Автор Тема: За вярата и религиите  (Прочетена 164653 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7849
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: За вярата и религиите
« Отговор #2040 -: февруари 12, 2020, 11:24:35 pm »
Не знам на какво стъпват...ама според мен,се хлъзгат доста здраво и си падат на врата.

така...при такова образуване,дето говори тоя,луната ще има елипсовидна орбита около луната,а не сегашната си перфектна орбита

Защо според теб Луната по някое време се вижда доста по-голяма на небето в сравнение с други периоди. Не става въпрос за изгрева й. Без да съм специалист веднага ми идва идеята, че на моменти Луната се приближава повече до Земята. И това ако е орбита в идеална окръжност, здраве му кажи. Но аз не съм астроном, та може и да бъркам. Ето ТУК има неща, които могат да те заинтересуват. Поне по отношение възрастта и строежа на Луната спрямо тези на Земята.

Луната наистина е куха

Това "откритие" кой точно го направи, че сигурно съм го пропуснал :-\ Тази теория е по-голяма небивалица дори от Библията :violent:

Луната се отдалечава с всяка година от земята с 30см (не е ли мм бел. ivchotr),та следвайки тоя процес...доста преди времето на образуването си,трябва да е била споена със земята...ама доста

Ами ако си изгледал внимателно филмчето, човекът точно това казва - Луната се е откъртила от Земята при онзи сблъсък с друга планета. Та с други думи е била част от Земята. Та предположението ти е напълно вярно. И тук започват пак въпросите. Значи, ако Луната е сложена там от някого, за да стабилизира нашата планета, защо този някой не е взел мерки Луната да не се отдалечава. Ако продължава така, някой ден ще отлети и кой ща ни стабилизира клетата планета? И защо този някой не е взел мерки Луната да не я бомбардират всякакви космически боклуци? Че току-виж я пробили и ако това стане, ще изтече в Космоса каквото има там в кухата й утроба ;D Ако се зачетеш малко какво са намерили на Луната апаратите на различни нации, ще ти стане ясно, че японските са открили бая дълбоки и още по-широки тунели, ама за сега няма данни да водят в някаква куха вътрешност и по-скоро са образувани от изригвания на магма от недрата на планетата, отколкото от разумна дейност на някаква цивилизация. Изригванията пък показват сходно с на Земята устройство. Това пък се подкрепя и от факта, че Луната се върти и около оста си и то с постоянна скорост, както и Земята. Което е още един повод да мислим, че има ядро, което се върти и съответно запазва въртенето на планетата. А пък щом има ядро, значи не е куха.

А тея учени са изпушили освен джоинта и собствените си чехли явно.Да си сменят дилъра или да спрат тревата,ако ще си записват клипчета.

Ти поне знаеш как действа джойнтът ;) Ама и ти трябва да се замислиш, не си вече тийнейджър :cheers:

Всъщност дори не трябва да си учен,за да разбереш  как луната се е озовала там
Толкова е лесно
можем просто да попитаме шумерите,инките или ...друга древна цивилизация.Странно как те всички имат една теория за това как е станало,ама в нея не се включва сблъсъци и други бабини деветини

Що не попитаме и Библията. Картинката ще се изясни напълно ^-^ ^-^ ^-^
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 801
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #2041 -: февруари 13, 2020, 08:33:09 am »
Цитат
Какво точно очакваш да направя? Да се съглася с Библейския произход на Земята, със съществуването на Бог, с непорочното зачатие и Възкресението на Христос? Няма как да стане. Вярвам във възможни неща. В невъзможни не вярвам. Впрочем, има неща които на пръв поглед изглеждат невъзможни, но всъщност са такива. Обаче тези от второто изречение по-горе не са сред тях.
Предполагам си искал да кажеш:
"Впрочем, има неща които на пръв поглед изглеждат невъзможни, но всъщност НЕ са такива.

Това накратко описва, как и ти избираш на какво да вярваш. :bravisimost: ;D ;D
Тук филмче, там статия, подбрани така, че да съвпадат с твоят мироглед. Сам си отговаряш на въпросите си и правиш заключения.
Отговор на това как се случило непорочното зачатие може да намериш, когато се намери отговор и на това как от нищо се е получило всичко.
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2042 -: февруари 13, 2020, 11:06:36 am »

Предполагам си искал да кажеш:
"Впрочем, има неща които на пръв поглед изглеждат невъзможни, но всъщност НЕ са такива.

В бързината съм изтървал НЕ-то. Благодаря за поправката :bravisimost:

А ти защо биеш негрите, пардон, бягаш от темата за величието на прабългарите ;) Не искаш разколи в съюза на вярващите срещу единствения атеист ли ;D

По въпросите за Сътворението на Земята, Луната и звездите нахвърлям неща, които са проверими и са доказани с наблюдения и изследвания. Това, че намирате сили да ги отхвърляте, не ги прави невъзможни. Случили са се и ще се случват и без вашето одобрение. Както и Големият взрив, впрочем. А пък Библията пак описва Големия взрив, ама като за неуки едновремешни хора, нямали досег до днешното познание.  Сравни ги двете теории и ще видиш, че само наличието на Бог в Библията е разликата. А пък той е там, защото хората и преди Библията са си обяснявали необяснимото с този или онзи бог.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1298
  • Кара: изтребител
« Отговор #2043 -: февруари 13, 2020, 07:56:21 pm »
ако ти се струва,че луната си сменя размера,е защото земната ос не е на 90 градуса

За изригвания и ядро да говориш за луната е смешно

За въртене около оста и също

кат се отдалечи,ще си ни я върнат,не го мисли.просто няма как да се отдалечава с тая скорост и да се е сблъскала със земята когато казват

Щи дам един жокер-колко ТАКИВА двойки (земя-луна) има в безкрайната вселена,дето е от милярди,трильони звезди.Имам в предвид с такива пропорции и с идеална орбита.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #2044 -: февруари 13, 2020, 09:48:30 pm »
Цитат
А ти защо биеш негрите, пардон, бягаш от темата за величието на прабългарите ;) Не искаш разколи в съюза на вярващите срещу единствения атеист ли ;D
Не, нямам твърда позиция по темата, затова си мълча.

Цитат
По въпросите за Сътворението на Земята, Луната и звездите нахвърлям неща, които са проверими и са доказани с наблюдения и изследвания. Това, че намирате сили да ги отхвърляте, не ги прави невъзможни. Случили са се и ще се случват и без вашето одобрение. Както и Големият взрив, впрочем,...
Айде пак,...Скок, подскок и пак там. Било се случило и без моето одобрение,... Не стана ли ясно, че това е една хипотеза, в която дори и науката започна да съмнява? Стига вече. :'(

Неактивен Wild Hog

• Hero Member
  • Публикации: 718
  • Кара: Kawasaki -> Yamaha
« Отговор #2045 -: февруари 13, 2020, 09:56:22 pm »
"надграждането" на Марксизма от Ленин се отчете като грешка от специалисти по темата, защото той и сподвижниците му са вкарали идеята, че социализмът може да победи и в индустриално неразвита държава. Което е обратното на схващането на Маркс и Енгелс. Вярвам знаеш, че последните са смятали, че социализмът може да победи в индустриално развита държава. Поради тази причина очевидно социализмът рухна почти навсякъде и само в Китай нещата вървят някак си между всички теории и практики. Ама то за тях е нормално.
...

И да, религията е средство за манипулиране на умовете на хората. Вие сте доказателството ^-^ ^-^ ^-^

Ето продължаваш да си противоречиш, не знам дали можеш да осъзнаеш, колко много си противоречиш.

Няма как едно нещо да не те интересува и същевременно да говориш за него с толкова детайли като за нещо, в което има смисъл.

Между другото аз изобщо не съм религиозен, така че си се объркал.

Мисля, че не си искрен с аудиторията, твоят атеизъм е базиран на твоето дълбоко вярване (или неосъзнато или непризнато или комбинация от двете) в Марксистки, Ленински и комунистически идеологии, доктрини, утопии или каквото са там.

