Автор Тема: На път с мотопеди (и не само) - тема за пътувания с любимите ни моторетки.  (Прочетена 100185 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 2577
Фитил някога да е слаган?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7688
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Да не изтърва вентилът?
  Плюнчих го винтила, поливах гумата с вода - от никъде не личи да изпуска. От където и да го прави е достатъчно бавно, че да не личи. Иначе гумата на 2-3 места има леки цепки по 3-4 мм вътре в каналчетата на шарката, но и от там не "бълбука" като го поливам.

Пробвай дали не изтърва между гумата и джантата. Понякога, когато по вътрешния ръб на джантата има разни отлагания, гумата не прилепва добре и започва да изтърва бавно. Като при теб.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 235
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
Да не изтърва вентилът?
  Плюнчих го винтила, поливах гумата с вода - от никъде не личи да изпуска. От където и да го прави е достатъчно бавно, че да не личи. Иначе гумата на 2-3 места има леки цепки по 3-4 мм вътре в каналчетата на шарката, но и от там не "бълбука" като го поливам.
Изпуска от платовете* на гумата ;)
  Такива съмнения имам и аз. Май съм я карал немалко време мека.  :violent:

Фитил някога да е слаган?
  Не.

Пробвай дали не изтърва между гумата и джантата. Понякога, когато по вътрешния ръб на джантата има разни отлагания, гумата не прилепва добре и започва да изтърва бавно.
  ОК, ще пробвам.
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 2577
Напръскай я със сапунена вода и ще разбереш къде е.

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 235
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
Напръскай я със сапунена вода и ще разбереш къде е.
  Методът проработи.  :) Открих 3 миниатюрни дупчици, като направени с игла: една по средата на гумата и две в каналчетата на шарката, но нито едната не е в намерените леки цепнатини. Толкова леко изпуска, че ако не беше пяната нямаше да забележа, затова не си личеше при поливане с вода. Благодаря!  :notworthy:
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 663
  • Кара: Honda Hornet, Honda VT-750C, Honda ANF 125i Wave
Според мен въпросната гума си е била за смяна още миналата година. Напукванията вътре в каналите ми приличаха 1:1 с тези на моите гуми, с които купих Хорнета. Моите бяха дори с доста по-приличен грайфер, но бяха оригиналните на 11 години и първата ми работа след регистрацията беше да ги сменя.
Впрочем за 5 години и над 10 х. км. задгранично каране в група от 4-5 мотора слава богу нямаме почти никакви технически проблеми. Преди 2 години на Стефан се беше разхлабила клема на акумулатора, а тази година на мен ми падна стъклото на задния мигач от голяма дупка на пътя и на Драго спадналата гума - общо взето нищо, като технически проблеми, дано все така да е.
Миналия уикенд ми гостува за 2-3 дена бат Вальo от Разград, офертата за догодина е готова и мисля, че Побит камък може да е добро начало за румъно-сръбския маршрут през 2020г. И както обещахме на Милко още в първия румънски ден (неделя ще гледаме да е) - пропуснатия проход Кия и нощувка малко по-далече от Брашов, че нещо цената на една нощувка там е колкото за 2-3 нормални нощувки. А нататък маршрутът ще го измислим - цяла зима е пред нас. :bravisimost: