Автор Тема: За вярата и религиите  (Прочетена 89668 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7154
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: За вярата и религиите
« Отговор #1140 -: юли 23, 2018, 09:23:19 pm »
...че цената в няма тая седмица и няма кой да ми чете морал ...

Жена ти я няма или жена ти цена няма  ^-^
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 418
  • Кара: TDM900
« Отговор #1141 -: юли 24, 2018, 06:41:04 am »
...че цената в няма тая седмица и няма кой да ми чете морал ...

Жена ти я няма или жена ти цена няма  ^-^
:D
И двете,и дветее

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 156
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
« Отговор #1142 -: август 01, 2018, 12:02:51 am »
И каква е разликата между вярата и религията за вас? Повечето така тотално сте смесили разбиранията си за вяра и религия, че всеки път обяснявате за едното, а пък мислите за другото. То и няма как да е иначе, понеже религията е основана върху вярата. А пък Библията се приема еднозначно от вярващите и от религиозните, дори някои вярващи да не се имат за религиозни. Макар, че според мен няма как да си вярващ, без да си религиозен. Сега направих една бърза справка с Всезнайко и се оказва, че съм прав. ЦЪК Което ще рече, че ако приемем за вярно изказването на Аполо, а аз съм дълбоко съгласен с него в частта му за религията, то и вярващите сте маса под контрол на нещо, което отдавна си е изпълнило ролята, но понеже има достатъчно много неуки, неопитни, наплашени и наранени, ще бъдете винаги под властта на онези, които са намерили начина да ви държат зависими.

П.П. Не е нужно всички да са неуки. Да не се обиди някой ;)
  Разликата е коментирана в темата. Виждам и че добре се справяш с ползването на интернет, така че няма да ти е трудно. Пише го и в цитата, който си дал: "Религията е организирана система от вярвания...", "Понятието религия понякога се използва като аналогично на вяра, система от вярвания.." и т.н.
  Та явно и аз съм от групата на ония "неуки, неопитни, наплашени и наранени", че не разбирам какво имаш предвид под религиозност и как и от кого съм под власт и зависим.  :-\
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7154
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #1143 -: август 01, 2018, 08:22:06 pm »
Можеш да си отговориш и сам като се сетиш на кого и за какво се молиш. Или ти си вярващ без да ти се налага да се молиш? Щото повечето се молят за щяло и нещяло, без да се усещат: "Ако даде Господ", "Богът напред и ние след него", "Дай Боже" и т.н.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.