Автор Тема: За вярата и религиите  (Прочетена 115301 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7448
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: За вярата и религиите
« Отговор #1360 -: януари 10, 2019, 06:39:10 pm »
Ивчо, една котка и един котак, в рсзлични климатични условия ще развият различни начини за приспособяване, които с течение на времето и поколенията ще ги отдалечават едни от други..
Тук мога ти говоря много,но няма да им общо с религията

Уффф...
Колко котки от един вид е създал Господ според Библията? Не знам вече за кой път питам. Ако ги е създал повече бройки от един вид, защо? И защо само двама човека? Ако е създал няколко двойки котки от един вид, които са попаданали в различни климатични пояси, на различни континенти и т.н., и без да съм биолог знам какво може да се получи с годините в поколенията им, хеле пък ако се срещнат някой ден и се чифтосат екземпляри от различните местообитания. Ако са били само една двойка първоначално, не виждам как ще стане без мутации да се пръкнат всички известни ни днес видове, родове и т.н. А пък Дъртлего надълго и нашироко обясняваше преди време, че мутации нямало, ами каквото бил създал Господ, това си е и до днес, с някои малки особености. Аз котките много не ги назнайвам, ама си представям примерно какво ли се е случвало, за да се появят в днешно време Санбернарите и Пекинезите, ако са били с едни прародители като нас  ^-^ ^-^ ^-^ Ама голям смях ^-^ ^-^ ^-^
Впрочем, предполагам знаете, че потомството при кръстосването на някои кучета не преживява. Никога.  Ако са с едни прародители, би трябвало да не е така. Интересното е, че и при хората потомството при двойки с определени кръвни групи и особености в генома или каквото и да е там (не съм биолог), също не преживява, ако не му се подмени кръвта изцяло след раждането. Ако въобще се роди живо потомство. Всичко това води до извода, че който и да е създал хората и животните, не ги е създал в едични първоначални двойки. Този извод се потвърждава от наличието на различните раси и при хората. Каква е причината формата на черепа, на носа, цветът на кожата и т.н. характерни особености на различните раси да е различна? Някой разправяше, че монголоидната раса има дръпнати очи, за да не им влизал пясък от степите в очите и по-лесно да се справяли със слънчевите лъчи. Демек негрите от Африка (потомците на първите Адам и Ева), които са се отправили към Азия, са танали монголи с дръпнати очи и по-светла кожа заради обитаването на азиатските степи. Интересно защо индоевропейците в скандинавските страни не са с дръпнати очи? Там като грейне слънце и се заотразява от снега, става голям зор. Аз например съм като сляп, ако не си присвия очите или не сложа тъмни очила. В същото време обаче ескимосите оттатък Скандинавията, мязат досущ на монголите. Белите хора, които живеят от векове в Африка или в Азия и не се каращисват с местните раси, не са станали негри или чайни, нали? Та пак казвам, всичко сочи, че първоначално хората са били много повече от един Адам и една Ева, при това от различни раси. Защото не се променят заради местообитанието си. Това е факт. Което означава, че написаното в Библията не е вярно. И щом написаното в първите редове на тази книга не е вярно, как изобщо можете да вярвате на всичко останало?
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 506
  • Кара: TDM900
« Отговор #1361 -: януари 10, 2019, 10:10:29 pm »
Начииии, говорим за котки, от домашните..
Иначе към семейство котки са и лъвовете, тигрите,пантерите,рисовете,гепардите и т.н.
А хората..при Ной е било семейството му- не се споменава дали има черни и жълти или бели (за мен Ной си е бил пг арабско потекло,а те за мен не са бели)

П.с.
Незнам дали знаеш, но вълкА и кита са с общ прародител..

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 650
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #1362 -: януари 10, 2019, 10:38:09 pm »
@ivchotr,
Цитат
А пък Дъртлего надълго и нашироко обясняваше преди време, че мутации нямало,...
Пишеш глупости!
"Надълго", не на широко обяснявах, че мутациите не довеждат до създаване на нов вид и обикновено при тях има загуба на генетична информация, т.е. деградира, а не еволюира. Мутации има вътре във вида, но чрез тях не може котка да стане куче, или някаккъв друг вид. Чети по-внимателно, щото заблуждаваш така.
Цитат
...какво ли се е случвало, за да се появят в днешно време Санбернарите и Пекинезите, ако са били с едни прародители като нас
Промени вътре във вида "куче".
Цитат
..Което означава, че написаното в Библията не е вярно. И щом написаното в първите редове на тази книга не е вярно, как изобщо можете да вярвате на всичко останало?
Което означава, че отчасти четеш, от части си правиш изводите.
Тук: https://answersingenesis.org/mammals/obscured-knowledge-original-domestic-dog/ се цитира биолог еволюционист, който е правил излседване за кучетата (щом котките не ги назнайваш).
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1363 -: януари 11, 2019, 07:04:10 pm »
...
"Надълго", не на широко обяснявах, че мутациите не довеждат до създаване на нов вид и обикновено при тях има загуба на генетична информация, т.е. деградира, а не еволюира. ...

