Автор Тема: На път с мотопеди (и не само) - тема за пътувания с любимите ни моторетки.  (Прочетена 82137 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен boy3m

• Hero Member
  • Публикации: 370
  • Ето ме! Приятно ми е: Аз съм г-н Ки
  • Кара: 04`Keeway KEE110; 08`Honda Transapl XL700V; 88`ETZ 150
Радвам се ,че отново сме единодушни за маршрута. ;)

След консултация със синоптика,Той предрече отново леко накисване по трасето. :occasion18:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/4266-keeway-kee-110   тук е цялото досие на г-н Ки ;)

Цитат от един друг форум:"Колата е за да върши работа , мотора е за да доставя удоволствие. По друг начин казано , колата е жената ,а мотора е любовницата."

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 636
  • Кара: Honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF 125i Wave
Радвам се ,че отново сме единодушни за маршрута. ;)

След консултация със синоптика,Той предрече отново леко накисване по трасето. :occasion18:

Да, ама вече имаме опит и екипировка за каране в дъжд, а и на прогноза за след 10 дни гледам леко пренебрежително.
Впрочем вече имаме и пети член в групата - Петър от Пазарджик, та за неделя си мисля пътуването до Оряхово да го направим на три групи.
Ние с Петър през Беклемето, Стефан през Шипка и Севлиево да се присъедини Милко, и четиримата да се срещнем след Ловеч на същото място като през 2016. Оттам нататък пътят е ясен, а с Драго ще се ведим както миналата година след Плевен и оттам цялата група към Оряхово.
В четвъртък вечерта, или най-късно в петък до обяд ще звъня в хотела за резервацията. :cheers:

Неактивен васко-57

• Hero Member
Хотелът "Край реката" е резервиран за неделя (15.07) за 5 човека с маса пред телевизора в ресторантчето. По моите сметки до 17-17,30 ч. трябва да сме там, за да дозаредим, да се поосвежим, преоблечем и се разпоредим към 20 ч. салатите да се сервират.
Поговорих си сериозно със "синоптика" и той набързо промени прогнозата, обеща време без дъжд, с доста слънце и невисоки максимални температури (25-27о) за целия преход. Подготвил съм и хартиения GPS, абе c 2-3 думи - "каквото можах - направих".
Последни уточнения - утре надвечер, по телефоните. :occasion18:

Неактивен steki

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 48
  • Кара: Honda Forza 300A
Хартиеният GPS е много добър. Действа безотказно ;)

Неактивен васко-57

• Hero Member
Сега, лек отчет за свършеното тия дни.
1. Отидохме и се върнахме благополучно, за 5 дни - 1840 км. (за мен),  с 89л. гориво при усреднена българо-румънско-сръбска цена на бензина от 2,38 лв.
Разпределение на маршрута по дни:
Д-1 Пловдив-Ловеч- Оряхово;
Д-2 Оряхово-Крайова-Новачи-Трансалпина1-Римнику Вълча-Куртя де Арджеш;
Д-3 Куртя де Арджеш-Трансфагарашан-Себеш-Трансалпина(целия)-Новачи-Тургу Жиу-Оршова;
Д-4 Оршова-Железни врата-Неготин-Ниш-Лесковац-Сурдулица;
Д-5 Сурдулица-Власинско езеро-Стрезимировци-София-Пловдив
2. Участващи: Стеки (Ст. Загора) с Хонда Форца 300, boy3m (Севлиево) с Хонда Трансалп 700, DrAgo (Тутракан) със Сузуки СВ 650, default_pz (Пазарджик) с Бъргман 400, до Д-3  и аз с Хонда Хорнет 600.
3. Време - слънчево и топло до Сурдулица, и с дъжд между Сурдулица - Стрезимировци, и Перник-Владая.
4. Никакви проблеми с техниката, с нощуването, с храненето, с отношенията в групата и само една лека случка с румънски служител на реда на 10 км. преди Оршова щеше да ни развали кефа, но всъщност ни оправи нощуването. Неправилно изпреварвахме колона със 110-120 км/ч. при непрекъсната линия и то беше фиксирано, но полицаят се оказа също моторист, подържа ни 5-6 мин. на място, като ни обясни какво е наказанието по румънския ЗДП (от 1 до 3 месеца без книжка) па накрая не само че ни пусна, но ни намери място за нощуване и с патрулката ни заведе до там.

Стеки и Драго сега да качват малко снимки, че снимаха с най-качествената техника.
За догодина почти единодушно се реши подобен маршрут да направим, но в обратен ред, през Сръбско и по Дунав до Рам (да се наядем с мешано месо за 3 дни напред), сръбски ферибот и влизане в Румъния по суша, после Алпина, Фагараш, Бран, Синая и влизане през Русе (в румънско само на плодове и цуйка). :notworthy:

За сега остана малко Гърция във втората половина на септември (Метеора, Делфи и още нещо) и това май ще са задграничните маршрути за тази година. :headbang:

Неактивен valentyno

• Hero Member
  • Публикации: 684
  • Кара: Majesty 400
Браво момчета, чест и почитания!   :notworthy:

Някой ден може и аз да се включа. С интерес ще очаквам снимки.
Валентин Андреев

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 161
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
  Изпратил съм ви на лично съобщение линк за сваляне. steki  е на ход  ;) Като изключим дъжда и мъглата последния ден сутринта, всичко беше ОК  :bravisimost:
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен steki

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 48
  • Кара: Honda Forza 300A

Неактивен gogo67

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 30
  • Кара: FZS 600 Fazer
Поздравления за прехода! В началото на следващия месец ще мина румънската част на маршрута ви. Относно румънските катаджии преди няколко месеца за 36км/ч отгоре в населено място ми писаха акт само с предупреждение. Между другото май се срещнахме с вас в Оряхово-групата ми отнехте предимство
 слизайки по грозния паваж към хотела  ;)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7245
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Яко нарушители, а ^-^
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен васко-57

• Hero Member
Поздравления за прехода! В началото на следващия месец ще мина румънската част на маршрута ви. Относно румънските катаджии преди няколко месеца за 36км/ч отгоре в населено място ми писаха акт само с предупреждение. Между другото май се срещнахме с вас в Оряхово-групата ми отнехте предимство
 слизайки по грозния паваж към хотела  ;)

Аз бях, признавам си веднага  :violent:

Неактивен gogo67

• Jr. Member
  • **
Може ли още малко инфо от първа ръка? В първия преход в Румъния само влязохте и се върнахте от Трансалпина или минахте по 7а край ВЕЦ-а и по дефилето на Олт към Римнику Вълча. Аз смятам така да го мина, но не знам състоянието на пътя а и предвиждам евентуално спане горе в планината. Наистина ли има много къмпинзи около и проходите?

Неактивен васко-57

• Hero Member
Може ли още малко инфо от първа ръка? В първия преход в Румъния само влязохте и се върнахте от Трансалпина или минахте по 7а край ВЕЦ-а и по дефилето на Олт към Римнику Вълча. Аз смятам така да го мина, но не знам състоянието на пътя а и предвиждам евентуално спане горе в планината. Наистина ли има много къмпинзи около и проходите?

Ето ми го хартиения GPS за първия ден, както е написан маршрута, така сме карали.

Пътят през голямата си част е супер, най-зле беше между Римнику Вълча и Куртя де Арджеш.
На втория и на третия ден маршрутът доста се промени от първоначалната планировка, но мисля, че никой не съжалява.
През втория ден минахме Трансфагарашана от юг на север, после Себеш и Трансалпина от север на юг, и финиширахме  около 20-20,30 ч. в Оршова, като от Новачи завихме надясно през Търгу Жиу, Бая де Арама и Байле Херкулане.
На третия ден от Оршова, през Железни врата и в сръбско до Сурдулица на това:

Честно казано за къмпинги изобщо не сме гледали, знам че има един след първата част на Трансалпина на едно кръстовище сред нищото. На север - Себеш, на юг - Ранча, на запад - Петрошани, на изток - Римнику Вълча. След 300-500 км. каране през деня не ни се занимаваше с палатки и завивки, вещи, които трябва да возиш през целия маршрут, предпочетохме да даваме по 40-50 леи, но да се изкъпем, нахраним добре и спим на чаршафи. Все пак ако решите да спите на палатка в планината, гледайте задължително да е в къмпинг, че карпатските мечки ги има много и май са все гладни, без майтап. Колегите от Оряхово, с които обменихме информация в неделя, преди да влезем в румънско казаха, че са видели мечка на един от проходите. Тука обменяме информацията...

Неактивен gogo67

• Jr. Member
  • **
Благодаря за инфото, гледах на стрийтвюто, че на места липсва асфалт, но не знам кога е снимано. А относно
„карпатските мечки ги има много и май са все гладни,”
Аз затова ще ходя с жената-иска да се ръкува с мечка.  :headbang:

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 438
  • Кара: TDM900
Ние тръгваме на 21.08..ако искаш,пиши на лично да ти рсзкажа план-графика ни.

Неактивен bodaxv

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 39
  • Кара: Dominator NX250, Virago 535,Virago750
 :beer: Много се радвам, че сте преминали успешно през планувания маршрут. информацията която споделяте е прекрасна, гугъл мапса ми дава нови идеи за бъдещи пътувания. все още не знам дали ще мога да се включа за края на август, но има още малко време до тогава....

Неактивен васко-57

• Hero Member
Ей, нещо разсъхнахте темата...., или много карате, че не остава време за писане, или Ви е подкарал мързела.
От моята планировка остана една Гърция към края на месеца (Метеора, Делфи и едно-две последни къпания в Егейско и Йонийско море). В момента съм с колата по работа, по средата между Метеора и Делфи, и разучавам маршрутите... ;)
Милко да не се ослушва, ами да задава датата, че октомври не ми се струва добро време за този маршрут, морето може да не става вече за къпане, рискът от есенни дъждове е по-голям, денят е по-къс, има да се изкачват превали на 1500-1700 м. н.в. и трябва да се носи другата екипировка. :cheers:

Неактивен valentyno

• Hero Member
Аз съм много навит на едно трипче, но ми се иска нещо по-наблизо, след едночасово каране и целия изтръпвам  ;D . Та ако имате нещо в предвид, ама на нашенска земя, с удоволствие ще се включа.
Валентин Андреев

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 2406
Днес направих 240км на майтап. Утре мисля един Хисар да направя. Ако искаш - идвай!
Пиши един телефон на лично. Утре към обяд ще ходя.
« Последна редакция: септември 02, 2018, 09:56:24 pm от Гошко »

Неактивен valentyno

• Hero Member
Благодаря за предложението, но за през седмицата да се измъкна е невъзможно. Ще изчакам, когато организирате някое уикенд трипче, за да съчетая почивката с приятна разходка.  :beer:
Валентин Андреев