Автор Тема: На път с мотопеди (и не само) - тема за пътувания с любимите ни моторетки.  (Прочетена 95525 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 659
  • Кара: Honda Hornet, Honda VT-750C, Honda ANF 125i Wave
Току що се прибрах от морето, че нещо времето се скапа сериозно (добре че стария хитрец тази седмица отиде с колата), но изпадна хубава оферта за прибирането от Румъния. Стар авер (от 40 г.) предложи подслон и вечеря за групата на около 40 км. от Русе, във вилата му в едно разградско, чисто българско селце. Мястото, посрещането и компанията ще ви харесат, така че помислете и за финала на трипа, примерно една безплатна сряда вечер в разградско за разбор и последващо планиране няма да ни се отрази лошо. Само на доктора трябва да не му даваме след Дунав мост да счупи у лево, а да се разкара още малко. ;)

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 231
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
Само на доктора трябва да не му даваме след Дунав мост да счупи у лево, а да се разкара още малко. ;)
  Докторът хич няма да се съпротивлява.  ;D
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен boy3m

• Hero Member
  • Публикации: 382
  • Ето ме! Приятно ми е: Аз съм г-н Ки
  • Кара: 04`Keeway KEE110; 08`Honda Transapl XL700V; 88`ETZ 150
....... но изпадна хубава оферта за прибирането от Румъния. Стар авер (от 40 г.) предложи подслон и вечеря за групата на около 40 км. от Русе, във вилата му в едно разградско, чисто българско селце. Мястото, посрещането и компанията ще ви харесат, така че помислете и за финала на трипа, примерно една безплатна сряда вечер в разградско за разбор и последващо планиране няма да ни се отрази лошо.  ;)

Едвам ме нави..... ;)

:friends:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/4266-keeway-kee-110   тук е цялото досие на г-н Ки ;)

Цитат от един друг форум:"Колата е за да върши работа , мотора е за да доставя удоволствие. По друг начин казано , колата е жената ,а мотора е любовницата."

Неактивен васко-57

• Hero Member
Лека поправка - километрите от Дунав мост до селото са към 70, а не 40, освен това ако решим да нощуваме там не трябва да отбиваме доктора, а трябва да хванем в неговата посока и след двайсетина километра да се отбием на юг. Гугъл мапса ми показва, че ако във вторник вечерта спим на известното ни място в Къртишоара, в сряда можем да направим Трансфагарашана от север на юг и през Питещи и Русе ще стигнем в селото след 370 км. за деня. Напълно реалистичен дневен преход ми се струва. Така нощувките ни се очертават 2 сръбски (Неготин и Бела църква), 2 румънски (Хунедоара или Петрошани и Къртишоара) и една българска - с. Побит камък Разградско. Времето по прогноза излиза ОК, с леки съботно-неделни колебания, но за проходите да си имате 2-3 наум - ръкавички, по-хард якенце и панталонки, и задължително някаква екипировка за дъжд.
Айде, не остана..... :bravisimost:

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
Лека поправка - километрите от Дунав мост до селото са към 70, а не 40, освен това ако решим да нощуваме там не трябва да отбиваме доктора, а трябва да хванем в неговата посока и след двайсетина километра да се отбием на юг.
  Васе, предполагам имаш предвид Русе-Побит камък да минем през Сливо поле и Кубрат. Не ви препоръчвам - около 1/2-2/3 от пътя ще е през дупки, изнервящо е. Препоръчвам от Дунав мост да хванем международното за София, още в Русе кривваме за Варна и на влизане в Разград да хванем отбивката в посока Кубрат. Пътят се удължава с малко, но Русе-Разград е песен,  често има и средна лента за изпреварване. Консултирай се с твоя човек, сигурен съм, че ще потвърди.

Неактивен васко-57

• Hero Member
Тя разликата е десетина километра, така че корекцията я приемам веднага  ;)  .. :cheers:

Неактивен boy3m

• Hero Member
Ама аз точно този подбалканския маршрут имам предвид. Една среща в 10 часа в някое карловско кафене ми се струва добро начало на съботния 20 юли. Дал съм заявката за хубавото време, от фирмата казаха "ще видим" . ;)

Както вървят при мен нещата,ще нощувам в Хисаря.
Васко,как ти се струва към 9,30ч.,да те причакам на разклона към Хисаря-имаше някаква неизвестна(май) бензиностанция?

