Автор Тема: свързване на оборотомер - как?  (Прочетена 844 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zama

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 29
свързване на оборотомер - как?
« -: февруари 23, 2015, 12:18:56 pm »
Здравейте!
Карам от 1-2 години Ducati Monster 600 - 1998год. Заводски, този модел не е оборудван с оборотомер. Аз обаче реших, че искам да имам такъв уред на моя "кокпит".
Речено - сторено!
Купих си един китайски оборотомер от e-bay, направих си стойка за захващане и всичко, което е нужно да се монтира, пуснах си кабели, но нещата не сработиха.
Съгласно инструкциите за свързване, за подсветката подадох "+" от габарита на предния фар, за захранването на самия оборотомер взех "+" от бушоните под седалката (захранва се само след завъртане на контактния ключ в позиция "ON"), замасих всичко както си трябва и последно - взех сигнал от входа на бобината (от изхода на някакъв ел.модул, който не знам как се казва, но е монтиран точно до бобината).
Доволен от свършената работа и убеден, че всичко е свързано така, както трябва да бъде, запалих мотора и... НЪЦ! Стрелката на оборотомера не помръдва.
Въпросът ми е - от правилното място ли съм взел сигнала?
Моля всеки, който има опит със свързването на подобни уреди, сподели тук своето мнение!

Неактивен zama

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 29
Re: свързване на оборотомер - как?
« Отговор #1 -: февруари 23, 2015, 01:49:47 pm »
За по-голяма яснота на гореизложеното, прилагам и електрическата схема на мотоциклета, в частта му, свързана със запалването и взимането на сигнал за оборотомера.