Автор Тема: Гаражи за мотори-проблеми, места за нощувка на моторите и т.н.  (Прочетена 55150 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7448
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
....
Акция по премахване на незаконни гаражи в Бургас
Акция по премахване на незаконни гаражи в Бургас
04.05.2011 | 12:38
Бургас, премахване, гаражи, зона

Масирани акции за премахване на незаконните гаражи в най-големия бургаски комплекс „Меден рудник" започна общината. Те се извършват заради предстоящо благоустрояване и по сигнали на граждани.

Акциите обхващат районите около блок 487-486 в зона „В" и блокове 3,4,5 в зона „А". В първата зона незаконните гаражни клетки бяха 60, а във втората - 80.

На всички гаражи са поставени уведомителни писма, със срок за доброволно премахване 15 дни. Само за няколко дни обаче част собствениците на нерегламентираните гаражи сами започнаха да ги демонтират. Така в района в зона „А" вече останаха едва 10-ина гаража.

В случай, че гаражите не бъдат разчистени от собствениците, предстои издаване на констативен протокол и заповед за принудително премахване.
...

Ами като се има предвид, че болшинството от собствениците са се предали, положението е ясно. Колегата да си търси някъде законен гараж, да го купува и да не се занимава с глупости. Ако има от новите кооперации с подземните гаражи, едва ли всички си ги ползват. Лошото е, че им търсят пари като за боксониера  >:(
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен sassnik

• Sr. Member
  • Публикации: 122
tova s karavanata mnogo me naduha :D .samo deto 6te trqbva da subera edna sumi4ka,deto v momenta ne znam kakvo 6te qm na sledva6tiq den...no e gotin variant.(izvinqvam se za latinicata,no nqmam varianti :) )

Неактивен IVODR800S

• Ivelin Mitev
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 552
  • БЪРЗАЙ БАВНО/А.Л.М.
  • Кара: SUZUKI DR-BIG800S
 :director:ОПС,и аз да се включа в темата  :)
Става въпрос за София кв.Света Троица  ;)
търся си местенце в гараж за моето ендуро  :bravisimost:
За контакти на Л.с. или в темата!
От "ПОЧТИ" до "НАПЪЛНИХ СИ ГУМАТА" разликата е около кило лайна в памперса .
А.Л.М.(АСОЦИАЦИЯ НА ЛОШИТЕ МОДЕРАТОРИ)

Неактивен architex

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 12
  • Кара: Honda 600RR
Здравейте колеги, търся къде да прибирам мотора, за около един месец, защото съм спазарил една стайчка пред входа, но чак за Юни месец. Живея в Стрелбище на Орехова гора и Хайдушка гора, но ме устройва да го държа и по далеч, ако някой има идеи или местенце в гаража за един мотор, ще съм благодарен.

Неактивен tenkUpipul

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 43
Здравейте колеги, търся къде да прибирам мотора, за около един месец, защото съм спазарил една стайчка пред входа, но чак за Юни месец. Живея в Стрелбище на Орехова гора и Хайдушка гора, но ме устройва да го държа и по далеч, ако някой има идеи или местенце в гаража за един мотор, ще съм благодарен.
бул. Гоце Делчев № 53 ?

Неактивен architex

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 12
  • Кара: Honda 600RR
Благодаря колега, но ми е малко далеч, ще търся нещо в Стрелбище засега, че да не ходя по 20 мин сутрин преди работа.

Неактивен joyrex

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 27
Здравейте колеги.
Ако някой чуе за гараж в СФ около моста Чавдар може ли едно ЛС или тук в темата че си дойде време а ми писна да ходя да си взимам мотора всеки ден на 7 км от нас ...

Неактивен AGT

• Sr. Member
  • Публикации: 224
  • Вече със скутер 250сс :)
  • Кара: http://databikes.com/imgs/a/b/h/l/z/honda__fes_250_foresight_1999_1_lgw.jpg
Имам място за 2 мотора в гаража на ул Силиврия и Костенски водопад.
35лв на месец ако ше се ползва само сезона и 25 за постоянно.
Не се радвай на нов шеф и малко прасенце.Не се знае каква свиня ще излезе от тях . :)

Неактивен AGT

• Sr. Member
  • Публикации: 224
  • Вече със скутер 250сс :)
  • Кара: http://databikes.com/imgs/a/b/h/l/z/honda__fes_250_foresight_1999_1_lgw.jpg
Имам място за 2 мотора в гаража на ул Силиврия и Костенски водопад.
35лв на месец ако ше се ползва само сезона и 25 за постоянно.
Вече няма място  :headbang:
Не се радвай на нов шеф и малко прасенце.Не се знае каква свиня ще излезе от тях . :)

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Публикации: 2183
  • Излекуван работохолик.
  • Кара: Черна FZ1-N
Слушайте какво ми хрумна вчера. Доколкото разбирам - в София и големите градове е голям проблем къде да си прибереш мотора? Хората ги качват по балкони, прибират ги по входове и мазета, държат ги на платен паркинг или им намират място някъде на майната си, та бият път през целия град за да покарат няколко часа. Като се замисля, това не си е работа, егати...

Слушайте, а не става ли така: Купуваш някой изкривен бус за 1000 лева, ето като този:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=3&act=4&adv=31339940322970254&f1=details

Пред блока нали имате паркинг - курдисваш го на паркинга. Бракуваш го, да не му плащаш ГО и данък. И си прибираш мотора в буса. Трябва ти само една яка дъска, катинар и това е. Можеш даже и аларма да му инсталираш. А ако се комбинирате двама - ще ви излезе по 5 стотака на човек, то сигурно платения паркинг ви е толкова за година. Можете да продадете мотора, трансмисията и други части на буса и да си избиете част от парите. Пък ако някога решите да се махате оттам - просто го зарязвате или викате някоя фирма да го вдигне за скрап. А, какво ще кажете?
Ако нищо друго не помага - прочети Service Manual!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
50/50 да останеш и без бус и без мотора вътре. От известно време обикалят от общината и предупреждават да се махат бракуваните МПС-та от междублоковите пространства и улиците като цяло. Вярно е, че някои от зарязаните коли още не са ги бутали, но е въпрос на време. Освен това пък гараж на колела е твърде удобен за гепене и пак оставаш без мотор.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Wild Hog

• Hero Member
  • Публикации: 708
  • Кара: Kawasaki -> Yamaha
А, какво ще кажете?

1. Грозно е !
2. Ако бухнеш черната красавица вътре, въпрос на часове или дни е (зависи от квартала) да го разколачат и да изкарат мотора от вътре.  :'(
"suburban biker wannabe"

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Излекуван работохолик.
50/50 да останеш и без бус и без мотора вътре. От известно време обикалят от общината и предупреждават да се махат бракуваните МПС-та от междублоковите пространства и улиците като цяло. Вярно е, че някои от зарязаните коли още не са ги бутали, но е въпрос на време. Освен това пък гараж на колела е твърде удобен за гепене и пак оставаш без мотор.

Значи бусът може да е с добър външен вид и да не изглежда като "бракуван". Ще си има колела с гуми, но лесно може да се обездвижи, пък и без двигател няма да го подкарат. А че могат да го отворят - могат. Същото важи и за гаража на няколко километра от блока ти, нали така? Бусът поне ще ти бъде под балкона и можеш да говориш с някой пенсионер от блока да го наглежда през деня.

Друго решение - оставяш си мотора с шлема и ръкавиците под лампата пред блока, и се скривате наблизо с няколко приятели. Като мине някой и го пипне - бой и търкаляне с ритници по паркинга, докато загуби интерес към околната среда. И така няколко пъти и в различни части на града, докато тръгне слух между апашите, че не е много здравословно да се пипат мотори. После си оставяш мотора пред блока и спиш спокойно.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
Ще му теглят един Молотов и ходи разбери кой го е направил. Днешните апаши не са като едновремешните. Гаражът е най-добрата алтернатива, но са кът в последно време. Тази зима пак ще трябва да търся алтернативи, мамка му.

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Излекуван работохолик.
... Гаражът е най-добрата алтернатива, но са кът в последно време. Тази зима пак ще трябва да търся алтернативи, мамка му.

Докарай го при мен, ще го приберем в кухнята - този вариант вече е отработен. Тъкмо ще има с какво да се занимавам през дългите зимни вечери...

Абе вие много ги прехвалвате тия гаражи, ама ефектът от тях е спорен. Аз имам три и пак техниката ми през вечер нощува пред блока... Гаражът ще ти опази машината само от някакви махленски апашчета или тинейджъри-наркомани, дето гледат да гепят някакво огледало, фар или мигач и да го трампят за една доза. Но ако те нарочат СРИОЗНИ апаши - какво ти помага гаража? Ако колата или моторът са ти паркирани под лампата пред блока - поне има шанс ти или някой страдащ от безсъние съсед да види, че някой ръчка по тях. Ама като се вмъкнат в гаража и притворят врататите - край, ще си работят спокойно вътре 2 часа и никой няма да види нищо. Ще ти използват инструментите и подвижната лампа, ще ти изпият бирата от хладилника, ще си пуснат и музика... А ти ще си спиш на горния етаж.
« Последна редакция: юни 28, 2012, 03:17:32 pm от Bushman »

Неактивен oggie

• Hero Member
  • Публикации: 420
  • Кара: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Някой от вас има ли аларма и имобилайзер на мотора ? Препоръчйте марки

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Излекуван работохолик.
Ключовете ми са с чип и имам фабричен имобилайзер. По принцип не може да се запали без оригиналния ключ. Може с нов ключ, но след като се смени ECU-то и още доста електроники по мотора.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
А бе то е ясно, че като му вдигнат мерника спасение няма. На мен грижата ми е повече в посока да не стои на снега. Благодаря за предложението, Буш! Аз, ако е за оставяне извън София, имам няколко варианта. Обаче не ми се ще. Първата зима го бях закарал в Търново, някъде към средата на октомври беше. И после като се отвори едно време - народът кара, а аз се ослушвам. На следващата година си го оставих в София и карах до средата на декември, а на следващата година го изкарах към 7-8 февруари. Та ще търся варианти пак за София.

Неактивен ananji

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 6
Здравейте ,има място за 2 мотора в гаража.
Намира се в София Младост-4 до Фантастико.
Пишете на лични. :cheers:

Неактивен Buzz.bg

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 6
Колеги,

Някой да има гараж за споделяне в Лозенец, София? Ако мога да се намърдам до края на сезона ще е много добре! Пишете на лично или на 0887 242 272...

Живи здрави!