Автор Тема: Какъв бензин да употребявам за мотора си ?  (Прочетена 12524 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 187
  • Кара: Honda NC750 XD и Honda SH150i
Re: Какъв бензин да употребявам за мотора си ?
« Отговор #40 -: декември 06, 2019, 03:40:39 pm »
В цяла Европа горивото е по-скъпо по магистралите спрямо населените места, отбиваш в селото на километър, два от магистралата и 5 до към 15 цента разлика
Най- яки, обаче са Италианците, там може да се набуташ с по 20 цента на литър, ако не прочетеш дали не си на колонка с обслужване :) Огромни са просто, пишат ниската цена на едни грамадни табла и после лепят едно лисче на чист италиански естествено , че колоната се обслужва от служител на бензиностанцията и бичат по 20 цента отгоре не ,че не продават най-скъпия бензин в Европа, тъй или иначе

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1315
  • Кара: изтребител
« Отговор #41 -: декември 06, 2019, 04:06:06 pm »
аз пък се дразня от това,че ни бият в грамажа

преди време в Италия,за 10 евро не успях да напълня една туба 5л.то не е като да не успях,ама си липсваше доста повече от литър,да не кажа близо 2.бензина беше с цена над 1,80 за литъра тогава,ама все пак
После прочетох,че на някаква проверка,се оказало,че масово бензиностанциите лъжат в грамажа...това за Италия.

за България не искам и да знам,честно казано

и после идва Ивчо и ми обяснява,как най-точното замерване колко гори мотора е пълен-пълен резервоар ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

и всички масово,как в БГ им горят повече МПСтата ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7932
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #42 -: декември 06, 2019, 07:19:25 pm »
Китане, батьов, аз зареждам и меря разход на бензиностанции, които съм проверявал многократно. Ако лъжат в грамажа, нали се сещаш, че ще излезе, че тази хилядарка гори под 4/100 ;D А пък това ми се струва технически невъзможно. Аз така изключих от сметките Лукойла, който е на "Тракия" малко преди отбивката за Пазарджик, в посока Пловдив. Един път реших да долея там и се оказа, че съм издухал към 6/100 :o С тези не съм се прегръщал, щото бяха все мъже ^-^ ^-^ ^-^ На следващото зареждане разходът пак се кротна на около 4.5/100.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.