Автор Тема: На път с мотопеди (и не само) - тема за пътувания с любимите ни моторетки.  (Прочетена 72584 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен boy3m

• Hero Member
  • Публикации: 368
  • Ето ме! Приятно ми е: Аз съм г-н Ки
  • Кара: 04`Keeway KEE110; 08`Honda Transapl XL700V; 88`ETZ 150
Радвам се ,че отново сме единодушни за маршрута. ;)

След консултация със синоптика,Той предрече отново леко накисване по трасето. :occasion18:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/4266-keeway-kee-110   тук е цялото досие на г-н Ки ;)

Цитат от един друг форум:"Колата е за да върши работа , мотора е за да доставя удоволствие. По друг начин казано , колата е жената ,а мотора е любовницата."

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 629
  • Кара: Honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF 125i Wave
Радвам се ,че отново сме единодушни за маршрута. ;)

След консултация със синоптика,Той предрече отново леко накисване по трасето. :occasion18:

Да, ама вече имаме опит и екипировка за каране в дъжд, а и на прогноза за след 10 дни гледам леко пренебрежително.
Впрочем вече имаме и пети член в групата - Петър от Пазарджик, та за неделя си мисля пътуването до Оряхово да го направим на три групи.
Ние с Петър през Беклемето, Стефан през Шипка и Севлиево да се присъедини Милко, и четиримата да се срещнем след Ловеч на същото място като през 2016. Оттам нататък пътят е ясен, а с Драго ще се ведим както миналата година след Плевен и оттам цялата група към Оряхово.
В четвъртък вечерта, или най-късно в петък до обяд ще звъня в хотела за резервацията. :cheers:

Неактивен васко-57

• Hero Member
Хотелът "Край реката" е резервиран за неделя (15.07) за 5 човека с маса пред телевизора в ресторантчето. По моите сметки до 17-17,30 ч. трябва да сме там, за да дозаредим, да се поосвежим, преоблечем и се разпоредим към 20 ч. салатите да се сервират.
Поговорих си сериозно със "синоптика" и той набързо промени прогнозата, обеща време без дъжд, с доста слънце и невисоки максимални температури (25-27о) за целия преход. Подготвил съм и хартиения GPS, абе c 2-3 думи - "каквото можах - направих".
Последни уточнения - утре надвечер, по телефоните. :occasion18:

Неактивен steki

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 44
  • Кара: Honda Forza 300A
Хартиеният GPS е много добър. Действа безотказно ;)

Неактивен васко-57

• Hero Member
Сега, лек отчет за свършеното тия дни.
1. Отидохме и се върнахме благополучно, за 5 дни - 1840 км. (за мен),  с 89л. гориво при усреднена българо-румънско-сръбска цена на бензина от 2,38 лв.
Разпределение на маршрута по дни:
Д-1 Пловдив-Ловеч- Оряхово;
Д-2 Оряхово-Крайова-Новачи-Трансалпина1-Римнику Вълча-Куртя де Арджеш;
Д-3 Куртя де Арджеш-Трансфагарашан-Себеш-Трансалпина(целия)-Новачи-Тургу Жиу-Оршова;
Д-4 Оршова-Железни врата-Неготин-Ниш-Лесковац-Сурдулица;
Д-5 Сурдулица-Власинско езеро-Стрезимировци-София-Пловдив
2. Участващи: Стеки (Ст. Загора) с Хонда Форца 300, boy3m (Севлиево) с Хонда Трансалп 700, DrAgo (Тутракан) със Сузуки СВ 650, default_pz (Пазарджик) с Бъргман 400, до Д-3  и аз с Хонда Хорнет 600.
3. Време - слънчево и топло до Сурдулица, и с дъжд между Сурдулица - Стрезимировци, и Перник-Владая.
4. Никакви проблеми с техниката, с нощуването, с храненето, с отношенията в групата и само една лека случка с румънски служител на реда на 10 км. преди Оршова щеше да ни развали кефа, но всъщност ни оправи нощуването. Неправилно изпреварвахме колона със 110-120 км/ч. при непрекъсната линия и то беше фиксирано, но полицаят се оказа също моторист, подържа ни 5-6 мин. на място, като ни обясни какво е наказанието по румънския ЗДП (от 1 до 3 месеца без книжка) па накрая не само че ни пусна, но ни намери място за нощуване и с патрулката ни заведе до там.

Стеки и Драго сега да качват малко снимки, че снимаха с най-качествената техника.
За догодина почти единодушно се реши подобен маршрут да направим, но в обратен ред, през Сръбско и по Дунав до Рам (да се наядем с мешано месо за 3 дни напред), сръбски ферибот и влизане в Румъния по суша, после Алпина, Фагараш, Бран, Синая и влизане през Русе (в румънско само на плодове и цуйка). :notworthy:

За сега остана малко Гърция във втората половина на септември (Метеора, Делфи и още нещо) и това май ще са задграничните маршрути за тази година. :headbang: