Автор Тема: На път с мотопеди (и не само) - тема за пътувания с любимите ни моторетки.  (Прочетена 115225 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 2656
Фитил някога да е слаган?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7931
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Да не изтърва вентилът?
  Плюнчих го винтила, поливах гумата с вода - от никъде не личи да изпуска. От където и да го прави е достатъчно бавно, че да не личи. Иначе гумата на 2-3 места има леки цепки по 3-4 мм вътре в каналчетата на шарката, но и от там не "бълбука" като го поливам.

Пробвай дали не изтърва между гумата и джантата. Понякога, когато по вътрешния ръб на джантата има разни отлагания, гумата не прилепва добре и започва да изтърва бавно. Като при теб.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 241
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
Да не изтърва вентилът?
  Плюнчих го винтила, поливах гумата с вода - от никъде не личи да изпуска. От където и да го прави е достатъчно бавно, че да не личи. Иначе гумата на 2-3 места има леки цепки по 3-4 мм вътре в каналчетата на шарката, но и от там не "бълбука" като го поливам.
Изпуска от платовете* на гумата ;)
  Такива съмнения имам и аз. Май съм я карал немалко време мека.  :violent:

Фитил някога да е слаган?
  Не.

Пробвай дали не изтърва между гумата и джантата. Понякога, когато по вътрешния ръб на джантата има разни отлагания, гумата не прилепва добре и започва да изтърва бавно.
  ОК, ще пробвам.
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
Напръскай я със сапунена вода и ще разбереш къде е.

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 241
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
Напръскай я със сапунена вода и ще разбереш къде е.
  Методът проработи.  :) Открих 3 миниатюрни дупчици, като направени с игла: една по средата на гумата и две в каналчетата на шарката, но нито едната не е в намерените леки цепнатини. Толкова леко изпуска, че ако не беше пяната нямаше да забележа, затова не си личеше при поливане с вода. Благодаря!  :notworthy:
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 677
  • Кара: Honda Hornet, Honda VT-750C, Honda ANF 125i Wave
Според мен въпросната гума си е била за смяна още миналата година. Напукванията вътре в каналите ми приличаха 1:1 с тези на моите гуми, с които купих Хорнета. Моите бяха дори с доста по-приличен грайфер, но бяха оригиналните на 11 години и първата ми работа след регистрацията беше да ги сменя.
Впрочем за 5 години и над 10 х. км. задгранично каране в група от 4-5 мотора слава богу нямаме почти никакви технически проблеми. Преди 2 години на Стефан се беше разхлабила клема на акумулатора, а тази година на мен ми падна стъклото на задния мигач от голяма дупка на пътя и на Драго спадналата гума - общо взето нищо, като технически проблеми, дано все така да е.
Миналия уикенд ми гостува за 2-3 дена бат Вальo от Разград, офертата за догодина е готова и мисля, че Побит камък може да е добро начало за румъно-сръбския маршрут през 2020г. И както обещахме на Милко още в първия румънски ден (неделя ще гледаме да е) - пропуснатия проход Кия и нощувка малко по-далече от Брашов, че нещо цената на една нощувка там е колкото за 2-3 нормални нощувки. А нататък маршрутът ще го измислим - цяла зима е пред нас. :bravisimost:

Неактивен васко-57

• Hero Member
Приятели, хайде да я събуждаме тази тема, че един червен надпис отгоре ме подсеща, че темата не е активна от балдър време.
За тази година мисля за следната програма:
- до 10 юни - сбирки и кратки разходки из българско;
- от 11 до 16 юни - Ерцберг, Австрия да погледаме малко щури ендуро изпълнения;
- от 15 юли (евентуално август по искане на Доктора) - румънско-сръбска 4-5 дневна обиколка с леки девиации на миналогодишния маршрут и в обратна посока, т.е. първо Румъния и после Сърбия с начало с. Побит Камък;
- в края на август или началото на септември 3-4-5 дни из Гърция.
Само се моля този коронавирус да не обърка намеренията ни, но дори и това да стане има толкова хубави места в България на които не съм ходил, че винаги има алтернатива.
Както винаги други мнения и предложения са добре дошли и на разширена сбирка, или тук във форума можем да ги обсъдим и да корегираме програмата.  :bravisimost:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
С тази истерия покрай коронавируса малко прекаляват. Има далеч по-смъртоносни от него, ама за тях ни дума, ни вопъл, ни стон. Вчера се чу за някакъв с протекъл нос в Солун и днес всички медии гърмят: "Заразата е на 100 км от БГ!" Ще кажеш, че армия от вирусоносители вървят с протегнати напред ръце като зомбита към границата :violent:
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен васко-57

• Hero Member
Аз си мисля дали да не обсъдим и увеличаване на вечерната доза твърд алкохол от 200 на 300 мл. като антибактериално средство ??  ;)

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 187
  • Кара: Honda NC750 XD и Honda SH150i
За Ерцберг ще се присъединя с огромно удоволствие, ако позволите.
Какъв маршрут сте планирали?

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
А дано тая година ме поохлаби службата, че лани беше ад.

От скутер форума имаше оферта за празниците тоя уикенд, но още не са потвърдили.

Неактивен васко-57

• Hero Member
За Ерцберг ще се присъединя с огромно удоволствие, ако позволите.
Какъв маршрут сте планирали?
Все още не е проведена планиращата сбирка за Ерцберг, а инициатора за този трип е Цецо (Кава Ер-5).
Маршрутът натам го виждам за два дни - през Сърбия, Хърватия, Словения, през Грац до Айзенерц, като една нощувка трябва да се направи в края на Сърбия или в началото на Хърватска. Време има за доуточняване на подробностите... :bravisimost:

А дано тая година ме поохлаби службата, че лани беше ад.

От скутер форума имаше оферта за празниците тоя уикенд, но още не са потвърдили.
Гоше, за съжаление няма да мога да се включа. След малко тръгвам за Бургас, че имам отдавна плануван ангажимент там, но даже и да го нямаше, бих отишъл утре на поклонението на ген. Боцев в София.

Неактивен Mit

• Sr. Member
Мисля, че най-удачно по този маршрут е преспиването в Славонски Брод в Хърватия. На 600 км от София е, има отлични места за настаняване. Спирал съм там за нощувка десетина пъти.

Неактивен васко-57

• Hero Member
Мисля, че най-удачно по този маршрут е преспиването в Славонски Брод в Хърватия. На 600 км от София е, има отлични места за настаняване. Спирал съм там за нощувка десетина пъти.
Гледах точно там в Букинга преди време, но не знам дали ще намерим точната сръбска скара. От две години за (или от) Румъния минаваме през Сърбия да се нахраним като балканци. Те Хърватия и Сърбия бяха една държава навремето и съм почти сигурен че ще има, ама ако си бил там - казвай как е.

Неактивен Mit

• Sr. Member
Скарата е отлична, няма ядове. Бих казал, че в цяла Хърватия храната е отлична. Ozujsko pivo също е супер.  Цените, все пак, са  малко по-високи от Сърбия, макар, че в Славонски брод в сравнение със Загреб е евтино. По неприятното е, че дотам няма добър алтернативен маршрут и ще трябва да се кара по магистралата през цялото време, така ще стигнем бързо, но малко скучно. За сметка на това, маршрута на следващия ден ще е супер :)

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
Движението по магистралата през Сърбия е много спокойно. Като нашата А1 през 80-те години. Местните я избягват заради путарината. Пътува се без нерви.
Около Белград се натоварва, но само сутрин и надвечер.
Днес обсъждахме с Вили идеята.

Аз отсега планирам едно 3-4 дневно из Родината - Юго-Северо-Западно в началото или в края на юни.
« Последна редакция: март 03, 2020, 07:02:11 pm от Гошко »

Неактивен васко-57

• Hero Member
Май планировката с този вирус отиде в  :pottytrain5: , днес прочетох, че Ерцберг-2020 става 2021. :violent:
Почти ми е ясно, че поне до края на юни зад граница няма как да се излезе, ама може дотогава и в България да се пообиколи, хубави и непосетени още места - дал бог.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
Ако не са удължили извънредното положение до септември, както вървят нещата. Там ще имаме около месец за извънградски разходки и влизаме в новата истерия ;)

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
Бройте го до септември.

Неактивен Mit

• Sr. Member
Момчета,
Не е във възможностите на световната икономика да остане закрита до септември ако ще и средновековната чума да върне и какъвто и ще брой хора да умират. Сигурен съм, че това лято ще можем да пътуваме до където си поискаме, с някакви условия и мерки но все пак ще пътуваме. Магазините и хотелите ще отворят за сезона, а с тях и пътищата. Австрия отваря от другата седмица, Германия след нея, до края на май, преко сили юни, масова изолация няма да има никъде в Европа, а и по света , просто защото няма как да има, фалитите, които ще се случат не са ни по силите. Ако някой иска мога да се обзаложа, аз съм отчаян любител на доброто вино и няма да приема  залог с по-ниско качество от това да речем :)
https://www.grandsbourgognes.com/fr/domaine-lécheneaut/nuits-saint-georges-1er-cru-les-pruliers-4323.html
Иначе, много жалко за Ерцберг, но пък живота, както винаги си продължава за всички живи. Случайно, ако има някой объркал се, че е безсмъртен, да му напомня, че няма такъв документиран случай и че не ни е в прерогативите да вземаме решения за сроковете в тази връзка.
Идва прекрасен топъл сезон за каране, насладете му се по всички възможни начини -и аз така ще направя.