Автор Тема: Зазимихте ли моторите или още не им давате мира : )  (Прочетена 52792 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kiko22

• Hero Member
  • Публикации: 1079
Re: Зазимихте ли моторите или още не им давате мира : )
« Отговор #40 -: ноември 17, 2012, 01:39:25 am »
....Защо ми е мотор който вдига над 260 км/ч като карам почти само градско и му навивам газта един път на 2 месеца.

Извинявам се за офтопика, но такъв начин на мислене е доста рядък напоследък :-). Така че - адмирации ! :-).

п.п. Успех с търсенето :-)

А по темата - зазимих - но не тотално :-). Акумулатора е прибран на топло , парцал в найлон набутан в гърнето и дъски под гумите, вергата й предстои малко чистене и мазане - моторът зимува на закрито. Ако излезе хубаво време и съм свободен ... - 5 минс и съм навън ;-)
Това беше т...ашак,колеги.Нинджака си има и предна,и задна стойка,ама ми се стори забавно,като прочетох изказването на колегата и реших да ида до гаража и да го филмирам.А иначе още от казармените вишки знам,че дървения под като изолация е ташак работа. :cheers:
Всеки умира,но не всеки живее!

Неактивен powercepyman

• Hero Member
  • Публикации: 347
  • Кара: Suzuki Bandit 600s
« Отговор #41 -: ноември 17, 2012, 10:14:22 am »
Т...шак не т...шак - поне не пречи :-)

Неактивен Пламен Шопов

• Hero Member
  • Публикации: 2356
    • http://plamenshopov.snimka.bg/other/plamen.493734.18331532
  • Кара: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650 98
« Отговор #42 -: ноември 17, 2012, 10:28:48 am »
Между другото не е толкова ташак...
Пробвайте да ходите боси по студен цимент, плочки или по дъска и ще разберете разликата. Дъската е  добра изолация.
Брат ми няколко години се занимаваше с подове в Холандия. Главно слагаха дюшеме и циклеха. По-добра изолация от дървото за под няма. Аз правя и разликата вкъщи. Има две стаи които брат ми направи в буково дюшеме. Другите 3 стаи са с ламиниран паркет, а кухнята с гранитогрес. Разликата е огромна между гранитогреса, паркета и дюшемето. Най-топъл е пода с дюшемето. Значи все пак дъската не е толкова голяма глупост.
Аз не бих сложил дъски под гумите, но дървото изолира малко или много.
Нека напише нещо по въпроса някой който се занимава със строителство. Предполагам има такива хора. Аз ще замълча, макар, че 2 години работих това.
Honda Hornet 919 03'/ Honda Hornet 600 01'/ Honda CBR 600 F4 00'/ Honda CBR 600 F2 91'
                                               Honda The Power Of Dreams

Неактивен zlati

• Hero Member
  • Публикации: 262
  • Пауър ис нотинг уидаут гума!
  • Кара: ZX12R
« Отговор #43 -: ноември 17, 2012, 12:27:51 pm »
Моторите не са буркан с туршия че да се зазимява ,а трябва да се палят да работят колкото можеш по често през зимата. :bravisimost:
Най доброто зазимяване е  когато се пали през зимата всяка седмица да работи по 10/20минути.
Дигаш на стойки или централна който има , да не седи на мортесйорите и гумите.

В голяма заблуда си, ама щом те кефи пали го и през половин час ако искаш ^-^

Има едно нещо на което му викат конденз, благодарение на едно друго нещо на което му викат температурна разлика ...  да обяснявам ли още ...  Няма проблеми, най-много да смениш едни свещи напролет, ама влагата която остава в цилиндрите как ще елиминираш, не ми е много ясно  :friends:
И моя като няма централна степенка и си стои цяла зима на МОРТЕСЙОРИТЕ ко му има?

Неактивен Иво111

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 33
  • Кара: Kawasaki Z750
« Отговор #44 -: ноември 17, 2012, 01:30:30 pm »
Здравейте колеги,
От скоро имам мотор. Оказа се голяма краста!  Имам гараж, но не мисля да го ползвам. Намислил съм да съборя една стена и да го вкарам в моята стая! Това решение малко изуми семейството ми , но на кого му пука!

Неактивен Honda-racing

• Sr. Member
  • Публикации: 125
  • :)
  • Кара: Honda F4I 04''
« Отговор #45 -: ноември 17, 2012, 03:37:38 pm »
Здравейте колеги,
От скоро имам мотор. Оказа се голяма краста!  Имам гараж, но не мисля да го ползвам. Намислил съм да съборя една стена и да го вкарам в моята стая! Това решение малко изуми семейството ми , но на кого му пука!

