Автор Тема: Новият закон,който са измислили яко ни е*е.  (Прочетена 15517 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен piron47

• Full Member
  • Публикации: 60
  • Кара: Honda Sh 150i
Re: Новият закон,който са измислили яко ни е*е.
« Отговор #60 -: януари 23, 2016, 11:22:24 am »
Последното което казаха е, че новите правила са в сила. Но до юни / в което не ми се вярва/ ще пуснат автоматизирана система, така че отписаните автоматично да се регистрират при плащане на ГО. До тогава КАТ ще правят справки с архива, което естествено ще усложнява работата. Явно е че няма мърдане и ще трябва да си правим целогодишни ГО за моторите.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #61 -: януари 23, 2016, 11:29:43 am »
Ако човек притежава само един мотор това няма да е проблем, аз например винаги съм си правил ГО на мотора наведнъж за една година, то много от компаниите и не предлагат разсрочка за ГО на мотори. Проблема е ако някой има повече мотори(и други МПС-та)някои от които кара рядко или пък изобщо, сега така ще се набутва излишно.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен piron47

• Full Member
« Отговор #62 -: януари 23, 2016, 02:27:17 pm »
Честито, че нали това е целта на държавата. Да ни измъкнат колкото може повече пари. Какво им пука кой колко кара.

Неактивен piron47

• Full Member
« Отговор #63 -: януари 24, 2016, 10:34:13 pm »
Ровя си днес из нета и попадам на това   http://www.kymcoru.com/scooters/Agility+City+125/ . Вижте на какви цени се продават нови скутери в Русия. Това е само един пример. За всички видове марки се отнасят ниските цени. Май ще трябва да емигрирам натам ако искам да карам нов скутер. Нашите продавачи тук ни дерат яко с цените, за справка вижте колко струва подобен модел в БГ  http://www.kymco.bg/bg/Produkt/21/AGILITY и това е най евтиния модел. Китайските са на още по символични цени в Русия, ами в Китай скутерите се продават за по 300-400$ за кубатури до 200сс.
Направо се отчаях, а тук на вторичния пазар ни пробутват боклуци на цени по високи от новите в братска Русия. Баси държавата сме   :violent:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7247
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #64 -: януари 24, 2016, 10:53:02 pm »
Можеш да имигрираш и в САЩ. Пак са братска държава. Ще получаваш заплатата в долари и ще се возиш на Харли, не на някакво убито Кимко.

П.П. Икономиката е пазарна. Както викаше прди години един от премиерите: "За бога, братя, не купувайте!"

Кой те кара да пълниш гушата на разни знайни и незнайни прекупвачи? Поръчвай си директно моторетката от Чайната, като искаш да караш нова.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2408
« Отговор #65 -: януари 25, 2016, 03:27:08 pm »
Мдааа, поръчай, поръчай... ама да не забравиш евро-сертификата... и транспорта, и митото, и ДДС-то...

Със същия успех можеш да я поръчаш и от Русия... "внос от страни извън ЕС" нещо да ви говори??? Ако става дума, в Щатите излизат най-евтино...  ;)

Неактивен KroGh

• Sr. Member
  • Публикации: 177
« Отговор #66 -: януари 25, 2016, 03:28:31 pm »
Моята ГО изтече миналата година октомври.Все още не е подновена=> трябва да съм дерегистриран? Има ли някой,който не си е платил гражданската ?

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1184
  • Кара: изтребител
« Отговор #67 -: януари 25, 2016, 09:51:27 pm »
аз,на един от моторите,но още не е регистриран,та не могат да ме дерегистрират ;D ;D ;D гледам пътя вече позасъхва,та тия дни ще го карам на регистрация.

само трябва да мина около 350-400 метра чист лед с бабунки,щото в Берковица снегорин на живо още не са виждали.

има си и положителни страни,малко след като влязох в града разбрах че съм имал,някакъв зимен режим на скоростната кутия  ;D ;D ;D помага,но за там си трябва луноход с вериги и шипове на веригите