Автор Тема: Моторист хванат със самоделни номера.  (Прочетена 4310 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен burkov

• Hero Member
  • Публикации: 547
    • Безплатно българско списание за Автомобили :)
  • Кара: Honda VFR 800 VTEC
Тъй като имаше един пич, който искаше да си прави номера, но не намирам темата.
Ето и един пример за него и всички други с подобни мераци. Не само че е някъде на майната си в малко селце, но и със стара пърпоретка.
И пак са го хванали.

http://www.slivenpress.bg/novini-sliven-oblast-region/14-region-oblast-sliven/6305-%D0%A5%D0%92%D0%90%D0%9D%D0%90%D0%A2-%D0%95-%D0%9C%D0%9E%D0%A2%D0%9E%D0%A6%D0%98%D0%9A%D0%9B%D0%95%D0%A2-%D0%A1%D0%AA%D0%A1-%D0%A1%D0%90%D0%9C%D0%9E%D0%94%D0%95%D0%9B%D0%9D%D0%98-%D0%A0%D0%95%D0%93%D0%98%D0%A1%D0%A2%D0%A0%D0%90%D0%A6%D0%98%D0%9E%D0%9D%D0%9D%D0%98-%D0%9D%D0%9E%D0%9C%D0%95%D0%A0%D0%90

Неактивен tzenkos

• Sr. Member
  • Публикации: 103
  • Кара: хонда вфр 750ф
Re: Моторист хванат със самоделни номера.
« Отговор #1 -: май 21, 2013, 04:22:39 pm »
И на снимката МЗ,аман от тъпи журналисти.Иначе с тия номера спокоино може да полежи извесно време .

Неактивен Пламен Шопов

• Hero Member
  • Публикации: 2356
    • http://plamenshopov.snimka.bg/other/plamen.493734.18331532
  • Кара: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650 98
« Отговор #2 -: май 21, 2013, 04:39:47 pm »
Сигурно са нямали друга снимка и решили да сложат снимката на какъвто и да е СОЦ мотор... макар, че разликата между Юпитер 5 и МЗ 250 е голяма.
Както и да е... По темата, аз мисля, че е пресилено. Не оправдавам собственика на мотора, най-вече в това, че си е направил фалшив номер.Но и аз съм карал съм Иж без регистрация по селата, просто защото нямаше как да се регистрира... а това беше основното ми средство с което ходех за риба по реките и язовирите. Да се напише акт разбирам... но сериозни наказания за някакъв ИЖ който едва ли излиза извън пределите на селото... айде стига бе...
 Да ходят да хващат тези които карат с 200 км/ч в града или пияни по родните ни пътища. Има къде, къде по-сериозни престъпления и нарушения по пътищата ни. В случая вероятно би било по-добре ако мотора е нямал никакъв номер.
Honda Hornet 919 03'/ Honda Hornet 600 01'/ Honda CBR 600 F4 00'/ Honda CBR 600 F2 91'
                                               Honda The Power Of Dreams

Неактивен oggie

• Hero Member
  • Публикации: 420
  • Кара: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
« Отговор #3 -: май 21, 2013, 05:39:46 pm »
И какво следва ?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7231
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #4 -: май 21, 2013, 08:12:20 pm »
За каране на МПС без регистрация се полага административно наказание по закона за движение по пътищата. За каране с фалшив номер се полага наказание според Наказателния кодекс. Щото вече е престъпление. Вероятно ще се размине с глоба от съда, но все пак ще се води осъждан. Наскоро чух един лаф в някакъв филм. Каква е разликата между ченгето и престъпника? Отговор - едно грешно решение. В случая "ченгето" може да се замени с настоящия персонаж. Или с всеки друг.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен soadfan

• Hero Member
  • Публикации: 1219
    • Ъ?
  • Кара: F шестнай... две :D
« Отговор #5 -: май 21, 2013, 08:42:37 pm »
За каране на МПС без регистрация се полага административно наказание по закона за движение по пътищата. За каране с фалшив номер се полага наказание според Наказателния кодекс. Щото вече е престъпление. Вероятно ще се размине с глоба от съда, но все пак ще се води осъждан. Наскоро чух един лаф в някакъв филм. Каква е разликата между ченгето и престъпника? Отговор - едно грешно решение. В случая "ченгето" може да се замени с настоящия персонаж. Или с всеки друг.
Ако е условна присъда и нагоре се води осъждан. Паричната глоба минава като административно наказание и не се водиш осъждан. Мен ме глобиха 500 лв за катастрофа с велосипед, а в свидетелството не пише, че съм осъждан :D

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #6 -: май 21, 2013, 09:47:25 pm »
Лек прочит на НК  ;)

Глава четвърта.
НАКАЗАНИЕ

Раздел I.
Общи положения

Чл. 37. (1) Наказанията са:
....
4. глоба;
....

Чл. 47. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Глобата се съобразява с имотното състояние, с доходите и семейните задължения на дееца, като при определяне на нейния размер се прилагат и разпоредбите на глава пета. Тя не може да бъде по-малка от 100 лева.
(2) Глобата се събира от имуществото, останало от осъдения, и след неговата смърт, ако присъдата е влязла в сила преди това.
(3) Вещите, които не подлежат на конфискация, не могат да се продават за принудително събиране на глобата.

Чл. 345. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който си служи с контролни знаци, издадени за друго моторно превозно средство, или със знаци, неиздадени от съответните органи, се наказва с лишаване от свобода до една година или с глоба от сто до триста лева.

Раздел IV.
Освобождаване от наказателна отговорност с налагане на административно наказание

Чл. 78а. (Нов - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 21 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Пълнолетно лице се освобождава от наказателна отговорност от съда и му се налага наказание от хиляда до пет хиляди лева, когато са налице едновременно следните условия:
а) (изм. - ДВ, бр. 86 от 2005 г., в сила от 29.04.2006 г.) за престъплението се предвижда наказание лишаване от свобода до три години или друго по-леко наказание, когато е умишлено, или лишаване от свобода до пет години или друго по-леко наказание, когато е непредпазливо;
б) деецът не е осъждан за престъпление от общ характер и не е освобождаван от наказателна отговорност по реда на този раздел;
в) причинените от престъплението имуществени вреди са възстановени.
(2) (Отм. - ДВ, бр. 21 от 2000 г.)
(3) (Отм. - ДВ, бр. 21 от 2000 г.)
(4) Съдът, който налага глобата по ал. 1, може да наложи и административно наказание лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност за срок до три години, ако лишаване от такова право е предвидено за съответното престъпление.
(5) Когато за извършеното престъпление е предвидено само глоба или глоба и друго по-леко наказание, административното наказание не може да надвишава размера на тази глоба.

Та доколкото на мен са ми известни нещата, присъдата издадена ли е от съда по реда за престъпление по НК като делото е водено по реда на НПК, независимо че наказанието е "глоба", то тя се отбелязва като постановена присъда и остава да виси в регистрите на съда. При издаване на свидетелство за съдимост би трябвало да се отбележи.
Ако глобата е наложена по реда на ГПК, то тогава мисля, че не се брои в свидетелството за съдимост. Свидетелство за съдимост се издава само за престъпления по НК, а не за дела от частно-правен характер.

П.П. Соадфан, не знам какво си правил с колелото, но предполагам, че в твоя случай става въпрос за гражданско дело.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен soadfan

• Hero Member
    • Ъ?
« Отговор #7 -: май 22, 2013, 04:54:05 am »
Ми тя държавата ме съдеше реално, за нанасяне на средна телесна повреда по невнимание при управление на ППС.
Плюс т'ва всяка присъда си има съответния срок за реабилитация

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #8 -: май 22, 2013, 11:59:24 am »
Това с телесната повреда е вече друга история. Чудно, че не те водят осъждан. Колко време след присъдата си вадил свидетелство за съдимост?

П.П. Една позната преди 25 години са я надчели като магазинер в един селски магазин, минало дело за което даже не са я уведомили, шибнали и някаква глоба от 200 - 300 тогавашни лева (които тя съответно не е платила, понеже не е разбрала, че е осъдена) и наскоро като кандидатствала по някаква програма за придружител на трудно подвижен човек и отказали, защото при направената справка излязло, че е осъждана  :o

Неактивен soadfan

• Hero Member
    • Ъ?
« Отговор #9 -: май 22, 2013, 08:21:59 pm »
Това с телесната повреда е вече друга история. Чудно, че не те водят осъждан. Колко време след присъдата си вадил свидетелство за съдимост?

