Автор Тема: За вярата и религиите  (Прочетена 101325 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AMATAMA

• Full Member
  • Публикации: 81
Re: За вярата и религиите
« Отговор #1280 -: ноември 20, 2018, 11:52:31 am »
Когато убиха Неговото дете-Исус Той отвърна ли се от нас? Живота във всичките му форми е от Твореца! Всеки който живее по божия закон е от божия народ! Чрез вярата в Бога ние влизаме в връзка с Светuя Дух които е духа на живота И чрез него стават чудесата! Светеца е нещо като електротехника които поправя електрическата инсталация-той е само един служител! Моленето пред икона на светец е метод за насочване на енергията! Тъмната страна също може да насочва енергия-енергията на смърт на разрушението-магия.Енергията на смърта също си има електротехници- черно магьосниците!
« Последна редакция: ноември 20, 2018, 12:12:27 pm от AMATAMA »

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7261
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #1281 -: ноември 20, 2018, 06:50:42 pm »
@ivchotr,

Зададох ти въпроси, а ти с контра въпроси,... нали се оплакваше от този вид дискусия?
Цитат
От какво ще спаси Христос верните си последователи?
От това да си отделен от Създателя си.

Нали всички рано или късно отиваме при "Създателя си"? И какво означава "да си отделен"?

Цитат
Има ли научна обосновка на лечението с акупунктура? А за отложената смърт при определени удари в някои от източните бойни изкуства?
Ти ми кажи?

Без да съм специалист, имайки предвид, че всички процеси в тялото протичат с помощта на биотокове, мога да предположа, че прекъсването или усилването на биотока в дадена верига (мисля че му казваха меридиан) съответно може да нанесе вреда или да помогне на общия тонус на тялото. Западната медицина естествено не ги приема тези методи за лечение, но това не им пречи да действат. И тук опираме до това коя наука е меродавна за оценка. Според източните учени акупунктурата си е средство за лечение. Според някои западни - не е. Защото има и западни учени, които приемат източните методи за лечение и определено постигат резултати. Не помня давах ли примери от личния си живот как с източна медицина постигнах положителни резултати в лечение на майка ми от рак. И как като се намеси западната, я пратиха директно в гробищата. И това, като имаш предвид, че с източните начини за лечение се занимаваха български лекари, учили в нашите висши медицински училища.
Обаче пак казвам - не съм чувал учен от който и да било край на Земята да е посочил начин жена да забременее образно казано без мъж. Той и Господ е казал - плодете се и множете се (или нещо от сорта). А е можел да праща Светия дух и въобще да няма мъже. За божествената му мощ едва ли щеше да е проблем. И само сметни какви драми щяха да бъдат избегнати. Примерно Троянската война.

Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 568
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #1282 -: ноември 22, 2018, 04:03:36 pm »
@ivchotr,
Цитат
Нали всички рано или късно отиваме при "Създателя си"? И какво означава "да си отделен"?
Не в това вярват атеистите.
Да си отделен от Създателя си означава да си в тъмнина, ад. Там, където няма светлина, е пълен мрак в пряк и преносен смисъл.

Цитат
Обаче пак казвам - не съм чувал учен от който и да било край на Земята да е посочил начин жена да забременее образно казано без мъж.
Като християнин, човек вярва, че за Бог всичко е възможно. Щом вярва, че е сътворил човека от пръст и му е "вдъхнал" жизнено дихание, няма нищо чудно в това да повярва в сътворението на живот в една женска утроба.
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1283 -: ноември 23, 2018, 06:31:11 pm »
Е ми разправям ви аз, че вярвате в абракадабри, ама никой не ми вярва ^-^ ^-^ ^-^
Не ви ли идва наум, че именно с тази хватка са ви хванали за топките. Щом от пръст може, що да не може и без ..й :violent:
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #1284 -: декември 04, 2018, 07:14:54 pm »
Е ми разправям ви аз, че вярвате в абракадабри, ама никой не ми вярва ^-^ ^-^ ^-^
Не ви ли идва наум, че именно с тази хватка са ви хванали за топките. Щом от пръст може, що да не може и без ..й :violent:

Как го каза? Абракадабри?
"Експерт от НАСА: Извънземните вече са били тук, изпуснали сме ги."
https://www.vesti.bg/lyubopitno/ekspert-ot-nasa-izvynzemnite-veche-sa-bili-tuk-izpusnali-sme-gi-6089531

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1285 -: декември 04, 2018, 07:38:30 pm »
Kакво чудно виждаш в това изказване? Човекът казва, че вярва. Вероятно вярва и в Бог както повечето учени. И когато човек е склонен да повярва в Бог, извънземните са далеч по-малка хапка ;)

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1286 -: декември 04, 2018, 08:04:10 pm »
@ivchotr,
Цитат
Kакво чудно виждаш в това изказване?
"...може да не са съставени от въглеродни организми като нас,...“ Да считам ли, че за теб не е чудно? Тук няма "абра-кадабри". ;)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1287 -: декември 04, 2018, 08:43:11 pm »
И защо смяташ, че навсякъде животът ще е организиран основно около въглерода?

