Автор Тема: Мнения за BMW R 1100S  (Прочетена 2321 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dragonheart

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 19
Мнения за BMW R 1100S
« -: септември 16, 2015, 01:54:33 pm »
Здравейте харесах си мотор BMW R 1100S 2000г. но нямам никакви наблюдения върху  BMW до сега имах ямаха дивершан и сега си търся мотор за преходи и много каране .А дали ще мога да го подържам това  BMW .Ето и един лик за мотора http://www.motorcyclespecs.co.za/model/bmw/BMW_R1100S%2099.htm

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
Re: Мнения за BMW R 1100S
« Отговор #1 -: септември 16, 2015, 08:47:33 pm »
Тука едва ли ще има много хора дето са го имали тоя модел и ще могат да изкажат впечатления от опит. Аз също нямам преки наблюдения, но мотора много ми харесва и съм изчел доста за него по разни чужди сайтове. Основно добри отзиви, прекрасен спорт-турист, голям въртящ момент и сила в ниските обороти, добър разход на бензин, малко по-скъпички са му чарковете ама пък очевидно мотора си заслужава. Ако ти е мерак взимай си такъв, ама го гледай да е читав че да не почнеш още отначалото с наливане на кинти.
« Последна редакция: септември 16, 2015, 08:50:53 pm от ХХХ »
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
  • Публикации: 403
  • Кара: BMW R1100GS
« Отговор #2 -: септември 17, 2015, 07:39:37 am »
В другият форум на мото-зоната момчето е пуснало същата тема. Там сме му написали някои неща за тези мотори. Няма да ги повтаряме и тук същите. ;)

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1184
  • Кара: изтребител
« Отговор #3 -: септември 17, 2015, 10:22:23 am »
В другият форум на мото-зоната момчето е пуснало същата тема. Там сме му написали някои неща за тези мотори. Няма да ги повтаряме и тук същите. ;)
аз не знам защо не ти е пуснал директно едно лично,като гледам си "болен"на темата бмв.което е супер за нас другите,ако ще си купувам бмв нали се сещаш кой ще питам  :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Неактивен габрово

• Hero Member
  • Публикации: 404
  • Кара: моторетка
« Отговор #4 -: септември 17, 2015, 01:32:49 pm »
Китане, не си само ти. Аз вече планирам едно мъничко BMW и твърдо съм решил да се допитвам до Владич.

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
« Отговор #5 -: септември 17, 2015, 01:52:51 pm »
Ами аз минах през доста японски мотори преди да се кача на БМВ. Убедих се, че БМВ-то е по-добро и там си и останах. За сега не предвиждам смяна на мотора, но и да го сменя този боксер на БМВ има достатъчно други по-леки модели, които на мен ми "пасват", като F 800 GS, или F 650 GS, така че пак ще е БМВ  другият ми мотор, а не японец. ;) А най-добрият вариант е този R 1100 GS да мога да го сменя с R 1200 GS и да мирясам за поне още 7-8 години и минимум поне още 150 000 км, но все още се искат малко повечко средства за такава смяна.  ;)
« Последна редакция: септември 17, 2015, 01:55:41 pm от ВладиЧ »

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1184
  • Кара: изтребител
« Отговор #6 -: септември 17, 2015, 03:45:25 pm »
аз сериозно се кефя на такива хора,щото освен че знаят доста за марката,са и винаги готови да помогнат.при това с адекватен съвет.
преди месец друг наш колега запален по ктм Che ми помогна,при това светкавично.за което съм много благодарен.

те са един от най-големите плюсове на тия форуми.щото за мен това е смисъла,да си помагаме и лафче с други болни като нас.

Неактивен габрово

• Hero Member
  • Публикации: 404
  • Кара: моторетка
« Отговор #7 -: септември 18, 2015, 12:49:14 pm »
И тъй като стана дума, без да искам да навлизаме в подробности, а само за обща информация ще си позволя тук един въпрос към колегата Владич: Много ми харесват f 650 cs, които са със същите двигатели като f 650gs, т.е. Rotax. Обаче много ме плашат с тези двигатели, че били лоши. Бих искал да чуя твоето мнение за тези моторетки Владич, ако това не те отегчава много. Понеже спомена f650gs като вариант, на който би седнал... благодаря.
Поздрави  :cheers:

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
« Отговор #8 -: септември 18, 2015, 02:24:03 pm »
Ето тук има доста мнения. Хора, които карат такъв мотор го харесват и нямат особено желание да го сменят... Хора, които карат японски мотори се правят на спецове и се опитват да ги плюят след тестове от 20-30 км каране на БМВ?!?! ;) Изобщо стандартна българска история. Имай в предвид, че темата е от 2007 година и първите страници са за модела до 1999 година. Тези Ф-ки са от първите модели, старите с карбуратор. Все още ги карат Сигмите. По-новите вече инжекцията и след 2002 год с АБС-а са съвсем други мотори нямащи абсолютно нищо общо с предишните, нито като двигател, нито като окачване, ама нищо, макар, че всичките и стари и нови все са си модел F 650GS. След 2004 год вече са и с две свещи на цилиндър, разхода им е около 4/100, като моделът Дакар е с по-голям ход на окачването по-висока седалка и предна гума 21 цола. Стандартният 650 GS е с 19 цола предна гума. Но стига съм се обяснявал. Ето линка. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=11070

Неактивен kiro_montana

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Кара: BMW R1100S 2004
« Отговор #9 -: септември 24, 2015, 06:04:34 pm »
Здравей колега сега видях темата от това лято съм собственик на същият модел и смело мога да кажа не сгреших с избора след доста колебания и чудене го взех.Мотора е страшно удобен за по дълги преходи прилична мощност и голям въртящ момент който много сериозно се усеща.За подръжката мога да кажа че не е нещо по различно от другите мотори даже напротив някой неща дори са по евтини.Разхода пак е много приличен все пак е инжекцион.Ако нещо по-конкретно те интересува пиши на лично.