Автор Тема: Поддръжка на мотор през зимата!  (Прочетена 16418 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
Re: Поддръжка на мотор през зимата!
« Отговор #20 -: септември 29, 2014, 09:32:54 pm »
Кола, мотор, камион, няма значение, акумулатора се зарежда когато двигателя работи.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1339
  • Кара: изтребител
« Отговор #21 -: септември 29, 2014, 09:37:35 pm »
Кола, мотор, камион, няма значение, акумулатора се зарежда когато двигателя работи.
той се зарежда и след това си пали,ма спорят че не може да се зареди напълно

Неактивен oggie

• Hero Member
  • Публикации: 420
  • Кара: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
« Отговор #22 -: септември 29, 2014, 10:34:56 pm »
E ако е някой дъртанян, който вече не може да държи заряд и карането ти е от вас до барчето и обратно си трябва зареждане на зарядно. Аз имам топъл и сух гараж и никога не съм вадил акумулатора. Бях се зарибил преди 3-4 години от темите тук във форума да го вадя . Влязох с ръководството на мотора и един куп инструменти и след като разглобявах към половин час стигнах до извода, че не ми е работа да си бъзикам мотора и сглобих всичко обратно, преди да съм счупил нещо . Всяка година до сега да не е уроки мотора пали от раз но като се замисля надали някога са му се събирали повече от 3-4 месеца без каране .

Неактивен soadfan

• Hero Member
  • Публикации: 1220
    • Ъ?
  • Кара: F шестнай... две :D
« Отговор #23 -: септември 30, 2014, 04:54:43 am »
той се зарежда и след това си пали,ма спорят че не може да се зареди напълно

Има известна доза истина. Генератор не можел да зареди до пълния капацитет, щото зреждане на зарядно включвало и специфични цикли разряд.
Не съм тествал не мога да го потвърдя от личен опит, това съм чел из нета. НО литиево йонните (полимерните) батерии примерно след известно време им пада капацитетът и трябва здравословен заряд (healthy charge) или калибриране (http://batteryuniversity.com/learn/article/battery_calibration) за да се възстанови.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8011
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #24 -: септември 30, 2014, 12:33:23 pm »
От много неща зависи. С алтернатора на колата може да заредиш батерията, ама трябват много километри и съответното време. При това алтернаторът трябва да подава добро напрежение/заряден ток. А специално в града често се случва да спреш (изгасиш двигателя) някъде, после да тръгнеш, да покараш километър - два и пак да спреш и така няколко пъти. Пък и в нашите градове какви са ни разстоянията? Това съсипва батериите, понеже всяко едно палене дърпа за кратко време сериозен ток от тях, който трудно се възстановява с краткото каране след това. Не случайно дори в упътванията на акумулаторите се препоръчва да се следи волтажът им и при достигане на еди какви си стойности, същите да минават на зареждане със зарядно устройство. И освен това болшинството акумулатори при колите специално, са от 45 Аh нагоре. Примерно една 60 Ah батерия, ще се зарежда до пълно възстановяване поне 20 часа със заряден ток 3 А. Кой кара толкова време в града?
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #25 -: септември 30, 2014, 12:55:18 pm »
ако съм разбрал правилно,може и без зарядното на теория,но на практика е глупаво да караш12 часа само за да си заредиш акумулатора.демек съм си изгубил спора,но ако ме дразнят много(или вържеме сериозна цифра)мога да им натрия носа.благодарско за отговорите  :cheers:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8011
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #26 -: септември 30, 2014, 01:11:32 pm »
Ама ако се хващате на бас не ползвайте мултицет за да разрешите спора, че не се знае дали няма те да ти натрият носа.
Аз лично поне един - два пъти в годината свалям акумулаторите и на колите и на моторите, и им правя профилактика - зареждане със зарядно и доливане на дестилирана вода, ако е необходимо. Специално на акумулаторите на Сузукито много им се изпарява водата и предишният на няколко пъти заголва клетките.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен che

• Hero Member
  • Публикации: 2007
  • There is no replacement for displacement......
« Отговор #27 -: септември 30, 2014, 02:22:22 pm »
купуваш си крос или атв,в най лошия случай леко ендуро и показваш среден пръст на снега.

Само че аз ще ги наредя обратно - леко ендуро или в най-лошия случай крос или АТВ.(ама това е друга тема).

п.п. акумулатор нямам, така че и за зареждане не мисля.
'01 KTM SX 250
'01/03 KTM 525 EXC(SX)
'98 Honda VTR1000 Firestorm
'95 KTM 620 EGS Supermoto
'89 Suzuki GSX750Fighter

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #28 -: септември 30, 2014, 10:04:19 pm »
купуваш си крос или атв,в най лошия случай леко ендуро и показваш среден пръст на снега.

Само че аз ще ги наредя обратно - леко ендуро или в най-лошия случай крос или АТВ.(ама това е друга тема).

п.п. акумулатор нямам, така че и за зареждане не мисля.
важното е да не се спира с кефа(карането на мотор) аз лично атв няма да си взема,не е за мен и това си е.но крос или супермото ми е влезнало в главата и май пак ще почвам с паданията.

Неактивен Therider96

• Sr. Member
  • Публикации: 146
  • Кара: Aprilia RS 50
« Отговор #29 -: октомври 30, 2014, 11:18:49 pm »
Добра дискусия се получи!  :P

Неактивен tikvenika

• артист - моторист
  • Sr. Member
  • Публикации: 158
  • Keep on riding!
« Отговор #30 -: ноември 08, 2014, 09:57:07 pm »
Като се заговорихте за акумулатори - в една известна верига с жълто-син надпис и лого с 4 букви (две са "Л") днес видях зарядно с вариянт за кола и мотор - цената му е 34лв - избираш ампеража и би трябвало да е безопасно за батерията на мотора... За съвсем малко да си го купя. И тук се пита в задачата - след като си зареждам акумулатора с токоизправителче и изчислявам колко часа да го държа, някакви математики, химии и физики... всъщност дозареждам ли го напълно и ако не - да ида ли да си купя предколедно още един подарък за мотора (не само моя, това зарядно ще е от полза на доста народ!)???
Suzuki DR 800 BIG (1991)
Honda XL 600 V Transalp (1987)
Honda CB 400 N (1981)
Suzuki GS 1000 E (1979)
MZ ES 175 II Trophy (1968)

Неактивен burkov

• Hero Member
  • Публикации: 547
    • Безплатно българско списание за Автомобили :)
  • Кара: Honda VFR 800 VTEC
« Отговор #31 -: ноември 08, 2014, 11:30:34 pm »
Аз ползвам лидълско от 2 години и съм много доволен. Можеш да закачиш акумулатора на мотора за целия зимен сезон без да го мислиш. След като се зареди влиза в режим на поддръжка. Може да стои с месеци и ще е в добро здраве.

Неактивен Firehand

• Hero Member
  • Публикации: 519
  • Кара: 600 Hornet '08
« Отговор #32 -: ноември 09, 2014, 08:23:55 am »
И аз имам предишният модел на лидълското зарядно и съм го ползвал доста на стария акумулатор.  Доволен съм.

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #33 -: ноември 09, 2014, 10:32:23 am »
Като се заговорихте за акумулатори - в една известна верига с жълто-син надпис и лого с 4 букви (две са "Л") днес видях зарядно с вариянт за кола и мотор - цената му е 34лв - избираш ампеража и би трябвало да е безопасно за батерията на мотора... За съвсем малко да си го купя. И тук се пита в задачата - след като си зареждам акумулатора с токоизправителче и изчислявам колко часа да го държа, някакви математики, химии и физики... всъщност дозареждам ли го напълно и ако не - да ида ли да си купя предколедно още един подарък за мотора (не само моя, това зарядно ще е от полза на доста народ!)???
има един пич дето продава зарядни по 20 лева.много е точен,а аз лично съм доволен от зарядното.автоматично е и става и за подържане на батерията.колега ни е но  не помня от този или другия форум е.мога да потърся ако те интересува.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #34 -: ноември 09, 2014, 11:51:44 am »
И аз потвърждавам за лидълското зарядно, даже наскоро писах в някаква тема че пак са ги пуснали тия зарядни и са по 33лв. Хубави са!
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен Пламен Шопов

• Hero Member
  • Публикации: 2356
    • http://plamenshopov.snimka.bg/other/plamen.493734.18331532
  • Кара: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650 98
« Отговор #35 -: ноември 09, 2014, 02:49:30 pm »
Аз си купих от Ибей такова за 60-тина лев с доста опции. Много съм доволен, зарежда перфектно гелови акумулатори, също така и поддържа за през зимата.
Honda Hornet 919 03'/ Honda Hornet 600 01'/ Honda CBR 600 F4 00'/ Honda CBR 600 F2 91'
                                               Honda The Power Of Dreams

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #36 -: ноември 09, 2014, 06:51:25 pm »
лично за бих предпочел да купя нещо направено в бг,отделно че е по евтино,а съм сигурен че е и по добро.

Неактивен tikvenika

• артист - моторист
  • Sr. Member
  • Публикации: 158
  • Keep on riding!
« Отговор #37 -: ноември 09, 2014, 08:21:57 pm »
Благодаря за мненията - подканата е ясна, утре ще си купям и ще си заряждам, чудно, чудно!
Suzuki DR 800 BIG (1991)
Honda XL 600 V Transalp (1987)
Honda CB 400 N (1981)
Suzuki GS 1000 E (1979)
MZ ES 175 II Trophy (1968)

Неактивен Пламен Шопов

• Hero Member
  • Публикации: 2356
    • http://plamenshopov.snimka.bg/other/plamen.493734.18331532
  • Кара: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650 98
« Отговор #38 -: ноември 09, 2014, 10:18:48 pm »
Моето ако не се лъжа е тайванско, но пък няма да се учудя ако е " сделано в Китай" . Мой приятел ми го поръча след като го помолих. Той има същото вече трета година и е много доволен. Има си извод на самия мотор и директно си зарежда без да сваля акумулатора. Така го поддържа зимата. Аз го пробвах моето вече и ми хареса.
Honda Hornet 919 03'/ Honda Hornet 600 01'/ Honda CBR 600 F4 00'/ Honda CBR 600 F2 91'
                                               Honda The Power Of Dreams

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #39 -: ноември 10, 2014, 12:02:21 am »
сега намерих номера 0898 638 111 20 лева иска пича,много е точен и коректен,аз си купих 2,но подарих едното и мисля пак да си купя,пък и за подаръци да си взема.имам 6 акумулатора в авто и мотопарка бачка на 6.