Автор Тема: А кажете и за Баварците...  (Прочетена 57388 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Публикации: 2183
  • Излекуван работохолик.
  • Кара: Черна FZ1-N
А кажете и за Баварците...
« -: май 22, 2012, 01:38:35 pm »
За мотоциклетите BMW ми е думата. Прегледах целия форум - няма почти никакви мнения и коментари за тях. При пистовите оплювате един модел, и това е. При ендурата и туристите - ни дума. Хайде да видим за баварците на две колела какво ще кажете?

Като се замислиш - не са много фирмите, които правят и коли, и мотори. Хонда, Сузуки и... BMW. Други не се сещам в момента. Стара германска фирма, с традиции още от Втората световна война, праят си мотори и до ден - днешен... А никой не ги коментира, все едно няма такива. Що така бе Колеги, даже е обидно някак...
Ако нищо друго не помага - прочети Service Manual!

Неактивен Hawk

• Hero Member
  • Публикации: 507
Re: А кажете и за Баварците...
« Отговор #1 -: май 22, 2012, 01:56:32 pm »
Щото са скъпички :D Не съм имал мотор BMW, но тези които съм виждал, много ми допадат, само едно нещо не ми харесва съвсем - понеже тези, които съм виждал са все боксери, цилиндрите са им странично и ниско разположени, и при едно евентуално падане става доста гадно, голям ремонт те чака.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3829
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
« Отговор #2 -: май 22, 2012, 02:51:22 pm »
............... aми то за Умрелите или хубаво или нищо..................... и нии - нищо :downtown:
Гаражът:
Ducati 748R Track bike '02 BMW F800SGT '08 BMW R1200R '09 Aprilia RSV1000 RP '02

Неактивен alien

• Hero Member
  • Публикации: 265
« Отговор #3 -: май 22, 2012, 03:06:51 pm »
............... aми то за Умрелите или хубаво или нищо..................... и нии - нищо :downtown:

eeee Коко, много грубо :)))  Половината свят обикалят с такива мотори.
yours can go fast... mine can go anywhere
                www.balkanmotoadv.com

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Излекуван работохолик.
« Отговор #4 -: май 22, 2012, 03:12:28 pm »

Е, защо така... дай някакви аргументи. И аз съм скептичен към 1200-кубиково ендуро с тегло към 250 кила, ама поне за туризъм не стават ли?

Може да не докарват характеристиките на японците, но поне не съм чул да ги избива на идеология като при HD - да приказват за "вековна традиция", "легенди на 2 колела", "братство на свободни ездачи" и други такива дивотии. Поне трябва да са надеждни, не вярвам инженерите на BMW да сътворят някаква недосмислица... Освен това бяха първите (ако не се лъжа), които наредиха ABS на мотоциклет.

Неактивен Wild Hog

• Hero Member
  • Публикации: 718
  • Кара: Kawasaki -> Yamaha
« Отговор #5 -: май 22, 2012, 04:20:31 pm »
Стара германска фирма, с традиции още от Втората световна война, праят си мотори и до ден - днешен... А никой не ги коментира, все едно няма такива. Що така бе Колеги, даже е обидно някак...
Това сега предизобрна кампания за БМВ форума ли е ... майтапя се.  ^-^

Защо не се говори ... ами както при четириколесните прагматичният избор е немското, така при двуколесните е японското, ако не бяха защитните мита в ЕС и при четириколесните прагматичният избор щеше да е японски, но това е друга тема.  ^-^

БМВ-тата на две колела са по-скъпи и за това се срещат по-рядко.
В духа на раздела може да се каже, че са или много грозни или много стари или много скъпи, някои от тях притежават и две от трите изброени качества, а има и герои, които осъвместяват и трите.  ^-^ ^-^ ^-^

За моделите, най-познато и достъпно в БГ - F 650 Funduro - на въоражение и в МВР, обаче колко е БМВ - австрийски двигател, сглобено в италиански завод, дизайнер англичанин, няма кардан, няма боксер, няма паралевър ...

R 1200 GS - легенда, но и той си има своите аналози.

Мен лично най-много ме кефи ето това:

K 1600 GT

Видях го на живо в магазина на Crazy Fox и онемях, до него имаше едно Ducati Multistrada 1200 S Pikes Peak, припомних си чувството, когато едно време ме водеха в Детмаг преди нова година след зареждането и трябваше да избирам "Тракторче или Камионче, не може и двете" с тази разлика, че сега не можех да си тръгна нито с "тракторче", нито с "камионче".  ^-^

Като гледам БМВ-то и изведнъж усетих тръпки, обръщам се назад и тя ме гледа с влажен поглед и сякаш ми казва: "Мога да ти дам всичко, което ще ти даде БМВ-то, само че на много по-достъпна цена", гледам я скромна красива, благовидна, Yamaha FJR 1300 всичко си има - 140-50 коня, кардан, ABS, дълга стройна снага.

