Автор Тема: Агнешка кожа на седалката? ДА? НЕ?  (Прочетена 12024 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tikvenika

• артист - моторист
  • Sr. Member
  • Публикации: 158
  • Keep on riding!
Агнешка кожа на седалката? ДА? НЕ?
« -: октомври 16, 2014, 12:40:46 am »
Здравейте! Може ли отговор на въпроса - помага ли в действителност парчето агнешка или шилешка кожа на седалката при много навъртяни километри или е мит? Знаем, че колкото и да ти е удобна седалката, като тръгнеш на път, на 3-я ден след 150-я километър ти иде да ревеш ! Та, тъй като съвсем скоро в НДК имаше базар на кожата и се заговорих с един от щандовете, който предлагаше парчета агнешка кога, та отново се загнезди този стар въпрос в мен - ПОМАГА ЛИ на нашите Д-та това приспособление и (отвъд загрозяването на мотоциклета) има ли положителен ефект, или е просто един мит за "полезните неща", които туристите с многото хиляди километри изопачават?
« Последна редакция: октомври 16, 2014, 12:42:32 am от tikvenika »
Suzuki DR 800 BIG (1991)
Honda XL 600 V Transalp (1987)
Honda CB 400 N (1981)
Suzuki GS 1000 E (1979)
MZ ES 175 II Trophy (1968)

Неактивен oggie

• Hero Member
  • Публикации: 420
  • Кара: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Re: Агнешка кожа на седалката? ДА? НЕ?
« Отговор #1 -: октомври 16, 2014, 12:55:41 am »
Ако ти е неудобна седалката само ония надуваемите седалки дето се слагат отгоре решават донякъде проблема (но създават други). Просто или трябва да си купиш друга седалка или да вземеш твоята, да и смъкнеш тапицерията и с един голям нож за хляб да режеш от пяната там където ти убива докато и пасне перфектно и след това да я тапицираш. Гледам по сайтовете се продават и силиконови вложки и си мисля, че с тях може да се постигне много добър комфорт.

Неактивен tikvenika

• артист - моторист
  • Sr. Member
  • Keep on riding!
« Отговор #2 -: октомври 16, 2014, 01:02:58 am »
Да и аз съм ги гледал и се чудя дали има ефект ! Не карам чопър и седалката, въпреки че е неучаквано удобна за туристическо ендуро, всъщност е доста компромисна... гледам някакви мега седалки от фирмата Корбин...които струват колкото мотора ми и ме плашат! 
Suzuki DR 800 BIG (1991)
Honda CB 400 N (1981)
Suzuki GS 1000 E (1979)

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
  • Публикации: 414
  • Кара: BMW R1100GS
« Отговор #3 -: октомври 16, 2014, 08:25:52 am »
Кожата помага, но не чак толкова много. ;) Това е временно решение, както и слагането на разни възглавнички отгоре на седалаката. Най-добре си преработи седалката. Корбин са си марка и са скъпи... Намери френските Бакстър. По-евтини са. При тях ще ти излезе към 150-200 евро нова седалка. Най-евтино е да си намериш майстор на седалки в нашенско и да ти я преработи с мемори пяна, специален дунапрен и кожа за седалки. Тогава ще ти излезе към 150 лева всичко. А ако не държиш чак толкова на естетиката и на външният вид, разглобявай я, и режи, и лепи сам. Тогава ще ти излезе направо без пари. ;)
« Последна редакция: октомври 16, 2014, 08:27:28 am от ВладиЧ »

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #4 -: октомври 16, 2014, 09:55:52 am »
Агнешката кожа е мека и приляга добре, обаче за да ти е удобно на дълги километри е по-важно къкво ще има под нея, тоест вида на материала, дебелината и формата му. Аз на скутера съм сложил върху оригиналната седалка(която не е лоша, но все пак не предлага такова удобство)доста дебел дунапрен, а отгоре съм я тапицирал с кожата от едно старо яке, което беше вече скъсано и протрито на места и не ставаше вече за носене. Кожата е агнешка и оттогава ми е много по-удобно, и като стойка на седене, и като комфорт на возията. Най-добре намери някой тапицер да ти преправи старата седалка, като съвета ми е да не я късаш, режеш или нещо друго, а върху нея да се сложи мек материал от сорта на дунапрен или мемори пяна(а защо не и двете едно върху друго) да се оформи така както ти искаш и отгоре да се покрие с кожата. Само трябва да знаеш, че ако вали силно агнешката кожа се навлажнява и пропуска, и отдолу ще ти се намокри дунапрена. Тоест ако мотора е оставен на дъжд или сняг без някакво покривало после ще ти е неприятно влажно. В такъв случай го оставяш да го напече хубаво слънцето и подсъхва добре. Желателно е кожата да се маже с някакви импрегниращи вакси и пасти.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен tikvenika

• артист - моторист
  • Sr. Member
  • Keep on riding!
« Отговор #5 -: октомври 17, 2014, 04:56:09 pm »
Дам, май идеята за преправяне от тукашен тапицер най-ми лигна на душата (и на джоба) Моторът е уличник и спи навън, котки го ползват за легло, между другото ми скъсаха седалката с техните нокти и любовни изяви върху него... Просто много го харесват като го спра вечер и е топъл още. Така че твърде много пари в твърде скъпа седалка няма да му налея! По-скоро си представях едно парче агнешка кожа, което се прикрепя отгоре върху седалката с ластик или някакви каиши и ми прави мек дистанционер между основната седалка и моето Д! И тъй като само съм виждал снимки на пътешественици (и никога наяве по мотор) такива парчета кожа, та затова попитах!
Suzuki DR 800 BIG (1991)
Honda CB 400 N (1981)
Suzuki GS 1000 E (1979)

Неактивен tikvenika

• артист - моторист
  • Sr. Member
  • Keep on riding!
« Отговор #6 -: октомври 17, 2014, 04:59:46 pm »
Всъщност за такава кожа имах пред вид - именно на Трансалпа...
Suzuki DR 800 BIG (1991)
Honda CB 400 N (1981)
Suzuki GS 1000 E (1979)

Неактивен Angelov88

• Hero Member
  • Публикации: 308
  • Кара: Suzuki RF600R
« Отговор #7 -: октомври 17, 2014, 05:24:01 pm »
Бааах...това МНОГО грозно седи бе...се едно китеник  ;D

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1220
  • Кара: изтребител
« Отговор #8 -: октомври 17, 2014, 06:04:07 pm »
Бааах...това МНОГО грозно седи бе...се едно китеник  ;D
+1

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
  • Публикации: 414
  • Кара: BMW R1100GS
« Отговор #9 -: октомври 17, 2014, 06:07:04 pm »
http://gallery.pazardjik.org/v/vladi/Turcia2008/DSCN0223.JPG.html
Тази снимка е от 2008 год. И двата мотора тук са с кожа на седалката. Моята Африка е черната. Отдавна обаче не съм с кожа, а седалката на тази Африка я преработих много преди да я продам през 2011 година.  ;) Любо обаче с бялата Африка още си е с кожата на седалката.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #10 -: октомври 17, 2014, 06:23:21 pm »
Щом кожата е с вълната е мекичко, обаче се цапа и навлажнява, дори само от мъгла. Трябва да се почиства или пере чат-пат. Не е подходяща за мотор, който ще стои на открито.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7448
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #11 -: октомври 17, 2014, 07:11:28 pm »
Такава кожа бяха препоръчали на един познат шофьор на ТИР, дето повечето му време преминава в кабината. Понеже беше направил киста на задника. Та кожата му помогна да оправи положението, че го беше докарал почти до операция.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен tikvenika

• артист - моторист
  • Sr. Member
  • Keep on riding!
« Отговор #12 -: октомври 17, 2014, 09:37:49 pm »
Мммм, тия Африки, мммм!!! Чувал съм, че заедно с тази старата на Сево са били на практика най-добрите в тази държава! Такава седалка определено е за мотор, който не спи навън! А въпросното парче с каиш седи наистина чудовищно, но би трябвало да си върши работата, за която е сложено, като спреш си го прибираш в куфара и толкова... Поне така мисля...
Тоест има файда от меката кожа! Решено е!
Suzuki DR 800 BIG (1991)
Honda CB 400 N (1981)
Suzuki GS 1000 E (1979)

Неактивен assen01

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 18
  • Кара: Вече на HONDA Transalp 600 за сега
« Отговор #13 -: ноември 21, 2014, 10:37:17 pm »
Така е слагаш кожата и тръгваш , спираш и я прибираш :D

Неактивен MalukPampik

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 6
  • Кара: DR Big 800
« Отговор #14 -: април 18, 2015, 11:52:29 pm »
Утре ще си направя една такава кожа за моята седалка. Нищо че "китеника" седи грозно...
С кожените "гащи" нямам ядове на път,но по дънки след 100-150 км ми става едно ууууво!

Неактивен petroff

• Sr. Member
  • Публикации: 146
  • Heavy Lawyer
  • Кара: Honda DN-01, Suzuki GSXR 1340 Hayabusa К10
« Отговор #15 -: април 19, 2015, 06:51:49 pm »
Грозно ама удобно :Devil: