Автор Тема: Сребристият Хулиган  (Прочетена 20513 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alex Madman

• Sr. Member
  • Публикации: 131
  • Кара: Suzuki Bandit 400
Re: Сребристият Хулиган
« Отговор #100 -: юли 04, 2015, 03:12:26 pm »
Понеже колегата Angelov88 прояви интерес ще обновя темата, надявам се, че на още някой ще му е интересно. :)
Основно ползвам Бандита точно за целта, за която съм го взел- разходки през уикенда, но в същото време си го чопля от време на време.
Ето няколко снимки от една разходка по Искърското дефиле:

Тези пък са от една моя разходка по маршрута София- Самоков- Железница- София:

По самия мотор не съм правил нещо особено. Купих си ножица за ламарина и започнах да си правя разни неща. От 2-ка алуминий изрязах това:

Което в последствие се превърна в:

Най- накрая успях да се сдобия с гумен кант за ръбове и разкарах гнусната бяла пластмасова лента, която бях сложил за да не ми се драска боята на рамката от резервоара. Вече изглежда доста по- добре:

Купих си пълен комплект нови накладки Ferodo, с което приключиха ядовете с предната спирачка:

Взех си огледала, с което карането стана доста по- удобно:

И си оправих гърнето, което изпускаше изгорели газове от към шарнира:

Общо взето е това. Платих си данъка, платих си ГО до края на годината и към края на сезона мисля да го прекарам на преглед да не го мисля за откриването на следващия. Ето още няколко общи снимки:

Мислех да му правя лепенки, но това за сега е на заден план, понеже много ми харесва изчистената му визия в момента. Има още разни дребни работи за правене като гуми на степенките за пътника (80лв от Миркат, не знам кога ще ми се откъснат от сърцето да ги дам), верига и комплект пиньони (мисля едни щуротии, ама да видим какво и как ще стане), останалото си е каране. :)

Неактивен Пламен Шопов

• Hero Member
  • Публикации: 2356
    • http://plamenshopov.snimka.bg/other/plamen.493734.18331532
  • Кара: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650 98
« Отговор #101 -: юли 05, 2015, 07:17:56 pm »
Мотора изглежда много добре и още веднъж, ще те поздравя за ентусиазма. Аз лично бих ти препоръчал да си купиш оригинални лепенки от Сузуки, да доста са скъпи, но си заслужа. С тях на резервоара и опашката ще стане още по-добре.
Всяка една стотина за оригинални части и аксесоари си заслужава според мен.
Honda Hornet 919 03'/ Honda Hornet 600 01'/ Honda CBR 600 F4 00'/ Honda CBR 600 F2 91'
                                               Honda The Power Of Dreams

Неактивен Alex Madman

• Sr. Member
  • Публикации: 131
  • Кара: Suzuki Bandit 400
« Отговор #102 -: юли 28, 2015, 09:04:02 pm »
За лепенките си е въпрос на вкус, към момента обаче не ми се инвестира в оригинален комплект поради несъвършенства в лака, все пак беше гаражно боядисване и мисля, че е нормално. Може би първия път след като го пастирам може да се замисля дали да не го облепя. :) За оригиналните части- все повече се убеждавам колко си прав!

Иначе на 11.07 се разходихме до Боровец с един адаш, колега от форума, ето някоя друга снимка:

На връщане обаче ми се скъса жилото на съединителя само на 1000км след като го смених. Много съм недоволен от жилата на Микрон Доцев от Княжево... Платих 30лв за моето, изкара супер малък пробег и днес като го свалих на нищо не приличаше. Вече взимат по 35лв за същата работа и прецених, че няма никакъв смисъл да се занимавам, за това отидох право в Миркат и си поръчах ново. Вчера пристигна това:

И съпоставка на двете жила, долното е оригиналното, горното е на Микрон-Доцев:

Ето и на мястото на скъсването (горе точно при пъпката на лоста):

Разликата в дебелините е просто абсурдна.  ^-^ Тъй като и жилото ми за газта го правиха в Княжево реших да се подсигуря и си поръчах от Миркат оригинално такова, след още 2 седмици очаквам да дойде. Въртят ми се още идеи за Бандита, но съм в процес на обмисляне и събиране на финанси. :)

Неактивен Лунджов

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Кара: MZ 150 TS, Suzuki Bandit 400 .
« Отговор #103 -: септември 02, 2017, 07:26:26 pm »
Колега, защо спря да пишеш за бандита?  :cheers: