Автор Тема: Yamaha R6 пали трудно ?  (Прочетена 771 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен arbov

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 8
  • Кара: колело
Yamaha R6 пали трудно ?
« -: юли 29, 2015, 09:10:47 pm »
Здравейте ,колеги.От скоро и аз съм от групата на привържениците на Ямаха.Мотора е р6 2001 карбуратор.Имах леки проблеми с паленето (палеше само с газ).Един колега ми подсказа да отида да ми проверят карбураторите и свещите.Бях попрочел във форума ,че като цяло карбураторите са един от проблемите на този модел.Правих струвах и закарах на един уж майстор мотора.След като даде зор за нови свещи "уж"  почисти и синхронизира карбовете.Като бях при него нямаше никъкви проблеми ,до вчера.Отидах да видя едни приятели и какво стана.Почна да върти ,дори и да въртя газта неможеше да запали ,все едно е задавен.Клатих  го , дърпах смукача и с 300 зора подкачи.Да кажа ,че  преди да отида при тях нямаше никви проблеми запали без газ.Звънях на горе споменатия майстор ,обаче е на море.Викам айде да видим днеска как ще бъде,цял ден нямаше проблеми ,докато не отидах пак ,изгасен за 20 мин и се качвам и пак същия номер.Върти и дотам,давам газ не подкача.Дайте ми съвет,понеже ми писна сулио и пулио да дават диагнози. :Devil: :Devil: :Devil:

Неактивен solarsea

• Sr. Member
  • Публикации: 133
  • Кара: RT125D, V7II
Re: Yamaha R6 пали трудно ?
« Отговор #1 -: юли 29, 2015, 11:36:58 pm »
Зацапани свещи от лоша настройка на карбураторите и/или каране на много ниски обороти ?

Неактивен zaba

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 447
  • OFFERINGS TO THE GOD OF SPEED
    • ZABA
  • Кара: GSX-R 7/12
« Отговор #2 -: юли 30, 2015, 05:20:46 am »
или каране на много ниски обороти ?
  :o
OFFERINGS TO THE GOD OF SPEED
SUZUKI GSXR 1200cc 5 speeds BY:

Неактивен arbov

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: юли 30, 2015, 06:19:25 am »
Като цяло избягвам да карам в ниските  обороти.Значи ,ще изкчакам  "майстора" да се прибере , да видим какво е направил с карбовете.А дали има вероятност да е от акумулатора?

Неактивен arbov

• Jr. Member
  • **
« Отговор #4 -: август 29, 2015, 07:45:14 pm »
С две думи аман от майстори.Стана по зле.Ходеих при него вика свещитете не са хубави за тва се зацапвали.Пак взе пари уж сичко точно и след 1 седмица пак същия проблем.Някой от Плевен или региона да препоръча някой ,който да разбира от карбове,че вече ми писна от пишман майстори.

Неактивен Ivo-cbr

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Кара: Honda cbr 600
« Отговор #5 -: август 29, 2015, 09:09:18 pm »
Иван - Цапурко и другия жицата от долна митрополия