Автор Тема: DUCATI +/ -  (Прочетена 115641 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zama

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 29
Re: DUCATI +/ -
« Отговор #520 -: февруари 25, 2014, 08:42:32 pm »
Уффф... Това е кофти новина. Искрено ти съчувствам!
При какви обстоятелства се случи това? Кое точно "ухо" се е спукало и от коя страна на двигателя?

Неактивен Lqnkata

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 33
  • Кара: Ducati Monster S4 '02
« Отговор #521 -: февруари 25, 2014, 11:34:34 pm »
При какви обстоятелства се случи това? Кое точно "ухо" се е спукало и от коя страна на двигателя?
Предполагам е от разхлабил се болт. Задно ляво е 'ухото'. Ще сваля двигателя и ще се опитам да го заварят. Пък ще имам едно на ум ;) Ти как се оправи с твоят?
Не се движи по-бързо от твоя "ангел-хранител"

Неактивен zama

• Jr. Member
  • **
« Отговор #522 -: февруари 26, 2014, 12:15:54 pm »
Предполагам е от разхлабил се болт. Задно ляво е 'ухото'. Ще сваля двигателя и ще се опитам да го заварят. Пък ще имам едно на ум ;) Ти как се оправи с твоят?
Мисля, че със заварка ще се получат нещата. Мен много ме плашеха, че заварка няма да стане, че щяло да изметне, че сплавта била супер-думер-мега незнам си к'во и затова си купих цял блок (втора ръка, разбира се). Въпреки това, за по-сигурно подсилих това ухо превантивно, като му заварих една планка. Да видим колко време ще изкара...
Дано проблема се разреши успешно!

Неактивен zama

• Jr. Member
  • **
« Отговор #523 -: март 01, 2014, 05:07:28 pm »
Днес исках да си сваля предната капла. Свалих калника, спрачните апарати, развих стопорните винтчета в основата на коловете и започнах да чукам оста за да я избия. Почна да се мести оста, но заедно с каплата и спирачния диск опря в кола. Обаче до тук спря. Ако продължа да блъскам се опасявам да не счупя "охлюва". Да продължа ли да блъскам оста или има някаква тънкост?

Неактивен Lqnkata

• Jr. Member
  • **
« Отговор #524 -: март 02, 2014, 12:41:08 pm »
Днес исках да си сваля предната капла. Свалих калника, спирачните апарати, развих стопорните винтчета в основата на коловете и започнах да чукам оста за да я избия. Почна да се мести оста, но заедно с каплата и спирачния диск опря в кола. Обаче до тук спря. Ако продължа да блъскам се опасявам да не счупя "охлюва". Да продължа ли да блъскам оста или има някаква тънкост?
Виж дали тук може да откриеш нещо, което да ти помогне ;)

Неактивен zama

• Jr. Member
  • **
« Отговор #525 -: март 02, 2014, 07:36:26 pm »
Днес всъщност се увенчах с успех... така да се каже.
След вчерашния си неуспешен опит да демонтирам каплата си, вечерта седнах и почетох малко в чуждите форуми. Там открих разковничето. При М600 в единия край има глава на болт, но в другия край нямам гайка, както е при по-новите модели. При М600, в левия край (от гл.т. на ездача) има втулка, която е стегната чрез винтовете в долния край на коловете. Аз естествено не знаех, че тези винтове не трябва да се разхлабват,а  си мислех, че оста е гладка и се избива с почукване.
Е, поне след днешния оглед, след свалянето на каплата и "охлюва" май всичко изглежда ОК. Дано в последствие не изникнат неприятни изненади при монтажа.

Неактивен Lqnkata

• Jr. Member
  • **
« Отговор #526 -: март 03, 2014, 12:19:44 am »
Днес всъщност се увенчах с успех... така да се каже.

Супер :) Аз пък в събота се развихрих с флекса... От мн време се бях надъхал за по-къса 'опашка':

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 6828
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #527 -: март 03, 2014, 11:43:02 am »
Не е зле, обаче ми се струва, че ще има по-голяма вероятност да ти хвърля на гърба, като караш в мокро време.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Lqnkata

• Jr. Member
  • **
« Отговор #528 -: март 03, 2014, 11:13:57 pm »
Не е зле, обаче ми се струва, че ще има по-голяма вероятност да ти хвърля на гърба, като караш в мокро време.
От карането ми в дъжд съм установил, аеродинамиката на Дукати то ми е специално проектирана да 'вдига' водата от гумите равномерно по цялото ми тяло  :D "Трай бабо за хубост" ;)

Неактивен zama

• Jr. Member
  • **
« Отговор #529 -: март 04, 2014, 04:25:16 pm »
При това положение, задни мигачи няма ли да имаме?
Инче и на мен ми се струва, че на целия този дизайн и пропорции, задната опашка седи малко по-дълга, отколкото би трябвало. Но вероятно точно в този елемент е направен компромис м/у дизайн и прагматичност.

Неактивен Lqnkata

• Jr. Member
  • **
« Отговор #530 -: март 04, 2014, 06:52:48 pm »
При това положение, задни мигачи няма ли да имаме?

Задните мигачи са премахнати нацяло, в задният стоп ще му бъдат монтирани мигачи ;)
http://www.ebay.de/itm/LED-RUCKLICHT-BLINKER-WEISS-DUCATI-MONSTER-600-750-620-/390391363961?pt=DE_Motorradteile&hash=item5ae5237979

Неактивен Pretorian

• Full Member
  • Публикации: 55
  • Кара: Ducati Monster
« Отговор #531 -: април 26, 2014, 10:18:32 am »
Здравейте,
Като по запознати от към дукатитата имам едно питане. На път съм да взема това животно от Италия.

http://www.moto.it/moto-usate/ducati/monster-696/monster-696--2008-13/index.html?msg=5322424

Питането ми е, така като го гледате какво ще кажете за тази обява? Цена още не е уговаряна с продавача, но ще смъкне някое и друго евро. По думите на продавача - мотора е в идеално състояние само гумите били за смяна.
В понеделник от автокъщата ще ходи човек да огледа мотора и ще ми се обади за да каже как е мотора и дали да го взима. На какво трябва да обърна внимание? По описание мотора е на 40к километра и някъде бях чел че около тези километри се правят доста смени по мотора- ролки, ремъци, масла, регулирания и т.н. или се лъжа ?
П.С Може би не е това мястото за въпроса ми, но не исках да спамя форума с различни теми.
« Последна редакция: април 26, 2014, 11:19:43 am от Pretorian »