Автор Тема: Проблем със скоростомер Honda CBR 600 F4i (PC35) 03  (Прочетена 1020 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Цветослав Вучев

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Кара: Honda PC35E CBR 600F4i
Здравейте колеги  :) от скоро съм отново (горд) собственик на Хонда, но имам проблем със скоростомерът. При каквато и да е скорост и предавка ми показва, че се движа с 0 км/ч също така не отчита изминалият път и периодично светва грешка F. Много рядко е зацепвал и временно излизат показания (скоростта), след гасене и палене пак се движа със 0 км/ч. Идея от какво може да е това, имали ли сте подобен проблем и кой сервиз би се справил най-лесно в София. Благодаря предварително  :beer:
Карай, да върви . . .

Неактивен Стоянов

• emblance
  • Sr. Member
  • Публикации: 230
  • Кара: Honda CBR F4i
Re: Проблем със скоростомер Honda CBR 600 F4i (PC35) 03
« Отговор #1 -: юни 22, 2015, 08:31:16 pm »
Принципно, понякога правят проблем, води се Vehicle Speed Sensor,стига се много лесно до него, но не се сменя много лесно защото е много тясно за бъркане. Няма да е лошо да дадеш на късо буксата за самодиагоностика за да кажеш каква е грешката. Пиши на лично за повече подробности
« Последна редакция: юни 22, 2015, 08:40:18 pm от Стоянов »

• Newbie
  • *
« Отговор #2 -: юни 22, 2015, 10:40:43 pm »
 Утре ще се опитам номера с буксата (ако не се лъжа тя е под седалката, свободна) може би ще го карам направо на доктор- покрай електрониката не смея да се правя много на майстор, че там грешките струват скъпо. Аз също предполагам, че може да е от сензора, макар че един мой познат също с такъв мотор ме понаплаши, че било възможно да е от таблото . . .
Карай, да върви . . .

Неактивен Стоянов

• emblance
  • Sr. Member
  • Публикации: 230
  • Кара: Honda CBR F4i
« Отговор #3 -: юни 23, 2015, 01:42:48 pm »
едва ли ще е от таблото. Принципно има как да се провери дали работи датчика, но на мен лично би ми било много трудно да го напрвя. Кажи все пак колко мигания ще ти даде.

• Newbie
  • *
« Отговор #4 -: юли 01, 2015, 05:23:09 pm »
Проблемът вече е решен  :) (не съм сигурен дали ще е в разрез с правилата) взех датчих втора употреба от едни момчета Гоуст Райдърс, сложиха го на мотора Сево и Илко и сега бръмчи без проблем  :cheers: много съм доволен! Вече и цифрички има на мотора!
Карай, да върви . . .