Автор Тема: За вярата и религиите  (Прочетена 98329 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7247
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: За вярата и религиите
« Отговор #1140 -: юли 23, 2018, 09:23:19 pm »
...че цената в няма тая седмица и няма кой да ми чете морал ...

Жена ти я няма или жена ти цена няма  ^-^
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 438
  • Кара: TDM900
« Отговор #1141 -: юли 24, 2018, 06:41:04 am »
...че цената в няма тая седмица и няма кой да ми чете морал ...

Жена ти я няма или жена ти цена няма  ^-^
:D
И двете,и дветее

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 161
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
« Отговор #1142 -: август 01, 2018, 12:02:51 am »
И каква е разликата между вярата и религията за вас? Повечето така тотално сте смесили разбиранията си за вяра и религия, че всеки път обяснявате за едното, а пък мислите за другото. То и няма как да е иначе, понеже религията е основана върху вярата. А пък Библията се приема еднозначно от вярващите и от религиозните, дори някои вярващи да не се имат за религиозни. Макар, че според мен няма как да си вярващ, без да си религиозен. Сега направих една бърза справка с Всезнайко и се оказва, че съм прав. ЦЪК Което ще рече, че ако приемем за вярно изказването на Аполо, а аз съм дълбоко съгласен с него в частта му за религията, то и вярващите сте маса под контрол на нещо, което отдавна си е изпълнило ролята, но понеже има достатъчно много неуки, неопитни, наплашени и наранени, ще бъдете винаги под властта на онези, които са намерили начина да ви държат зависими.

П.П. Не е нужно всички да са неуки. Да не се обиди някой ;)
  Разликата е коментирана в темата. Виждам и че добре се справяш с ползването на интернет, така че няма да ти е трудно. Пише го и в цитата, който си дал: "Религията е организирана система от вярвания...", "Понятието религия понякога се използва като аналогично на вяра, система от вярвания.." и т.н.
  Та явно и аз съм от групата на ония "неуки, неопитни, наплашени и наранени", че не разбирам какво имаш предвид под религиозност и как и от кого съм под власт и зависим.  :-\
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1143 -: август 01, 2018, 08:22:06 pm »
Можеш да си отговориш и сам като се сетиш на кого и за какво се молиш. Или ти си вярващ без да ти се налага да се молиш? Щото повечето се молят за щяло и нещяло, без да се усещат: "Ако даде Господ", "Богът напред и ние след него", "Дай Боже" и т.н.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 558
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #1144 -: октомври 12, 2018, 06:40:52 pm »
@ivchotr,
Къде си бе, човек? Няма кой да рамърда темата, ако не си ти.
Виж сега колко може да се вярва на научните среди:
http://historynakratko.blogspot.com/2018/10/Academic-Grievance-Studies-Corruption-Scholarship.html

"Авторите на неетичния експеримент заявяват категорично, че науката има за цел да установява истината, но в областта на социалните изследвания истината отдавна представлява интерес за съвсем малко хора. "
"Как приключва експеримента
От двадесетте разработки най-малко седем са преминали рецензия от водещи учени и са приети за публикуване."

Голяма цедка е да знаеш.
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1145 -: октомври 14, 2018, 06:34:06 pm »
Kaрам насам - натам. Днес понамръзнах на Юндола. При 23 градуса в Банско, на Юндола беше 12.

А пък що се отнася до експеримента на тримата учени, мога да кажа, че няма нищо ново под Слънцето през последните 2018 години. Най-успешният подобен експеримент все още привлича последователи ^-^ ^-^ ^-^

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1184
  • Кара: изтребител
« Отговор #1146 -: октомври 14, 2018, 08:45:36 pm »
според мен няма начин да има господ

ако имаше...щеше да е дошъл до сега,да ви бие по един задвратник и на двамата и да приключи с темата.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1147 -: октомври 15, 2018, 05:53:17 pm »
A, мен са ме анатемосвали няколко пъти, при това свещеници. А пък вездесъщият модератор от другия форум ме е баннал вече втора година. Ти с Господ си тръгнал да ме плашиш ;D

Ако имаше Господ, ние щяхме да сме му най-малкият проблем. Ако имаше Господ, нямаше да има хора, които да правят злини и прочие.

Уффф, все забравям, че той ни е дал свободната воля да правим своите си избори, пък ще ни съди на онзи свят... Само дето никой не се е върнал от там, за да каже така ли е или не е така.

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1148 -: октомври 15, 2018, 08:48:43 pm »
A, мен са ме анатемосвали няколко пъти, при това свещеници. А пък вездесъщият модератор от другия форум ме е баннал вече втора година. Ти с Господ си тръгнал да ме плашиш ;D

Ако имаше Господ, ние щяхме да сме му най-малкият проблем. Ако имаше Господ, нямаше да има хора, които да правят злини и прочие.

Уффф, все забравям, че той ни е дал свободната воля да правим своите си избори, пък ще ни съди на онзи свят... Само дето никой не се е върнал от там, за да каже така ли е или не е така.
връщат си се редовно и казват че е много готино
но ти внимавай,да не те оставят пак тука,вместо да минеш на горно ниво

а чефо го изхвърлиха от другия форум...са нема за кво да се скараме
« Последна редакция: октомври 15, 2018, 08:53:30 pm от китан »

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1149 -: октомври 16, 2018, 07:10:30 pm »
връщат си се редовно и казват че е много готино

Наскоро бяха публикували резултати от изследване на някакви центрове в мозъчната кора, от които при определени ситуации се получават усещания като за ходене до и връщане от "онзи" свят. Повечето друсалки могат да те убедят в същото. Пък и ти май беше опитвал, ако не бъркам, та можеш да споделиш усещанията. Изобщо, на хората от древни времена са им били познати всякакви начини за изпадане в транс и въобще не е чудно тези необясними за тях състояния по онова време, при липсата на познанията които имаме днес, да бъдат приети за среща с божественото.

но ти внимавай,да не те оставят пак тука,вместо да минеш на горно ниво

На горно ниво се минава според това, какво си правил тук, а не в какво си вярвал. Ама много хора тези неща не ги разбират или просто не вярват в тях. Далеч по-лесно е да вярваш, че някой ще свърши работата вместо теб. Блажени са вярващите, както се казва.

а чефо го изхвърлиха от другия форум...са нема за кво да се скараме

А, значи възмездието можело да дойде навреме. Сега някой администратор може да се направи на бог (местен, форумен) и да ми разблокира ай пи адреса ^-^ ^-^ ^-^

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 438
  • Кара: TDM900
« Отговор #1150 -: октомври 16, 2018, 07:43:54 pm »
Дреме ти за форума..
Отдавна вече и той не е стока, с която може да свършиш някаква работа!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1151 -: октомври 16, 2018, 08:27:02 pm »
Има някои информации, които ме интересуват, а в този ги няма. Пък и ми се струва нелепо да ми турят бан, само защото някого го е дострашало да не го накаже Господ заради моите писания.

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1152 -: октомври 16, 2018, 11:04:40 pm »
Има някои информации, които ме интересуват, а в този ги няма. Пък и ми се струва нелепо да ми турят бан, само защото някого го е дострашало да не го накаже Господ заради моите писания.
са ше пиша на началството,да те помилват ;D

иначе не ти ли се струва странно,как всички дето се връщат от смърта имат еднакви видения и всички виждат тялото си отгоре или под друг ъгъл?

а за минаване на горното ниво,съм съгласен на 100% с теб

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #1153 -: октомври 17, 2018, 06:57:56 am »
Цитат
На горно ниво се минава според това, какво си правил тук, а не в какво си вярвал.

Какви горни нива?

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1154 -: октомври 17, 2018, 09:23:46 am »
Цитат
На горно ниво се минава според това, какво си правил тук, а не в какво си вярвал.

Какви горни нива?
според твоите вярвания-раят

според моите-измъкване от тая яма земята

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1155 -: октомври 17, 2018, 04:09:00 pm »

Що яма, много си е хубава нашата планета. Такива места има където въздух не ти остава от гледки. Ние хората си я затриваме.

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1156 -: октомври 17, 2018, 06:18:06 pm »

Що яма, много си е хубава нашата планета. Такива места има където въздух не ти остава от гледки. Ние хората си я затриваме.
аа,красива е спор няма...аз имах в предвид живота тук като цяло-болка,нещастия-определено не виждам живота като нещо супер готино

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1157 -: октомври 17, 2018, 06:42:12 pm »
Китан има предвид освобождаване от тленното тяло.

иначе не ти ли се струва странно,как всички дето се връщат от смърта имат еднакви видения и всички виждат тялото си отгоре или под друг ъгъл?

Няма нищо чудно от научна гледна точка. Когато на всички им се втълпява с ред филми и по друг начин, че има душа, която напуска тялото, при споменатото по-горе състояние на мозъка е напълно възможно след излизане от това състояние човек да "помни" именно такова гледане на тялото си отгоре. И като стана въпрос за мозъка и работата му, какво смяташ за сънищата например? Според някои древни философи именно сънищата са реалният ни живот, а реалният ни живот е сън.

Ама ние тези неща май сме ги коментирали. А може и да не сме. Както и да е.
В средата на по-миналия век едни руски хора са правили опити и се твърди, че са успели в тях, да излизат с душата си извън тялото, приживе. Използвали са древни източни техники, ако не бъркам. Не ми се рови сега и карам по спомен. За семейство Блаватски и техни учители в окултизма става въпрос. По принцип има доста скандални случки покрай тях, но има и интересни, със свидетели. На който му се вярва, ще намери по нещичко за да подкрепи вярата си. По отношение на душата и за измъкването й от тялото става въпрос. Древните са твърдели, че душата може да се изкара от тялото със съответните техники и човек да се зарее където си иска, като е необходимо само да не скъса нишката, която свърза душата му с тялото. Щото ако я скъса няма да може да се върне и е твърде възможно мястото на душата му да бъде заето от друга рееща се душа, останала без тяло.
Тези учения в миналото са били известни и на израилтяните, както и на Христос впрочем, за който се твърди, че е получил обучение в източните учения. Това също сме го коментирали. Тъпото в цялата история е, че християните са опростили ученията и са ги превърнали в религия. Ама и това сме го коментирали  ;)

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1158 -: октомври 17, 2018, 08:14:46 pm »
Май не остана нещо, което да не е коментирано,...  ;D.

Цитат
Древните са твърдели, че душата може да се изкара от тялото със съответните техники и човек да се зарее където си иска, като е необходимо само да не скъса нишката, която свърза душата му с тялото. Щото ако я скъса няма да може да се върне и е твърде възможно мястото на душата му да бъде заето от друга рееща се душа, останала без тяло.
ivchotr, това по-лесно ли ти е да го повярваш? Щото според науката, това е т.нар. свръхестествено и не се вписва в материялизма.

Цитат
...Тези учения в миналото са били известни и на израилтяните, както и на Христос впрочем, за който се твърди, че е получил обучение в източните учения.
И това ти е по-лесно да повярваш, знам.

Цитат
Тъпото в цялата история е, че християните са опростили ученията и са ги превърнали в религия.
Не са ги опростили. Има граница, кое е окултизъм и кое, не.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1159 -: октомври 17, 2018, 08:39:04 pm »
Не си ме разбрал правилно. Не вярвам в тези неща, поне докато не излезе доказателство. Посочвам какво знам по въпроса. Дали е така няма как да знам със сигурност. Със сигурност знам обаче, че човешкото тяло притежава сили и качества, които са природна даденост и при някои хора се проявяват след съответното обучение и тренировки, а при други просто ей така. Когато хората не са разполагали с много познания или поне болшинството не са ги имали, подобни хора са били обожествявани. Липсата на обяснение за нещо невиждано, е довело до идеята за божествата, защото така всичко си е намирало обяснение. Лесно, а?
С риск обаче да се повторя за кой ли път, ще кажа, че каквото и да се случва с телата ни, с душите ни, с живота въобще, не означава че сме създадени от Бог, а камо ли пък Христос да е част от него и да се е споминал, за да ни спаси.