.:: www.MotoForum-BG.coм ::.

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Двигатели с два смукателни вала ???  (Прочетена 22385 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bushman

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2184
  • Кара: Черна FZ1-N
  • Излекуван работохолик.
Двигатели с два смукателни вала ???
« -: октомври 27, 2015, 01:02:44 pm »

Колеги, чета из мрежата за двигатели, които били преправени и работели с два смукателни вала. Но не намирам по-подробни обяснения и картинки, а и някак не си я представям тази работа... Може ли някой да обясни достъпно? Моля...
Активен
Ако нищо друго не помага - прочети Service Manual!

китан

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1424
  • Кара: изтребител
Re: Двигатели с два смукателни вала ???
« Отговор #1 -: октомври 27, 2015, 11:34:36 pm »

разпределителни???
дай малко инфо,че ми стана интересно и на мен.
Активен

Bushman

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Излекуван работохолик.
« Отговор #2 -: октомври 27, 2015, 11:50:29 pm »

Ето няколко теми в БМВ-форума, в които срещнах това:

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=11&t=399228&hilit=%D0%B4%D0%B2%D0%B0+%D1%81%D0%BC%D1%83%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8+%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B0

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=8&t=371976&hilit=%D0%B4%D0%B2%D0%B0+%D1%81%D0%BC%D1%83%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8+%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B0

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=6&t=365830&hilit=%D0%B4%D0%B2%D0%B0+%D1%81%D0%BC%D1%83%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8+%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B0

Става въпрос за двувалки (DOHC). Но аз май се бъркам - не два разпределителни вала работят като смукателни, а на мястото на изпускателния е сложен смукателен. Обаче какъв да е ефектът от това...?? Сигурно смукателния вал отваря клапана повече или пък го държи отворен по-дълго? И какво се печели от това...?? Нямам представа.

Сега ръчкам по едно старо GPz и за него съм сигурен, че двата вала са еднакви, даже може да се разменят. Но явно при колите има някаква разлика...
« Последна редакция: октомври 27, 2015, 11:55:48 pm от Bushman »
Активен

Veselin_YZE 750

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 282
« Отговор #3 -: октомври 28, 2015, 09:05:37 am »

Два вала , но и двата са всмукателни и изпускателни , целта е шест клапана , като единия вал отваря един голям изпускателен клапан и два малки всмукателни клапана.  Ето малко снимки на преработен двигател от ДР 800 Биг , дори е с два колянови вала.

И при Дукати

Активен

китан

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1424
  • Кара: изтребител
« Отговор #4 -: октомври 28, 2015, 10:20:06 am »

значи става дума за разпределителен вал.или валове,щото са два на 16 клапановия двигател.в БМВ форума явно си ги кръщавате,за по лесно.

виж йошимура прави такива спортни и в комплект с други доработки,кавата ще излети направо.

ама тръгнеш ли по тоя път,да знаеш че тоя мотор ще ти излезе златен,с платинено покритие и няма да става за всеки ден.

а Веселин с тея два колянови вала и слагане на 6 клапана,направо ме приби с правата лопата. :o :o :o 
евала за което  :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Активен

Bushman

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Излекуван работохолик.
« Отговор #5 -: октомври 28, 2015, 03:54:45 pm »

Аз? Никога... По принцип съм за стоковото - вярвам, че от оригиналното по-добро няма. Никога нищо не преправям, а ако се наложи да пипна някъде - чета сървис менуала и действам по него. Никакво ТНТМ (по-старите трябва да знаят какво означава съкрашението).

Добре де, правилно ли съм разбрал, че на мястото на изпускателния разпределителен вал се слага смукателен? Ако е така - какъв ефект се постига? За портването на главата разбрах, но това упражнение с валовете нещо не го схващам...
Активен

kiko22

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1079
« Отговор #6 -: октомври 28, 2015, 04:25:54 pm »

Аз? Никога... По принцип съм за стоковото - вярвам, че от оригиналното по-добро няма. Никога нищо не преправям, а ако се наложи да пипна някъде - чета сървис менуала и действам по него. Никакво ТНТМ (по-старите трябва да знаят какво означава съкрашението).

Добре де, правилно ли съм разбрал, че на мястото на изпускателния разпределителен вал се слага смукателен? Ако е така - какъв ефект се постига? За портването на главата разбрах, но това упражнение с валовете нещо не го схващам...
Абе не ти и трябва... ;)
Активен
Всеки умира,но не всеки живее!

Veselin_YZE 750

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 282
« Отговор #7 -: октомври 28, 2015, 04:36:05 pm »

Когато двигателя е с един  разпределителен вал , той отваря и всмукателните и изпускателните клапани , когато двигателя е с два вала , единия отваря всмукателните , другия изпускателните. На снимките на които съм дал , имаме два вала като на двигател с един разпределителен вал , и двата отварят всмукателни и изпускателни клапани.
Понеже изгорелите газове са под налягане , винаги площта на всмукателните клапани е по-голяма от площта на изпускателните , затова има двигатели със два всмукателни клапана и един изпускателен на цилиндър. Възможно е за това да става на въпрос във БМВ форумите.
Активен

edd

• Sr. Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 113
« Отговор #8 -: октомври 29, 2015, 09:49:22 am »

Не. Там идеята им е, че всмукателния вал е с друга форма на гърбиците ... по-остра. Слага се на мястото на изпускателния и отново действа като такъв променяйки газоразпределението.
Активен

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 21 запитвания.