Автор Тема: Поддръжка на мотор през зимата!  (Прочетена 16417 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Therider96

• Sr. Member
  • Публикации: 146
  • Кара: Aprilia RS 50
Поддръжка на мотор през зимата!
« -: септември 26, 2014, 09:29:43 pm »
Здравейте, понеже още се считам за новобранец да питам какви съвети бихте ми дали за зимата?! Как се гледа мотор през този сезон?! Мерси предварително!  :)

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1339
  • Кара: изтребител
Re: Поддръжка на мотор през зимата!
« Отговор #1 -: септември 26, 2014, 10:26:46 pm »
Здравейте, понеже още се считам за новобранец да питам какви съвети бихте ми дали за зимата?! Как се гледа мотор през този сезон?! Мерси предварително!  :)
трудно се гледа мотор през зимата,ама много трудно.тва да го гледаш и да не можеш да го караш си е едно от най гадните тръпки в живота.мъката е голяма.купуваш си крос или атв,в най лошия случай леко ендуро и показваш среден пръст на снега.

Неактивен Therider96

• Sr. Member
« Отговор #2 -: септември 26, 2014, 10:41:55 pm »
Виждам,че сте настроен сатирично, но нека погледнем по-сериозно нещата! Питам съвсем сериозно! :)

Неактивен sev80

• Hero Member
  • Публикации: 321
  • Кара: SUZUKI GSXR 750 L5;HONDA CBR 1000RR-2014;APRILIA SPORTCITY 125-2009г.
« Отговор #3 -: септември 27, 2014, 06:32:37 am »
Виждам,че сте настроен сатирично, но нека погледнем по-сериозно нещата! Питам съвсем сериозно! :)
Защото всяка есен има тема подобна на твоята.Има доста писано специално за зазимяване на мотора,потърси,прочети.
"Всичко навътре от морето е провинция"-Хемингуей

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #4 -: септември 27, 2014, 07:50:19 am »
за мен това със зазимяването е пълна глупост.ако ще стои повече време го качвам на стойките и това е.колата съм я палил 2 пъти за 18 месеца.подавам ток и пали.купих си зарядно от един колега от форума,много точен пич,сега и с акумулатора нямам ядове.въобще не се вкарвайте във филми.нищо им няма на машините,ако постоят малко.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #5 -: септември 27, 2014, 09:54:51 am »
Абе най-добре да си го караш и през зимата в по-топлите и сухи дни. Аз винаги така правя и никога не съм оставял мотора няколко месеца да стои без да се кара. Особено ако караш по-слабичък мотор или си фен на туристическото каране спокойно можеш да си джиткаш чат-пат и през зимата. Като гледам караш 50куб., тъй че въобще не го зазимявай, само по-внимателно.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен oggie

• Hero Member
  • Публикации: 420
  • Кара: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
« Отговор #6 -: септември 27, 2014, 11:24:48 am »
Един нов оригинален акумулатор решава проблема със всичкото това измислено дундуркане покрай зазимяването. Никога не съм зазимявал мотор. Винаги в началото на следващата година имам достатъчно ток за да запаля по стандартния начин и да тръгна без никакви проблеми. Единствено проверявам гумите с какво налягане са и отпрашвам.

Неактивен blade

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 34
  • Кара: Suzuki V-strom DL 650
« Отговор #7 -: септември 27, 2014, 12:06:32 pm »
Ако не си много зиморничев и ще го  караш от време на време, не му е нужно кой знае какво, завиваш го, на централна стойка(ако има) и това е. Ако няма да го караш цяла зима, сваляш акумулатора, слагаш го на поддръжка и си готов. Излишно е да се драматизира.

Неактивен Therider96

• Sr. Member
« Отговор #8 -: септември 27, 2014, 12:47:29 pm »
ОК,мерси, извинявам се,че ви изгубих времето! Вече съм със 125 кубика 4Т. Преди няколко месеца както се вижда карах Априлиа РС 50 2Т затова питам има ли някаква разлика. Иначе Априлиа-та нямаше месец, в който да не я карам (карах я само уикенд-а,а при по-ниски температури,докато дойде другия уикенд му беше трудно да пали - почти не можеше. За това когато не беше хубаво времето петък или събота го оставях да поработи 10 мин с изключени фарове. Не знам дали това е правилно, предполагам ще кажете, че е загуба на средства, но... така бях чувал. Затова сега питам,знам ли каква ще е зимата, може само да вали, може пък и да паднат много температурите. Искам да съм подготвен! :)