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1288 -: декември 04, 2018, 09:26:47 pm »
Не, не съм казвал такова нещо. На теб сякаш ти е по-лесно да повярваш на това въпреки, че няма доказателства и разумно обяснение. Нашето е абра-кадабра. :bravisimost:

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1289 -: декември 05, 2018, 09:03:26 am »
Всички познават Камен Донев.
https://btvnovinite.bg/predavania/120-minuti/kamen-donev-balgarinat-samo-si-misli-che-e-hristijanin-no-ne-e.html?fbclid=IwAR19VPz8ba_x7J5sRdz2Lc8vA_RMM6siQOl44rb5UDn5UVT2rWremHLFAx8

"Българинът е егоист, завистлив, не умее да се радва на деня, на малкото, не умее да цени малкия жест, думата. Знаеш ли кое е най-тъжното – българинът само си мисли, че е християнин, но не е. Личи си по всичко – как шофира, как се държи в магазина, на улицата, как гледа. Няма я мисълта за другия. Ако българинът беше верен на християнските добродетели, нямаше да сме стигнали дотук. Проблемът не е в това кой ще ни управлява, проблемът е кой да създадем да ни управлява…”.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1290 -: декември 05, 2018, 07:36:29 pm »
Не, не съм казвал такова нещо. На теб сякаш ти е по-лесно да повярваш на това въпреки, че няма доказателства и разумно обяснение. Нашето е абра-кадабра. :bravisimost:

Уффф... Вярвам, повярваш... Защо все тази дума ти е в устата, бе човек? Аз, както многократно съм казвал, не приемам нещо за даденост, ако нямам доказателства за това. Преди да получа доказателствата, не изключвам нито една възможност. Естествено, класирам възможностите по тяхната вероятност. Понякога бъркам в това класиране и се оказва, че нещо което съм считал за по-невероятно, се оказва вярното. В случая с Господ обаче, имам предвид този, когото християните и както вече разбрахме и мюсюлманите почитат, считам че има предостатъчно доказателства за неговата липса. Естествено, не изключвам възможността и да греша, но поне засега всичко сочи, че Господ няма. Защо смятам така сме го обсъждали много. От друга страна да смятаме, че сме единствената планета с живот, имайки предвид наличието на милиарди звездни системи с принадлежащите им планети, е меко казано несериозно. Самият факт, че дори на нашата планета се намират артефакти, които очевидно не са създадени от човешка ръка поради своята възраст (на артефактите), води до обоснования извод, че някой друг, не от тази планета, ги е оставил тук. Демек, имаме доказателства, че някой извън Земята е идвал тук.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1189
  • Кара: изтребител
« Отговор #1291 -: декември 06, 2018, 04:09:44 pm »

Уффф... Вярвам, повярваш... Защо все тази дума ти е в устата, бе човек? Аз, както многократно съм казвал, не приемам нещо за даденост, ако нямам доказателства за това. Преди да получа доказателствата, не изключвам нито една възможност. Естествено, класирам възможностите по тяхната вероятност. Понякога бъркам в това класиране и се оказва, че нещо което съм считал за по-невероятно, се оказва вярното. В случая с Господ обаче, имам предвид този, когото християните и както вече разбрахме и мюсюлманите почитат, считам че има предостатъчно доказателства за неговата липса. Естествено, не изключвам възможността и да греша, но поне засега всичко сочи, че Господ няма. Защо смятам така сме го обсъждали много. От друга страна да смятаме, че сме единствената планета с живот, имайки предвид наличието на милиарди звездни системи с принадлежащите им планети, е меко казано несериозно. Самият факт, че дори на нашата планета се намират артефакти, които очевидно не са създадени от човешка ръка поради своята възраст (на артефактите), води до обоснования извод, че някой друг, не от тази планета, ги е оставил тук. Демек, имаме доказателства, че някой извън Земята е идвал тук.
или просто са създадени от предишната глобална цивилизация на земята

далеч по-разумно ми се вижда като обяснение,да не кажа,че има безброй ФАКТИ
за съществуването на такава

