Автор Тема: Дайте акъл за ендуро  (Прочетена 14778 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GhostDog

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 22
  • Кара: Honda CBR 600 F4i
Дайте акъл за ендуро
« -: януари 12, 2015, 10:38:11 pm »
Колеги, въртят ми се в главата от доста време едни такива мисли, помагайте че няма оправия, карам CBR F4i, ама искам да минавам на ендуро, та дайте предложение за нещо, което да се кара еднакво добре и в града и в гората, 400-600 кубика. От ендурота грам не разбирам, за това се обръщам към по - вещите тук. Всякакви мнения, препоръки и критики са добре дошли  :bravisimost:

Неактивен assen01

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 18
  • Кара: Вече на HONDA Transalp 600 за сега
Re: Дайте акъл за ендуро
« Отговор #1 -: януари 12, 2015, 11:25:54 pm »
Kakuv ti e bzdgeta ?

Неактивен GhostDog

• Jr. Member
  • **
« Отговор #2 -: януари 13, 2015, 09:57:37 am »
Бюджета ми ще е от продажбата на сегашния мотор, до 3500.

Неактивен GhostDog

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: януари 13, 2015, 10:03:00 am »
Приемам оферти за бартер също ;)

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #4 -: януари 16, 2015, 12:27:17 pm »
Трудно е да намериш ендуро, което да е еднакво удобно за в града и за в гората, тези мотори са ориентирани повече към едно от двете. Тоест трябва да избереш между шосейно или горско ендуро, според това къде ще караш предимно. Лично аз харесвам повече шосейните ендура, с елегантен дизайн и подходящи и за дълги преходи на пътя, но позволяващи и комфортно придвижване по черни пътища, без това да е основното им предназначение.
 Модели има колкото си щеш, но щом разполагаш с такъв бюджет можеш да вземеш нещо от сорта на Suzuki Freewind или Honda Transalp, Kawasaki KLE500 също е добре за шосейно ендуро. "Горските" ендура са по-груби и подходящи за душманско каране по пресечени местности. Тоя тип мотори са доста шумни и ще трябва да свикнеш.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен GhostDog

• Jr. Member
  • **
« Отговор #5 -: януари 16, 2015, 12:31:35 pm »
Благодаря за отзива колега, знам че няма как да е еднакво добре и в гората и на асфалта, но ако трябва да избирам в полза на едното, предпочитам да клони към офроуда, ще се прежаля за неудобството в града. Спрял съм се на 2-3 модела, Сузуки ДР-З 400, Ямаха ВР-450 и Хонда ХР/ЦРФ пак 400 кубикови. Интересува ме също проблемно ли е регистрирането на тези мотори в КАТ, чувал съм че правели проблеми ако е по - шумен, макар че когато си регистрирах Ф4-ката дори не ме накараха да го запаля да го чуят как работи.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
« Отговор #6 -: януари 16, 2015, 12:48:14 pm »
Ами едва ли ще ти направят някакъв проблем в КАТ заради шума от мотора, освен ако не е нещо преработван или изобщо без заглушители. Гледай ендурото дето ще вземеш да си е оборудвано със всичко(фар, стоп, мигачи, табло)щото при тия дето се ползват основно за офроуд често има повреди и липси, основно козметични ама пак си е кофти.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2790
« Отговор #7 -: януари 16, 2015, 05:20:23 pm »
Има модели които фабрично не се произвеждат със светлини.... нямат нито огледала, мигачи, фар, стоп и доста други... пичовете им слагат за да им е удобно.
...те не се регистрират от КАТ...
А за шума, ако се случи някое заядливо ченге или са "натегнали" целия КАТ преди това - наистина може и да има проблеми.Иначе не ми се вярва.

Неактивен GhostDog

• Jr. Member
  • **
« Отговор #8 -: януари 16, 2015, 05:44:41 pm »
Благодаря за отговорите на всички, но след малко неприятен инцидент днес с CBR-a се отлага закупуването на ендуро, докато се направи стария, защото в тоя вид трудно ще се продаде :D

Неактивен GhostDog

• Jr. Member
  • **
« Отговор #9 -: януари 17, 2015, 09:32:54 pm »
2-тактовите машини, 125-250 кубика подходящи ли са ? При положение, че съм карал само пистов досега...

Неактивен Veselin_YZE 750

• Sr. Member
  • Публикации: 195
« Отговор #10 -: януари 17, 2015, 09:42:49 pm »
DRZ 400 , XR 400 , KLX 300-400

Неактивен Пламен Шопов

• Hero Member
  • Публикации: 2356
    • http://plamenshopov.snimka.bg/other/plamen.493734.18331532
  • Кара: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650 98
« Отговор #11 -: януари 17, 2015, 11:12:52 pm »
Благодаря за отговорите на всички, но след малко неприятен инцидент днес с CBR-a се отлага закупуването на ендуро, докато се направи стария, защото в тоя вид трудно ще се продаде :D
Какво е станало с ф4-ката? Да не би да си паднал?
Honda Hornet 919 03'/ Honda Hornet 600 01'/ Honda CBR 600 F4 00'/ Honda CBR 600 F2 91'
                                               Honda The Power Of Dreams