Неактивен Пламен Шопов

• Hero Member
  • Публикации: 2356
    • http://plamenshopov.snimka.bg/other/plamen.493734.18331532
  • Кара: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650 98
« Отговор #9 -: септември 27, 2014, 01:41:28 pm »
Защото всяка есен има тема подобна на твоята.Има доста писано специално за зазимяване на мотора,потърси,прочети.
Едно и също всяка година. Дори вече не се учудвам като видя такава тема. Толкова много има изписано на тази тематика, че едва ли има какво ново да се каже, ама някои хора явно не ползват търсачката.
Honda Hornet 919 03'/ Honda Hornet 600 01'/ Honda CBR 600 F4 00'/ Honda CBR 600 F2 91'
                                               Honda The Power Of Dreams

Неактивен perso

• Sr. Member
  • Публикации: 120
« Отговор #10 -: септември 28, 2014, 09:47:08 pm »
Какво ще подържаш зимата? Единственото е да му метнеш чаршава и това е  ;)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8011
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #11 -: септември 29, 2014, 12:53:45 pm »

Как какво? Ти темите не ги ли четеш? Това са масла, бензини, добавки, тънко смазване на рамата и коловете, припалвания и т.н., и т.н. Толкова много неща за които да мисли човек, че накрая да му се отще да кара мотор  ;D
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #12 -: септември 29, 2014, 12:56:09 pm »

Как какво? Ти темите не ги ли четеш? Това са масла, бензини, добавки, тънко смазване на рамата и коловете, припалвания и т.н., и т.н. Толкова много неща за които да мисли човек, че накрая да му се отще да кара мотор  ;D
почна се  ;D ;D ;D

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8011
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #13 -: септември 29, 2014, 12:58:14 pm »
А бе на вас майтап ви се струва работата  ;D Ама пролетта като не ще да запали, ръждясал е и маслото му е станало на боза, кой ще реве тогава  ;D
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен perso

• Sr. Member
  • Публикации: 120
« Отговор #14 -: септември 29, 2014, 07:10:36 pm »
Споко! Престараваш се  ;)
Аз, преди зимата свалям акумолатора. На пролет, нов горивен филтър и масло, препарат миене с мъркуча и това е!

Неактивен Angelov88

• Hero Member
  • Публикации: 308
  • Кара: Suzuki RF600R
« Отговор #15 -: септември 29, 2014, 07:15:43 pm »
A бе най-добре е да си се кара от време на време като го позволява времето (като при мен във Варна), но на мен примерно не ми се дават излишни 250-300 лв за гараж за няколко месеца за 2-3 карания...

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #16 -: септември 29, 2014, 07:25:43 pm »
А бе на вас майтап ви се струва работата  ;D Ама пролетта като не ще да запали, ръждясал е и маслото му е станало на боза, кой ще реве тогава  ;D
пускам 3 теми у форумо,пиша 5 лични на ivchotr и всичко ми е 6  :headbang: :headbang: сега сериозно,тая есен ще минем и без глупости кой как зазимява,но я кажете като ми е паднал акумулатора,мотора може ли да го зареди НАПЪЛНО или си трябва зарядно.говорим за нов акумулатор паднал до степен да цъка релето на стартер.паднал е понеже има консуматор и не е каран известно време.демек буташ пали,караш и после си пали,но спорихме дали може да се зареди само от мотора или си трябва зарядно.интересно ми е вие какво мислите?

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #17 -: септември 29, 2014, 07:48:41 pm »
Може и само от мотора да се зареди, лошото е че ако е паднал прекалено много после като го палиш на бутане го прецакваш. Щото при запалването изведнъж му влиза ударно ток и не е хубаво.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #18 -: септември 29, 2014, 08:44:38 pm »
Може и само от мотора да се зареди, лошото е че ако е паднал прекалено много после като го палиш на бутане го прецакваш. Щото при запалването изведнъж му влиза ударно ток и не е хубаво.
абе жената беше забравила колата на габарит и така 2/3 дни и после запалих с кабели и газ до едни майстори в овча купел и те това ми казаха,че акумулатора не може да се зареди от колата и трябва зарядно.странното е че не ми взеха пари за това че ми го зареждаха,ако е можело да се зареди от колата,защо са си правили гърч изобщо?тук сме 50/50 може или не може.и аз мисля че може,ма си споря от спортна злоба,не щот разбирам много.що да не може ебати?

Неактивен Angelov88

• Hero Member
  • Публикации: 308
  • Кара: Suzuki RF600R
« Отговор #19 -: септември 29, 2014, 09:24:27 pm »
абе жената беше забравила колата на габарит и така 2/3 дни и после запалих с кабели и газ до едни майстори в овча купел и те това ми казаха,че акумулатора не може да се зареди от колата и трябва зарядно.странното е че не ми взеха пари за това че ми го зареждаха,ако е можело да се зареди от колата,защо са си правили гърч изобщо?тук сме 50/50 може или не може.и аз мисля че може,ма си споря от спортна злоба,не щот разбирам много.що да не може ебати?
Аз пък тук съм 100000% сугурен, че за колата може и сама да се зареди, правил съм го вече няколко пъти! ;)