Автор Тема: На път с мотопеди (и не само) - тема за пътувания с любимите ни моторетки.  (Прочетена 92804 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7620
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Вземете се в ръце и накрая пуснете някакъв кратък пътепис с маршрута, спирките за разглеждане на забележителности и спане. Че някой ден да не се чудят другите каква организация тепърва да създават.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен steki

• Full Member
  • Публикации: 56
  • Кара: Honda Forza 300A
Аз от един месец съм пуснал отпуск от 22.07. За това съм на линия и за 20, и за 21.

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 655
  • Кара: Honda Hornet, Honda VT-750C, Honda ANF 125i Wave
Марштутът в драфт го дискутирахме назад в темата, сега ще доуточняваме. Та новата ми идея (заради гастарбайтерите и пътния ремонт към Драгоман) е в събота, 20.07 да се съберем на Видин, да влезем в Сърбия на 80-90 км. и да спим около Долни Милановац. В неделя да се придвижим за 2-3 часа до Рам и да се пренесем през Дунава. Ферибот от Рам за Банатска паланка има в 7, 10, 13, 16 и 19 часа, а цената е 450-500 сръбски пари за мотор с един пътник, мисля да се класираме за втория или третия курс, а нататък в Румънско - докъдето стигнем в посока Трансалпина. Най-вероятно ще спим около Новачи, на  около 300 км. от Рам. В понеделник Трансалпина, първата част, после през Петрошани за Хунедоара, разглеждане на замъка и финал на деня около Турда. Изменения оттам (а и дотам) ще ги коментираме и променяме на първата нощувка.
Аз ще съм готов за 20 юли, днес ще сменям масла и филтри, ще се мъча и едни дисаги да закача. Със Стефко ще се чуем за да пътуваме заедно към Видин, а Милко и доктора също могат да се комбинират и да дойдат заедно.
Айде, спорна ни работа ....!! :bravisimost:

Неактивен boy3m

• Hero Member
  • Публикации: 380
  • Ето ме! Приятно ми е: Аз съм г-н Ки
  • Кара: 04`Keeway KEE110; 08`Honda Transapl XL700V; 88`ETZ 150
Началото да бъде на 20.07-хубаво е да имаме малко запас от време.

Васе,до Видин по кое трасе смятате със Стеф?

Ако искате,по пътя София-Варна,може да се срещнем на детелината посокаТроян-Ловеч.После Ботевград,Враца,Монтана и Видин.
Другата алтернатива-среща в Ловеч(на нашата бензиностанция),Плевен(среща с Доктора),след това маршрута покрай Дунава.Там обаче пътищата са по-кофти.
Премислете и ще дискутираме.

Хайде до скоро.Не останаааа... :director:

:cheers:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/4266-keeway-kee-110   тук е цялото досие на г-н Ки ;)

Цитат от един друг форум:"Колата е за да върши работа , мотора е за да доставя удоволствие. По друг начин казано , колата е жената ,а мотора е любовницата."

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 222
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
  Аз съм в отпуск до 28-ми, така че датите не ме притесняват.  :) Маршрута ми харесва. А с Милко можем да пътуваме заедно до сборния пункт (където и да е той), че по времето за тръгване ще бъда по Балкана. И 20-ти ми звучи по-добре - ден аванс никога не е излишен. Този път маршрута за първия ден е що годе равен за всички, но връщането пак е най-изгодно за мен (ако е през Русе).  ;D Но ме ми е проблем даже през Гърция да го предложите.  ^-^
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен васко-57

• Hero Member
Със Стефан мисля да караме през софийското околовръстно и нататък през Враца и Монтана до Видин. Една среща около 14-15 часа на 20 юли в западните окрайнини на Видин (напр. с. Иново) ще ни даде достатъчно светло време да минем границата, да сменим малко евра за сръбски пари, да се изнесем до Д.Милановац и да се настаним за нощуване.
Вие с Драго правете аритметиката по ланшния маршрут до Оряхово + още 130 км. покрай Дунава до Видин, ама последните километри май са по път с недобра настилка.

Неактивен steki

• Full Member
Васко, помисли и за варианта: среща в Карлово, по подбалканската до Горно Камарци, от там Ботевград, Мездра, Враца, Видин

Неактивен васко-57

• Hero Member
Ама аз точно този подбалканския маршрут имам предвид. Една среща в 10 часа в някое карловско кафене ми се струва добро начало на съботния 20 юли. Дал съм заявката за хубавото време, от фирмата казаха "ще видим" . ;)

Неактивен valentyno

• Hero Member
  • Публикации: 755
  • Кара: Majesty 400
Аз се извинявам, че се намесвам, но да споделя една информация свързана с 20 юли тази година. Виждам, че не сте решили къде ще Вие сборния пункт, така че може да отскочите да пием по бира, да изядем по кюфтенце на: 18-21 юли – Юбилейна Мото среща – с. Кипилово, Котел – Shallow 33 МС. Едно голямо събитие за региона....  :beer: :beer: :beer:
Валентин Андреев

Неактивен васко-57

• Hero Member
Аз се извинявам, че се намесвам, но да споделя една информация свързана с 20 юли тази година. Виждам, че не сте решили къде ще Вие сборния пункт, така че може да отскочите да пием по бира, да изядем по кюфтенце на: 18-21 юли – Юбилейна Мото среща – с. Кипилово, Котел – Shallow 33 МС. Едно голямо събитие за региона....  :beer: :beer: :beer:
Трудно осъществима идея, от Ст. Загора и Пловдив за Видин през Сливенския балкан е дето плевенчани му викат "през Кайлъка за гарата".

Впрочем снощи ровнах в нета за места за спане около Д. Милановац, но нещо предлагането не е особено голямо. Веднага ми мина една тънка мисъл - що ли пък не спим две вечери в Сърбия? Първата на 20 юли в Неготин (на 15 км. от границата), а през втория ден да караме един хубав дунавски маршрут - от Неготин покрай Железни врата и само покрай Дунава до Рам (около 210 км.), да спим някъде там (ако можем да прехвърлим реката, още по-добре). А на третия ден (чист понеделник) да не се бавим с ферибота, а направо да гоним Хунедоара през Трансалпина. Я го прегледайте този вариант на картата и да поразмислим малко върху него, презумпцията ми е, че в неделя движението в румънско е ужасно, две вечери сръбска софра не ми звучи зле, а може би предпоследния и последния курс на ферито в неделя няма да са съвсем натоварени. :bravisimost:

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 2540
А новата машина е..?
::)

Неактивен васко-57

• Hero Member
А новата машина е..?
 ::)
Шадоу 750, вече си промених заглавието... ;) , като се видим ще почерпя  :bravisimost:

Неактивен boy3m

• Hero Member

Впрочем снощи ровнах в нета за места за спане около Д. Милановац, но нещо предлагането не е особено голямо. Веднага ми мина една тънка мисъл - що ли пък не спим две вечери в Сърбия? Първата на 20 юли в Неготин (на 15 км. от границата), а през втория ден да караме един хубав дунавски маршрут - от Неготин покрай Железни врата и само покрай Дунава до Рам (около 210 км.), да спим някъде там (ако можем да прехвърлим реката, още по-добре). А на третия ден (чист понеделник) да не се бавим с ферибота, а направо да гоним Хунедоара през Трансалпина. Я го прегледайте този вариант на картата и да поразмислим малко върху него, презумпцията ми е, че в неделя движението в румънско е ужасно, две вечери сръбска софра не ми звучи зле, а може би предпоследния и последния курс на ферито в неделя няма да са съвсем натоварени. :bravisimost:

Четеш ми мислите.
Имах идея да предложа две сръбски нощувки,ама...рекох да не съм нахален с предложенията. :Devil:

От мен се приема с две ръце.
Не случайно казвам,че си стратега на групата-винаги добре подготвен.

Поздрави,
 :bravisimost:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/4266-keeway-kee-110   тук е цялото досие на г-н Ки ;)

Цитат от един друг форум:"Колата е за да върши работа , мотора е за да доставя удоволствие. По друг начин казано , колата е жената ,а мотора е любовницата."

Неактивен васко-57

• Hero Member
Значи към момента - двама за две сръбски нощувки, ще чакаме и другите да кажат какво мислят по темата. :bravisimost:

Неактивен steki

• Full Member
2 -3, без значение е. Важното е да сме доволни от гледките, от завоите, от добрата софра вечер, от времето споделено с приятели. И да не успеем да обиколим всички набелязани места, пак е добре. Нали ще се оттръскаме от ежедневието. Километри да има! :cheers: :headbang:

Неактивен васко-57

• Hero Member
Ще има километри, не се бой - за мен излизат към 2100-2200, ако решим да се върнем през Оряхово, а през Русе + още 100-150. Само дъжд и аварии да няма, аз може би малко ще ви свалям средната скорост защото с тази чопъретка не знам как ще съм в завоите, че не съм и свикнал още.  :violent:

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 222
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
  Чопър, ендуро, скутер и нейкид - интересна картинка се заформяме.  ;D Любопитно ми е колко гори чопъряка.  :-\
  А иначе с промяната на маршрута съм ок.
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен васко-57

• Hero Member
  Чопър, ендуро, скутер и нейкид - интересна картинка се заформяме.  ;D Любопитно ми е колко гори чопъряка.  :-\
  А иначе с промяната на маршрута съм ок.

Картинката наистина ще е интересна, утре ще подготвям материалното осигуряване - мисля, че 2,5-3 л. концентрат ще стигне.
За горенето още нямам сигурни данни, по думите на мъжа на собственичката е между 4 и 5 на сто, като го прибирах към Пловдив със скорост 70-80 мили/ч. даде 4,8, но въздушния филтър беше доста мръсен. След смяната ще видим как ще е, абе общо взето колкото му сипа ще си го изгаря.

Неактивен boy3m

• Hero Member
4 и 5 на сто(мили),ееее супер ти е разхода. ;)

Майтап бе Уили. :Devil:

Супер ти е разхода-тъкмо ще зареждаме по едно и също време.И моят е толкова. :bravisimost:

Неактивен васко-57

• Hero Member
За 220-230 км. изгори 10,3 литра, по сметка наум ми идва към 4,8л./100 км. Впрочем погледнах и цените на горивото в сърбско и румънско - излезе, че в Румъния бензина е по-евтин отколкото в Сърбия. Няма ги старите цени, лани зареждахме на 4,90 до 5,10 леи за литър, а в момента цените са 5,8-5,9 леи, но колкото - толкова. И сръбските пари леко са поскъпнали, но смятам че пак 10 Евра ще стигат за нормална вечеря. В понеделник отивам да си купя малко румънски и сръбски пари, а аперитива за 5-6 нощувки вече е в дисагите. :cheers: