr. Member
  • Публикации: 223
  • Кара: 636
« Отговор #6 -: февруари 27, 2011, 02:11:32 pm »
Kevin, не знам нищо за този мотор и тази марка, но ако разсъждавам по пътя на логиката - разсъжденията ми биха били следните /не знам дали са правилни, така ми се струва. / :
Ако си вземеш японски мотоциклет - примерно гледах Ямаха Р1 - към 27 -28 000 лв. в магазина. 3 години по-късно - ето намерих първата срещната обява в мобилето  " Yamaha Yzf R1 TWO BROTHERS януари 2008г. 13500 км - Цена 11 000 лв. Карбонени аспуси TWO BROTHERS. OHLINS демфер. К N филтьр. тапи. гуми DUNLOP 211GP. спортни рьчки. Масло MOTUL 300W наклатки и верига. Цена с оригиналните аспуси и демфер 10000 лв " т.е. ако си закупиш нов мотор и след 3 години искаш да го махнеш - губиш повече от  половината от цената - в случея тая Ямаха е със 17 000 по-евтина от колкото в магазина, а е само на 3 годинки и 13 500 км.

Ако си вземеш Hyosung и след 3 год искаш да го продадеш - няма как да загубиш 17 000 - нали се сещаш защо - ами щото не си дал толкова. Купуваш ново, караш 3 години, 1 стотинка няма да си дал по ремонти - щото е гаранционно и след 3-4 години ако решиш да го махнеш - загубата ти няма да е толкова голяма. Друг е въпроса че за тия пари можеш да си вземеш ей примерно тая Ямаха, ама не е нова.
А и туй корейското - мноого симпатично изглежда  ;)

Неактивен dinanski

• Hero Member
  • Публикации: 252
  • Кара: Kawasaki Zx6r , гоУф 4
« Отговор #7 -: февруари 27, 2011, 03:34:26 pm »
Преди седмица отидох в магазинчето на г-н Красимир Игнатов от Русе (доста хора го познават)
и видях на витрината 2 страхотни мотора .... на външен вид изглеждат мн добри ... единия беше чопър 250 cc а другия беше тая пистарка дето се интересуваш от нея ... да ти кажа честно аз и баща ми се влюбихме в нея и алено червения и цвят (червеното вървяло най много  ^-^ ) мотора наистина е мн красив ... даже докато бяхме в магазинчето дойде един човек който решил да си купува чопър и питаше за този и продавача и този който се интересуваше от чопъра не са чували до сега отрицателни мнения за тия мотори ... мисля че както казаха колегата Коко направи един тест драйв и сподели със нас впечатленията си от него ;)

ПП. лично мене много ме кефи пистарката  :cheers:

Неактивен Teo-honda-fy

• Hero Member
  • Публикации: 407
  • :)
  • Кара: honda cbr 600f4 '00
« Отговор #8 -: февруари 27, 2011, 04:37:34 pm »
Да и аз постоянно като минавам покрай магазина и зяпам моторетката :)
MotoGP, SBK & BSB  :)

Неактивен jazovetza

• Hero Member
  • Публикации: 360
  • 0889944037
« Отговор #9 -: февруари 27, 2011, 05:09:01 pm »
Е какво толкова им харесахте на тия мотори не ми стана ясно??? >:(
Никой не може да ме убеди, че маратонки adidas могат да се сравнят с adibas... :violent:
И аз съм ги виждал и то много пъти на живо тези моторетки и никак не ми харесват. :-X
Пластмасата им е като на украшение от новогодишната елха, инак са ги натокали и докарали на външен вид да те вЪпечатлят, а и с тази цена, не виждам как биха могли да са постигнали якост и здравина, нали се сещате??? :SOS:
Да убеден съм че ако някой си го купува за 2-3 години е напълно удовлетворяващ мотоциклет, но да го караш за постоянно за повече  от 2-3 години, е и НАДИН няма да спечели, защото и желязото не му е истинско, а е керлива сплав от всякъкви примеси...ееееее олекна ми, че се изказах и аз по темата!!! :director: :cheers:

НИТО ДЕН БЕЗ БИРА И....

Неактивен Teo-honda-fy

• Hero Member
  • Публикации: 407
  • :)
  • Кара: honda cbr 600f4 '00
« Отговор #10 -: февруари 27, 2011, 05:41:47 pm »
Казвам само че от далеко има фаца , не съм се интересувал по-вече :)
MotoGP, SBK & BSB  :)

Неактивен sdikey

• Hero Member
  • Публикации: 365
  • CBR600RR
« Отговор #11 -: февруари 27, 2011, 05:54:53 pm »
Мой познат от Варна има такъв мотор и,честно дати кажа за парите които е дал е доволен,но като го гледаш 650кубика знай,че върви доста ама доста слабо можеби като Бандит 400кубика,но за сметка на вървенето е доста икономичен,казвал мие,че из Варна му дава около 5л. разход при нормално каране!Като здравина мисля,че не е в никакъв случай здрав колкото японските машини,но моя авер няма оплаквания за сега,а мотора муе на 25 000км.Абе като цяло аз лично бих си купил нещо истинско (Хонда,Ямаха,Сузуки и кавазаки) втора ръка.:)Но тиси решаваш колега отзивите засега са в + за моторетката ;)

Неактивен PeTeR666

• Full Member
  • Публикации: 91
« Отговор #12 -: февруари 27, 2011, 11:10:49 pm »
Кире знаеш, че и аз не съм много компетентен но и за мен по-добре японец втора рака за 10т.с aftermarket части :)

Неактивен mad_devil_k6

• Hero Member
  • Публикации: 507
« Отговор #13 -: февруари 27, 2011, 11:42:59 pm »
мога да ти кажа само мнение без савети да ти давам,седни да види6 дали 6е ти пасне като удобство мотора след това като варвене.,,,ллошото е 4е трудно след време ще можеш да го продадеш  ако решиш да смени6 с по голиама кубатура ......за около 5000 -6000 лв можеш да вземеш к4 750 и  да не го сменяш поне 3-4 сезона .....балансиран като мощност тегло ,лесен за управление ,разбиа се като му посвикнеш.никой не се е родил нау4ен пак и мотора е леки4ак. :bravisimost: :bravisimost: :bravisimost: :bravisimost:аз се ка4их на 1000 cc без да сам карал нищо преди тва.за 2 месеца свикнах с ямахата която си тежеше кам 270 кила не като новите машини сас 80-90 кг надолу
 :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Неактивен Kevin

• Sr. Member
« Отговор #14 -: февруари 28, 2011, 09:02:25 am »
Благодаря на всички, които изразиха мнение и взеха отношение към темата! :) Има още едно известно време от около 2-3 месеца докато си взема мотор, така че ще мога да обмисля, пробвам, у сетя и т.н. кое моят мотор :)

Благодаря още веднъж за мненията! :)

Неактивен dinanski

• Hero Member
  • Публикации: 252
  • Кара: Kawasaki Zx6r , гоУф 4
« Отговор #15 -: февруари 28, 2011, 02:32:56 pm »
успех колега  :cheers: