Автор Тема: Новият закон,който са измислили яко ни е*е.  (Прочетена 15516 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kokoshinko

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 25
  • Кара: Cbr 954
Поне според мене това е пълно безумие, мисля че голяма част от нас си държат през зимата моторите прибрани в гараж и е логично да не плащаш гражданската, когато не го караш 2-3 месеца или повече. А вие какво мислите? Ето и линк към тази измишльотина.

http://novanews.novatv.bg/news/view/2016/01/10/136009/%D1%85%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D0%B4%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82-%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B0%D1%82-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/?utm_source=index&utm_medium=link&utm_campaign=accent
« Последна редакция: януари 10, 2016, 08:28:12 pm от Kokoshinko »

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
Re: Новият закон,който са измислили яко ни е*е.
« Отговор #1 -: януари 10, 2016, 09:08:04 pm »
Ами сега напук ще ги караме и зимата моторите, че да не става зян гражданската и да си оправдае парите дето сме дали за нея ;DЗакона наистина си е тъпанарски, но то пък кое в тая държава е както трябва, видели сме толкоз безобразия тука тъй че нищо ново под слънцето. Имам усещането че мотоциклетите пак ще минат метър и от тоя закон, тъй че споко ;)
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен kiko22

• Hero Member
  • Публикации: 1079
« Отговор #2 -: януари 10, 2016, 11:23:47 pm »
Ами сега напук ще ги караме и зимата моторите, че да не става зян гражданската и да си оправдае парите дето сме дали за нея ;DЗакона наистина си е тъпанарски, но то пък кое в тая държава е както трябва, видели сме толкоз безобразия тука тъй че нищо ново под слънцето. Имам усещането че мотоциклетите пак ще минат метър и от тоя закон, тъй че споко ;)
Нали?Викаш толкова х...ве сме изяли,че един х.й повече или по-малко все тая...Е те точно такива разсъждения ни ебават майката...
Всеки умира,но не всеки живее!

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2408
« Отговор #3 -: януари 11, 2016, 08:34:26 am »
Според мен колегата ххх каза друго, но както и да е.

Мисля, че се очертава сериозен проблем с въпросния закон. На мен определено ще ми се стъжни...

То верно, че малко съм се понаакал, ама всеки си е башка луд, нали така? И сега какво - за да си покарам някое от любимите превозни средства, което 98% от годината стои покрито, ще трябва да ходя до КАТ, да минавам преглед и т.н.? Или да му плащам целогодишно гражданската??? Като сметна, това са над 1 600 лева на година... То верно, че който си има брадица си я бръсне, ама веднъж им плащам данъците, втори път да храня застраховталите ли? Утре ще се пръкне някой нов, дето ще е на тая хранилка, и него ли да храня???
Моля, не ми се сърдете, разсъждавам "на глас". Плащам си данъците и си мисля, че всичко е ОК, въпреки че НЕ си карам МПС-тата... ама упорито пак си плащам шибаните данъци, щото мисля, че така е редно! Дотук съм чист пред закона и съвестта си. Плащам гражданските само когато използвам МПС, през другото време какво по-точно да застраховам?! Според мен по-голямо лоби досега милата ни рОдина не е виждала... то бива, бива, ама това вече е прекалено. Че то навремето силовите застрахователи не бяха толкова алчни...
« Последна редакция: януари 11, 2016, 09:17:04 am от Гошко »

Неактивен Kokoshinko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #4 -: януари 11, 2016, 10:44:22 am »
Като цяло излиза че държавата стои зад тези фирми, които са частни а не ДЪРЖАВНИ и се управляват от някой който им нарежда. На всичкото отгоре КАТ също са в схемата, а те са държавна служба. Стигам до извода, че защитават нечий интереси. Значи ако имаш МПС и отидеш примерно за 6 месеца на бригада и няма кой да го кара и ще си стои в гаража, ще трябва да му плащаш застраховката, каято всички добре знаем за какво е, а дефакто лицето и мпс-то с нищо не застрашава околните(говоря за ПТП недай си боже). Е каква застраховка да му плащам тогава майка им и.... 

Неактивен габрово

• Hero Member
  • Публикации: 404
  • Кара: моторетка
« Отговор #5 -: януари 11, 2016, 11:04:02 am »
Освен да им пикая на поредното доене на хората, не знам какво друго да кажа. Пълна идиотщина, както и една камара други. Карат те да плащаш, а насреща не получаваш нищо. Дано само не им дойде на кухите кратуни и винетки да ни искат, че ми писна от малоумници.

Неактивен tikvenika

• артист - моторист
  • Sr. Member
  • Публикации: 158
  • Keep on riding!
« Отговор #6 -: януари 11, 2016, 09:38:38 pm »
Проблемът е, че изглежда решено вече - разсроченото плащане отпада! Днес бях в три различни офиса на SDi - при застрахователите е хаос, никой не желае да ти направи гражданска на вноски! Тоест проблемът държавата ще си го реши в своя изгода още през март, когато хиляди мотористи си направим гражданска и щем-не щем ще я сключим за една пълна календарна година - тоест до другия март... Когато отново ще ни се кара и пак ще си сключим нова... освен ако някой реши да кара без гражданска!
Ето това е основното искане, върху което може да се акцентира - че плащаш за нещо, което не ползваш през цялата година!

