Автор Тема: Коледно - новогодишна спам тема (лаф да става...)  (Прочетена 35767 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 650
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
Re: Коледно - новогодишна спам тема (лаф да става...)
« Отговор #240 -: декември 27, 2018, 06:52:04 pm »
Колко му е животеца на това трионче?
Рязането ще изисква сериозна батерия.
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Активен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2496
« Отговор #241 -: декември 28, 2018, 08:37:57 am »
Веригата е консуматив. Едно цяло е с шината и се продава така. Самообтяга се. Поставя се и се сваля с два пръста за секунди.
За живота - би трябвало да издържа доста, с оглед цената от 35 лева за ново ножче. Под доста разбирам няколкостотин сряза. Никъде не намирам инфо колко часа работа е ресурса, но като гледам как и от какво е направена, се впечатлявам. Зъбчетата са синьочерни и ми мязат да са нещо карбидно, но не съм сигурен. По-натам ще я проверя за твърдост.

Батерията си я бива - 3 клетки (вероятно 18650), с капацитет 2,5 амперчаса. Все пак триончето е любителско. На мен ми трябва да нареже дърва за един голям огън. Би трябвяло да се справи.
Харесах следващия модел и сигурно ще го взема, а това ще ми стане излишно или отива в дълбока резерва. Видях го със закъснение... той е с бръшлес мотор и 5-клеткова батерия.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7448
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #242 -: декември 28, 2018, 08:17:49 pm »
С подобна големина винтоверт напуках няколкостотин винта на два окачени тавана и батерията още имаше ток. А пък човекът, който ми услужи с машинката, кога я беше зареждал и колко беше работил преди мен с нея, идея си нямам. Добри са, спор няма.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Активен Гошко

• Hero Member
« Отговор #243 -: януари 01, 2019, 12:59:54 am »
За много години, приятели!

Честита да ви е Новата 2019-та!
Да сте здрави, обичани и късметлии!

Неактивен yamaha1100cc

• Hero Member
  • Публикации: 645
  • Кара: Lifan LF 150-9J 1.РЕГ:17.07.2014 Сега с Двигател Zongshen 167FMM 229сс 17 коня
« Отговор #244 -: януари 01, 2019, 01:11:08 am »
За много години на всички.....

Неактивен steki

• Full Member
  • Публикации: 51
  • Кара: Honda Forza 300A
« Отговор #245 -: януари 01, 2019, 06:38:40 am »
Честита Новата 2019 година!
Пожелавам на Вас и семействата  Ви много радости, късмет, здраве и прекрасна година!

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 650
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #246 -: януари 01, 2019, 09:02:41 am »
Честита нова година!
Здрава, успешна и много километри на всички.
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #247 -: януари 01, 2019, 11:20:21 am »
Честита да е на всички Новата 2019 година! Като гледам какво слънце напече вече ми се въртят едни новогодишни мисли из главата ;D ;D ;D
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
  • Публикации: 414
  • Кара: BMW R1100GS
« Отговор #248 -: януари 01, 2019, 11:51:38 am »
Понеже вчера бях на работа, а работата ми е от 6,00 до 18,00 часа и ставам в 5,00 сутринта... Та прибрах се вечерта, пих 50 грама ракия с една салата, изядох една пържола с гарнитура и пих една чаша червено вино... След това естествено в леглото и сън... ;)
Като взеха да квичат, да врещят и да хвърлят тъпите пиратки в 24,00 часа естествено ме събудиха... Станах. Теглих едни яки благословии на старата година и на всички селяни по света, поздравих Новата година, и пак си легнах. ;)
 А някакъв много отворен цървул-веселяк, за да изпъкне пред останалите му себеподобни от зоопарка и за да вдигне по-голям шум изкара някаква пистарка, и взе да бичи прекъсвачи след полунощ... Голям купон... :violent: :violent:
Та ЧЕСТИТА ВИ НОВА ГОДИНА на всички моторджии!!!!
Днес почивам и след малко вадя мотора от гаража, за да открия годината. Ще покарам поне стотина километра, но естествено без прекъсвачи. ;D  ;D  ;D
« Последна редакция: януари 01, 2019, 11:57:13 am от ВладиЧ »

Активен Гошко

• Hero Member
« Отговор #249 -: януари 01, 2019, 10:18:16 pm »
... работата ми е от 6,00 до 18,00 часа и ставам в 5,00 сутринта...

Тва не е хуманно, да знаеш!

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
« Отговор #250 -: януари 02, 2019, 09:19:39 am »
... работата ми е от 6,00 до 18,00 часа и ставам в 5,00 сутринта...

Тва не е хуманно, да знаеш!

Хич не е хуманно, но това е положението. Като вземеш в предвид и факта, че работя на минимална работна заплата, та "веселбата" става пълна.  ;)
Четох едно изказване на Лиляна Попова, че видите ли тя, хора, които да работят на заплата по-ниска от 4000 (четири хиляди) лева тя не познавала!?!?!?... Останалото било пропаганда и приказки на БСП... :( Аз пък в Пазарджик не познавам нито един да бачка за 4000 лева заплата включително и кмета на града, но той пък "горкият" има други доходи.... Но на минималната заплата работят поне 80% от всички работещи тука. Факт!!!!
Който не го устройва може да се оплаче на арменският поп. ;)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #251 -: януари 02, 2019, 10:16:01 am »
Новогодишните си мисли претворих в новогодишни дела ;D Такова хубаво слънчице нямаше как да изтърва и бръмнах едни стотина километра из околията. Между 13.00 и 15.30 ч. на 01.01.2019 г. преброих точно 12 човека с мотори из града и около него. С мен тринадесет. Това число ми е любимо ;D ;D ;D

Който не е карал, е изпуснал готиното време. През по-голямата част от трипчето термометърът показваше между 7 и 9 градуса и под 5 не е падал.

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
« Отговор #252 -: януари 02, 2019, 12:15:58 pm »
Ето една снимка от вчера 01.01. 2019 год. някъде към 14 часа пред Карабунар. ;)
« Последна редакция: януари 02, 2019, 12:18:19 pm от ВладиЧ »