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 166
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
« Отговор #1292 -: декември 07, 2018, 02:34:31 pm »
  Значи хем
... не приемам нещо за даденост, ако нямам доказателства за това. Преди да получа доказателствата, не изключвам нито една възможност.
, хем
... да смятаме, че сме единствената планета с живот, имайки предвид наличието на милиарди звездни системи с принадлежащите им планети, е меко казано несериозно.
Противоречиш ли си или можеш да докажеш последното?
  Самият факт, че дори на нашата планета се намират артефакти, които очевидно не са създадени от човешка ръка поради своята възраст (на артефактите), води до обоснования извод, че някой друг, не от тази планета, ги е оставил тук. Демек, имаме доказателства, че някой извън Земята е идвал тук.
  Имаш странен начин да наричаш хипотезите.
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1293 -: декември 07, 2018, 02:51:13 pm »
@ivchotr,
Цитат
Аз, както многократно съм казвал, не приемам нещо за даденост, ако нямам доказателства за това. Преди да получа доказателствата, не изключвам нито една възможност.
Това ми прилича на противоречие. Може обаче и да не съм те разбрал.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1294 -: декември 07, 2018, 06:46:20 pm »
Защо да си противореча? Китан например дава друг вариант за произхода на всички онези открити артефакти, които няма как да са се появили на Земята след предполагаемото създаване на живота тук от Господ. Кое ще е вярното, вероятно хората ще разберат някой ден. Аз може и да не съм жив тогава. Според Библията обаче, Господ е създал живот само на Земята. Тези, които са писали евангелията, не са имали идея какво се случва във Вселената с всичките галактики, зведни системи и прочие. Няма как да са имали днешното познание, защото са били прости селяни от Близкия Изток. Не, че има нещо лошо в това човек да е селянин, но просто това са им били възможностите на хората. Видяли са нещо неразбираемо за тях и са навързали историята, за да има някаква логика като за пред останалия прост народ.
Никой не си задава обаче въпроса, защо Господ си е губил времето и ресурсите да създава всчки останали планети в нашата звездна система, например. Хубаво, сътворил е Слънцето. Без него няма живот. Сътворил е Земята, за да има къде да се развива животът. Ами останалия камъняк в Космоса за чий го е правил? Без да има живот на останалите планети, съществуването им е абсолютно безмислено. На този въпрос вярващите обикновено ми отговарят, че Бог си знае работата или че ги е направил, защото може. Твърде удобно, но тези отговори с нищо не допринасят за достигане до истината. Аз от своя страна имам по-конкретен отговор - за да могат астролозите да си правят хороскопите ^-^ ^-^ ^-^ Ама едва ли е в това причината. От друга страна, теорията за Големия взрив дава отговор. Когато нещо се взриви, обикновено летят отломки. И т.н.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1295 -: декември 07, 2018, 08:26:35 pm »
@ivchotr,
Цитат
Ами останалия камъняк в Космоса за чий го е правил? Без да има живот на останалите планети, съществуването им е абсолютно безмислено.
Така разсъждаваш, (а и може да не си само ти) понеже сме ограничени в знание и разбиране. Надявам се един ден да разбера.
От другата страна теорията на големият взрив не дава никакъв отговор особено за останалите галактики и звездни купове, напротив.

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1296 -: декември 07, 2018, 11:02:47 pm »
тва с теорията за големия взрив е...

трябва много да си се напушил,та да ти дойде тая идея,да не кажа,че трябва и чаршафитда си си изпушил

аааа,и трябва да не си виждал взрив през живота си

според мен,докато не видим цялата картина,няма как да разберем вселената.
що па да не е жив организъм и планетите да са неговите атоми?
ама ако се напуша,ще измисля и нещо по-добро и също толкова "реално" и "достоверно" ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1297 -: декември 08, 2018, 11:46:34 pm »
A големият организъм, дето планетите са му атоми, къде се намира? Или и него Господ го е създал? Ама ако е така, излиза, че Господ е направил живота на Земята да е някаква микроскопична част от един от атомите на големия организъм. Верно трябва да се напушиш много, за да измислиш подобна теория. Но кой знае, може и да е вярната :-\

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1298 -: декември 09, 2018, 12:35:22 am »
A големият организъм, дето планетите са му атоми, къде се намира? Или и него Господ го е създал? Ама ако е така, излиза, че Господ е направил живота на Земята да е някаква микроскопична част от един от атомите на големия организъм. Верно трябва да се напушиш много, за да измислиш подобна теория. Но кой знае, може и да е вярната :-\
написах го на майтап,ама ти първи почна с тоя голям взрив ;D ;D ;D ;D

а господ нямам идея къде е в цялата схема,ама мога да му измисля място,ако държиш :headbang: :headbang: :headbang:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1299 -: декември 09, 2018, 12:45:18 pm »
Там е цялата работа - всичко е започнало с недоказани твърдения на някого, който или си е направил майтап, или е сънувал, или кой знае какво. Хората по цялото земно кълбо хилядолетия наред са живели без Христос, без Аллах, без Муун дори. И са се справяли с живота изповядвайки езическите си вярвания за създаването на света и живота в частност. И видиш ли, идват някакви овчарчета от Близкия изток, които години наред са тъпкани от някакъв фараон и за да им минава по-леко животът, си измислят приказката за Бог, който създал всичко за 6 дни, а пък тях ги определил като Божия народ. И защо Бог не е изпратил Светия дух да шибне някоя булка още по времето на Моисей, ами е чакал да дойде времето на Пилат, та да изпрати Спасителя? Аз имам теория по въпроса - Моисей така или иначе е дал началото на тази история с Бог и е нормално Онзи горе още да си е намал понятие какви ще трябва да ги върши. За 1500 години до налагането на идеята за единобожието, е имало достатъчно време да се създаде психозата за грешниците и за спасяването им от някого, който е Божи син. После идва забежката на Мария и айдееееее... 65 страници тема в мотофорум ^-^ ^-^ ^-^