Автор Тема: Въпрос отностно заден амортисьор  (Прочетена 1189 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nexus

• Full Member
  • Публикации: 53
Въпрос отностно заден амортисьор
« -: март 28, 2012, 07:38:06 am »
Здравейте,

Значи решил съм тази събота и неделя понеже съм почивка от доста време да обърна повечко внимание на зверчето и ми се иска да си натегна малко задния амортисьор, но като го гледам не ми е познат начина по който се прави това нещо, ако може някой да ме светне какво ще ми е нужно и дали мога сам да го направя ще съм много благодарен! Мотора е Ducati 620SS.

Поздрави,
 :cheers:

Неактивен kingalex

• Sr. Member
  • Публикации: 133
Re: Въпрос отностно заден амортисьор
« Отговор #1 -: март 28, 2012, 02:51:49 pm »
Ако незнаеш как да измериш "sag" или какво означава , по добре не пипай пружината . Нагласи си компресия и ребаунд и карай !

Неактивен Nexus

• Full Member
  • Публикации: 53
« Отговор #2 -: март 29, 2012, 08:41:05 pm »
Благодаря за съвета! А случайно някаква идея къде мога да отида и да помоля някой да го направи професионално ?

Неактивен kingalex

• Sr. Member
  • Публикации: 133
« Отговор #3 -: март 29, 2012, 10:55:52 pm »
Първо те съветвам да прочетеш малко за окачването . След това сам ще си го нагласиш .
Има много въпроси които дори сам не си си задал :
1. Правилно ли ти се износват гумите
2. Колко плавно работиш с газта
3. За  Трак дейс , състезания или  туризъм ( микстура от трите никога не може да има !)
4. Кога за последно е обслужвана предницата и задния амортисьор
3. С какви гуми караш
6. Колко често возиш втори човек
Отговори си поне на тези въпроси , прочети за окачването кое как се настройва и ще си много , ама много по-доволен като го направиш сам и по твоя стил на каране отколкото някой да ти го направи "професионално" . Универсалните настройки със сигурност ги пише в менюала , но няма да останеш доволен . Естествено винаги можеш да ги ползваш за изходна точка .

Неактивен MX13

• инж. Мартин Тошков Василев
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 2689
  • работя в ZM-PerfOrmance Варна
    • www.motoforum-bg.com
  • Кара: yz250/RGV250/GSXR1100 '88/GSXR1100 '92/ GSXR711Turbo /TL1000R /RS250 /RD250 /ES175-2 /ES250
« Отговор #4 -: ноември 20, 2013, 10:08:07 am »
Ако незнаеш как да измериш "sag" или какво означава , по добре не пипай пружината . Нагласи си компресия и ребаунд и карай !
Това е лош съвет.
Когато се прави окачване златното правило е да се започне с пружините!!!