Те са твоята религия и е редно да изтъкваш тях като аргументи, а не някакви други неща.
"suburban biker wannabe"

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2046 -: февруари 13, 2020, 10:23:20 pm »

Мисля, че не си искрен с аудиторията, твоят атеизъм е базиран на твоето дълбоко вярване (или неосъзнато или непризнато или комбинация от двете) в Марксистки, Ленински и комунистически идеологии, доктрини, утопии или каквото са там.

Те са твоята религия и е редно да изтъкваш тях като аргументи, а не някакви други неща.

Ти сега в Марксизъм - Ленинизъм ли ме обвиняваш, защото смятам, че Земята, Слънцето и всичко останало е създадено от нещо друго, а не от Бог? Това е най-яката смешка, дето съм я "чувал" в последно време.

Ей ТУК има едно филмче, без превод (току що го гледах по БНТ 2 с превод на български), което е правено не от марксисти - ленинисти и обяснява почти всичко, за което се надхващаме през последните два - три дни, че и по-отдавна. Като изключим прабългарите и славяните, за да не се почувства някой подведен ;D Ама много добре е обяснено за строежа на Земята, Луната, Марс и Венера и луните на няколко планети от Слънчевата система. В основата са вулканите и как дейността им е създала дори атмосферата на Земята с водата включително, както и тази на Венера и т.н. Всичко е подкрепено с факти, като например уловени флуиди при преминаването на космическа сонда през гейзери от една от луните на друга планета, наблюдение на повърхността на Венера и съпоставяне на видяното с намиращите се на Земята сходни структури, практически опит показващ какво се е случило на Марс и още, и още...
Ще рече човек, че Бог ми го изпрати като по поръчка ^-^ ^-^ ^-^ ^-^

Изгледайте го и после съм готов да коментираме кой е марксист, кой ленинист и каквото друго искате.

П.П. Китане, сигурно поназнайваш английски, та не е лошо да го изгледаш и ти, за да получиш отговори на последните си въпроси.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2047 -: февруари 13, 2020, 11:01:12 pm »
Още от английския марксист - ленинист професор Брайън Кокс - ЦЪК Става въпрос за появата на живота на Земята, мутациите и други неща, дето ги няма в Библията ;)

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #2048 -: февруари 14, 2020, 08:31:44 am »
@ivchotr,
Ти запознат ли си с позицията на професора?
Или щото филмите, които представя съвпадат с твоята теза, го даваш за пример?

Вземи малко прочети за неговото мнение:
Prof Brian Cox: "I can't be sure there isn't a God"
"There is naivety in just saying there’s no God" - взето от https://www.telegraph.co.uk/culture/tvandradio/11143875/Prof-Brian-Cox-Theres-a-naivety-in-saying-there-is-no-God.html
Има ли нужда от превод? Не мисля. С твоите камъни,...

Упрекваш вярващите, че сме били коне с капаци, а ти самият не си проверил фактите. Сам професорът не е сигурен има ли Бог, няма ли, но ти си сигурен, щото "фактите" са "очевидни"! :bravisimost: :bravisimost: :bravisimost:
Как го каза по-рано, "сляпа вяра" ли беше?

Активен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 161
  • Кара: Honda NC750 XD и Honda SH150i
« Отговор #2049 -: февруари 14, 2020, 09:22:06 am »
Ivchotr,
Сега пак ще трябва да питаш за негите :)

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1298
  • Кара: изтребител
« Отговор #2050 -: февруари 14, 2020, 01:32:54 pm »
Не знам англииски и ако не ми обясниш с 2 думи за какво става въпрос...ме губиш в спора.

А и не забелязах да си отговорил на някой от въпросите дето ти зададох

Теорията че луната е естествен спътник е остаряла морално вече.Дори и хора не вярващи в Бог признават,че вероятността да е естествено образувание е нищожна.

Има едни 4 дни дето през образа на луната минава една черта,все едно е стар телевизор.Регистрирано си е и от наса,наблюдавано е от цял свят.Как се връзва това с твоята теория?

Иначе понеже ме обвини в нещо,не че се хваля...ама си се хваля
Последното нещо дето съм вземал да ми размъти мозъка е било алкохол и то преди повече от 9 години.А за другите опиати- марихуана-някъде февруари 2004.Всичко друго доста по-назад,та...абе чисто си се хваля :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2051 -: февруари 15, 2020, 12:20:16 pm »
Китане, не съм те обвинявал в нищо. Всеки е грешал през живота си. За черта на Луната не съм чувал, не съм и виждал. А пък често я гледам когато има възможност. Дай да видим кой го е наблюдавал това явление, че ако е само от едно място, може верно да им е развален телевизорът ;D

Дъртлего, още някъде в началото на темата бях споменал, че ако се яви неоспоримо доказателство за наличието на Бог, ще го приема. За момента такова НЯМА. Няма и да има според мен. Вие дори казвате, че няма. Вашата вяра почива на една книга, в която някой е написал, че това е Божието слово. Това е несериозно. Браян Кокс си е оставил вратичка по отношение съществуването на Бог, защото е учен. Професор. Нормално е да е отворен към всякакъв развой на нещата. Но очевидно не е вярващ в Бог. Иначе нямаше да говори за Големия взрив като начало на Всичко, за Еволюция и да прави опити, в които да се наблюдава как се случват мутациите.

МИТ, стига с тези негри, ве.
« Последна редакция: февруари 15, 2020, 12:34:50 pm от ivchotr »

Активен Mit

• Sr. Member
« Отговор #2052 -: февруари 15, 2020, 05:54:56 pm »
Спирам с негрите, все пак коментира  Браян Кокс без да избягаш както обикновенно.
Когато учен, пък и който и да е с акъла си, ти казва, че е наивно да се отрича съществуването на на нещо, това означава, че според него, това нещо не МОЖЕ да бъде отречено. Няма вратички, няма порти, човекът не е политик, той е учен!
Контрааргументът на Dirtlego е напълно валиден, твоят аргумент пък е невалиден. Така може да се затвори коментара по горния въпрос. Когато просто избягаш от разговора всичко остава висящо и тоя дето се хабил да ти отговаря губи интерес да е точен и креативен, следва дребнотемие и заяждане. Пък ние искаме да уважаваме интелекта другия.

Активен Mit

• Sr. Member
« Отговор #2053 -: февруари 16, 2020, 10:24:29 am »
Последното развитие на дискусията ме навежда на един чудесен въпрос. Какво мислят по темата за съществуването на Бог, най-блестящите, най-големите умове на планетата?
В тази връзка ще ви предоставя мнението на бащата на квантовата механика Макс Планк, един от най-големите физици, не просто на 20ти век а изобщо:

Gentlemen, as a physicist, the whole of whose life is one of sober science, the dedicated research of matter, surely I am free from any suspicion of holding any illusions.)

And so I say this after my explorations of the atom: there is no matter as such.

All matter evolves and there is only one force, which causes everything from the oscillation of atoms, up to the smallest solar system of the universe [the atom] to hold together. Since there exists in the whole universe neither an intelligent force nor an eternal force, and humanity has not succeeded in discovering any long-awaited cause of perpetual motion—so we must hypothesize a deliberate intelligent spirit behind this force. This spirit is the foundation of all matter. A visible but not corruptible matter is real, true, authentic, because matter without the spirit cannot be—but the invisible, immortal Spirit is the reality! Also since a spirit cannot exist by itself, but every spirit belongs to an entity, we are forced to assume that there exist spiritual beings. However, since spirit beings cannot come into being by themselves, but must be created, so I am not shy to designate this mysterious creator, as him, whom all civilizations of the earth have called in earlier millennia: God! In this, the physicist, in dealing with the subject matter of the will, must travel from the kingdom of the substance to the realm of the Spirit. And so that is our task in the end, and we must place our research in the hands of philosophy.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2054 -: февруари 16, 2020, 07:52:31 pm »
Планк казва нещо важно, а именно, че понеже човечеството не е успяло да открие причината за движението на атомите и т.н., трябва да ПРЕДПОЛОЖИМ, че има Дух, а от там и Бог. Човекът явно си е бил набожен и му е липсвало днешното познание. Типично поведение на вярващ човек. То няма и как да бъде другояче в края на 19-ти век. Планк е открил закона, но не е разбрал как се случват нещата. Ако приемем ПРЕДПОЛОЖЕНИЕТО му за вярно, то как ще обясним факта, че приятелят му Айнщайн е фактически един от бащите на атомната бомба, която в края на ВСВ взема десетки хиляди жертви само с две детонации? К'ъв е тоя Бог, к'ъв е тоя Дух, дето са оставили човек да разбие атома, за да убива хора?

...
Контрааргументът на Dirtlego е напълно валиден, твоят аргумент пък е невалиден ...

Това как го реши? За втори път ми пускате цитати на учени, които просто си оставят вратички за една от възможностите. Нито един от двамата не е категоричен, че в основата на всичко стои Бог. Дъртлего отрича мутациите, отрича Големия взрив и какво ли още не, без да дава нито едно смислено доказателство в своя подкрепа. Когато го попиташ как възкръсва човешко тяло, след като е било умряло, казва "не знам, ама в Библията пише, че Христос е възкръснал". И толкова. А обвинява мен в сляпа вяра. То вярно, че сте от един отбор, ама ако ще водим дебат, ще прилагаме доказателства за всяко едно твърдение. Самият Планк е казал, че "съществува само това, което може да бъде измерено".

Активен Mit

• Sr. Member
« Отговор #2055 -: февруари 16, 2020, 09:56:20 pm »
Ivchotr,
Макс планк е учен на 20ти век, починал е само двадесетина години преди ти да се родиш.
Съжалявам, че ти се налага да четеш английски с Гугъл преводач. Ето специално за теб:

1. В своята лекция “Религия и наука” (1937) Планк заявява:

“Вярата в Бога е необходима както за религията, така и за науката. В сферата на религията Бог стои в началото на всяко размишление, а в сферата на науката Той стои в края. За религията Бог представлява основата, а за науката Той е короната на всяко размишление, което е насочено към мирогледните философски въпроси.” (MAX PLANCK, “Religion und Naturwissenschaft”, Leipzig, Johann Ambrosius Barth Verlag, 1958, 27).

2. “Религията е израз на връзката между човека и Бога; религията се основава на почтителното преклонение пред една Свръхестествена Сила, която господства над човешкия живот и която държи в своята власт нашето щастие и нещастие. Вечният стремеж и най-висшата цел на религиозния човек е да бъде в постоянен контакт с тази Сила и да се опитва винаги да спечели нейната благосклонност. Защото само така човек може да се почувства неуязвим от предвидимите и непредвидимите опасности, които заплашват живота му. И само така човек може да постигне най-висшето щастие – вътрешно душевно спокойствие, което би могло да бъде гарантирано единствено чрез здравата му връзка с Бога и абсолютната му вяра в Божието всемогъщество и благоволение.” (PLANCK 1958, 9).

3. Планк завършва лекцията си “Религия и наука” с думите: “Религията и науката заедно водят непоколебима и непрестанна борба срещу скептицизма и догматизма, срещу неверието и суеверието. Водещият принцип в тази борба винаги е бил и ще бъде: Напред към Бога!” (PLANCK 1958, 30).

СЕГА ИМАШ ЛИ ДА МИ КАЖЕШ НЕЩО ЗА ВЪЗГЛЕДИТЕ НА МАКС ПЛАНК????? :violent:

Активен Mit

• Sr. Member
« Отговор #2056 -: февруари 16, 2020, 10:12:30 pm »
Опа, днес имаш късметIvchotr, ето ти превод на това, дето си го чел с преводача , на чист Български:

7. “Като физик, следователно като човек, който е служил през целия си живот на трезвата наука и на изследването на материята, съм безспорно свободен от подозрението, че мога да бъда фанатик. И затова, след всички мои изследвания на атома, мога да кажа следното: Не съществува материя сама по себе си! Цялата материя произхожда и съществува само чрез една Сила, която подбужда атомните частици към вибрация и ги поддържа в движение в миниатюрната ‘слънчева система’ на атома. Тъй като обаче в цялата Вселена няма нито една интелигентна или вечна сила (и никога не се е удало на човечеството да открие така горещо желания ‘вечен двигател’), ние трябва да приемем, че зад тази Сила стои един съзнателен, интелигентен Дух. Именно този Дух е Първопричината на цялата материя.” (ПЛАНК 1992, 58; виж също Eggenstein 1984).

Сега вече можеш да го коментира, ам надали!

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #2057 -: февруари 16, 2020, 11:28:47 pm »
@ivchotr,
Цитат
Дъртлего отрича мутациите,...
Ти четеш ли въобще какво пиша?
Къде съм отричал мутациите? Това, което съм писал поне пет пъти е: Чрез мутации не може да образува нов вид! :violent:
Мутациите водят до деградация, а не до еволюция! Няма пример, дори "очевиден", който да докаже създаването на нов вид чрез мутации.
Има промени, т. нар. адаптации, но всяка от тях си остава вътре във вида.
Дай го това смисленото доказателство и ще вземеш нобелова награда, казвам ти!

Цитат
К'ъв е тоя Бог, к'ъв е тоя Дух, дето са оставили човек да разбие атома, за да убива хора?
Бог ли е направил бомбата? Ако го беше спрял веднага те виждам да питаш, "а какво стана със свободнат воля?"

Цитат
...А обвинява мен в сляпа вяра
Сляпа е, разбира се! Хващаш вяра без да имаш доказателства.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2058 -: февруари 17, 2020, 12:48:20 am »
Уф...
И Силата е нищо без мидихлорините ^-^

Ivchotr,
Макс планк е учен на 20ти век, починал е само двадесетина години преди ти да се родиш.

Да, бе. Никой не спори, че е работил и през 20-ти век. Само че е станал професор през 19-ти и през този век е работил по теорията си за квантите. През 1900 г. извежда закона за излъчване на абсолютно черно тяло. Та затова казах, че е учен от 19-ти век. Сега не ми се хващайнте за думите. Аз съм привърженик на схващането, че новият век започва през 1900 г. за разлика от други.

Дъртлего, почвам да се уморявам да пиша за мутациите. Назад в темата съм давал десетки примери по въпроса. Ти ми посочи поне един човек, който е покрил медицинските стандарти за настъпила смърт и след това се е съживил и е отишъл на небето. Очаквах да се измъкнеш с лафа за свободната воля. Обаче отново смятам, че поведението на този съзнателен, интелигентен Дух противоречи на идеята за създаденото от него. За какво му е било да създава Адам и Ева, ако е щял да ги държи само в Рая? За играчки ли? Дал им бил свободната воля. Хубаво. Изпраща всякакви злини на фараона, за да го накара да пусне избрания народ. Разсипва Содом и Гомор. Що ги е правил тези неща, а не е спрял учените да създадат атомната бомба, иприта, зарина, зомана и всякакви други гадости за масово изтребление на хора? Защо не е спрял Хитлер и Сталин още в момента, когато са се превърнали в сатрапите, които после са подпалили най-опустошителната война в човешката история? Пък и други като тях преди и след това? Защо допусна да се появят СПИН и корона вирусът? Какво общо има свободната воля на хората с появата на тези бичове на 20-ти и 21-ви век?

П.П. Никога не съм твърдял, че английският ми е силен. Но и коректният превод на изказването на Планк пак води до извода, че човекът си е бил религиозен. Ако беше доживял до днешните дни, сигурно щеше да има по-различно мнение.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #2059 -: февруари 17, 2020, 12:52:13 pm »
Цитат
Дъртлего, почвам да се уморявам да пиша за мутациите. Назад в темата съм давал десетки примери по въпроса.
Странно как съм го пропуснал. Би ли повторил примера, който да доказва, че мутацията води до еволюция?
Аз не мога да ти дам пример за човек, който е покрил медицинските стандарти за настъпила смърт и след това се е съживил,  ::)