Автор Тема: Избор на накладки  (Прочетена 5549 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен goshkoxx

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 7
  • Кара: Yamaha R6 2000
Избор на накладки
« -: февруари 17, 2014, 09:22:31 pm »
Трябва да сменям накладките на мотора,обаче не ми останаха много пари и ми трябва вариант добра цена/приемливо качество.Говорим за Синтеровани накладки - органични,карбонови и подобни рейсинг изпълнения не ми трябват.Гледам в Ибей има някакви "GoldFren" на много добра цена(85 лева за 3 комплекта,т.е. и отпред и отзад сменяш),обаче чета смесени мнения за тях,ако някой може да каже имал ли е вземане-даване с такива накладки.Ами казах какъв е критерият ми,препоръчайте ми нещо читаво.Става въпрос за Р6 2000г,първо предните ще се сменят.  :cheers:

Неактивен soadfan

• Hero Member
  • Публикации: 1219
    • Ъ?
  • Кара: F шестнай... две :D
Re: Избор на накладки
« Отговор #1 -: февруари 18, 2014, 05:57:37 am »
Трябва да сменям накладките на мотора,обаче не ми останаха много пари и ми трябва вариант добра цена/приемливо качество.Говорим за Синтеровани накладки - органични,карбонови и подобни рейсинг изпълнения не ми трябват.Гледам в Ибей има някакви "GoldFren" на много добра цена(85 лева за 3 комплекта,т.е. и отпред и отзад сменяш),обаче чета смесени мнения за тях,ако някой може да каже имал ли е вземане-даване с такива накладки.Ами казах какъв е критерият ми,препоръчайте ми нещо читаво.Става въпрос за Р6 2000г,първо предните ще се сменят.  :cheers:

Цитирам събирана информация от форума:

Цитат
Trw/lucas motorco
Newfren -motomedia
Ferodo kokovmaxa
Oсновно използвани за Стандартни спирчани системи и доказани накладки :
- FERODO (Italia) - тук просто коментара е излишен защото марката е превърната в Нарицателно -> Нямаш "феродо" на накладките/съединителя.........
- NEW FREN (Italia) - това е подразделение на FERODO
- BREMBO (Italia) - Проблема е че заради името в БГ се предлагат на безбожни цени а реално са много качествени и не са толкова скъпи!
- SBS (EU) - Проблема на високия клас е цената!
- EBC (UK) - Това е един доказан производител!
- GALFER (USA) - Тук ценичките са добри а накладките работят най-добре с Дисковете на марката
- BRAKING (Italia) тук има малко смесени коментари според мен проблема е като с ГАЛФЕР - тия накладки работят най-добре с тия дискове ............... но всеки си решаваш
Цитат

- Мотора Ф4 ли е или е Фчи ?? по принцип на всички мотори до 2002 се препоръчват Органични накладки поради материала от които са изработени дисковете но пък забраниха азбеста............... коя година ти е мотора?
- Можеш да сложиш и синтеровани но има вероятност , дисковете на мотора ти да си променят цвета и повърхноста защото може да се окаже че синтерованите накладки са прекалено твърди за твоите дискове.
"XYT" описват органичните като стандарт а синтерованите като опция , ако мотора ти е до 2002 лично Аз не ти препоръчвам да поставяш синтеровани накладки "XYT" на този мотор поради факта , че знам и съм виждал какво се случва с дисковете за много кратък период когато не са от стоманата от които са дисковете на по новите мотоциклети и афтърмаркет спортните дискове и не искам после да ме обвиняваш!!
Органични накладки на "XYT" се представят повече от добре на няколко 600RR '03-'04(те са със същите спирачки катно на F4i)

Марките си избери от първия цитат, а от втория става ясно, че ако не си сменял дискове то, най-добре не рискувай със синтеровани накладки и сложи органични.

Неактивен goshkoxx

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 7
  • Кара: Yamaha R6 2000
« Отговор #2 -: февруари 18, 2014, 10:00:10 am »
Е ти вече тотално ме обърка...един приятел със същия модел и същата година си сложи органични накладки на New-fren на сериозна цена и каза,че свършили МНОГО бързо..къде е истината?

Неактивен che

• Hero Member
  • Публикации: 2007
  • There is no replacement for displacement......
« Отговор #3 -: февруари 18, 2014, 05:58:18 pm »
И какво значи МНОГО бързо???
И не знам как искате хем да спира мотора, хем накладките да не свършват, хем дисковете да са като нови....е няма как  да стане.
'01 KTM SX 250
'01/03 KTM 525 EXC(SX)
'98 Honda VTR1000 Firestorm
'95 KTM 620 EGS Supermoto
'89 Suzuki GSX750Fighter

Неактивен MX13

• инж. Мартин Тошков Василев
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 2689
  • работя в ZM-PerfOrmance Варна
    • www.motoforum-bg.com
  • Кара: yz250/RGV250/GSXR1100 '88/GSXR1100 '92/ GSXR711Turbo /TL1000R /RS250 /RD250 /ES175-2 /ES250
« Отговор #4 -: април 29, 2014, 07:52:23 am »
Е ти вече тотално ме обърка...един приятел със същия модел и същата година си сложи органични накладки на New-fren на сериозна цена и каза,че свършили МНОГО бързо..къде е истината?
За твоя мотор накладките трябва да са синтеровани, освен ако не е с някакви афтърмаркет дискове изискващи органични

Неактивен boyko_stoqnov

• Hero Member
  • Публикации: 426
  • Кара: Yamaha YZF R6; Yamaha fz6 '08
« Отговор #5 -: декември 20, 2014, 05:35:19 pm »
Някой чувал ли е за накладки "SUMITOMO" ? Реших да ги сменя, че лятото скърцаха като за ........, махам ги и виждам въпросната марка. Сега си сложих "GALFER", надявам се всичко да е наред.  :cheers:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3493
  • "RBT Custom motors" Jsc
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW R nine T"
« Отговор #6 -: април 17, 2015, 09:44:42 am »
R6 -2000 = чугунен диск + синтетика ................ успех :bravisimost:
Мотогаражът: CB500Four K0'71 GR650XD'82 DUCATI Track bike project '02 F800S'08 TRX850'16

Неактивен boyko_stoqnov

• Hero Member
  • Публикации: 426
  • Кара: Yamaha YZF R6; Yamaha fz6 '08
« Отговор #7 -: април 18, 2015, 10:33:24 am »
Ставаше на въпрос за Yamaha fz6 S2 .