Автор Тема: HONDA +/-  (Прочетена 195029 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ks;d

• Sr. Member
  • Публикации: 102
Re: HONDA +/-
« Отговор #20 -: януари 21, 2009, 06:29:07 pm »
[

а колкото за хондите вярвайте в митологичната им здравина и си ги карайте със здраве само че хонда cbr600 2004 може да ми гледа само стопа и не че моя е удобен ама онова направо си е самоубийство да го караш
[/quote] ;D ;Dколега май не сме се разбрали аз имам пред вид Хонда ВАЛКИРИЯ1или VTX-1800 В КРАЕН СЛУЧАЙ вародеро-1000,не говоря за 600КУБИКОВИ МИКСЕРИ

Неактивен RaIcHeTy

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 387
« Отговор #21 -: януари 21, 2009, 06:35:20 pm »
Колега........."кекавия" вал на Хондичките и за фуражомелка не става!!! :violent:

Тука не съм много съгласен.
Може би,ако някой е решил да пести от пари за масло да е накамарил лагерите (основни и/или биелни),или да е надрал разп. вал,но иначе неслучайно хондите се славят с пословична издръжливост.
Все пак,в един клас са с няколко коня по-малко,от другите.

Колега, не говорих за разпределителния вал, точно заради това наблегнах и на лявата страна!Но както и да е!
А относно коментара на V-8-M.Benz за ПРЕКЪСВАЧИТЕ .............. нямам думи, но и да имах щях да ги запазя поради простата причина, че мнението ми няма да се вземе на сериозно.Затова ще оставя останалата част от аудиторията да коментира (немога да се сдържа) ТАЗИ ГЛУПОСТ!!!
« Последна редакция: януари 22, 2009, 12:03:04 am от RaIcHeTy »

Неактивен the godfather

• Hero Member
  • Публикации: 626
  • начинаещ
« Отговор #22 -: януари 21, 2009, 06:36:28 pm »
ПИСТА
тук се говори за пистови мотори или поне аз така го разбирам
и ти правя сравнение между моя мотор и хонда еднаква година и кубици

Неактивен Дамяна

• Hero Member
  • Публикации: 790
  • Nothing else matters
« Отговор #23 -: януари 21, 2009, 06:38:43 pm »
HONDA е преди всичко много здрав мотор като цяло . Имаше преди време едно предаване по Дискавъри за 10-те най - мотора . На трето място мисля , че беше CB 750 - убийствено здрав мотор , дурако и глупакоустойчив . А на първо място беше  HONDA CUT - направиха на гъз един такъв мотор : товариха го със свръх товар , блъскаха го , накрая го хвърлиха от незнам си колко метра височина..............и той пак запали !!!

Неактивен the godfather

• Hero Member
  • Публикации: 626
  • начинаещ
« Отговор #24 -: януари 21, 2009, 06:41:15 pm »
honda cb 750 не носи на опел вектратра,ама после запали де
то и моето сузуки запали ама..............

Неактивен ks;d

• Sr. Member
« Отговор #25 -: януари 21, 2009, 06:54:06 pm »
Колега........."кекавия" вал на Хондичките и за фуражомелка не става!!! :violent:

Тука не съм много съгласен.
Може би,ако някой е решил да пести от пари за масло да е накамарил лагерите (основни и/или биелни),или да е надрал разп. вал,но иначе неслучайно хондите се славят с пословична издръжливост.

Колега, не говорих за разпределителния вал, точно заради това наблегнах и на лявата страна!Но както и да е!
А относно коментара за ПРЕКЪСВАЧИТЕ .............. нямам думи, но и да имах щях да ги запазя поради простата причина, че мнението ми няма да се вземе на сериозно.Затова ще оставя останалата част от аудиторията да коментира (немога да се сдържа) ТАЗИ ГЛУПОСТ!!!
колежке бъркаш темите и авторите прочети коментарите пак на ново ;D

Неактивен ks;d

• Sr. Member
« Отговор #26 -: януари 21, 2009, 06:58:58 pm »
HONDA е преди всичко много здрав мотор като цяло . Имаше преди време едно предаване по Дискавъри за 10-те най - мотора . На трето място мисля , че беше CB 750 - убийствено здрав мотор , дурако и глупакоустойчив . А на първо място беше  HONDA CUT - направиха на гъз един такъв мотор : товариха го със свръх товар , блъскаха го , накрая го хвърлиха от незнам си колко метра височина..............и той пак запали !!!
;Dгледах го миналата седмица го даваха,накрая го пуснаха от една зграда  и долу стана напарчета и дори маслото му изтече но запалие.....ти хондата,и то 20-30годишен миксер. :friends:

Неактивен RaIcHeTy

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 387
« Отговор #27 -: януари 22, 2009, 12:03:58 am »
Нищо не бъркам аз........явно Вие не четете добре колега!

Неактивен Ivo_R

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 33
« Отговор #28 -: януари 22, 2009, 11:12:34 am »
Да наистена колеги да направим така че газарчетата с пистови мотори да не ни развалят празника,че да можем спокоино да се наливаме с бира.сабирайте се само с вашите големи "мотори" там,но самички,заштото едва ли някои ще доиде да ви гледа,пак нии с миксерите ще си дигаме гиролтия на др.място.

Неактивен ivelin6000

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 43
  • ZAKI MONSTER
« Отговор #29 -: януари 22, 2009, 07:11:29 pm »
 :beer: :beer: :cheers: хахахаха

Неактивен Wolf.SkorP

• Sr. Member
  • Публикации: 226
  • това не е мотор това е Ninja :P
« Отговор #30 -: януари 22, 2009, 10:37:03 pm »

[/quote]

и това ли ги прави по издръжливи????
продавам минск 125 93-та година 0899682089  700 лв

Неактивен Steev

• Hero Member
  • Публикации: 826
« Отговор #31 -: януари 23, 2009, 09:12:12 pm »
Донякъде да.Понеже частите не са толкова натоварени.
Друг бонус за издържливостта за малките хлабини да речем в скоростната кутия..Коефициента на зацепване на скоростите.Специално за там,при сузуки,и кавазаки,има по едно колело,което е на тънкостенна втулка с цел,да се избегне направата на шлиц на самото колело и същевременно да отпадне изискването за шлайфане на вала на съответното място,понеже няма лагер,а втулка с вътрешен шлиц,на която ротира самото колело.Именно тези втулки се предават от време на време,поради дебелина на стенат 2мм.Вярно,че това колело и при двата варианта струва $92,а при хонда,колело с близки параметри $138, ама да го еба ако трябва да отварям всяка година.
Поради малко по-ниската мощност живота на съединителя е по-дълъг,макар че зависи главно от това как е изчислен,както и кой го кара,но при еднакви условия,и брой дискове,както и сходен диаметър на кошницата и касетата,при хондите издържат по-дълго.

Малко меко им правят окачването,но има и хора на който им допада.  :-\
Имат си и минуси,като някой много завряни места който е добре да се стигат по-лесно за сезонна потдръжка.
Мекото окачване понякога е безнадеждно меко,та чак кекаво,и няма оправяне колкото и да се навиват иглите.Съответно трябва смяна на целия възел,или поне на някой елементи. (по-гъстите масла и помпането до крайност не ги смятам за удачни).
Честичко им гори осветлението на таблата,но освен че е дразнещо,нямам други забележки.
Моделите 600 до 98-ма и първия 900 нямат багажник,Който всъщност е по-скоро глезотия,но понякога е удобен.

Като ще е гарга-да е РУНТАВА !!!

Неактивен Ivo_R

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 33
« Отговор #32 -: януари 23, 2009, 09:44:05 pm »
 :bravisimost:да и не мисля 4е тези дреболий биха накарали някой хондадхия да го спре да си купи хонда.не е нормално тези "дребни"кусур4ета да не из4езват с по новите модели.

Неактивен And1denkatA

• Sr. Member
  • Публикации: 100
  • "Няма начин да няма начиН"
« Отговор #33 -: януари 24, 2009, 08:05:49 am »
Много изчерпателен одговор евала Steev ,както много хора казаха всеки си има предпочитания,на които каквато машина му е удобна и му харесва нея да кара. :cheers: много безавариини на всички
« Последна редакция: януари 24, 2009, 08:28:08 am от And1denkatA »
"КогатО ИмА Е ДобрЕ"

Неактивен Wolf.SkorP

• Sr. Member
  • Публикации: 226
  • това не е мотор това е Ninja :P
« Отговор #34 -: януари 25, 2009, 01:47:35 pm »
евала Steev добре защитаваш марката  ;)
продавам минск 125 93-та година 0899682089  700 лв

Неактивен sasho

• Hero Member
  • Публикации: 359
    • http://www.bikepics.com/members/sashkina/
« Отговор #35 -: януари 25, 2009, 03:25:40 pm »
влезте в мобилето и вижте колко са моторите над 100000км пробег и каква марка са. В книгата на гинес най-много продажби от сички мото фирми имат хонда ... 2 +
Скъпи и трудни за намиране части -
Много ефектен и опростен дизайн +
абе не случайно си държат така цената - една хонда е колкото мотор от другите фирми с 2 години по млад от нея (усреднени сметки)

Неактивен chudomir1975

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #36 -: януари 25, 2009, 06:54:49 pm »
Според мен като се оправи времето всички тези спорове ще ни се виждат смешни и ще си караме машините с кеф  ;)

Неактивен Suzukik7

• Sr. Member
  • Публикации: 174
« Отговор #37 -: януари 25, 2009, 11:35:03 pm »
да да така е като се оправи времето на компа неможеш ме накара да седна и да пиша кой мотор бил хубав и кои не ама сега да си чешем езиците пък  ;D

Неактивен Freeman

• Sr. Member
  • Публикации: 223
  • Кара: 636
« Отговор #38 -: януари 27, 2009, 02:26:33 pm »
sasho ме подсети за мобилето - винаги съм се чудил...
Та от днешна дата 27.01 статистиката е следната:
ПРОДАВАТ СЕ: /брой обяви в категория ПИСТОВ/

HONDA   - 466 обяви
SUZUKI  -  327 обяви
YAMAHA -  298 обяви
KAWASAKI - 209 обяви

Аз сега оглеждам за мотор и много чета и се радвам на такива темички и слушам хората говорят че Хонда е най-доброто - също като мерцедес /отделно мерцедеса го МРАЗЯ, и съм работил 1 година в авто сервиза на мерцедес и ги знам какви бУклуци са и затова се поразрових манинкичкичко/

Та винаги съм се чудил: - ЗАЩО аджаба след като Хонда е НАЙ-ДОБРОТО, има тооолкова много хора или по-точно най-голям е броя на хората които си продават /да не казвам "искат да се отърват от"/ моторите си ???  :o - може би защото хората са тооооолкова доволни от хонда, че искат да продадат мотора си за да предоставят възможността и други хора да му се радват знам ли
« Последна редакция: януари 27, 2009, 02:30:55 pm от Freeman »

Неактивен dolphex

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 13
« Отговор #39 -: януари 27, 2009, 05:33:09 pm »
Обърни обратно въпроса си..от проучването което си направил може да се приеме и че е най-предпочитан щом има толкова обяви за продажба..