Автор Тема: Сцепление на Michelin гума на GSXR 600  (Прочетена 15308 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен flashman

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Сцепление на Michelin гума на GSXR 600
« -: юни 16, 2015, 12:37:38 pm »
Здравейте,

Нов съм като моторист (и във форума) и искам да ви питам за мнение относно проблем със задна гума.
Мотора (Suzuki GSXR-600 K3) го карам от 2-3 дни и забелязвам, че както си карам градско по софииските улици с 30-40км/ч направо - задната гума поднася на ляво, на дясно..доста неприятно усещане е и заради това сега ме е страх да го карам както ми се иска..настилката всичките пъти беше суха, при слънчево време и то след като вече съм карал ~2 km.

Задната гума е произведена 2008ма и е Michelin и на пипане е твърда.
Пускам снимки да си кажете мнението..не съм сигурен дали е от гумата 100% или да е някакъв луфт ?
Много ще се радвам да си кажете мнението - от гумата ли е, да взимам ли нова ? Ако да - каква бихте препоръчали ?

Неактивен opsi4

• Sr. Member
  • Публикации: 135
  • Кара: Yamaha FZ6 S2 '08
Re: Сцепление на Michelin гума на GSXR 600
« Отговор #1 -: юни 16, 2015, 02:42:09 pm »
Здравей, колега. Смени гумата!
Имах комплект същите гуми до скро на мотора, само че моите бяха с ДОТ2012.
Имах ги от чисто нови и в началото бяха перфектни. Навъртях им около 10к км и имаха още не малкък грайфер, но за жалост станаха на пластмаси и супер бавно загряваха.
В момента съм с комплект чисто нови Metzeler Sportec M3 и може би защото са още чисто нови няма място за сравнение, но ще ги видим следващия сезон.
Бих ти препоръчал да ги погледнеш, както и Michelin pilot Power  може и 2ct, ако имаш някой лев повече.
Поздрави!  :cheers:

Неактивен flashman

• Newbie
  • *
« Отговор #2 -: юни 16, 2015, 04:38:27 pm »
Мерси колега.
Не им разбирам на гумите и не знам какви да взема, но гледам че Dunlop SportMax ги хвалят..ще ги погледна и тези Metzeler. А какво е 2ct ?

Неактивен sev80

• Hero Member
  • Публикации: 321
  • Кара: SUZUKI GSXR 750 L5;HONDA CBR 1000RR-2014;APRILIA SPORTCITY 125-2009г.
« Отговор #3 -: юни 16, 2015, 06:24:04 pm »
2ct означава дву компонентна,твърда в средата и мека в краищата.Гумата зависи от стила на каране.Аз бих препоръчал Dunlop sportmax d211,d212-за по агресивно каране и Dunlop sportmax sportsmart за смесено каране.Първите са полуслик,може да караш и на писта,вторите също стават за някой трак дей,но повече са насочени към хора които карат агресивно по пътищата.Ако не си кой знае какъв карач,може също и Dunlop Qualifier.Така изброени гумите са от високия клас,през средния и последните са най ниския клас за твоя мотор.Това е за съответната марка.

Карал съм с Metzeler Sportec M3 и  Michelin pilot Power,също не са лоши,но според мен загряват една идея по бавно.Успех.
"Всичко навътре от морето е провинция"-Хемингуей

Неактивен Angelov88

• Hero Member
  • Публикации: 308
  • Кара: Suzuki RF600R
« Отговор #4 -: юни 17, 2015, 08:41:05 am »
Извинявам се, че се намесвам в темата но тъй като колегата sev80 явно разбира да го питам - Pirelli Diablo Strada имаш ли идея как са в сравенение с Пилот-а роуд на Мишлен? Аз от Мишленките съм много доволен принципно, но изпадна една оферта за Pirelli на доста добра цена и се замислям....

Неактивен gogo67

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 30
  • Кара: FZS 600 Fazer
« Отговор #5 -: юни 17, 2015, 01:07:49 pm »
И аз съм с такава задна но е 2010. По градските улици и особено на светофарите приплъзва и занася при рязко ускоряване. Не е така на хубав и чист асфалт извън града. Наскоро минах Шипка в двете посоки - гумата ми беше черна на 1см от ръба, демек не съм лягал докрай,  но пък и никъде не ми приплъзна.

P.S. Става въпрос за Пилот роуд на Мишлен
« Последна редакция: юни 17, 2015, 02:00:28 pm от gogo67 »

Неактивен Angelov88

• Hero Member
« Отговор #6 -: юни 17, 2015, 01:24:32 pm »
И аз съм с такава задна но е 2010. По градските улици и особено на светофарите приплъзва и занася при рязко ускоряване. Не е така на хубав и чист асфалт извън града. Наскоро минах Шипка в двете посоки - гумата ми беше черна на 1см от ръба, демек не съм лягал докрай,  но пък и никъде не ми приплъзна.
Мен точно това приплъзване и сукане на задницата ме притеснява и то при малко по-силно ускорение, не говора да се изстреляш на светофара.... и това че се върти и суче така ме навежда на недоверие към гумата и не смея и извънградско да полягам с нея... и да съм сигурен за Пирелито говориш, нали?

Неактивен opsi4

• Sr. Member
  • Публикации: 135
  • Кара: Yamaha FZ6 S2 '08
« Отговор #7 -: юни 17, 2015, 01:56:57 pm »
Извинявам се, че се намесвам в темата но тъй като колегата sev80 явно разбира да го питам - Pirelli Diablo Strada имаш ли идея как са в сравенение с Пилот-а роуд на Мишлен? Аз от Мишленките съм много доволен принципно, но изпадна една оферта за Pirelli на доста добра цена и се замислям....

По принцип Michelin Pilot Road са уникални гуми, стига обаче да не са с ДОТ от преди първата световна...

П.п. миналата година гледах една Хаябуса точно с Michelin Pilot Road 4, явно има защо.  :cheers:

Неактивен Angelov88

• Hero Member
« Отговор #8 -: юни 17, 2015, 03:25:36 pm »
Сигурно пак ще си взема такива, на миналия мотор сложих такава и мотора се промени коренно....се едно друг мотор карах  :bravisimost:

Неактивен sev80

• Hero Member
« Отговор #9 -: юни 17, 2015, 08:38:32 pm »
Аз харесвам споменатия от тебе модел на Мишлен,това Пирели не съм пипал,от Пирели ми харесва суперкорса.За разбирач на гуми и карач не съм има много по-напреднали от мен.Като харесвам какво имам предвид,

1 Да загрява бързо
2 При ускорение да не ми ходи задницата като на лед.
3 При екстремно спиране със сваляне на предавките да не ми се пързаля задната гума.

За моя стил на каране са най подходящи полусликовите гуми,лошото е че задната заминава за 5 000 км.На две задни хвърлям една предна.Нооо пълно щастие няма  ;D
Затова препоръчах Дънлоп спортмакс спортсмарт СПОРЕД МЕН държи като полуслик,а се износва една идея по бавно.Това се дължи на няколкото компонента по каркаса на гумата.С такава гума изкарвам около 8000 км.

Пак повтарям,това е мое мнение,съобразено с моя стил на каране и да обобщя-за  вкус и цвет,тавариши нет ;)

Неактивен flashman

• Newbie
  • *
« Отговор #10 -: юни 18, 2015, 02:55:15 pm »
Благодаря пичове.
Поръчах предна и задна DUNLOP Sportmax GP Racer D211
641лв излезе от bggumi но задната я нямат налична и ще почакам 10тина дни докато дойде..предната е дот ноември 2014 а задната и тя ще е 2014та но нз кой месец..дано да няма проблеми повече..нямам търпение да видя каква ще е разликата..
А те старите ми гуми са били и на 1.3 бара като ги мериха в сервиза..то може и ниското налягане да е допринасяло за кофти сцеплението..но така или иначе за това пари не се пестят..аз поне като начинаещ ме е страх да го карам както ми се иска като знам че поднася

Неактивен sev80

• Hero Member
« Отговор #11 -: юни 18, 2015, 03:22:41 pm »
Моите бяха така,после станаха така ;D и сегашните още не съм ги тормозил по завоите ;)
Пожелавам и на теб да им скъсаш ръбовете на новите гуми.
« Последна редакция: юни 18, 2015, 03:24:27 pm от sev80 »

Неактивен зоро

• Hero Member
  • Публикации: 515
« Отговор #12 -: юни 18, 2015, 03:42:05 pm »
Обърни внимание на налягането и окачването, кат гледам втората снимка нещата не са добре...
https://stoyanharalampiev.wordpress.com/the-race-track-tyre-wear-guide/
"Много пари съм дал за пиене, леки жени и хазарт, но съм дал и много пари за глупости."
Вини Джоунс

Неактивен Firehand

• Hero Member
  • Публикации: 518
  • Кара: 600 Hornet '08
« Отговор #13 -: юни 19, 2015, 10:12:46 am »
Аз съм с Michelin Pilot Road 4. Да ви кажа в последно време много взе да ме притеснява задната. За въртенето на гума на светофарите е ясно, но преди 2-3 седмици на косъм се разминах да не се изтърся на Ботевградско шосе на обратен завой. Добре, че успях да спра падането с крак. Не знам това от асфалта ли е или нещо тая гума не е читава. Изобщо не давам много газ. Взе да ми взима страха тая гума и се усещам как в последно време тръгвам едва едва само и само да не превърти.
Някой друг има ли подобен проблем с Michelin Pilot Road 4?

Неактивен Angelov88

• Hero Member
« Отговор #14 -: юни 19, 2015, 10:55:27 am »
Много странно колега, да не би да е стара нещо? Стар дот? Аз бях много доволен от моята... но определено е гадно да ти земе страха гумата, щото после не можеш да се отпуснеш да полягаш в завоите ...

Неактивен Firehand

• Hero Member
« Отговор #15 -: юни 19, 2015, 11:30:11 am »
Не е стара. Купих ги чисто нови от маргел с последен дот миналата година. Нито са износени - нито са твърди. На пипане са си меки.

Неактивен зоро

• Hero Member
  • Публикации: 515
« Отговор #16 -: юни 19, 2015, 11:59:14 am »
Ако решите да заложите на мишлен то гумата е пауър 3, роуд 3 и 4 са си гуми за дъжд....
"Много пари съм дал за пиене, леки жени и хазарт, но съм дал и много пари за глупости."
Вини Джоунс

Неактивен maverickf1

• Hero Member
  • Публикации: 251
  • Кара: GSX-R 1000
« Отговор #17 -: юни 19, 2015, 01:50:23 pm »
Аз съм с Michelin Pilot Road 4. Да ви кажа в последно време много взе да ме притеснява задната. За въртенето на гума на светофарите е ясно, но преди 2-3 седмици на косъм се разминах да не се изтърся на Ботевградско шосе на обратен завой. Добре, че успях да спра падането с крак. Не знам това от асфалта ли е или нещо тая гума не е читава. Изобщо не давам много газ. Взе да ми взима страха тая гума и се усещам как в последно време тръгвам едва едва само и само да не превърти.
Някой друг има ли подобен проблем с Michelin Pilot Road 4?

Това са хубави гуми, при положение че и са с ДОТ от миналата година едва ли  причината е в тях. Според мен проблема е в асфалта. В София има вскакви гадости по него, отделно е толкова излъскан че е напълно нормално. Аз съм с чисто нова задна гума и ми занася из града, но съм свикнал. Извънградско си държи линията перфектно при всякакви скорости, така че спокойно, проблема едва ли е в гумите ти.
I feel the need...the need for speed

Неактивен Firehand

• Hero Member
« Отговор #18 -: юни 19, 2015, 02:41:51 pm »
Ако решите да заложите на мишлен то гумата е пауър 3, роуд 3 и 4 са си гуми за дъжд....
Това съм си го мислел и аз. P.R. 4 като чели държи повече на мокро. На калифорнията в пороя не мръдна никъде, а в същото време на сухо ми изкарва акъла.

Неактивен Angelov88

• Hero Member
« Отговор #19 -: юни 19, 2015, 02:51:26 pm »
Добре де, за моя RF 600 160/60/17 за нормално каране(градско и извънградско, не на писта) каква гума бихте препоръчали? Да е мека с добро сцепление