??????? ?·?’?°??????????????????? ?‘???‚?„–?’?¤?????????????????? ?·?’?°??????????????? ?‘?’?µ? ?? ?????????? ?‘???‚?„–?’?¤?????????????????? ?·?’?°???????????????????? ?‘???‚?„–?’?¤??????? ?‘?’?µ? ?? ??????? ?·?’?«???‚?¦????? ?‘?’?µ? ?? ????? ?‘???‚?„–?’ > ??????? ?·?’?°??????????????????? ?‘???‚?„–?’?¤?????????????????? ?·?’?°??????????????? ?‘?’?µ? ?? ?????????? ?‘???‚?„–?’?¤?????????????????? ?·?’?°???????????????????? ?‘???‚?„–?’?¤??????? ?‘?’?µ? ?? ??????? ?·?’?«???‚?¦????? ?‘?’?µ? ?? ????? ?‘???‚?„–?’

Подготовка на мотора за писта - нужда от съвети

(1/7) > >>

Gari:
Здравейте колеги. Карам Honda VFR 800 Vtec  и ми се отдава възможност за покарам на Нюрбургринг.
Нуждая се от всякакви съвети за това. Какви гуми да взема, карам с Метцелер в момента, не са слик, трябва ли да взема сликове и какви, трябва ли да сменям маслото, ако да - с какво, трябва ли да сменям накладки...
След обиколките - нуждае ли се мотора от нещо, преди да тръгна да се прибирам (около 500 км до нас).
Общо взето се нуждая от съвети, защото ще ми е първото каране на писта.
Мерси предварително.

soadfan:

--- Цитат на: Gari в септември 06, 2014, 10:50:46 pm ---Здравейте колеги. Карам Honda VFR 800 Vtec  и ми се отдава възможност за покарам на Нюрбургринг.
Нуждая се от всякакви съвети за това. Какви гуми да взема, карам с Метцелер в момента, не са слик, трябва ли да взема сликове и какви, трябва ли да сменям маслото, ако да - с какво, трябва ли да сменям накладки...
След обиколките - нуждае ли се мотора от нещо, преди да тръгна да се прибирам (около 500 км до нас).
Общо взето се нуждая от съвети, защото ще ми е първото каране на писта.
Мерси предварително.

--- Край на цитат ---

Те по пистите нямат ли списък с изисквания, от порядъка на: нови накладки, нови гуми (предполагам и полу слик ще вършат работата), тъй наречения race set-up на предните спирачки (по 1 маркуч от спирачната помпа до всеки спирачен апарат по отделно, а не с разклонение от апарат до апарат) и тн. Маслото лично мнение, че ако ти наближава времето за смяната го смени преди пистата и след това ако не веднага, то поне намали периода (пробега) на половина, предполагам си с пълна синтетика. Аз бих сложил пълна синтетика с поне 50 летен САЕ клас (аз моята дъртофелница по улиците я карам с 15В50 или 10В60, та какво остава твоя на писта) и тн

П.П. Снимка от Wemoto на спирачни маркучи HEL ->

ves_bear83:
Не съм карал на писта все още! Но си спомням някъде, че изискваха задължително кожен екип + каска и тн независимо какъв мотор караш.Минаваш през инструктаж и проверка . Мисля, че имаше нещо и за маслото да няма течове по мотора или трябваше да сложиш някакъв спойлер, който да не позволява да капе по - пистата ако случайно някъде протече. Предполагам, че някой по запознат ще си изкаже по темата както си личи аз много,много не съм запознат.Успех !

burkov:
Тук пише всичко
http://www.nurburgring.org.uk/beginners.php

Gari:
Подготвих го добре мотора... но за моргата!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия