Автор Тема: Suzuki DR 400 - изгоряла бобина  (Прочетена 6623 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен KoukiBlitzz

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 7
  • Кара: Suzuki DR 400
Suzuki DR 400 - изгоряла бобина
« -: септември 27, 2013, 02:31:09 pm »
Здравейте ,мотора е Suzuki DR 400 1982-3 година. Старичък е. Проблема е че не желае да запали нито на манивела нито на скорост. От електронното до бобината има един тънък кабел който е с две клеми ,при откачане на тях и ритане или бутане на скорост след като ги свържа се чува пукане т.е. има импулс от електронното до бобината. От бобината излиза само един кабел за лулата (високото напрежение). Бобината взима маса от корпус за това е само с един входящ и един изходящ кабел. Следователно щом до нея има ток а от там до свещта няма значи вероятно е изгоряла но не знам как да я проверя защото няма друг подобен мотор да пробвам.
 Въпроса ми е от какво мога да използвам бобина - от някой друг ДР - 350 ,600 кубика ,от 2-тактово ,от пистов мотор ,и идея си нямам защото не съм въобще навътре по ел. системите.  При нужда ще прикача снимка за да видите какво точно представлява и да ме насочите към решение на проблема.
Благодаря. :)

Неактивен sta_n

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 46
  • Кара: Virago 535
Re: Suzuki DR 400 - изгоряла бобина
« Отговор #1 -: септември 27, 2013, 02:40:55 pm »
Здравейте ,мотора е Suzuki DR 400 1982-3 година. Старичък е. Проблема е че не желае да запали нито на манивела нито на скорост. От електронното до бобината има един тънък кабел който е с две клеми ,при откачане на тях и ритане или бутане на скорост след като ги свържа се чува пукане т.е. има импулс от електронното до бобината. От бобината излиза само един кабел за лулата (високото напрежение). Бобината взима маса от корпус за това е само с един входящ и един изходящ кабел. Следователно щом до нея има ток а от там до свещта няма значи вероятно е изгоряла но не знам как да я проверя защото няма друг подобен мотор да пробвам.
 Въпроса ми е от какво мога да използвам бобина - от някой друг ДР - 350 ,600 кубика ,от 2-тактово ,от пистов мотор ,и идея си нямам защото не съм въобще навътре по ел. системите.  При нужда ще прикача снимка за да видите какво точно представлява и да ме насочите към решение на проблема.
Благодаря. :)
По какво разбра , че не отива ток до свеща

Неактивен KoukiBlitzz

• Jr. Member
  • **
« Отговор #2 -: септември 27, 2013, 02:44:15 pm »
На извадена свещ опряна в главата при ритане няма никаква искра.
Със неговата си както и с една свалена от кола работеща също няма искра дори и малка.

Неактивен sta_n

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: септември 27, 2013, 02:52:19 pm »
Значи наистина ще ти трябва бубина , ама не знам дали може да се замени с някаква друга. Да видим дали някой ще даде съвет  :cheers:

Неактивен KoukiBlitzz

• Jr. Member
  • **
« Отговор #4 -: октомври 04, 2013, 09:01:59 am »
Може ли да стане бобина от китайски или въобще от някакъв скутер защото вече не знам какво да правя с него.
Втора седмица стой разглобен и никъде не мога да намеря бобина и явно ще търся от нещо друго ,но не знам от какво.

Неактивен sta_n

• Jr. Member
  • **
« Отговор #5 -: октомври 04, 2013, 09:21:21 am »

Неактивен KoukiBlitzz

• Jr. Member
  • **
« Отговор #6 -: октомври 04, 2013, 10:02:49 am »
А края на високоволтовия кабел /лулата/ според теб дали може да се преправя защото свещта ми е навряна дълбоко в главата и трябва да е права лула ,тази няма да стане...
На тази не виждам входа за кабелчето от цди-то ,дали е възможно да го няма.
Аз намерих тази но не съм сигурен дали може да осигури достатъчно напрежение защото е от скутер -
http://www.motorshopgeorgiev.eu/cdi-elektrono-zapalvane-za-skuteri/1918-bobina-MBK-YAMAHA-3KJ82310-10.html
Съжалявам за 'простите' въпроси но наистина не съм навътре в електрониките и ще се надявам някой да ми помогне. :)

Неактивен sta_n

• Jr. Member
  • **
« Отговор #7 -: октомври 04, 2013, 10:24:25 am »
Ами по принцип лулата трябва да може да се маха . И може да ползваш старата

Неактивен KoukiBlitzz

• Jr. Member
  • **
« Отговор #8 -: октомври 04, 2013, 12:38:01 pm »
А като спецификации какво трябва да търся?
На моята пише само denso ,нищо друго или няма значение?

Неактивен KoukiBlitzz

• Jr. Member
  • **
« Отговор #9 -: февруари 24, 2014, 06:14:05 pm »
Малко ъп на темата.
Все още  търся бобина...  :-[
Никъде в гугъл не намирам такава бобина ,само в ebay успях да намеря оригинална за моя мотор ,същата година ,същата кубатура и на външен вид - същата но не ми харесва цената ,заедно с доставката.
Искам да попитам някой може ли да ми каже дали мотора е на 6 или на 12 волта и съответно от какъв друг мотор да търся. Сигурен съм ,че ще стане и от нещо друго но не знам на колко волта е и ако е на 6 - от какво мога да намеря евентуално. Пробвах със бобина от Ямаха тенере но пак не идва ток до свещта. Мисля ,че тя е на 12 волта и това му пречи.
 Надявам се някой да ми помогне ,ще съм Ви много благодарен...  :)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7990
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #10 -: февруари 24, 2014, 07:32:06 pm »
Мисля, че е 12 волтов. Няма ли акумулатор? Що не го премериш колко е?
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен KoukiBlitzz

• Jr. Member
  • **
« Отговор #11 -: февруари 24, 2014, 11:24:16 pm »
Няма акумулатор. Защото не разбирам грам от токове и не знам къде да го меря ,а и четох ,че трябва мултицета да е включен на определна функция за отчитане иначе изгарял и тн.

Неактивен Stankov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Победителите не ги съдят!!!
« Отговор #12 -: март 11, 2016, 09:00:56 pm »
Виж първо лулата за свещта, защото заради една скапана лула си купих нова бобина.Отвий я и мушни края на свещта директно в кабела.Слагаш на корпус и риташ, ако няма  искра, тогава пиши и ще ти намерим бобина.Имам едни приятел дето има много части за ДР - и и предполагам че я има. Моята я взех от него за 40 лв.
Сузуки ДР 600.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7990
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #13 -: май 02, 2016, 06:39:40 pm »
Човекът с темата от преди две години може и мотора да е сменил...
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.