Автор Тема: На път с мотопеди (и не само) - тема за пътувания с любимите ни моторетки.  (Прочетена 120072 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7950
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Ще се обзаложиш ли на бутилка такова вино, че няма документиран случай на безсмъртие ^-^ ^-^ ^-^
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 2671
Определено литровицата (че и полвина) е за отчаяни любители...
Що си даваш парите за боклуци?

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 195
  • Кара: Honda NC750 XD и Honda SH150i
Ще се обзаложиш ли на бутилка такова вино, че няма документиран случай на безсмъртие ^-^ ^-^ ^-^
Ама си джангаза :)

Неактивен Mit

• Sr. Member
Определено литровицата (че и полвина) е за отчаяни любители...
Що си даваш парите за боклуци?
Бутилката е магнум(1,5л) , най-вече заради това, че виното все още е далеч не за пиене. Пази се още миним  три години ( по моя преценка за това вино точно ) докато се развие напълно и се пие в кулминацията на това развитие. Като си зареждаш постоянно избата с подобни вина, винаги имаш някое на което му е дошло реда и удоволствието е огромно за тези, които обичат.
Иначе по отношение на боклуците, е много субективно. Всеки, май има различно усещане и разбиране за това. Има такива дето купуват  цигари всеки ден, други,гледам си пълнят кошниците с долнокачествен и направо съмнителен спирт в разноцветни бутилки.... абе поне една страница мога да напиша тука.
Аз само казах какъв облог приемам за себе си, от друга страна който иска да се обзаложи, ще си каже реципрочно :)

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 680
  • Кара: Honda Hornet, Honda VT-750C, Honda ANF 125i Wave
За вино и ракия пари да се дават (освен в кръчмата) изобщо не ми влиза в главата. Подаръци в шотландска ракия имам достатъчно, но нещо в нашата къща не върви това питие. Участвал съм в доста дегустации у нас, но много малко винпромски вина са ми харесали. С 1-2 тона собствено грозде годишно трябва да се казваш Иван гъзоръки да не можеш да си ги направиш сам и да не са по-добри от почти всичко, което можеш да платиш навън. Много пъти в заведение сме поръчвали, и то не евтини артикули и сме оставали разочаровани. Затова при пътуване зад граница винаги си носим концентрата, даже сме черпили домакините, в които сме отсядали и отзивите са били винаги положителни, особено като бяхме в Македония.

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
Бутилката е магнум(1,5л) , най-вече заради това, че виното все още е далеч не за пиене.

Не знам що си мислиш, че кило и половина може да бъде нещо кой знае какво. Освен ако не решиш да си го пребутилираш по някое време.
Но както каза - вкусове разни. За банкет може би е супер.

Да се върнем на ситуацията. Моята оптимистична прогноза е пик около средата - края на май. Тогава очаквам тоталната насирация. После го брой още 2 месеца...

Бих приел облог за нещо в половинлитрови шишенца и малко по-наблизичко. Около маджарско някъде...
Ний, щото като по-прости, пием секви боклуци...

Но понеже последните години пия само лимонада, не мисля да се хващам на бас.
 :cheers:
« Последна редакция: април 09, 2020, 07:05:34 pm от Гошко »

Неактивен Mit

• Sr. Member
Васко-57, абсолютно вярно е всичко, което казваш, аз поне го разбирам прекрасно. Имаме малко повече 7 дка лозя, прекрасно обгрижени и съответно произвеждаме няколко десетки хектолитра , по мое и на някои специалисти мнение , отлично вино с някои доста редки характеристики. Може да се допусне, че това донякъде ме кара да търся  най- добрите образци , но извън това светът е толкова голям и пъстър , всеки микрорайон има своя опит и техника своя тероар и климат и своите храни допълващи събраното в тази божествена напитка .
Мисля, че за дълбоко изкушените от тази култура е авсолютно невъзможно да останат затворени в собственото си производство или само продукта на една единствена държава да речем

Неактивен Mit

• Sr. Member
Бутилката е магнум(1,5л) , най-вече заради това, че виното все още е далеч не за пиене.

Не знам що си мислиш, че кило и половина може да бъде нещо кой знае какво. Освен ако не решиш да си го пребутилираш по някое време.
Но както каза - вкусове разни. За банкет може би е супер.

Да се върнем на ситуацията. Моята оптимистична прогноза е пик около средата - края на май. Тогава очаквам тоталната насирация. После го брой още 2 месеца...