Та  мисълта ми е, всичко е въпрос на преценка и на възможности.  ;)

И този модел е готин:

К 1300 S

Имаше още един цепеняк с боксер беше нещо SP ... но гледам, че вече не се предлага и не се сещам името.

ПС:
фирмите, които правят и коли, и мотори. Хонда, Сузуки
Вярно Сузуки правеха някакви коли ...  ^-^
Хонда от 2004 от последните S2000 не са правили коли, само недоразумения или поне не нещо, което да отговори на претенциите им.  :downtown:
« Последна редакция: май 22, 2012, 04:25:47 pm от Wild Hog »
"suburban biker wannabe"

Неактивен hristolichev

• Hero Member
  • Публикации: 309
  • Кара: Kawasaki ZR-7S
« Отговор #6 -: май 22, 2012, 09:00:28 pm »
В другия форум има една много...хммм...обширна тема за ездачите на модерните БМВ-та  :beer:
Иначе вярно имат ебаси грозните мотори. Мен личмо много ме радват онези с различните по-големина 2 фара, които изглеждат като кривогледи създания.

Неактивен hristolichev

• Hero Member
« Отговор #7 -: май 22, 2012, 09:11:17 pm »
Този с различните фарове нещо не мога да го намеря :)
Ето още един изглед на HP2

Неактивен Mario_95

• Hero Member
  • Публикации: 385
« Отговор #8 -: май 22, 2012, 09:19:12 pm »
Най ми е интересно при колите си BMW са много консервативни относно дизайна като цяло през годините е почти 1 и същ а при моторите като цяло само Боксера им се е запазил през времето иначе дизайна варира от голяма грозотия до странна красота  ;D
Ай спеек зи уиздъм

Неактивен Veselin_YZE 750

• Sr. Member
  • Публикации: 247
« Отговор #9 -: май 22, 2012, 09:51:02 pm »
Абе , ако се пипнат малко стават , леки , бързи , и добри на вид.  Ако ми изпадне някое , ще играе флекса яко.

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Излекуван работохолик.
« Отговор #10 -: май 23, 2012, 10:24:25 am »
Лично за мен Баварците са удивително грозни, при това - стават все по-грозни, с всеки нов модел. Мисля си - това не може да е случайно, явно цял екип дизайнери работят усилено по въпроса как да направят всеки нов модел все по-грозен и по-грозен. В това отношение, "разногледите" фарове са много добро попадение, но не са само те... Специално R 1200RT ми изглежда като сглобен от различни части, при това - само половината мотоциклетни... Може да не разбирам от естетика и дизайн, ама това ОПРЕДЕЛЕНО НЕ МИ ХАРЕСВА:

А и се чудя как ли се обслужва това - колко пластмасови кори трябва да разкачиш за да бръкнеш нещо по двигателя?

Казвате - в друг форум имало тема? Знам, че е забранено да се рекламират други форуми, но не става въпрос за реклама, може ли само линк към темата, да прочета какво пишат хората?

Неактивен hristolichev

• Hero Member
« Отговор #11 -: май 23, 2012, 11:15:08 am »
Това правило със споменаването на други подобни форуми винаги ми се е струвало много тесногръдо. Работя в медия в медия и при нас също властва подобен поглед- нещо, което винаги ме е едразнело. Какво толкова. И без друго половината хора са едни и същи и на двете места. Би трябвало поне интернет пространството да служи за свободна плоскост за обмен на информация, без оглед на това и онова.

http://www.motoforum.bg/index.php/topic,47293.0.html

Неактивен Hawk

• Hero Member
« Отговор #12 -: май 23, 2012, 11:18:26 am »
На тия тучове рядко се налага да човъркаш нещо по двигателя, ей това им е най-хубавото. Иначе, че са терсене направени си е така. Караш и хвърляш :D

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Излекуван работохолик.
« Отговор #13 -: май 23, 2012, 12:11:32 pm »
На тия тучове рядко се налага да човъркаш нещо по двигателя, ей това им е най-хубавото. Иначе, че са терсене направени си е така. Караш и хвърляш :D

Абе моята предстрава за мотоциклет е малко по-различна, това ми прилича на сам оходен хладилник, егати...

Имаше и едни 650 кубика, със смешни дръжки на резервоара - е НЕМА толкова грозен мотор:

Красавец, откъдето и да го погледнеш... Пък и с ремък.

Неактивен Torq

• Hero Member
  • Публикации: 308
  • Кара: BMW F800S
« Отговор #14 -: май 28, 2012, 11:54:37 pm »
Това е мултиплата на моторите :)
Цитат на: waleto
Помагайте!Ако не можете или не искате,не пречете!

Неактивен ILHS

• Sr. Member
  • Публикации: 116
« Отговор #15 -: май 29, 2012, 06:00:08 pm »
На мен ми харесват много Баварските мотори, но само част от моделите им. Примерно много ме радват моделите от  WW2. Иначе новите "мотори" ( които постнахте  малко по горе в темата)
са  :pottytrain2:.
 R-12

R-75

.... като цяло R-моделите 

също така и полицейските

малко офтопик: Харесват ми Уралите, на външен вид". То те направо са си БМВ-та само че правени в Русия. Не знам за техническите им данни, като  ускорение и издръжливост, но главно ги изкупуват в САЩ особено долу-написаният модел.   

М-70 - на практика това е реплика на BMW R71
.

п.с. Мерак ме е  да "изведа" един такъв за няколко кръгчета из гората и полята
In the midnight hour she yell more, more, more  :downtown:

Неактивен Пламен Шопов

• Hero Member
  • Публикации: 2356
    • http://plamenshopov.snimka.bg/other/plamen.493734.18331532
  • Кара: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650 98
« Отговор #16 -: май 29, 2012, 06:17:12 pm »
БМВ имат едни от най-надежните двигатели... не случайно им навъртат толкова километри.
Аз лично не бих си купил БМВ заради визията, макар, че имат няколко доста готини модела.
Но и цената на БМВ-тата е доста височка.
Honda Hornet 919 03'/ Honda Hornet 600 01'/ Honda CBR 600 F4 00'/ Honda CBR 600 F2 91'
                                               Honda The Power Of Dreams

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Излекуван работохолик.
« Отговор #17 -: май 30, 2012, 08:29:29 am »
За БМВ-тата от Войната не става въпрос, те са ценни сами по себе си, като антики. Каквито и кусури да им намираме сега, за онова време са били върхът и два пръста отгоре. Интересно защо новите модели са такива странни, сигурно дизайнерите на фирмата търсят начин да се "откроят" сред сравнително еднотипните японски машини. Ама дали са намерили правилния начин - друг въпрос...

Оная тема за Баварците е наистина много голяма, набъркват и автомобилите и има наистина свежи майтапи. Смях се на глас докато четох, даже колегите ми се чудеха какво става... Разбира се, вманиачените фенове на марката ще се възмутят от такова отношение, приемат го като лична обида.

Неактивен Hawk

• Hero Member
« Отговор #18 -: май 30, 2012, 11:53:15 am »
Е, тоя самоходен хладилник на BMW май е най-грозният мотор, който съм виждал  :notworthy:

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
  • Публикации: 437
  • Кара: BMW R1100GS
« Отговор #19 -: май 30, 2012, 04:18:44 pm »
Доста смехории и умнотии са написани в тая тема и то точно от хора, които естествено никога не са карали БМВ.
Приказки от рода на "ама защо фара е квадратен, или защо стопчето на този мотор е кръгло, а мигачите са овални, или онзи е бял, пък другият е син".... Има ли смисъл да ги коментирам?
При БМВ всичко е подчинено на здравината и функционалността. Например италианец, когато започне да прави мотор първата мисъл в главата му ще бъде дали, ако с това произведение, когато мине по край кафето там всички ще паднат по гръб и ще започнат да ритат в небето, като го видят с какво минава. Подобни "проблеми" изобщо не вълнуват германеца, когато започне да проектира мотоциклет. Той ще мисли за какво точно ще се използва този мотор и ще го направи точно за това, а не за нещо друго! И ако има по това произведение някакви чупки, гънки и хлътвания, то те ще са строго подчинени на функцията на мотора, а не защото в момента модата е такава, или трябва да изглежда по-добре в очите на мацките. И този мотор ще бъде направен от инженери, а не от счетоводители, и никъде няма метала да бъде заменен с цам, или с никелирана пластмаса, която да имитира, там каквото имитира, за да бъде по-евтино, но по-ефектно... При почти всички нови японски мотоциклети счетоводители и дизайнери са определящи при проектирането на тези машини, а не инженерите! А това специално мен никак не ме устроива.
Та по тази причина след близо 20 години каране на японски мотори (и преди това разни соц произведения) аз си купих БМВ, разбрах за какво става въпрос и нямам повече никакво намерение след него пак да купувам японски мотор!
Това е. Който разбрал, разбрал за какво точно пиша...
Останалите могат да продължат да оплюват стопчета, фарчета и там каквото решат.
А от италианските производители на мотоциклети най-добрите в това отношение са Мото-Гуци, а не Априлия, или пък Дукати.