Автор Тема: Въпрос за друг вид двутактов двигател  (Прочетена 1728 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dasta

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Кара: ВАЗ 21061
Въпрос за друг вид двутактов двигател
« -: септември 27, 2014, 07:48:56 pm »
Искам да питам има ли смисъл да се занимавам с 500 кубика 1 цилиндър 2Т двигател. Това чудовище го свалих от руска водна помпа. Буталото му е 85мм, а всеки един от 3-те сигмента е дебел 3мм. Съотношението гориво/масло е 20:1. Решил съм да го правя на картинг като първо ще трябва да му измисля и водно охлаждане защото преди се охлаждаше от водата която изпомпва. Ето ви и една снимка, която всъщност не е моя, но всичко е еднакво. http://goo.gl/EDZbcZ

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7688
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Въпрос за друг вид двутактов двигател
« Отговор #1 -: септември 27, 2014, 09:09:15 pm »
Можеш да ползваш електрическа водна помпа, за да върти охлаждащата течност.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #2 -: септември 27, 2014, 09:56:37 pm »
По-добре не се занимавай с тва чудо на техниката ;DСигурно е предвидено да работи на по-ниски обороти и няма да е подходящо за картинг. Отделно трябва да се пригоди система за охлаждане, което няма да е лесно и безпроблемно, пък и щом гори 50мл масло на литър бензин и незнайно колко бензин на час ;DЕдва ли ще се намерят и някакви резервни части за него, тъй че по-добре изобщо не пробвай. За картинг най-добре някакъв малък двигател от мотор, например 125куб. 2Т.
« Последна редакция: септември 27, 2014, 09:58:59 pm от най-бавния »
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен dasta

• Newbie
  • *
« Отговор #3 -: септември 28, 2014, 08:52:14 am »
Гори 5-6 литра бензин на час  ;D Оборотите се регулират от 2-те лостчета на карбуратора и има както ниски така и високи обороти.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
« Отговор #4 -: септември 28, 2014, 09:21:40 am »
Преди 15-20 години задължително бих се пробвал с подобен проект :)да се занимавам часове и дни наред с него, да опитвам различни варианти, да го измайсторя така че да стане както съм си намислил, после да остана доволен(евентуално)от резултата.......изобщо тръпката от претворяването на едно нещо в друго по-полезно, използвайки неограничените възможности на българската мисъл ;Dабе изобщо да си намирам занимавка с нещо интересно. Обаче сега гледам на нещата доста по-прагматично и не ми се трошат време, нерви и пари в нещо дето предварително знам че няма да е подходящо според новото му предназначение. А и особено когато става дума за руска машина(доколкото наистина е руско творение)хич не ща да си правя експерименти какво ще стане ;DВ крайна сметка може и да се пригоди за използване в картинг, ама резултата няма да е добър. Най-добре да се вземе някой двигател, който е правен за мотори. Бях видял в магазин на Мосю Бриколаж евтини 4Т двигатели с мощности 5.5(около 220лв) и 6.5(около 280лв) коня,  напълно комплектовани и много компактни, подходящи за използване за най-различни неща. Мисля че едно такова нещо ще е добър вариант за картинг, няма да е много бърз ама пак ще върши работа.

Неактивен dasta

• Newbie
  • *
« Отговор #5 -: септември 28, 2014, 09:40:45 am »
Не разбирам защо и моя двигател да не стане? В един Руски сайт бяха снимали стара рекламна брошура на която ги имаше техническите характеристики и пишеше, че е 20+ коня.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
« Отговор #6 -: септември 28, 2014, 09:43:22 am »
Ами тогава трябва да пробваш, дори и да не се получи добре поне знаеш че си опитал :)