Автор Тема: За вярата и религиите  (Прочетена 53319 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1082
  • Кара: изтребител
Re: За вярата и религиите
« Отговор #920 -: септември 23, 2017, 09:55:54 pm »
май не сте ме разбрали ;D

на всичките си въпроси съм отговорил...просто не ми хареса крайният резултат.

да вземем например Зевс,не е като да не са го виждали хората,та чак и секс са правили с него.а целата тумба други богове покрай него?

за мен че са били тук,няма съмнение.
няма съмнение и че христос е бил тук,нали?

въпроса ми беше,защо сме им?

да сме се зародили тук и да сме единствения разум във вселената е доста наивно да го мислим.
да сме продължение на някаква велика цивилизация.дошъл астронавт и ни направил...е що няма да ни направи и умни,като себе си???

тук сме да сме роби,а най добре ако не осъзнаваме и какво плащаме.

четейки за преражданията,май и като умра,пак няма да се свърши...та някакви идеи за измъкване???

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 6768
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #921 -: септември 24, 2017, 11:25:47 am »
четейки за преражданията,май и като умра,пак няма да се свърши...та някакви идеи за измъкване???

Нирвана ;) А пък най-лесният път до нея е Дзен.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Samcro

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 36
  • Кара: intruder800
« Отговор #922 -: октомври 10, 2017, 10:53:05 pm »
Да се присъединя и аз към религиите. Доколкото знам има всякви теориии за тях едни конспиративни др. кой знае кви(и скрити книги във ватикана които не са обществено достояние(кво ли пише в тях толкова че ние простолюдието нямаме достъп до тях)). Но едно е ясно между всички религии. Има всемогъщ и трябва да си добър, и така на татък... . И при всички има някой лош дето трябва да се пазим от него иначе нашия всемогъщ бог ще ни накаже. Добре де нека се върнем назад във времето, една от теориите така наречените коснпиративни теории.

Бил се родил от девица след еди си колко годишен той изчезва от историята и се връща на 30-ина годишен. Природата не може да обясни как се е случило това понеже знаем, че яйцеклетка и сперматозоид могат да дадът начало на живот. Появява се от някъде почва да лекува хора да събира апостоли да ги учи на какво иска бог и да проповядва мъдрости правилно - неправилно. Заковали са го на кръста а той после възкръстнал.

Гледах един филм, беше интересен философски филм, естествено фантастика, но интересен. В него един човек който живее от началото на каменната и спрял да старее на около 35. Разказва за себе си на приятели под формата на книга, която иска да напише в последствие което е истината за него. Странствал из света, ходил навсякъде учил се от Буда, където се е задържал  и е бил най - добрият му ученик научил е източната медицина, учил си е да контролира пулса си и др. неща е научил, след като прекарал дълго време там отишъл в Рим да преподава знанията си и да лекува хората, те започнали да го следват и да слушат мъдростите му, а римляните го подгонили и за това че последователите му се увеличават и по този начин намалява императорството на императора, като хората вече не се страхували от него, а от господа за който той им говорил. И така той бива предаден от един от последователите му и след което е разпнат на кръст, където той си забава метаболизма(както го правят и голяма част от животинското царство, забавят пулса си) и след като е бил прибран в пещера той се измъкнал рано сутрин и там в ранни зори някой го видял в ореол където слънцето се падало точно зад него и разгласили възкръстването му. А римските политици взели религията (която той се мъчел да основе за да направи хората съпричастни един към др) и я направили политиката където са писали законите в БИБЛИЯТА за да контролира хората, тогава църквата има власт навсякъде, сега вече няма никаква власт.

Както виждате религията вече стои не знам на кое място за хората ( когато ножа опре до кокъла ), религията бива усмивана подигравана, вярата и разбиранията на хората вече се променени.

Вече хората не следват законите на божията библия, а нечия др библия, библия която божията библия казвше да стоим надалеч. Материалнос, амбиция(чийто корени са алчност и завист(да имаш нещо и да искаш повече от това и да знаеш че някой има нещо и ти да искаш същото)), и др.(да не ги изписвам).

Това е само филм, а отдолу са моите мнения.

ПП: Казват че във всеки майтап има малко истина, и филмите са майтап.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #923 -: октомври 14, 2017, 10:43:27 pm »
Кратко резюме, но съдържателно.

П.П. Днес засякох едно филмче по ТВ+. Някакъв разправяше, че Луната е докарана до Земята от доста развита цивилизация, за да стабилизира земната орбита. Звучи приемливо, като се има предвид, че Луната винаги стои с едната си страна към Земята и никога не се завърта спрямо нея. А от обратната й страна имало чуждоземна база. Впрочем и Армстронг никога не е казал какво е видял там, но пък станал силно набожен, връщайки се на Земята след полета си до Луната. Последното да не ви подвежда - американците са си силно набожни и дори да видят извънземен, ще го сметнат за Бог ^-^
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1082
  • Кара: изтребител
« Отговор #924 -: октомври 14, 2017, 11:39:15 pm »
първо за колегата,ако говориш за Исус,умрел си е на кръста,доказано е.не си е забавил пулса.

а за луната четох че не една древна цивилизация има предание че е докарана от двама братя.кото и да я е докарал...докарана е,не е естествен спътник.
теорията е че от там ни командват и с пристигането си тук,луната е сложила началото на края на предишната развита цивилизация.
даже теорията беше че заради нея не можем да си говорим по телепатичен път и не можем да си ползваме и другите екстри

дееба и луната шибана,заради нея сега се морим с таа клавиатура

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #925 -: октомври 15, 2017, 07:45:27 pm »
Ти, па... В Елин Пелин знаеш ли що никой не пуска мигачи? Щото всеки знае накъде са тръгнали другите ^-^ ^-^ ^-^

Лошото е че извънземните са се навъдили бая и то не само в Шоплука. Напреди един македонец какво ли не направи само и само да ми покаже, че не харесва мотористи :violent:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #926 -: декември 03, 2017, 08:17:01 pm »
Айдееее, Коледата наближава. Дано не е последната  ^-^

http://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Ucheni-ot-razlichni-distciplini-predskazvat-skoroshen-Apokalipsis-za-c_81389.html?ref=recomend

Като се имат предвид предишните предсказания - да вярваме ли, да не вярваме ли...

http://nauka.offnews.bg/news/Razni_17/13-neuspeshni-mrachni-predskazaniia_65458.html
« Последна редакция: декември 03, 2017, 08:31:04 pm от ivchotr »

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 460
  • V-twinner
  • Кара: Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #927 -: декември 04, 2017, 09:24:19 am »
Много се спекулира с промените в климата, тъй като са източник на големи доходи за "еколозите". Горе-долу по същият начин спекулират със страховете на хората и някои църкви. Всеки християнин обаче знае, че ще има свършек този свят, така че учените не откриват нищо ново. Според мен (а и не само според мен), ще има край, но никой не знае кога ще се случи това. Със сигурност атеизмът няма проблем, мреш и толкова.  :bravisimost:
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #928 -: декември 04, 2017, 11:28:54 am »
Тъй, де. Мреш и толкова. Като свърши светът някой ден, вярващите де ще се вдянат :hello: Тук говорим не просто, че някой или някои ще умрат, а че светът няма да става за живеене. Тогава к'во прайм :-\

П.П. Иначе и аз не им давам много ухо на екоактивистите. Не, че е лошо да се живее в по-чист свят. Напротив. Какво правим обаче с пренаселяването и дали Господ ще бутне едно рамо да се заселим на друга планета ;D

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • V-twinner
  • Кара: Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #929 -: декември 04, 2017, 02:33:14 pm »
Цитат
Тъй, де. Мреш и толкова.
Че ти що се кахъриш?
Цитат
Тук говорим не просто, че някой или някои ще умрат, а че светът няма да става за живеене.
Ако вярваш на еволюцията, то всичко би трябвало да става по-добро, да се развива. Пък то какво,... всичко върви надолу, деградира.
Цитат
Какво правим обаче с пренаселяването...
И тук има много спекулации. Ако си богат, ама много богат си част от елита. Та този елит се стреми да намали броя на населението. Къде чрез храната, къде с болести (изкуствено създадени),... конспирации да искаш. Господ е "дал рамо", ама ти се дърпаш. Засега фактите са такива, че друга планета няма, която да става за живот. Бъди сигурен обаче, че ако има друго място, което да става за живеене, обикновеният човек ще научи последен.
« Последна редакция: декември 04, 2017, 02:34:51 pm от dirtlego »

Активен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 290
  • Кара: TDM900
« Отговор #930 -: декември 04, 2017, 03:57:52 pm »
Мда..последен ще научи,но първи ше кацне - всепак опитни мишки винаги са необходими

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #931 -: декември 04, 2017, 07:53:59 pm »
Цитат
Тъй, де. Мреш и толкова.