П.П. Една позната преди 25 години са я надчели като магазинер в един селски магазин, минало дело за което даже не са я уведомили, шибнали и някаква глоба от 200 - 300 тогавашни лева (които тя съответно не е платила, понеже не е разбрала, че е осъдена) и наскоро като кандидатствала по някаква програма за придружител на трудно подвижен човек и отказали, защото при направената справка излязло, че е осъждана  :o
Еми десетина пъти съм вадил от тогава, ама аз мога и постановлението да намеря (май така се казваше документа) и да цитирам к'во точно пише, но наказанието е административно т.е. само глоба

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #10 -: май 23, 2013, 12:00:10 pm »
Хубаво. Дано не ти се налага да вадиш свидетелство, което да ти служи за издаване на достъп до класифицирана информация, че тогава ще разбереш пази ли се информацията или не  ;)

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Публикации: 2183
  • Излекуван работохолик.
  • Кара: Черна FZ1-N
« Отговор #11 -: май 24, 2013, 06:36:04 pm »
Темата е тази: http://www.motoforum-bg.com/index.php/topic,23091.0.html

Мен пък ме кефи следната информация: "... и е образувано едно бързо полицейско производство, срещу А.Ч. мъж на 27 години от с.Ябланово, който управлява нерегистриран мотоциклет “ИЖ-Юпитер5”, като е поставил самоделни регистрационни номера". Чудя се колко ли табели е накачил тоя на ИЖ-ето?

Добре де, ако си изгубиш някъде номера и си направиш самоделен (същия като стария) - пак ли попадаш под ударите на закона?
Ако нищо друго не помага - прочети Service Manual!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #12 -: май 26, 2013, 11:39:02 am »
Като си загубиш номера, отиваш в КАТ, заявяваш загубата (кражбата) и ти вадят нов. Другото, макар че ползваш означенията за твоя си мотор, би трябвало да се санкционира. В кодекса изрично е записано ".... или със знаци, неиздадени от съответните органи...."

Неактивен iv3lin40

• Sir
  • Sr. Member
  • Публикации: 104
  • Кара: Yamaha TDR 125
« Отговор #13 -: май 27, 2013, 01:29:19 pm »
Не знам дали да си мълча, но аз бях с темата за номерата :Д; но в последствие се поубедих че малко по добре да си платя глобата или квото и да е отколкото .. :Д

Неактивен Ivan__ov

• Hero Member
  • Публикации: 606
  • Кара: СмРАД 750 инджекшън
« Отговор #14 -: май 28, 2013, 08:26:12 am »
За каране без регистрационни номера освен глобата взимат и книжката!
Ако не се лъжа от 3 до 6 месеца  :-\

Неактивен tikvenika

• артист - моторист
  • Sr. Member
  • Публикации: 158
  • Keep on riding!
« Отговор #15 -: август 07, 2013, 02:44:03 pm »
И в случая с това момче ще му вземат книжката... Те дословно следват текста на закона и вероятно е подсъдим. Което от своя страна, макар ине толкова страшно, те мести в графа нелоялни клиенти ако кандидатстваш за кредит, проблем е и при кандидатстване за работа и др. Въобще, холяма разправия. Всъщност, наистина е по—добре да е бил без номер.
Suzuki DR 800 BIG (1991)
Honda XL 600 V Transalp (1987)
Honda CB 400 N (1981)
Suzuki GS 1000 E (1979)
MZ ES 175 II Trophy (1968)

Неактивен mv.angel

• Full Member
  • Публикации: 63
  • Кара: Honda Hornet CB600F
« Отговор #16 -: септември 18, 2013, 05:06:22 pm »
Цитат
се наказва с лишаване от свобода до една година или с глоба от сто до триста лева.

Изборът както се казва е ясен! Някакво безумие е 1 година затвор или дори 300 лв.

Неактивен Ivan__ov

• Hero Member
  • Публикации: 606
  • Кара: СмРАД 750 инджекшън