Може да се чуем по телефона контролно вечерта по някое време.
Доскоро. :headbang:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/4266-keeway-kee-110   тук е цялото досие на г-н Ки ;)

Цитат от един друг форум:"Колата е за да върши работа , мотора е за да доставя удоволствие. По друг начин казано , колата е жената ,а мотора е любовницата."

Неактивен васко-57

• Hero Member
Контролна слушалка в петък вечерта ще направя с всички, така че подробностите ще ги уточним по телефона.
Моят човек от Разград потвърди готовността за посрещане на групата, потвърди и маршрута Русе-Побит камък така както го предложи Драго.
Само в понеделник или вторник трябва да му кажем какво меню искаме за вечеря.  :beer:

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member

Пратил съм на лични съобщения линк за снимките до участниците.

Неактивен boy3m

• Hero Member
Екстра са снимките,Докторе.
Благодарим за линка. :bravisimost:

Чакаме стратега да пусне резюме на пътуването.... ;)

:cheers: :cheers: :cheers:

Неактивен васко-57

• Hero Member
Мислех да пиша след като се върна от морето, но спомените няма да са много пресни, та почвам.
Ден първи:
Сбирката на цялата група беше в 10ч. в Карлово. Дотам пътувахме - аз от Пловдив, Милко от Хисаря, Драго от Трявна и Стефан от Ст. Загора. Към 10,15 последен пристигна Стеф с банален технически проблем, та за половин час намери някакъв болт, закрепи гърнето на Форцата, дозаредихме и към 11 тръгнахме с крайна точка за деня Неготин, Сърбия. Подбалканският е хубав път, денят беше събота и срещахме много колеги, през половината път карахме с една ръка.

Някъде преди Ботевград...

Някъде след Враца....
Дозаредихме резервоарите, Милко и Драго преди Видин, а аз и Стефан в Брегово и влязахме смело в Сръбско. Лично бях учуден от разхода, който ми даде новия мотор - под 4/100, та предвид и цените на бензина в сръбско единодушно решихме следващото зареждане да е чак в Румъния.
След пристигането в Неготин се заоглеждахме за табели за места за нощуване, но нещо не ни се удаваше търсенето. Отидохме със Стефан до близката бензиностанция и от Букинга набелязахме 2-3 места и се запътихме към най-близкото, беше обявено като къща за циклисти, каквото и да означава, но отзивите от българи нощували там бяха добри.
Посрещна ни собственикът, но имаше само една стая с 3 легла, а четвъртия човек предложи да спи в негова палатка в двора на къщата. Отидохме да видим палатката, а те се оказаха две, разпънати на дървен декинг и непосредствено до тях имаше малка кухня, баня, тоалетна и барче. Спогледахме се и много бързо решихме всички да спим на палатка, Стефан беше най смел защото носеше някакъв лосион за комари, който ползвахме общо. Място за моторите имаше в двора, вкарахме ги, свалихме багажа и собственика предложи уелкъм дринк - по едно студено велико зайчарско - хубава бира, която опитахме лани в Сурдулица и пихме през целия ни престой в Сърбия.

А ето и палатките:

Бързичко по график се поизкъпахме, преоблякахме и домакинът ни разведе малко из градчето, сменихме малко евра за сръбски пари и набелязахме 1-2 кръчми за да вечеряме. Предвид ранния час (около 18-18,30 местно време) едната кръчма с живата музика беше празна, а след информацията, която получихме от бензиджийчето при зареждането в Брягово избраме кръчмата баш на главната улица нещо с 222 беше. След кратка половинчасова разходка по центъра решихме, че сме достатъчно гладни, седнахме и почнахме...

по нашенския протокол с дюлева ракия и мешана салата, и по нататък по протокола...

с месно плато от почти всичко, което ресторанта предлагаше. Всичко направено от месо беше печено на скара на дървени въглища и невероятно вкусно, признаваме уменията на сърбите на скарата единодушно. Май ни стана правило при сядане в заведение поръчаното да не можем да изядем и все да ни го опаковат, та леката закуска на следващия ден ни е сигурна.
Всичко в кръчмата беше великолепно, само сметката накрая не ни хареса, беше 8800 техни пари (към 150-160 лв.), от които 2400 бяха за 600 мл. дюлева ракия, а в същото време носехме над 6 литра многократно по-добра от дюлевата, българска домашна ракия.  Поне спането в Неготин беше за по 5 Е на калпак, та леко минимизирахме келнерския удар и повече сръбска ракия в Сърбия не сме пили.
Около 11 вечерта зарихме огъня в кръчмата и се прибрахме в палатките за сън (около 150 м.), но уви трудно се заспиваше от живата музика и то не от една, а от няколко кръчми. Със сън на пресекулки дочакахме до 4 сутринта да се наиграят братята сърби, та бутнахме часа за тръгване на следващия ден с час назад. Чакаха ни към 200 км. покрай Дунава до Рам, ферибот, още 20-30 км. и още една нощувка в сръбско.

Неактивен васко-57

• Hero Member
Ден втори 21.07 - неделя
Станахме в 8 а някой към 8,30, купихме закуски, хапнахме и към 9 тръгнахме. До Железни врата - нищо особено с изключение на 7-8 пътни ремонта, сигнализирани със светофари и каръка беше наш, на всички пристигахме на червено и чакахме Михаля доста време. От там нататък почти до Рам пътят беше страхотен - меки завои покрай реката, изкачвания и слизания, над 20 тунелчета от 30 до 300 метрови, като повечето бяха в завой, много крайпътни паркинги и кръчми, и ненатоварен трафик.

Кратка почивка и на Голубац...

Около 13,30 стигнахме Рам, но пак греда - следващия ферибот тръгваше чак в 16 часа. Не ни оставаше нищо друго освен да зяпаме селото и да пием зайчарска бира в пристанищната кръчма, точно пред нея акостира фериботчето. Да уплътним времето от интернета на кръчмата си набелязахме нощувка в Калудери, последното сръбско село преди румънската граница.

В 15.50 започнахме да се товарим, моторите се качват първи и после се наблъскаха едни коли на 10 до 30 см. една от друга, така че част от пътниците изобщо не можеха да слязат. След 20-30 мин. слязохме в Банатска Паланка и поехме в посока Румъния. На спускането към селото забелязах, че то има едва 150-200 къщи и интуитивно спряхме до първата постройка, която приличаше на кръчма.

Влязохме и питахме за конак "Кактус" - посрещна ни Свободан (не Милошевич) Илич, разбра какво търсим и седна зад мен да ни води. Оказа се, че Кактуса е на негов приятел, но той имаше ключ за къщата и веднага се настанихме, а на въпроса колко е нощувката ни каза "не знам, но не е повече от 700-800 динара на човек, като дойде Миле ще се договорите". Връщайки го към кръчмата питах ще ни нахрани ли и заложих литър домашна ракия във фризера му, като уточнихме начало на вечерята към 19,30.
Прибрахме моторите, къпахме се по снощния график и разгледахме кактусите, на които беше кръстена къщата - уникална маниашка колекция. Стефан, ако има желание, може да качи доста снимков материал за кактусите.

Към 19,20 ч. тръгнахме пеш към кръчмата и на входа се срещнахме с бай Миле, хубавото при общуването с македонци и сърби са близките ни езици - винаги можеш да се разбереш с тях. Собственикът само ни пита настанили ли сме се, имаме ли нужда от нещо, отказа ни поканата да дойде с нас на вечеря и ни пожела хубава вечер. Разстоянието до кръчмата беше 5-6 минути пеш и в 19,30 се настанихме..
Свободан (или Бобан, както му викат по сръбски) ни настани в пристройката вдясно, като беше включил един оросител

А той самия плескаше едни плескавици

В кръчмата персоналът беше от двама души - Бобан управител, сервитiор, барман и готвач на скарата, и една възрастна жена работник кухня и готвач на салати и мезета.
Разположихме се все едно сме в къщи и не чакахме покани - почнахме веднага

След традиционната ракия със салата, в която нищо не беше купувано от магазина дойде ред и на вечерята

Скоро към групата се присъедини и Бобан, а Стефан предвидливо беше донесъл още една бутилка ракия, но се справихме и с нея.

За цялата вечер Бобан стана само 2-3 пъти за да обслужи други клиенти, а през другото време само приказки, хапване и наздравици. Такава добра вечер скоро не бяхме имали и кой знае колко още щеше да продължи, но на другия ден ни чакаше доста път, а и щяхме да загубим един час от часовата разлика и към 2 и нещо се запътихме към кактусите. Сметката ни беше 4000 динара, но оставихме 500 бакшиш и обещахме догодина пак да се видим. Интересен сърбин се оказа Бобан - бивш футболист от А група, бивш наркобос, скрил се в едно от най-забутаните села, набожен, два пъти разведен с 5 деца и млада любовница и какво ли не още, дори и 50% от разказите му да са истина е много.
« Последна редакция: август 07, 2019, 09:17:59 pm от васко-57 »