Автор Тема: СЕРВИЗНО РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМИТЕ С КАРБУРАТОРИТЕ или ИНЖЕКЦИОНА!  (Прочетена 120384 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kokoVmaxa

• Fan of DUCATI but BMW User
  • Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 4006
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: 1100BoxerCup & 1250HP
Re: Решение на постоянния проблем с карбураторите!
« Отговор #20 -: декември 01, 2011, 07:41:26 pm »
колега коковмакс на моят проблема му е че селед регулиране загуби студен обороти и като загрее ги задаржа в 2 хиляди сигорно е  от карбовете.обесни моляте как ги синхронизираш ........без вакуум
ами стигнал съм до определени изводи  ;) това за вакуума е супер мега пошло нещо . по скоро е за твое успокоение от колкото за реален резултат!
 - Твойте имат ли вакум синхрон ??
 - Знаеш ли до колко,кога и къде има вакуум ??
 - Мерил ли си температурата на всеки изпускателен колектор по отделно на мотора ти докато работи ??
 - Знаеш ли що е синхрон ??
 - Знаеш ли какво общо има вакума със синхрона??
 - Как се прави синхрон на инжекцион ??
 Когато си отговориш на тези въпроси по горе , после да разгледаш снимките над тях , след това да прибавим информкацията , че стенда на който се СИНХРОНИЗИРАТ карбовете или тротъл бодитата е доста по голям от познатият ти вид състоящш се от -> 4 вакуум метъра + 1 манометър , няколко кранчета и няколко маркуча по 1-2м   ;) :cheers:
My Garage - K75 Cafe , R1100S Boxer Cup , R1200C "Bond" edition , R nine T , R1250GS Hp / DUCATI 748R Superbike / HONA CB500Four K1 '71

Неактивен ymaha fz 750

• Full Member
  • Публикации: 51
« Отговор #21 -: декември 02, 2011, 06:41:22 pm »
на повечето вапроси си отговарям занимавам се с ремонт на двг. но сега за прав пат се збласквам с 4 карборатора на едно двг.от снимките стана ясно че разглобяваш но не се вижда как ги реголираш дроселовите клапи температурата на всички изпускателни траби е с голяма разлика.вапрос ако премеря на трети (защото тои не се рег.)и  наглася другите по него ще стане ли.този проблем сас задаржането се появява когато почне да загрява .........

Неактивен stanislav

• Hero Member
  • Публикации: 492
  • няма лоши машини-само лоши стопани
  • Кара: Ява 350-354 -1956-та и два Балкан МК 50-3
« Отговор #22 -: декември 02, 2011, 08:24:33 pm »
Здрасти Коко.На моето Кавазаки карбовете не са много добре-в смисъл-мембраните са напукани.Ама гледам по-горните снимки къде са карбовете за ГПЗ550 че слайдърите им не са като моите а при мен мембраните по принцип вървят с слайдърите...Карбовете ми са ТК1511 Р22-може ли да се измисли нещо поне за мембрани?Годината на производство е 1983-та-модел Н2-ГПЗ...Поздрави. :cheers:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #23 -: декември 02, 2011, 09:57:50 pm »
 Tрябва да се видят , момченцето на което правих карбураторите от кавазаки имаше един кашон с друг комплект на части , но не помня дали имаха мембрани........... май не но не пречи да го попитаме , никъде не пише че слайдовете като са различни неможе мембраните да са еднакви ;)
My Garage - K75 Cafe , R1100S Boxer Cup , R1200C "Bond" edition , R nine T , R1250GS Hp / DUCATI 748R Superbike / HONA CB500Four K1 '71

Неактивен stanislav

• Hero Member
« Отговор #24 -: декември 03, 2011, 11:30:33 pm »
Бих искал да знам дали ще станат от други карбуратори защото оригиналния комплект е мембрана слайдър и струва 295 лв бройката... :headbang:Само това ми е проблема.Гледал съм из всички сайтове.Поздрави-Станислав.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #25 -: декември 04, 2011, 08:27:29 pm »
дай да видим размери и т.н. на тея мембрани! Би трябвало да паснат от нещо и да не плащаш тази солена цена на нови за модела!

