Автор Тема: keeway тунинг  (Прочетена 14141 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен maymi

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 16
  • Кара: keeway hurricane 50
keeway тунинг
« -: март 18, 2015, 07:26:51 pm »
имам проблем с скутера keeway hurricane 50  вдига макс 35 км/ч .... знам пълен  е с ограничители знам за шайбата в вариатора и тапа в  гърнето знам че повтарям до някъде темата ,моля да ме извините . Искам да закупя всичко най мощно за силов тунинг :SOS: което може да му пасне било то цилиндър или вариатор,спортен ауспух, незнам за филтър ако има по добри. По мотора нищо не е сменяно.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1255
  • Кара: изтребител
Re: keeway тунинг
« Отговор #1 -: март 18, 2015, 09:44:07 pm »
не че нещо,но просто от любопитство,защо точно този скутер реши да тунинговаш?

Неактивен maymi

• Jr. Member
  • **
« Отговор #2 -: март 19, 2015, 06:13:38 am »
този имам , но ако имате по добра идея споделете

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #3 -: март 19, 2015, 08:46:06 am »
провери ли дали някой въобще е правил тунунг на това.дали има въобще тунинг части за модела.щото дори и да напаснеш от нещо друго частите,двигателя не е изчисляван за такова натоварване и може просто да се чупи постоянно.всичкия тунинг дето искаш,грам не е евтин,та защо просто не си вземеш по голяма кубатура,или друг по надежден и изпитан модел.
ако искаш да караш тунингована педесетачка,най евтиния вариант е да си купиш готова.ако искаш да си я правиш ти,вземи нещо дето си заслужава да го тунинговаш.

но ако все пак ти е дебела главата и решиш да си тунинговаш този успех.
за сравнение,на комшийчето педесетака прай 130км с мен(110кг)

Неактивен Angelov88

• Hero Member
  • Публикации: 308
  • Кара: Suzuki RF600R
« Отговор #4 -: март 19, 2015, 10:06:23 am »
И аз това не го разбирам...всеки мотор си има предназначение! Скутера е градски с малък разход...като искаш скорост просто си купи такъв мотор за скорост и това е...кви модефикации кви 5 лв  :SOS: да не говорим, че както каза Китан не е изчислен за такива мощности и това да ти се чупи е най-малкия проблем...ти мисли как ще спираш и каква стабилност ще имаш... не знам ама помисли верно заслужава ли си? Ако няма годините за кагория (поне А2) почакай малко, ако ги имаш, земи си една априля рс 125 и си ти :) по-натам до 500 кубика и така стъпка по стъпка  :bravisimost:

Неактивен maymi

• Jr. Member
  • **
« Отговор #5 -: март 19, 2015, 05:38:57 pm »
благодаря все пак . А дали е вярно че с категорията А1 дето е за 125куб.см вече са я променили до 1000куб.см чух го от един учител по кормуване и съм на 16 години

Неактивен maymi

• Jr. Member
  • **
« Отговор #6 -: март 19, 2015, 05:58:58 pm »
намерих някви части за тунинг е тука би трябвало да са каквито трябва http://www.50cc.eu/en/parts_3.asp?Hg=All&Km=&M=keeway&T=hurricane%2050&TA=KeeHur&I=1034&GR=Uitlaat

Неактивен solarsea

• Sr. Member
  • Публикации: 133
  • Кара: RT125D, V7II
« Отговор #7 -: март 19, 2015, 07:27:28 pm »
Гъбаркат те, A1 същестува, за да е на 125cc :)

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #8 -: март 19, 2015, 09:47:15 pm »
благодаря все пак . А дали е вярно че с категорията А1 дето е за 125куб.см вече са я променили до 1000куб.см чух го от един учител по кормуване и съм на 16 години
добре де,но според теб ако А1 е до 1000 кубика А за какво ще е?

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #9 -: март 19, 2015, 09:57:42 pm »
намерих някви части за тунинг е тука би трябвало да са каквито трябва http://www.50cc.eu/en/parts_3.asp?Hg=All&Km=&M=keeway&T=hurricane%2050&TA=KeeHur&I=1034&GR=Uitlaat
от всички части на мен ми се отвори само вариатора.мисля че само той е наличен,слагаш го с най тежките ролчици(дано така се казват) и ще вдигнеш 40 и ще олекнеш с 150лева.от къде си?

Неактивен maymi

• Jr. Member
  • **
« Отговор #10 -: март 20, 2015, 06:15:12 am »
от разград съм по точно в покрайнините в едно голямо село на 13 км от рз

Неактивен maymi

• Jr. Member
  • **
« Отговор #11 -: март 20, 2015, 06:19:02 am »
дали ще ги докарат чак от германия  тези ролки безплатно малко се чудя

Неактивен maymi

• Jr. Member
  • **
« Отговор #12 -: март 20, 2015, 01:57:44 pm »
неска отивам в магазина в разград питам за спортен ауспух 800лв  :o

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #13 -: март 20, 2015, 03:57:40 pm »
отказвам се от тебе  ;D ;D ;D успех в начинанието

Неактивен boy3m

• Hero Member
  • Публикации: 383
  • Ето ме! Приятно ми е: Аз съм г-н Ки
  • Кара: 04`Keeway KEE110; 08`Honda Transapl XL700V; 88`ETZ 150
« Отговор #14 -: март 20, 2015, 05:22:12 pm »
Виж сега....

някой по-горе бе написал:"Гъбаркат те....",за да не стане това тук в твоята тема просто се откажи от това начинание.
Отговорите на колегите ти подсказват какво да направиш,но главата си е твоя.

Мога да ти напиша например:800лв. е висока цена-натисни ги и може да "клекнат" на 700лв.И?

Това е като платената любов(на 16 би трябвало да знаеш)-може да минеш "гратис",може за 20,50 или 500лв.

Хайде със здраве.

:cheers:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/4266-keeway-kee-110   тук е цялото досие на г-н Ки ;)

Цитат от един друг форум:"Колата е за да върши работа , мотора е за да доставя удоволствие. По друг начин казано , колата е жената ,а мотора е любовницата."

Неактивен габрово

• Hero Member
  • Публикации: 404
  • Кара: моторетка
« Отговор #15 -: март 20, 2015, 05:37:09 pm »
Да кажа и аз:
При положение, че си склонен да хвърлиш 800лв само за ауспух на скутер, не мислиш ли, че е по-удачно да си купиш скутер, който върви с повече от 35км/ч? Аз честно казано не занам за скутер 50сс да не може да развие 50км/ч, особено с момче на 16 години, имам предвид, че на тази възраст обикновено хората не тежат толкова много, че теглото им да е толкова лимитиращ фактор за максималната скорост. После, какво толкова очакваш да се случи със смяната на ауспуха? Мисля, че трябва да се насочиш по-скоро към махането на ограничителите и правилната центровка на машинката. Струва ми се, че ще излезе по-евтино... Не знам какви скорости искаш да постигаш, но имай предвид, че при тунинговане се съкращава значително живота на машината и престоя ти в бокса ще е често явление. Прецени си кое е важното за теб, но имай предвид, че машинката е разчетена за определена скорост както като двигател, така и като ходова част, и като спирачки. Големи превишения на разчетите не са здравословни и крият рискове. За да тунинговаш всичко ще е необходим голям финансов ресурс, много време и добър механик... Доколко това си струва решаваш ти. Ако съм на твое място първо бих пробвал да "отпуша" машинката и ако това не даде резултат - вземам друга...

Неактивен maymi

• Jr. Member
  • **
« Отговор #16 -: март 21, 2015, 06:32:37 am »
Да кажа и аз:
При положение, че си склонен да хвърлиш 800лв само за ауспух на скутер, не мислиш ли, че е по-удачно да си купиш скутер, който върви с повече от 35км/ч? Аз честно казано не занам за скутер 50сс да не може да развие 50км/ч, особено с момче на 16 години, имам предвид, че на тази възраст обикновено хората не тежат толкова много, че теглото им да е толкова лимитиращ фактор за максималната скорост. После, какво толкова очакваш да се случи със смяната на ауспуха? Мисля, че трябва да се насочиш по-скоро към махането на ограничителите и правилната центровка на машинката. Струва ми се, че ще излезе по-евтино... Не знам какви скорости искаш да постигаш, но имай предвид, че при тунинговане се съкращава значително живота на машината и престоя ти в бокса ще е често явление. Прецени си кое е важното за теб, но имай предвид, че машинката е разчетена за определена скорост както като двигател, така и като ходова част, и като спирачки. Големи превишения на разчетите не са здравословни и крият рискове. За да тунинговаш всичко ще е необходим голям финансов ресурс, много време и добър механик... Доколко това си струва решаваш ти. Ако съм на твое място първо бих пробвал да "отпуша" машинката и ако това не даде резултат - вземам друга...
и аз за това си мисля от вчера никога няма да дам 800пв те нашия магазин нямат конкуренция и надуват цените мн яко ...
отказвам се от тебе  ;D ;D ;D успех в начинанието
и аз се отказвам от силовия тунинг само малко ще променя дизайна и ще се опитам да махна ограничители