Автор Тема: Коледно - новогодишна спам тема (лаф да става...)  (Прочетена 35770 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
Re: Коледно - новогодишна спам тема (лаф да става...)
« Отговор #40 -: декември 17, 2015, 09:17:34 pm »
      Хм, вероятно греша, но ако трябва да проявя въображение ще предположа, че това е някакъв примитивен масажор, въжето се издърпва и тия две ролки се въртят и масажират мястото до което са допрени(явно цялата кутийка трябва да се пристегне към тялото с двата издатъка към него). Дори и да служи за друго тва нещо ми се струва добра идея да се използва и като масажор :Dпробвай и после ще кажеш как е ;D
      Чувството да караш мотор с кош е доста особено и има нужда от свикване. Аз не съм свикнал щото съм карал прекалено малко такъв, возил съм се и в коша, поне в началото имаш неприятното чувство че коша всеки момент ще се отдели от мотора и ще се пребиеш :Dпосле се свиква. Доста по-различно е отколкото да караш мотора без кош, особено в завоите, ако правиш ляв остър завой със съвсем ниска скорост колелото на коша се отлепя от земята и е във въздуха(получава се лесно когато коша е празен)Иначе мотора стои по-стабилен с кош, няма нужда от степенка и имаш доста място за багаж, обаче и разхода се качва, при ИЖ е около 1.5-2/100 повече. като се вози и човек в коша.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1220
  • Кара: изтребител
« Отговор #41 -: декември 17, 2015, 09:30:59 pm »
според мен е автоматична мелничка за марихуана.тъпкаш в дупките,затваряш и дърпаш въженцето.

Неактивен solarsea

• Sr. Member
  • Публикации: 133
  • Кара: RT125D, V7II
« Отговор #42 -: декември 17, 2015, 09:39:13 pm »
Между другото, сега като решиха окончателно че винетките ще са по 97лв, въпреки нашите протести и справедливо недоволство почвам да се чудя дали да не се оборудвам с един мотор с кош - вместо колата, когато трябва да се пътува извън града по "държавните" и "първокласни" пътища - ей така на инат, в знак на протест.

Няма как да го направиш легално. Малоумни са ни законите, аз исках да слагам кош на големия мотор и се отказах след като и от Технотест, и от Декра, и от ТИАТ ми казаха, че не могат да лицензират такова нещо.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
« Отговор #43 -: декември 17, 2015, 10:20:34 pm »
Между другото, сега като решиха окончателно че винетките ще са по 97лв, въпреки нашите протести и справедливо недоволство почвам да се чудя дали да не се оборудвам с един мотор с кош - вместо колата, когато трябва да се пътува извън града по "държавните" и "първокласни" пътища - ей така на инат, в знак на протест.

Няма как да го направиш легално. Малоумни са ни законите, аз исках да слагам кош на големия мотор и се отказах след като и от Технотест, и от Декра, и от ТИАТ ми казаха, че не могат да лицензират такова нещо.

Е аз бих купил направо мотор, който оригинално си е с кош, най-вероятно ИЖ или ЧЗ щото по-биват като цена, Урала е скъпичък. Но засега е само идея.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2496
« Отговор #44 -: декември 18, 2015, 08:55:01 am »
Човече... Аз си мислех, че съм събрал прекомерно железария и инструменти...

Ааа, още може, още може! Винаги може още нещо...
Шапка ти свалям, особено за избора на марка/магазин. От тях съм накупил всичко дето излиза и става за работа! Повечето са произведени от известни компании (Бош, Ейнхел и т.н.), но са брендирани с марка на Lidl.
Всичко от снимката си струва и последната стотинка. Аз довечера ще щракна моята "колекция"... Съжалявам, че не ми стигна сулука да си купя акумулаторната ударнопробивна машина и големия комплект ключове/тресчотки. И за компресора съжалявам, ама няма как да взема всичко наведнъж...
Преди 4 години, когато пуснаха средния винтоверт, взех два броя - единият за служебната работилница, другия лично за мен. Служебния се ползва да дупчи 10,2 милиметрови отвори в стоманени челюсти... и изобщо за всичко - шлайфане, стъргане, разпробиване... За толкова години не е мръднал, а се използва на 3 смени всеки ден.

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Публикации: 2183
  • Излекуван работохолик.
  • Кара: Черна FZ1-N
« Отговор #45 -: декември 18, 2015, 01:38:45 pm »
      Хм, вероятно греша, но ако трябва да проявя въображение ще предположа, че това е някакъв примитивен масажор, ...

според мен е автоматична мелничка за марихуана.тъпкаш в дупките,затваряш и дърпаш въженцето.

Студено, студено... Това е машинка за заточване на бръснарски ножчета. Слагаш вътре изхабеното ножче и затваряш двете половини. После дърпаш въженцето няколко пъти напред - назад. Пъпките се въртят и движат ножчето, като режещите му ръбове се трият в карбидните "гребенчета" от двете страни и така се заточват. Най-странното е, че действа - пробвал съм го със стари ножчета и наистина ги заточва. Какви икономии са правили хората преди да навлезе философията на консуматорското общество...

Чул съм, че същият ефект се постига, като сложиш ножчето в цилиндрична чаша, притиснеш го с пръст към стените и го въртиш вътре в чашата. Но не съм пробвал.
Ако нищо друго не помага - прочети Service Manual!

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 637
  • Кара: Honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF 125i Wave
« Отговор #46 -: декември 18, 2015, 01:40:40 pm »
Е аз бих купил направо мотор, който оригинално си е с кош, най-вероятно ИЖ или ЧЗ щото побиват като цена, Урала е скъпичък. Но засега е само идея.
Ама такъв ли:

Защото снощи ми го подариха, а място в гаража - уви няма. Ето още малко снимки, даже и с батя му:

Та сега имам двамина юнака, единия да подвозва, а другия да налива.... ;)

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 637
  • Кара: Honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF 125i Wave
« Отговор #47 -: декември 18, 2015, 01:49:36 pm »
Студено, студено... Това е машинка за заточване на бръснарски ножчета. ........

Стефане, Стефане... , много бързо предаде номера, трябваше да ги оставиш да поумуват малко. Сигурен съм, че щяха да познаят от 3-4-5 опита, лекинко трябваше да ги насочваш само. :violent:
Стартерното въженце е уникално, браво, че си запазил това архаично приспособление. :beer:

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Излекуван работохолик.
« Отговор #48 -: декември 18, 2015, 02:05:34 pm »
Ааа, още може, още може! Винаги може още нещо...
Шапка ти свалям, особено за избора на марка/магазин. От тях съм накупил всичко дето излиза и става за работа! Повечето са произведени от известни компании (Бош, Ейнхел и т.н.), но са брендирани с марка на Lidl.
...

Така е, доста добра работа вършат за цената си. Признавам си, че ако не беше тази верига, никога не бих си купил ендоскоп (например). Но като ги видях за 150 лева с 3 години гаранция... не можех да пропусна.

Всичко върши работа, но аз лично съм възхитен от електрическия верижен трион:

Това ако знаете какъв зор е видяло при мен... 2.2 kW (близо 3 коня), реже за страх, при това е лек и много по-безшумен от бензиновия. Е, трябва му кабел... Аз съм си направил няколко удължителя с максимална водозащита и с тях стигам до всяка точка на двора. 125 лева струваше, с 3 години гаранция. Знам, че сигурно звуча като рекламно лице на Лидл, но го кзвам съвсем искрено - доволен съм, много.

Васко, едва ли някой щеше да се сети за машинката. То от години е проблем бръснарско ножче да намериш, пък какво остава за такава екзотика... Била е на тъста ми (Бог да го прости), намерих я в едно чекмедже.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
« Отговор #49 -: декември 18, 2015, 08:26:20 pm »
Наистина никога не бих се сетил за какво служи :)Изобщо не съм си и помислял че някой може да направи машинка с такава цел :o

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #50 -: декември 19, 2015, 01:20:50 am »
Евала!!!