Неактивен stanislav

• Hero Member
« Отговор #26 -: декември 04, 2011, 11:49:24 pm »
Ок Коко-утре вечер ще сваля една мембрана и ще пробвам да взема някакви размери доколкото е възможно това :bravisimost:

Неактивен silver_vlado

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 497
  • Кара: търся си... нещо :)
A aко се изпрати/ докара целия мотор... ще е проблем ли?  :cheers:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
A aко се изпрати/ докара целия мотор... ще е проблем ли?  :cheers:
........ със изтрезняването освен да е за друг......... не се сещам  :-\ :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Неактивен stanislav

• Hero Member
 ::) :o

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
 :friends:

................те такова количество чак не бях виждал  :headbang:

- Почти всичко изглежда добре или поне е в допустимите норми ..............

ако не броим един основен и редовно срещан проблем с иглите при МИКУНИ на Сузукитата от 90-те

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
Re: СЕРВИЗНО РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМИТЕ С КАРБУРАТОРИТЕ!
« Отговор #31 -: декември 18, 2011, 08:35:07 pm »

................ незнам до колко се вижда , но износването наложи подмяната на иглите :bravisimost:

тук вече са като новички  8) :cheers: ............. или момента който най-обичам  :friends:

« Последна редакция: декември 18, 2011, 08:37:50 pm от kokoVmaxa »

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
 Толкова много работа а никакви отзиви....................  :-\
 Доволни недоволни - кажете нещо ............. отвинтихте ме да правя карбове па никой не казва после какъв е резултата!?

Неактивен silver_vlado

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 497
  • Кара: търся си... нещо :)
 Доволни недоволни - кажете нещо ............. отвинтихте ме да правя карбове па никой не казва после какъв е резултата!?

;D Чшшшшш аолууууу, ма те не са слизали от мАторите да напишат кото и да било ве :):)   :cheers:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
Re: СЕРВИЗНО РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМИТЕ С КАРБУРАТОРИТЕ!
« Отговор #34 -: април 09, 2012, 10:40:26 am »
........... почвам да си мисля да не давам отстъпка докато не прочета отзива - без значение какъв е , когато прочета мнение на Еди кой си за това което съм направил му пускам разликата с Пощенски запис и ще видиш!  ;)

Неактивен alexandarpav

• Hero Member
  • Публикации: 1221
ПОВЕЧЕТО ЧЕТЪТ И ПИШАТ  ДОКАТО СИ НАМЕРЯ ЛЕК ЗА ПРОБЛЕМА , СЛЕД КАТО Е ИЗЛЕКУВАН БЪРЗО ЗАБРАВЯТ ОТ КАДЕ Е ИЗЛЕКУВАН/ демек повече няма да имам проблеми/ --  ТОВА Е ХАРАКТЕРНО ЗА НАШАТА "МИЛА РОДИНА".

Неактивен hellboy

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 19
Колега kokoVmaxa имам следното питане мотора е СУЗУКИ ГСХР 1100 W.Прави следния номер докато ускорява всичко е наред но стигне ли диапазона 9-10 хил. оборота изведнъж сякаш угасва(направо си угасва) оборотомера пада на 0 целия мотор се олюлява, получава се детонация (сякаш се отпушва) и пак тръгва.Според теб това от карбураторите ли е защото ако е скоро ще имаш нов клиент.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
 ................. това както го описваш , като че ли не е за Карбураторни проблеми според мен(тоест няма да си ми клиент поради точно този проблем) щом и Оборотомера "занулява" търси Ел-техник ако си от района на Хасково може и с това да помогнем но ако си по далечко търси някой в района  ;) :bravisimost:

Неактивен hellboy

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 19
Доста далеч от Хасково съм за съжаление.Карбураторите ми са за синхрон и без това но първо ще реша този проблем с изгасването.Кажи ми някаква ориентировъчна цена (може и на лични) за услугата.

Неактивен gufi

• Hero Member
  • Публикации: 819
  • Кара: ZX12R и Юпитер 5 с кош

;D Чшшшшш аолууууу, ма те не са слизали от мАторите да напишат кото и да било ве :):)   :cheers:

......или не са се качвали.Само да ми се върне резервоара от боя и веднага ще пиша отзиви.Междудругото,цената и скороста на обслужване е супер. :bravisimost: :bravisimost:Реглажа на карбовете е единственото нещо което стана бързо и безпроблемно.