Неактивен GhostDog

• Jr. Member
  • **
« Отговор #12 -: януари 18, 2015, 10:48:30 am »
Да за съжаление... точно преди да го снимам и да кача обява, реших да се възползвам от хубавото време и да направя едно кръгче из града... та ще ми излезе малко скъпо това кръгче сега, но добре че са само козметични поражения като цяло.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
« Отговор #13 -: януари 18, 2015, 10:56:18 am »
То пък баси късмета, точно сега да се случи. Ами ако трябва ще паднеш малко от цената за да се продаде в тва състояние. То пък ако ще търсиш ендуро за горско каране(и гората ти е наблизо ;D) направо взимай за около 1000лв един крос и си го карай по баирите без регистрация, застраховка, данъци и ГТП, пък си запази Ф4. Щото по някое време горското каране може да ти омръзне(особено след няколко падания от мотора), поне да не си се набутал много за тоя мотор и да не си продал пистовия.
« Последна редакция: януари 18, 2015, 10:58:41 am от ХХХ »

Неактивен GhostDog

• Jr. Member
  • **
« Отговор #14 -: януари 18, 2015, 11:00:45 am »
То не е кой знае кво, ама не хваща окото в това състояние просто :D Дясно огледало, степенка и спойлера е за боядисване, а иначе съм съгласен с горното мнение, към Кавазаки КДХ 250 съм се насочил, ама за 1000 лева не ги намирам нещо :D

Неактивен GhostDog

• Jr. Member
  • **
« Отговор #15 -: януари 18, 2015, 11:02:03 am »
Не ми се продава пистака изобщо, просто нямам кинти за втори мотор, а гората и планината ме влекат много... пък и с една военна заплата два мотора как се поддържат :D

Неактивен ХХХ

• Hero Member
« Отговор #16 -: януари 18, 2015, 11:21:52 am »
Всъщност военната заплата не е лоша :)Просто "горския" мотор трябва да е нещо обикновено и евтино, и ако не му плащаш нищо излиза на сметка да си с 2 мотора. И аз съм в твоето положение, искам да си купя още един мотор обаче няма свободни пари и трябва да продам нещо от другите си неща за да успея, а пък не ми се продават щото използвам и тях ;DПоне засега е такова положението, надявам се по-нататък да се промени. Желая ти успех и на теб, каквото и да решиш за мотора. :)

Неактивен GhostDog

• Jr. Member
  • **
« Отговор #17 -: януари 18, 2015, 11:53:08 am »
Благодаря колега, на теб също, пък ще се хвалим с новите машини като се уредим :)

Неактивен tikvenika

• артист - моторист
  • Sr. Member
  • Публикации: 158
  • Keep on riding!
« Отговор #18 -: април 05, 2015, 08:22:05 pm »
Какво направи с мотора, колега? Намери ли твоя кален звяр или се заглеждаш по някое полу-горско, полу-градско чудо...
Имаше доста интересни обяви за един KLR650 и за едно XL600 преди време из сайтовете, които са сравнително добри ендуро вариянти! Като цяло зависи какво точно си представяш като забавление, което търсиш?!? Ако е наистина кално и скално - не са ти много опциите!
Имам един приятел, който с Доминатор ходи къде ли не - Последно от Лукорско до Ябланица през пътеките в гората, оттам драсва нанякъде и нощува под звездите... После звъни от Родопите... Кара бавно по пътищата, че то с неговите гуми е страшно, обаче да му се чудиш на уменията! Всичко това идва да рече, че ако искаш - може! Стига да искаш! Не ти е нужна в действителност най-бруталната хускварна или бета, за да си направиш густото! Просто един висок, проходим мотор и си ти! Успех :)
Suzuki DR 800 BIG (1991)
Honda XL 600 V Transalp (1987)
Honda CB 400 N (1981)
Suzuki GS 1000 E (1979)
MZ ES 175 II Trophy (1968)

Неактивен Angelov88

• Hero Member
  • Публикации: 308
  • Кара: Suzuki RF600R
« Отговор #19 -: април 06, 2015, 09:02:08 am »
Какво направи с мотора, колега? Намери ли твоя кален звяр или се заглеждаш по някое полу-горско, полу-градско чудо...
Имаше доста интересни обяви за един KLR650 и за едно XL600 преди време из сайтовете, които са сравнително добри ендуро вариянти! Като цяло зависи какво точно си представяш като забавление, което търсиш?!? Ако е наистина кално и скално - не са ти много опциите!
Имам един приятел, който с Доминатор ходи къде ли не - Последно от Лукорско до Ябланица през пътеките в гората, оттам драсва нанякъде и нощува под звездите... После звъни от Родопите... Кара бавно по пътищата, че то с неговите гуми е страшно, обаче да му се чудиш на уменията! Всичко това идва да рече, че ако искаш - може! Стига да искаш! Не ти е нужна в действителност най-бруталната хускварна или бета, за да си направиш густото! Просто един висок, проходим мотор и си ти! Успех :)
Точно и аз като колегата щях да ти предложа Доминатора....тези дни видях на живо какво прави в гората и то с куфари и с дете на борда...точно офроуд/градско ендуро, с достатъчни качества за офроуда ;)