Мислех, че съм единствения, който ползва бръсначка с ножчета.
Ако бях  20 години по-млад и имах такава машинка, никога нямаше да си купя електрическа!

Бушмене, ЕВАЛА!!! Пази я, това е реликва!

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 872
  • Кара: XL 700
« Отговор #51 -: декември 19, 2015, 09:53:02 am »
Майна стига с тия ножчета резачки косачки и т.н.Снощи имахме банкет и тъй ме боли главата,че не ми стига граматиката да ви го опиша.А те първа идат празници дето май така ще се кара.Дайте акъл как да се преборим с алкохолното и хранително натоварване.Моля(и по бързо,че е на зор) :violent:

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1220
  • Кара: изтребител
« Отговор #52 -: декември 19, 2015, 03:04:44 pm »
Майна стига с тия ножчета резачки косачки и т.н.Снощи имахме банкет и тъй ме боли главата,че не ми стига граматиката да ви го опиша.А те първа идат празници дето май така ще се кара.Дайте акъл как да се преборим с алкохолното и хранително натоварване.Моля(и по бързо,че е на зор) :violent:
първа опция-ако нямаш нищо спешно за правене,ми една бира и всичко си идва на мястото
ако трябва да караш-2 редбула или някакви енергиини напитки и така

ако ще си лежиш вкъщи,става всякакъв алкохол.малко е гадно в началото,но след първите 100гр си ставаш нов човек и си готов за подвизи

ако пиеш повече от 3 дни без да спираш,после няма махмурлук

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #53 -: декември 21, 2015, 08:56:58 am »
Снощи имахме банкет и тъй ме боли главата,че не ми стига граматиката да ви го опиша...

Ко речи?  ;)  :D  8)  :-X

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 872
  • Кара: XL 700
« Отговор #54 -: декември 21, 2015, 09:59:32 am »
Добре си ти,имаш си домашна алкохоло-производителна фабрика.Поне знаеш какво пиеш.Пък ние с тия ментаци  :cheers: и на другия ден  :violent: :violent:

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #55 -: декември 21, 2015, 12:11:44 pm »
Тцъ, нямам си фабрика. :) С батко варихме една ракийца оня ден...   :D
От тогава съм пак трезвеник.  :o

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Излекуван работохолик.
« Отговор #56 -: декември 21, 2015, 05:24:52 pm »
Селският казан - жива реликва..

Жалко, че разните акцизи са на път да убият тази хубава традиция - домашната ракия. Имаше една поредица по Дискавъри - "Домашен алкохол". Там го представяха като чудо - невиждано, но нас трудно ще ни впечатлят с такова нещо... Както казваше един приятел: Не може нация, която се НАПИВА с бира, да дава акъл на нация, която ИЗТРЕЗНЯВА с бира.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
« Отговор #57 -: декември 21, 2015, 07:57:54 pm »
Аааа, тва последното беше много яко :bravisimost:

Неактивен kinggod

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 5
« Отговор #58 -: декември 27, 2015, 11:40:50 pm »
Честита Коледа  :)
Сееш мисъл - жънеш действие; сееш действие - жънеш навик; сееш навик - жънеш характер; сееш характер - жънеш съдба. https://autopro.bg/

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #59 -: декември 30, 2015, 11:52:32 am »
Честита!!!

Докато чаках да се изпече питката с паричка, ми хрумна идея да си направя стойка за кормило на новата камерка.
Всъщност тя си има стойка, но няма адаптер за кормило. От една скоба, две врътки, малко напасване и във времето между питката и баницата с чука и пилата... се получи те тава:

И по тоа напоителен повод взех, че си направих скромен подарък...

« Последна редакция: декември 30, 2015, 11:54:11 am от Гошко »