Бих приел облог за нещо в половинлитрови шишенца и малко по-наблизичко. Около маджарско някъде...
Ний, щото като по-прости, пием секви боклуци...

Но понеже последните години пия само лимонада, не мисля да се хващам на бас.
 :cheers:
Твоята прогноза беше за септември, ако не си се отметнал приемам облог за чифт маратонки , ако искаш.
Внимание!!! Не съм нито наричал нито намеквал, че някой е прост, уважавам и ценя всеки с когото разговарям и дискутирам и ще ми е много приятно, ако получа същото отношение, но пък сте си свободни да решите как точно искате да стане .

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
Отношението към теб не е и никога не е било афиширано.
На практика то не е изградено, за да се афишира.
Като модератор на раздела, се старая да съм пример за спазване на правилата и препоръките, които вече няколко години гарантират мира и спокойствието в него.

Разбира се, самоиронията нито е забранена, нито злонамерена.

Така, че споко.

Неактивен Mit

• Sr. Member
Не съм имал предвид отношение към мен лично, имах предвид  твое намекване за намекната обидност в мое изказване, а такова намерение категорично не е имало
Все пак оценявам, мерси!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
Ама си джангаза :)

Tова на нашенски какво означава?
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Mit

• Sr. Member
На тракийски е , осъзнава че се дразниш с хората, но в положителен смисъл , т е закачаш се  :)
Написах го понеже заподозрях връзка с друг наш разговор по друга тема   :beer

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
Подозренията ти се потвърждават на 100% ^-^ ^-^ ^-^ Само дето не разбрах хващаш ли се на бас или не ;D

Неактивен Mit

• Sr. Member
не е тема за бас и не- не се обзалагам.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
... Случайно, ако има някой объркал се, че е безсмъртен, да му напомня, че няма такъв документиран случай...

Това ми прозвуча като да си минал в нашия отбор :D :D :D

Неактивен васко-57

• Hero Member
Следващата събота  (6 юни) предлагам да направим една калоферска сбирка, мисля че "Войводите" ще са отворени, а времето по прогноза го дават подходящо за каране. Тъй като ще е черешова задушница предлагам срещата да е към 12-12,30 в центъра на Калофер. Да се видим, да препланираме пътуванията, да хапнем (не коронавируси) и да покараме малко. На Стефан, Милко, Гошо и Петър ще се обадя лично в четвъртък за потвърждение. За пловдивчани предлагам сбирката да е към 10,30-11 ч. на ивицата (с/у ВСИ) и малко след 11 тръгване за Калофер. :bravisimost:

Неактивен Гошко

• Moderator
  • Hero Member
Не успях да върна обаждането, за което се извинявам!
Свързано е с лични и здравословни причини.
Моторите още не са поглеждани от есенното зазимяване.

Неактивен васко-57

• Hero Member
Ние се посъбрахме, че с някои не бяхме се виждали от септември. Баси и разчета - в интервал от 3-4 минути в Калофер се събрахме 6 мотора. Пешо доведе двама приятели от Пазарджик, Милко дойде от Севлиево, а Стефан от Зарата за по-пряко минал през Каваклийка и Свежен.
Калоферските войводи си работят нормално, а на връщане си пазарихме по някоя пъстървичка от Бялата река. Добре се получи като разходка, поумувахме малко за задграничните пътувания - евентуално през юли-август за да видим как ще е с границите и коронавируса. Засега юли едно съботно-неделно Власинско сръбско с една или две нощувки, ама тази година май ще наблегнем повече на пътувания из страната. :bravisimost:

Неактивен васко-57

• Hero Member
Нещо за събота и/или неделя ?? Нещо родопско ми се върти, че долу жегата е голяма. Може и нещо морско да се измисли, че с тази корона  и по морето няма чак толкова навалица. Иначе от вторник съм за 6-7 дни в Созопол..., предложения....??

Неактивен kokoVmaxa

• Hero Member
  • Публикации: 3883
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: мотор със четири свещи
Нещо за събота и/или неделя ?? Нещо родопско ми се върти, че долу жегата е голяма. Може и нещо морско да се измисли, че с тази корона  и по морето няма чак толкова навалица. Иначе от вторник съм за 6-7 дни в Созопол..., предложения....??
oт Созопол ти давам няколко жокера:
 Фотиновски Водопади + КОВАЧ ( преди Малко Търново )
 Синеморец - Резово
 Ченгене Скеле - Морски Зговор
Гаражът e вече подреден:
 R1200R'09 for Тоuring 748R '02 Race Track bike CB500Four K1'71Classic Cafe