Автор Тема: Гаражи за мотори-проблеми, места за нощувка на моторите и т.н.  (Прочетена 55149 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tenkUpipul

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 43
Ако някой в района има място за един мотор нека да пише!
Ако има някой, който е с мотор, но също търси гараж пак да пише, може да измислим някаква кооперация.
Мен ме устройва нещо между Нишава, Дойран, бул. България и Г. Делчев.

Ако има интерес пишете на лични.

Неактивен che

• Hero Member
  • Публикации: 2007
  • There is no replacement for displacement......
брата си купи апартамент на Кестенова гора, скоро мисли да се наняся.....та и гараж ще търсим за моторите
в неговата кооперация има подземни които почти са неизползваеми за коли(зимата не могат да ги изкарат заради наклона) та ще пита колко пари ще искат за наем
'01 KTM SX 250
'01/03 KTM 525 EXC(SX)
'98 Honda VTR1000 Firestorm
'95 KTM 620 EGS Supermoto
'89 Suzuki GSX750Fighter

Неактивен sassnik

• Sr. Member
  • Публикации: 122
Бях пуснал още в началото такава тема,но не можах да я открия за да пиша в нея.Та ето,че след някой ден събарят гаражите в Меден Рудник и моторчето ми остава на улицата  :'( .Вариантите бяха:
1-Платен паркинг ( В моя случай в радиус 4 км няма такъв )
2-Гараж под наем ( Те събарят всички гаражи и едва ли ще има някои с гараж,но ако има и го дава под наем или поне позволява да си оставям мотора срещу някаква скромна сума,моля да пише )
3-Това,което смятам да направя ( И май единствения ми вариант)-Слагам един стабилен брезент върху мотора,овивам го с вериги и го връзвам за дървото пред входа...
 Какво ще кажете колеги.Като се има в предвид,че с един приятел с микробус,за 5 мин. го бяхме качили (налагаше ми се да го закарам до КАТ ),едва ли ще представлява трудност за родните апаши...
4-Купувам автоматичен картечен робот пазач(От тия в Пришалеца,дето Рипли ги слагаше )  ^-^ .
 Сериозно го закъсвам колеги,ако някой има предложения моля да сподели.Тия алармените системки изобщо не ги споменавам,не вярвам в тях...

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7448
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Що не вземеш да спретнеш ти един платен паркинг. Вярно много съвети се даваха в другата тема, ама най-разумното в случая остава платения паркинг в радиуса извън 4 км. Ако не караш всеки ден е разумен вариант. Дървото с веригите не е най-разумния. И да не им се занимава да режат вериги на родните апаши, най-много да го намериш разкостен някоя сутрин. Търси някой с къща и двор наоколо, ако има и гараж е най-добре.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен LuB__

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 39
  • Кара: Suzuki sv650s / 2002
Здравейте , искам да попитам някой знаели как стоят нещата с паркирането на моторите в студентски град? смисъл далеч съм от мисълта да го държа пред блока или нещо от сорта а и за един мотор не ми се пръска маса пари за да наема цял гараж , ако някой има някаква идея моля да ми е сподели :) благодаря !

Неактивен ILHS

• Sr. Member
  • Публикации: 116
А не можеш ли да го държиш във входа ти. Аз така бих направил. Не знам какъв ти е блока, но на повечето СОЦ блокове имат пространство в входа (поне за 1 мотор), а и мисля че съседите ти няма да се противят. Нито вода нито хляб ще им иска ?!  :)
Това е моето мнение,  аз така бих направил. Поздрави  :beer:
In the midnight hour she yell more, more, more  :downtown:

Неактивен z00m

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 12
Момчета, ако изкочи нещо, и аз търся гараж. На Орехова гора съм и ми е супер удобно. Ако има нещо пишете на лични, по принцип търся за "веднага".

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
Обсъждано е вече. На колегата комшиите са някакви темерути и му правят проблем. Пък ако са 2-3 с мотори и всеки иска да го държи във входа... Не е това решението.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен tenkUpipul

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 43
с един колега сме говорили за борово. и действам по въпроса, но там ми се струва, че ще ти е малко далече.

Неактивен z00m

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 12
Дай адрес точен и ще ти кажа веднага.

Неактивен sassnik

• Sr. Member
  • Публикации: 122
Абе,сякаш от цялата работа просто ме дразни,че ако си оставя мотора пред блока,на сутринта няма да го има и ченгетата ще си преместят малките пишки от единия крачол в другия.Де да знам,оплакваме се всеки има куп проблеми и всеки се спасява сам за себе си.Защо държавата не решава проблемите ни,какво правят всички държавни органи освен схемички как да лапнат от нас някой лев.Аз съм от Бургас,искам да ви кажа,че лятото няма къде да си спрете колата,всичко е синя зона.Ок така трябва,но къде са безплатните паркинги или ще строим само това което носи парички на някои хора...На ония от парламента незаконните вили ще стоят,а гаражите на бачкаторите ги махат.Да еба тяхната мама,просто исках да изпсувам  :) .

Неактивен tuningfena

• Hero Member
  • Публикации: 306
  • луд на задна
да адски си прав,всички пари са само за шибаните ръководители , проблема ти е доста гаден , но все нещо трябва да измислиш,един познат си беше направил мини гараж под терасата на първия етаж,и нямаше проблем

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
Пристройката под терасата не е проблем, докато не я видят от РДНСК. Тогава ще бутнат и нея, че и глоба ще плати. В нашия квартал имаме няколкостотин гаражни клетки и в интерес на истината не са от най-естетическите. Тъкмо бях почнал да спазарявам металното гаражче, дето си държах мотора зимата 2010 - 11 и комшията, дето ми го беше предоставил, се дръпна. Питам аз що така, а той ми разправя, че щели да ги махат и няма смисъл да си набивам парите там. И действително от общината минаха и ги описаха. После не знам какво стана, ама се оказа, че се обмисля вариант да се плаща наем на общината за ползването на терена. И май за сега няма да ги бутат. Та едно гражданско неподчинение в Меден рудник може да доведе до подобно решение.

Неактивен tuningfena

• Hero Member
  • Публикации: 306
  • луд на задна
направо нямам  думи , купуваш си  мпс  плащаш сума си  данъци и други простотии и накрая трябва да си го прибереш в къщи за да си  сигурен че на другия ден ще е цяло или  въобще ще го има, таз държава е за преврат :violent:

Неактивен Mario_95

• Hero Member
  • Публикации: 385
Aбе на мен ми е много интересно като минавах през Варна (то не е само там те са на всякъде братята роми) до главен път не мога да кажа къде точно на 1 поляна пълно с грозни картотени или каквото там са краднали къщички. Аз не съм от Варна ,вярно е в началото на града беше в крайните квартали ама много лошо впечетление остава. Защо държавата нищо не прави? То ок че искат интеграция (все едно да искаш да имаш глисти) ,че ние сме били расисти ама те излязоха по-"бели" хора от нас в BG в крайна сметка. Уважавам всеки който иска да бачка и да се труди независимо от расата ,но 80% оптимистично да ги кажем толкова само крадат или точат държавата...Тази прекалена демокрация създава проблеми с всичката нужна толерантност към хора който се възползват от това на гърба на данъкоплатците. Преди няколко дена учихме за етносите в България. По този учебник ние сме 85% българи, 10% други етноси и 5% роми...мен много ме съмнява това като прах в очите го виждам...
Ай спеек зи уиздъм

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
Ами моторите специално винаги са били апетитни в една или друга степен. До 1990 г. баща ми винаги си е държал мотора пред блока, без синджири и други такива глупости. Беше му направил само скрито ключе за прекъсване на тока към бобината. За повече от 20 години само 1 път го бяха задигнали целия и будалите се мъчили да го палят с бутане през целия град, не могли и го бяха захвърлили в една коприва. Жалба в милицията и на другия ден ни го върнаха - някой го беше забелязал и се обадил на ченгетата. През 1990 г. му свиха стъклото на фара и веригата, понеже беше дошла първата демократична криза на прехода и за Явите тези чаркалъци нещо зачезнаха. Сега ако си оставя мотора да пренощува пред блока не знам дали въобще ще чуя повече за него. Нищо, че е супер дърт, а може би и точно поради това  :-\ Търси паркинг или гараж, или вдигайте стачка пред общината. Друго решение не виждам.
А циганите са широка тема. Ако настаните в няколко от гаражите цигани, от общината със сигурност ще ви оставят на мира  ;D ;D

Неактивен Wild Hog

• Hero Member
  • Публикации: 708
  • Кара: Kawasaki -> Yamaha
Не правете такава грешка да държите мотор пред блока, колкото и да е стар - едно приятелче изгоря съвсем скоро.
С верига за дървото - ще го вземат с дървото.

Крадат не само цигани.  :'(

Пича от Меден Рудник, не си ли близо до къщичките, там в някой двор да вкараш ?
"suburban biker wannabe"

Неактивен gelen4o

• Hero Member
  • Публикации: 262
  • Кара: Honda CBR600 '99
...

Изключително съгласен съм с казаното от теб, обаче има един малък проблем. В Бургас наскоро бутаха незаконни къщи обитавани от цигани както и някаква джамия (миналата година или по-миналата). Колко беше ефективно е отделен въпрос, важното е, че медиите тръбяха здраво и цяла Европа разбра. Ако община Бургас клекне за гаражите, то циганите веднага ще скочат и ще обвинят общината/ държавата в двоен стандарт. Тогава ония с щастливите кокошки и демокрацията ще долетят за нула време. Във Варна не помня да е имало подобни акции, та там би могъл да мине номера.
Единственото, което виждам, е жителите, които имат интерес, да се обединят и да поискат да узаконят гаражите си. За пример може да се използва случката в Митничарското селище, където предложиха на собствениците да узаконят незаконните си постройки. Ест. община Бургас ще каже, че действията на другите общини не я засягат, но ако се тръби здраво проблемът ще прерастне държавен. За подобно нещо се иска здрава организация и много търпение, което липсва у наше село. Ако не друго, с тръбене и протести може да се спечели време.
П.С. стига с това роми .... Векове наред ''ромите'' са били наричани цигани от нашите прадеди. Ако на някой не му харесва, му казвам веднага, че не уважава българската култура и го пращам да се шиба по бързата процедура.

По темата: или ходи 4-км, или продай машината. Знам, кофти е, ама инак само нерви ...
« Последна редакция: март 29, 2012, 06:16:59 pm от gelen4o »

Неактивен gelen4o

• Hero Member
  • Публикации: 262
  • Кара: Honda CBR600 '99

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 637
  • Кара: Honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF 125i Wave
Понеже и аз минах по тази писта (искаха да ми събарят гаража), после пуснах молба и ми разрешиха да ползвам мястото под наем, заедно с още 10 други гаража, та ще споделя как щях да решавам моя проблем.
Вариант 1 - купувам най-евтината и скапана каравана, регистрирам си я, плащам и данък и т.н. и в нея си държа мотора. Естествено я комплектовам с аларма, инструменти и си правя цял пункт за обслужване, а дължимите данъци ще са в пъти по-малки от годишния наем за гараж например.
Вариант 2 - в зависимост от това на кой етаж си, отвън до блока дигаш хаспел с платформа за 1 мотор и товароподемност до 300 кг. Качваш мотора на платформата и го вдигаш на нивото на терасата си, след което блокираш платформата горе, като ти трябва мотора - обратно долу. Хаспелът не е задължително да е с електромотор, може само макара и редуктор.  Не знам само за колко време ще е законен втория вариант, а ако се запече положението, хаспела може да се смени с електрическа лебедка, има ги в търговската мрежа. Успех!  :bravisimost: