Автор Тема: На път с мотопеди (и не само) - тема за пътувания с любимите ни моторетки.  (Прочетена 80438 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен boy3m

• Hero Member
  • Публикации: 370
  • Ето ме! Приятно ми е: Аз съм г-н Ки
  • Кара: 04`Keeway KEE110; 08`Honda Transapl XL700V; 88`ETZ 150
Ей, нещо разсъхнахте темата...., или много карате, че не остава време за писане, или Ви е подкарал мързела.
От моята планировка остана една Гърция към края на месеца (Метеора, Делфи и едно-две последни къпания в Егейско и Йонийско море). В момента съм с колата по работа, по средата между Метеора и Делфи, и разучавам маршрутите... ;)
Милко да не се ослушва, ами да задава датата, че октомври не ми се струва добро време за този маршрут, морето може да не става вече за къпане, рискът от есенни дъждове е по-голям, денят е по-къс, има да се изкачват превали на 1500-1700 м. н.в. и трябва да се носи другата екипировка. :cheers:

Нека да се насочим към последната седмица на Септември.
Ама е все още рано за да погледнем двуседмичната прогноза за времето.
Ще ходим-ясно е,ама не ми се ходи пак като връщането от Румънско-Сръбската разходка с онези найлони отгоре като Робокоп. ;)

Стеф, на линия ли си? :friends:

Поздрави,
 :cheers:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/4266-keeway-kee-110   тук е цялото досие на г-н Ки ;)

Цитат от един друг форум:"Колата е за да върши работа , мотора е за да доставя удоволствие. По друг начин казано , колата е жената ,а мотора е любовницата."

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 2389
Я, кой срещнах...:

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 636
  • Кара: Honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF 125i Wave
Есенната гръцка разходка ще започне в петък (21.09) към 10,30-11 часа от Пловдив. Засега сме 2 мотора, планираме в петък вечерта да спим в Ламия, в събота да разгледаме 2-3 манастира на Метеора и лек следобеден плаж на Рахес. В неделя мислим да видим Делфи, да се изкъпем в Йонийското море (Итея или Кира) и след малко таверна в понеделник сутрин - лежерно прибиране към България. Времето го прогнозират перфектно, дано познаят, че последните задгранични все дъжд ни валеше, макар и за кратко. :occasion18:

Неактивен boy3m

• Hero Member
  • Публикации: 370
  • Ето ме! Приятно ми е: Аз съм г-н Ки
  • Кара: 04`Keeway KEE110; 08`Honda Transapl XL700V; 88`ETZ 150
Ну,поехали!

;)

:headbang: :bravisimost: :headbang:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/4266-keeway-kee-110   тук е цялото досие на г-н Ки ;)

Цитат от един друг форум:"Колата е за да върши работа , мотора е за да доставя удоволствие. По друг начин казано , колата е жената ,а мотора е любовницата."

Неактивен steki

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 48
  • Кара: Honda Forza 300A
Да си изкарате добре! Сухи пътища и здрави гуми!

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 636
  • Кара: Honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF 125i Wave
Малко отчет за бързата късноесенна гръцка разходка, която направихме с Милко от 21 до 24 септември:
Ден първи (21.09): поради ред причини леко закъсняхме с тръгването и вместо в 10-10,30 тръгнахме от Пловдив в 12,30. С презумпцията да не се бутаме в трафика в Кресненското дефиле и на Кулата решихме маршрутът в българско да е Велинград, Юндола, Якоруда, Елешница,Гоце Делчев - там заредихме и през ГКПП-Илинден влязохме в Гърция. После покрай Драма, Серес, околовръстно на Солун, Катерини, където заредихме гориво, вече на 1,61 Е/л. Оттам магистрално покрай Лариса, Волос до Ламия, където пристигнахме към 21,30 след 720 км. за деня. Домакините ни чакаха и ни посрещнаха подобаващо, на вечерята оформихме плана за следващите два дни, като вместо Метеора решихме през първия гръцки ден да посетим Делфи.
Ден втори (22.09): около 10 ч. заредихме конете и тръгнахме за Делфи. Маршрутът ни беше кратък (около 100 км. в едната посока), та не бързахме много. Пътят беше идеален, времето също, даже следобяд стигнахме 33-34о С.

Лека почивка на превала между Гравя и Анфиса

Живописно село пак там.

Делфи.
Предвид голямата жега, дългия път до амфитеатъра, цената от 12 Е, неразбираемия за нас гръцки и твърдото намерение да се изкъпем в Йонийско море решихме да не гледаме археологическия музей. Спуснахме се на 7-8 км. и се озовахме в Итея (не в Икея).

Спряхме тук...и се изкъпахме точно за моторите

Към 17-17,30 обратно към Ламия.

Маслинова почивка около Амфиса.
Влизайки в Ламия, като подготовка за следващия ден заредихме с бензин и се отдадохме на заслужена почивка, даже и домакините се бяха изнесли в Атина за ден. За деня ни се получиха малко над 200 км.
Ден трети (23.09): Около 9 ч. запалихме и тръгнахме към Каламбака, където са манастирите на Метеора. Маршрутът беше през Домокос, Неа Монастири, Кардица и Трикала около 150 км. Пътят до Домокос и 10 км. след него е невероятен, поне 20 пъти го бях минавал с кола, но с мотора беше нещо съвсем различно. Друго нещо, което ни впечатли много, беше невероятно голямото количество памук по и около пътищата, особено между Неа Монастири и Кардица - буквално карахме по памучен килим върху асфалта, жалко, но не се сетихме да снимаме.
Денят беше неделя и около манастирите имаше стълпотворение, поне 20 автобуса с български туристи преброихме. Всички се натискаха да видят най-големия манастир (Метеорския) и ние сменихме тактиката влязохме в манастира Св. Варлаам, а отвън разгледохме още 4-5 манастира. За сведение: входът във всеки манастир се заплаща по цени 5 Е за чужденци и 3 Е за гърци - лесно минахме за гърци и с разликата си взехме някакви сувенири за спомен.

Опашката пред големия Метеор

Св. Варлаам отвътре.

След като ни омръзна от красивите гледки се насочихме към изпълнение на следващата задача, плаж на Егейско море в района на Рахес.
Със лек свински тръс се насочихме нататък, като пътя ни отново мина през хубавите завои около Домокос.

Плажът на Рахес и отново моторите в непосредствена близост до морето.
Около 18,30-19 ч. си тръгнахме към базовия лагер - Ламия, където домакините се постараха да опитаме типично гръцка храна. Опитахме кокореци, овчи ребра на скара, свински дюнери и т.н., даже си оставихме по един дюнер за из път.
Ден четвърти (24.09): бързо прибиране обратно, че на Милко му изгоряха късите и трябваше да стигне Севлиево по светло. Маршрут - отново завоите на Домокос, Фарсала, Лариса, Солун, Кулата, Симитли, Разлог, Велинград, Пловдив. На Стамболийски се разделихме и около 20,30 Милко ми звънна, че се е прибрал благополучно.
Равносметката: за мен 1930 км. с невероятно време, хубави пътища и гледки, плаж на две морета, добра храна и питиета, догодина пак бих направил подобно пътуване.
Забележки: времето като количество за този план беше малко и общо взето бързахме, особено първия и последния ден, цените в Гърция, особено на бензина са високи и стойността на една гръцка разходка е доста по-висока в сравнение с Румъния, Сърбия и Македония, където ходихме това лято.

Неактивен valentyno

• Hero Member
  • Публикации: 681
  • Кара: Majesty 400
Браво момчета  :notworthy:
Валентин Андреев

Неактивен steki

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 48
  • Кара: Honda Forza 300A
Супер сте си изкарали! Още ме е яд, че пропуснах!