АХаХахХАхахА е това е то :D Еми аз от 2 седмици се каня да го зазимявам и карам всеки ден. Преди малко пак карах. Чудя се дали изобщо ще го зазимя :X сигурно снега като падне ,знам ли.  :cheers:
Усмихни се !! най хубавото предстои :))))) !!

Неактивен Пламен Шопов

• Hero Member
« Отговор #46 -: ноември 17, 2012, 03:46:25 pm »
И аз днес карах, за разлика от вчера мъглата се вдигна и асфалта е сух. Изкарах го, да тествам новото екипче и навъртях 70 км от тук до съседното градче и обратно. В сравнение с последният път когато карах, днес беше доста по-студено. Или просто старото ми текстилно яке топли повече от кожения екип... знам ли.
Но определено и аз няма да го зазимя скоро, докато е сух асфалта. Падне ли сняг обаче, ще се наложи.
Honda Hornet 919 03'/ Honda Hornet 600 01'/ Honda CBR 600 F4 00'/ Honda CBR 600 F2 91'

Неактивен burkov

• Hero Member
  • Публикации: 547
    • Безплатно българско списание за Автомобили :)
  • Кара: Honda VFR 800 VTEC
« Отговор #47 -: ноември 17, 2012, 04:25:56 pm »
Мислех го и аз това със зазимяването, но като работя в центъра и няма къде да паркирам, а за 2 км пътувам с метро 30 минути, ще си го държа така.
Всеки ден си ходя на работа с мотора и мисля че ако не е лед по пътя, няма да има проблеми.

Неактивен Honda-racing

• Sr. Member
« Отговор #48 -: ноември 17, 2012, 04:29:30 pm »
Мислех го и аз това със зазимяването, но като работя в центъра и няма къде да паркирам, а за 2 км пътувам с метро 30 минути, ще си го държа така.
Всеки ден си ходя на работа с мотора и мисля че ако не е лед по пътя, няма да има проблеми.

Зависи, какъв мотор караш. Ако е скутер , няма да е проблем. Ама по голям мотор не ми се мисли как лесно може задницата да те изпревари :D ;D :D

Неактивен Пламен Шопов

• Hero Member
« Отговор #49 -: ноември 17, 2012, 05:19:43 pm »
Зимата на 2011 год един приятел си купи К4 750... Тръгна в най-големия студ да се прибира от Пловдив с него. След Харманли го хваща снега. Не ми се мисли как се е прибрал до тук. Разправяше, че на места е пускал краката и е карал без газ на първа. Спирал, пак тръгвал...
Така и не го зазими тоя мотор. Дебнеше да се стопи сне по пътя и го вадеше. А от гаража до улицата го бутат 3-ма човека за да не го изтърват.  ;D Има ли желание, има и начин. Но трябва да си леко ''изветрял'', за да караш в такива условия.

Неактивен Honda-racing

• Sr. Member
« Отговор #50 -: ноември 17, 2012, 05:28:23 pm »
Зимата на 2011 год един приятел си купи К4 750... Тръгна в най-големия студ да се прибира от Пловдив с него. След Харманли го хваща снега. Не ми се мисли как се е прибрал до тук. Разправяше, че на места е пускал краката и е карал без газ на първа. Спирал, пак тръгвал...
Така и не го зазими тоя мотор. Дебнеше да се стопи сне по пътя и го вадеше. А от гаража до улицата го бутат 3-ма човека за да не го изтърват.  ;D Има ли желание, има и начин. Но трябва да си леко ''изветрял'', за да караш в такива условия.

ХАхАХхА аз съм на принципа нека да е топличко пък. По добре да изчакам.. хубаво сцепление.. яко време слънце пече.. море :) еххх къде е чак лятото  :fireinahole:

Неактивен alexandarpav

• Hero Member
  • Публикации: 1221
« Отговор #51 -: ноември 17, 2012, 06:31:45 pm »
Моторите не са буркан с туршия че да се зазимява ,а трябва да се палят да работят колкото можеш по често през зимата. :bravisimost:
Най доброто зазимяване е  когато се пали през зимата всяка седмица да работи по 10/20минути.

Има едно нещо на което му викат конденз, благодарение на едно друго нещо на което му викат температурна разлика ...  да обяснявам ли още ...  Няма проблеми, най-много да смениш едни свещи напролет, ама влагата която остава в цилиндрите как ще елиминираш, не ми е много ясно  :friends:
И моя като няма централна степенка и си стои цяла зима на МОРТЕСЙОРИТЕ ко му има?

Никога до сега за толкова години и мнооооого мотори който са минали през мен такова нещо като зазимяване не е имало, и винаги на пролет мотора си е както си го паркирал, разбира се и съм карал през зимата щом грейне слънце и видя че асфалта го позволява.

Неактивен kiko22

• Hero Member
« Отговор #52 -: ноември 17, 2012, 06:33:55 pm »
Абе за мене карането в студа си е живо мъчение,опасно при това и в момента на карането(студен асвалт,гуми,заскрежени участъци и прочие),и след време,когато започнат болки в ставите,ревматизъм и т.н.Но все пак всичко зависи от човека,от мерака и от собственото светоусещане.Аз лично съм топлолюбиво животно."Ама не си истински моторджия тогава" ми казват някои познати.Еми добре,наушкимски съм,ама това е все едно да кажеш,че прелетните птици не са никакви птици,щом отлитат на юг,или че един плувец не е никакъв плувец ако не скача в басейна независимо дали има вода.Може би някои неща не трябва да се правят на всяка цена и "въпреки".

Неактивен alexandarpav

• Hero Member
« Отговор #53 -: ноември 17, 2012, 06:38:24 pm »
Да така , но  едно кръгче да разчешаш крастата  пак си е нещо  :bravisimost:

Неактивен kiko22

• Hero Member
« Отговор #54 -: ноември 17, 2012, 06:39:48 pm »
 :bravisimost: :cheers:

Неактивен alexandarpav

• Hero Member
« Отговор #55 -: ноември 17, 2012, 06:41:16 pm »
действа много успокояващо и държи влага 1 седмица ;D

Неактивен Mitaka_PR

• Hero Member
  • Публикации: 430
  • Кара: Generic Xor
« Отговор #56 -: ноември 18, 2012, 12:29:17 am »
Не знам за вас, но миналата зима, която ми беше първа с мотор, моя скутер не видя зазимяване. Карах го и януари в снега. Но това си го обяснявам с големия мерак тогава. Но после разбрах, че карането в такива условия не ми носи удоволствие и е по-добре да изчакам пролетта. Все си на нокти да не изтървеш мотора и не се отпущаш да се "изкефиш". Сега тази зима е зазимен вече от 2 седмици.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш! Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители, а професионалистите са построили "Титаник"!

Неактивен oggie

• Hero Member
  • Публикации: 420
  • Кара: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
« Отговор #57 -: ноември 18, 2012, 03:37:05 am »
Който е кекав да зазимява. Другите да се погрижат за екипировката и да си карат . Няма ли лед се кара просто се съобразяваш с условията но се кара и при -10.  Важното е да се купят едни хубави зимни ръкавици че пръстите направо замръзват и по няколко ката дрехи термо бельо дрехи и отгоре дебелите кожи да спират вятъра и пътя е пред теб.
http://www.youtube.com/watch?v=ZuEo2sCv2SQ

Неактивен Wild Hog

• Hero Member
  • Публикации: 708
  • Кара: Kawasaki -> Yamaha
« Отговор #58 -: ноември 18, 2012, 09:24:29 am »
И аз се бях надъхал да карам, но след вчера още повече ми се поохлади ентусиазма, с добра екипировка няма проблем, но вчера както беше 7-8 градуса и печеше слънце, на няколко места, където има течение и е сянка имаше замръзнала вода на пътя, знаете каква канализация имаме, от тук вода, от там вода една капка да падне и не изсъхва.
 oggie вчера след дървения мост в посока към златните, като подминеш отбивката за Свободния на едно място поне 10-тина метра имаше направо дебел лед в лявата лента, добре че тъкмо се бях "насъстезавал" с една Е-класа преди това и отпочивах спокойно в дясната.
Това трябва да означава, че при 7-8 градуса + слънце, все пак може да има ледени петна по пътя - откриха топлата вода, аз сега открих леда.  ^-^
"suburban biker wannabe"

Неактивен BlueOcean

• Hero Member
  • Публикации: 365
« Отговор #59 -: ноември 18, 2012, 09:54:05 am »
Оги, клипчето е релевантно за едни други държави, където пътищата са с хубав асфалт, почистват се ВСЕКИ ден и грижата е на едно съвсем друго (извънземно за нас) ниво... В нашите условия тук...