Че ти що се кахъриш?

Kой? Аз ли? Няма такова нещо. Аз не страдам от притеснения какво ще ми се случи някой ден. То е ясно.

Цитат
Тук говорим не просто, че някой или някои ще умрат, а че светът няма да става за живеене.

Ако вярваш на еволюцията, то всичко би трябвало да става по-добро, да се развива. Пък то какво,... всичко върви надолу, деградира.

Еволюират видовете. Въпросът е, че планетата може и да не ни изчака да еволюираме докрай. За еволюция на планетите не съм чувал.

Цитат
Какво правим обаче с пренаселяването...

И тук има много спекулации. Ако си богат, ама много богат си част от елита. Та този елит се стреми да намали броя на населението. Къде чрез храната, къде с болести (изкуствено създадени),... конспирации да искаш. Господ е "дал рамо", ама ти се дърпаш. Засега фактите са такива, че друга планета няма, която да става за живот. Бъди сигурен обаче, че ако има друго място, което да става за живеене, обикновеният човек ще научи последен.

Хм. Господ казваш. Факти... Ти ли беше казал нещо за Айнщайн и вярата му в Господ?
Я прочети ТОВА

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • V-twinner
« Отговор #932 -: декември 04, 2017, 08:37:38 pm »
Цитат
Факти...
Ти имаш ли доказателства за друга планета, на която да има условия за живот подобна на Земята?
Айнщайн не съм коментирал. Гледам обаче, че хващаш вяра на написаното, а аз си мислех, че вярваш само, ако го видиш/чуещ или пипнеш. Явно зависи от коя страна на спора е написаното  ;)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #933 -: декември 04, 2017, 08:50:34 pm »
Хм. Май още се срещат живи съвременници на Айнщайн. Така че не виждам проблем да приемам за вярно това, което съм прочел. Виж, за това какво бил казал Господ, трябва да вярваме само на Библията. А пък вече достатъчно време обсъждахме колко може да се вярва на това писание. Аз не разбрах ти имаш ли нещо написано лично от Господ, за да го прочетем и да решим кое що. От Айнщайн са останали писма и прочие, да не говорим за трудовете му. Та с две думи - на едни може да се вярва, докато вярата в други, разбирай Библията, си е чиста авантюра.

П.П. На Айнщайн са му трябвали цели 12 години да разбере, че писаното в Библията е една голяма измислица. Аз това го осъзнах на по-малка възраст  ;D

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • V-twinner
« Отговор #934 -: декември 05, 2017, 12:18:48 pm »
Цитат
Хм. Май още се срещат живи съвременници на Айнщайн. Така че не виждам проблем да приемам за вярно това, което съм прочел....
Ясно де, освен ако не си бил очевидец,... ама не си бил. Та, както и да го въртиш пак вяра ще е намесена.
Цитат
П.П. На Айнщайн са му трябвали цели 12 години да разбере, че писаното в Библията е една голяма измислица. Аз това го осъзнах на по-малка възраст  ;D
Тъй де, схватлив излезе.  :bravisimost:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #935 -: декември 05, 2017, 07:14:18 pm »
Е, то от вяра до вяра има голяма разлика. Ти например, за професията която упражняваш, от учебници ли си се образовал или от Библията? Аз нещата от рода на какво е написал в писмото си Айнщайн, ги приемам на доверие, без да ми се налага да ги поглеждам лично. Това е различно от Вярата, защото никой не може да ми покаже нещо, написано от Господ. Разликата е очевидна. Писмата на Айнщайн са достъпни за запознаване лично. С Господ няма как да стане. И ти това го разбираш, предполагам. Така че май не съм аз човекът, който се извърта ;)

Темата набъбна и не ми се рови назад, ама да попитам (ако се повтарям, моля да бъда извинен) :
Защо Църквата е подгонила яко Ордена на Тамплиерите, които е известно, че са ровили там, където би трябвало да са скътани важни реликви от Иисусово време?

Активен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 290
  • Кара: TDM900
« Отговор #936 -: декември 05, 2017, 08:44:42 pm »
Ся чета ПРОИЗХОД от Дан Браун..
Засяга се именно тая тема - за произхода ни, за религията и конфронтацията й с науката

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #937 -: декември 05, 2017, 09:25:21 pm »
Сега Дъртлего като те почне за Дан Браун ^-^ ^-^ ^-^ Щото пак той, Браун, беше оспорил божествения образ на Иисус, приравнявайки го на земен типаж, с всичките му размисли и страсти.