Аз друго не разбирам - какво значи имало не знам си колко коли с българска регистрация, които карат в чужбина... Ми хубаво, нека има, те нали си плащат гражданската? Както и тук има хиляди коли с македонска, гръцка, румънска, турска, сръбска, италианска и не знам си каква регистрация... Те пък плащат въпросната гражданска в техните държави! Квит сме! Защо мотористи, фенове на кемпери и каравани и подобни трябва да духаме заради някаква прищявка...
Suzuki DR 800 BIG (1991)
Honda XL 600 V Transalp (1987)
Honda CB 400 N (1981)
Suzuki GS 1000 E (1979)
MZ ES 175 II Trophy (1968)

Неактивен piron47

• Full Member
  • Публикации: 60
  • Кара: Honda Sh 150i
« Отговор #7 -: януари 11, 2016, 10:00:49 pm »
Ама що се чудите бе хора, на кого е държавата - на бандитите, кои ни управляват - бандитите, какво най добре умеят да правят бандитите - да рекетират. Е значи всичко си е в реда на нещата, решили са да ни шибнат поредния рекет и за по сигурно го обличат като закон за да няма мърдане. Поредното доказателство че държавния и частния сектор са неразривно свързани, но ние за съжаление сме все от към е....ната страна. Мамка им.

Неактивен zaba

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 455
  • OFFERINGS TO THE GOD OF SPEED
    • ZABA
  • Кара: GSX-R 7/12
« Отговор #8 -: януари 11, 2016, 10:14:02 pm »
Едно не доумявам , как ще ми прекратява регистрацията като талона и номера са си при мен , права си гражданска и ми дреме на к... а че някъде ме били отписали , винаги мога да кажа че грешката е в тяхната система  :violent:
OFFERINGS TO THE GOD OF SPEED
SUZUKI GSXR 1200cc 5 speeds BY:

Неактивен tikvenika

• артист - моторист
  • Sr. Member
  • Keep on riding!
« Отговор #9 -: януари 11, 2016, 10:39:14 pm »
Едно не доумявам , как ще ми прекратява регистрацията като талона и номера са си при мен , права си гражданска и ми дреме на к... а че някъде ме били отписали , винаги мога да кажа че грешката е в тяхната система  :violent:

ИМЕННО! Моторът ми е в гараж, на калника си е занитена регистрационната табела, вкъщи ми са документите (големия талон, голямата бланка от прегледа), малкия талон, "малкия" преглед, данъчната бележка... Как КАТ ще го спре от движение, като всички налични документи и отличителни белези на правомерно регистрирано мпс са си в мен!  Аз нямам намерение да си върна номера и талона? Тоест би трябвало да направят автоматизирано пускането в движение от момента на плащането на новата ГО, просто да си обединят системите! Каквото и да стане, проблемът е, че всички на първа пролет ще изядем един дебел - ще трябва да си направим ГО за цялата година... Пък аз имам няколко мотора, които не карам едновременно (да не говорим за Трофито, което се пали 4 пъти в годината, но за тези 4 пъти аз си пускам една вноска при SDi)... И сега к%р

Има любители колекционери, собственици на много машини... Те кво да правят?    :violent: 
Suzuki DR 800 BIG (1991)
Honda CB 400 N (1981)
Suzuki GS 1000 E (1979)

Неактивен Kokoshinko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #10 -: януари 11, 2016, 11:12:26 pm »
Добре сега се чуда, застраховката на мотора ми изтече ноември и спрях да карам и мислех да я платя заедно с данъка  средата на март, най-късно края, като застраховката да речем внеса една вноска от 4 и така докато дойде ноември и пак спирам. От това което казаха не съм сигурен дали съм ги разбрал правилно, та спрели са ми мотора от движение или там каквото и да е, аз съм от Свищов, областен град е В.Търново. Там се регестрират и бракуват мпс-та, е аз всяка година ще трябва да хода до Търново за да си оправям мотора и да го пускам в движение  ако не си платя застраховката ли?

Неактивен tikvenika

• артист - моторист
  • Sr. Member
  • Keep on riding!
« Отговор #11 -: януари 12, 2016, 01:22:05 am »
...Ами нещо такова! Цялата работа затруднява страшно много хората! И накрая ще те принудят да си плащаш за цялата година и да не се разправяш с административни идиотщини... Това е известно като държавен рекет
Suzuki DR 800 BIG (1991)
Honda CB 400 N (1981)
Suzuki GS 1000 E (1979)

Неактивен soadfan

• Hero Member
  • Публикации: 1219
    • Ъ?
  • Кара: F шестнай... две :D
« Отговор #12 -: януари 12, 2016, 07:01:25 am »
...Ами нещо такова! Цялата работа затруднява страшно много хората! И накрая ще те принудят да си плащаш за цялата година и да не се разправяш с административни идиотщини... Това е известно като държавен рекет

В другия форум го смятах:
Цитат
Така или иначе ГО на вноски излиза по-скъпо и е мислене на дребно. Ето в моя случай струва 82 лв. цялата застраховка (На мен ми излезе 97 щото си изкарвам и Зелена карта):

2 вноски през 6 месеца не вършат работа, защото караме по около 8 месеца в годината (от средата на Март, до средата на Ноември, грубо). Значи отиваме на следващият вариант, 4 вноски през 3 месеца и плащаме само 3 вноски (9 месеца), това са 75 лв., къде е Киро на кирия?!

Някои застрахователи предлагат и 3 вноски през 4 месеца:

2 от 3 ти стъпват на 67 лв., 15 лв. разлика, което е незначително (поне за мен) на годишна база отнесено към най-евтината ГО на пазара (82 лв. на Армеец).

Но съм спокоен и не се притеснявам, че може да забравя и да изляза без ГО в някой топъл ноемврийски ден

Неактивен piron47

• Full Member
  • Публикации: 60
  • Кара: Honda Sh 150i
« Отговор #13 -: януари 12, 2016, 09:43:50 am »
аз съм от Свищов, областен град е В.Търново. Там се регестрират и бракуват мпс-та, е аз всяка година ще трябва да хода до Търново за да си оправям мотора и да го пускам в движение  ако не си платя застраховката ли?

А и нали не си мислиш че всяко ново пускане в движение ще ти е безплатно плюс всичко останало свързано с разкарването до КАТ. Абе измислили са го, така че да ни прикарат отвсякъде и да ни вземат парите. Само не знам колко от тези пари отиват в държавата и колко остават за частния застраховател, та толкова напъват да си набутаме парите в застраховки.

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 857
  • Кара: XL 700
« Отговор #14 -: януари 12, 2016, 12:54:11 pm »
Абе те уж се оправдават,че било така заради колите карани в чужбина и не от собственика така и не го схванах.Но това не е наш проблем.Застрахователите да си променят условията и клаузите именно за тези коли,не с един куршум да ударят 2-3 заека.Еее ни се наядоха ни се на крадоха ни наебаха мамка им мръсна.Ще ни принудят да си им дам и номера и документите и да си го карам така пък който му се гони михаля да ме гони.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1184
  • Кара: изтребител
« Отговор #15 -: януари 12, 2016, 01:01:40 pm »
що бъркате държавата?тя е просто инструмент за налагане на рекета от мафията.каква полза да има държавата,че плащаме на частни застрахователи?
това не е държава,а мафия която си прави каквото поиска с хората.
какво общо имат мпс-тата в чужбина със застраховката?
нали не си мислите че там могат да карат без застраховка-първото нещо което ти искат като те спрат.

овчи народ щях да напиша,но и овцете са по-умни от нас,а и по организирани.
та им се извинявам,дето щях да ги сравня с човекоподобния Български народ

Неактивен Moni

• Hero Member
« Отговор #16 -: януари 12, 2016, 02:53:29 pm »
Така е ''китан''тук на компя всички лаем а на яве се чудим в коя дупка да се скрием докато чакаме някой друг да дойде да ни опраи убавата държавица.

Неактивен tikvenika

• артист - моторист
  • Sr. Member
  • Keep on riding!
« Отговор #17 -: януари 12, 2016, 03:01:55 pm »
какво общо имат мпс-тата в чужбина със застраховката?
нали не си мислите че там могат да карат без застраховка-първото нещо което ти искат като те спрат.

Точно това имам пред вид! Където и да си - не можеш да караш колата без застраховката! Това е първото, което ти искат като документ! Тоест тия коли в чужбина (но с български номера) са си платили ГО! Тоест тук под тоя привиден мотив се опитват да накарат всички в България да си платят цялата застраховка (а не примерно две вноски), че да паднат още пари! Тва е! 
Suzuki DR 800 BIG (1991)
Honda CB 400 N (1981)
Suzuki GS 1000 E (1979)

Неактивен Moni

• Hero Member
« Отговор #18 -: януари 12, 2016, 05:39:30 pm »
Не гледахте ли клипа до край?Демек цялата работа идва от там,че в чужбина се карат наши коли с пълномощно и така се източва нашия гаранционен фонд.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1184
  • Кара: изтребител
« Отговор #19 -: януари 12, 2016, 05:52:47 pm »
Не гледахте ли клипа до край?Демек цялата работа идва от там,че в чужбина се карат наши коли с пълномощно и така се източва нашия гаранционен фонд.
ако някой от създателите на закона ми го каже това на живо,такъв шамар ще му прасна,че ще му се напълнят обувките с топла "вода".

що за тъпо оправдание

мислиш ли че е възможно да караш из европа без гражданска?
те не щат да ни признават застраховките,ако нямаш зелена карта,въпреки че от 2007 са били длъжни да го правят,а ще те пуснат без гражданска???

с 20 лева подкуп,ще си изядеш шамарите

това оправдание говори за мнението им за нас-имат ни за слабоумни,а най вече за слабохарактерни.за второто са прави