Интересно изказване. Да разбирам ли, че според теб мутиралите наследници на Адам и Ева, добили вида на днешните монголоиди и индоевропейци, са загубили генетична информация, не са еволюирали и са деградирали? Добре, че не си живял по времето на Третия райх, че не Христос, ами и Онзи другия от Троицата нямаше да може да те спаси ^-^ ^-^ ^-^
Направо ми оправи настроението тази вечер :cheers: Аз, да ти кажа честно, без да се смятам за расист, се имам за по-хубав от който и да е негър. И потомството ми по го бива. А пък в Ангола, например, местните предлагат по няколко хиляди долара на белите, забравени от Еволюцията и деградирали мъже, за да правят бебета на негърките и така да им облагородят расата. И е така от доста години. Чак ми стана чудно защо в последно време в Европа си вкарват негри да им шибат женките. Ама като ти чета проникновенията, вече разбирам :notworthy:

Начииии, говорим за котки, от домашните..
Иначе към семейство котки са и лъвовете, тигрите,пантерите,рисовете,гепардите и т.н.
А хората..при Ной е било семейството му- не се споменава дали има черни и жълти или бели (за мен Ной си е бил пг арабско потекло,а те за мен не са бели)

П.с.
Незнам дали знаеш, но вълкА и кита са с общ прародител..

Начииии, и аз за домашните котки питам. Колко вида котки е създал Господ в началото, бе? Един, два или всичките, които ги има днес. Защото не ми се рови назад в темата, ама вярващите твърдяха, че каквото го има сега, е създадено така още в началото. И тук идва следващият въпрос - ако наистина е така, защо Господ е създал първоначално само един мъж и една жена? Няма логика, не схващаш ли? Когато се шибат роднини, мутациите наистина водят до израждане. А пък хората, напротив, с годините са станали все по-готини. Това налага извода, че в началото не е имало само една двойка човеци. Просто е.

И понеже гледам, че си поредният специалист по Потопа, да ми отговориш с думи прости как са се спасили кенгуратата в Австралия и бизоните в Америка, ако потопът е бил повсеместен на Земята? Може да търсиш и помощ от приятел ;D ;D ;D
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #1364 -: януари 11, 2019, 08:47:51 pm »
@ivchotr,
Цитат
Да разбирам ли, че според теб мутиралите наследници...
Не.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1365 -: януари 11, 2019, 09:56:54 pm »
E как не, ве? Нали ти написа това:

... Мутации има вътре във вида, но чрез тях не може котка да стане куче, или някаккъв друг вид. Чети по-внимателно, щото заблуждаваш така.
...

Как според теб от това

http://img.bg.sof.cmestatic.com/media/images/640x360/May2013/61133429.jpg

се е стигнало до това

https://mm.netinfo.bg/resize/resize_on_the_fly.php?address=media/images/35344/35344798/orig-orig-brad-pit.jpg

ако не с мутации? Очевидна загуба на генетична информация, спор няма. И по-добре, ако питаш мен ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 506
  • Кара: TDM900
« Отговор #1366 -: януари 11, 2019, 10:05:44 pm »
Ivcho, аз не съм поредният специалист..
Влизам тук,щото съм отпуск 2ри месец аи за мотории не става, та да влея малко свежа кръв у вашиия спор!
Не съм атеист,не сттм ии вярващ.. просто съм обикновен човек,с претенции за мислещ такъв!
Айде, със зДраве!
П.с.
Аз вече се обърках - кой е за Библията,кой е за Дарвин?

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1367 -: януари 12, 2019, 10:16:36 am »
@ivchotr,
Цитат
Как според теб от това
се е стигнало до това
https://mm.netinfo.bg/resize/resize_on_the_fly.php?address=media/images/35344/35344798/orig-orig-brad-pit.jpg
ако не с мутации? Очевидна загуба на генетична информация, спор няма. И по-добре, ако питаш мен ;D ;D ;D ;D ;D

Първото е художествена измислица. Някой е "очовечил" маймуна, или "омаймунчил" човек. Няма никакви доказателства в природата за такива промени и за теорията на Даврин. Но понеже на защитниците на еволюцията няма за какво да се хванат правят "чудеса" и се появяват, такива творения, като на първата ти снимка.
Аз говоря за това, че животните са създадени всяко според вида си. Видовете котки, са си котки и каквито и мутации да има, те не променят вида.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1368 -: януари 12, 2019, 01:37:13 pm »
Ivcho, аз не съм поредният специалист..
Влизам тук,щото съм отпуск 2ри месец аи за мотории не става, та да влея малко свежа кръв у вашиия спор!
Не съм атеист,не сттм ии вярващ.. просто съм обикновен човек,с претенции за мислещ такъв!
Айде, със зДраве!
П.с.
Аз вече се обърках - кой е за Библията,кой е за Дарвин?

Не се засягай сега, де :cheers:
Аз не казвам да не се чете Библията. Просто не трябва да се поставя на първо място пред науката и да й се вярва сляпо. Толкова. Колкото можеш да вярваш на Иван Вазов за Бойчо Огнянов, толкова можеш да вярваш и на Библията за Адам и Ева, за Ной и Иисус.

@ivchotr,
Цитат
Как според теб от това
се е стигнало до това

Първото е художествена измислица. Някой е "очовечил" маймуна, или "омаймунчил" човек. Няма никакви доказателства в природата за такива промени и за теорията на Даврин. Но понеже на защитниците на еволюцията няма за какво да се хванат правят "чудеса" и се появяват, такива творения, като на първата ти снимка.
Аз говоря за това, че животните са създадени всяко според вида си. Видовете котки, са си котки и каквито и мутации да има, те не променят вида.

Как да няма доказателства, бе човек. Така наречената от теб "художествена измислица" е възстановка на лицето на прачовек, изградена върху намерен в природата череп от същия човек. Науката е добила достатъчно опит за да може да прави подобни възстановки. Когато имаш познанието за лицевата мускулатура и т.н., не е много трудно да я "положиш" виртуално върху даден череп. Тук става въпрос за това, че черепите на маймуните са далеч по-различни от черепите на хората. И ако оставим настрана дарвиновата теория за произхода на човека, пак стигаме до там, как от първите двама човека, които е създал Господ, се е стигнало до нас. В днешно време има хиляди примери за резултатите от кръвосмешението. Имам предвид между роднини. Затова и във всички култури, с малки изключения, са въведени забрани за създаване на потомство от братя и сестри, та до братовчеди от 2 - 3 коляно. И питам аз нещо, което и преди съм питал, как от двама човека първоначално, се пръкнаха близо 8 милиарда души, при това все готини хора? Като изключим случаите на генетични малформации вследствие на нарушаване забраната за кръвосмешение. Както казах и по-горе, историята показва недвусмислено какво се случва при кръвосмешението. А единственият начин за увеличаване на потомството на една единствена двойка хора е, когато тя създаде синове и дъщери и когато последните достигнат полова зрялост, да започне кръвосмешение между децата и между децата и родителите. Резултатите са научно доказани, а именно - малформации и идиотизъм. Да не говорим, че няма как пък да се променят коренно типични родови черти като форма на черепа, на скелета и т.н. като при днес познатите ни раси. Както казах, бял човек и потеклото му няма да се превърнат в негри, ако и да живеят хилядолетия в Африка. За справка - белите хора в Африка и черните в Европа или Америка. Самите различни раси доказват, че в началото са били повече двойки от различни раси, а не само една двойка. Което отхвърля твърдението на Библията. Дали Дарвин е прав, че сме произлезли от маймуните тепърва ще се доказва, макар и към момента да има научно обосновани доводи това да е вярно. Просто не сме разкопали всички заровени скелети на праотците ни. Но и сега митохондриалните изследвания доказват, че днешните хора са плод на различни видове прачовеци. Ето ти и още за размисъл. И дори тези доказателства да ти се струват като такива за библейския произход на хората, помисли малко и ще видиш, че не е така. Далеч повече се връзват с дарвиновата теория. Като например, че птиците са произлезли от влечугите. Както и бозайниите впрочем, към които се числим и ние - ЦЪК и ЦЪК Това са доказателства, направени след години на открития и изследвания, даже и след Дарвин. Но пък ти можеш да си вярваш в Библията.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1369 -: януари 12, 2019, 07:01:33 pm »
@ivchotr,
Цитат
Как да няма доказателства, бе човек. Така наречената от теб "художествена измислица" е възстановка на лицето на прачовек, изградена върху намерен в природата череп от същия човек. Науката е добила достатъчно опит за да може да прави подобни възстановки. Когато имаш познанието за лицевата мускулатура и т.н., не е много трудно да я "положиш" виртуално върху даден череп.
Друже, тези "въстановки" съществуват от 50г. и повече. Сам се сети, колко е била развита науката за да наложи виртуално "лицето". :bravisimost: :violent:
Цитат
И ако оставим настрана дарвиновата теория за произхода на човека, пак стигаме до там, как от първите двама човека, които е създал Господ, се е стигнало до нас.
Това оставям на теб да изследваш, но не чети само евлюционна теория. Аз съм си направил изводите за себе си.
Цитат
Дали Дарвин е прав, че сме произлезли от маймуните тепърва ще се доказва, макар и към момента да има научно обосновани доводи това да е вярно.
Ти дори не си запознат с произхода на човека, такъв какъвто официялната наука налага.
Човекът не произлиза от маймуната. Еволюционната теория твърди, че човека и маймуната имат един прародител, а ако погледнеш по-назад във времето всичко живо произлиза от скала  :violent:, а още по-назад всичко произлиза от нищо. Това се твърди за "наука". Схващаш ли, сега колко "истина" има в това? И вместо да се опитваш да оборваш Библията, първо се запозанй с абсурда, който се предлага за наука.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1220
  • Кара: изтребител
« Отговор #1370 -: януари 12, 2019, 08:15:06 pm »
Ивчо,нема да одим в ада баце ;D ;D ;D ;D ;D

ние сме българи и според вярванията на дедите ни(а и според моите) ад просто няма

и стига с тия котки,че ще задръстя форума от снимки на "моите"
котки има много,при това искуствено създадени,може да ме питаш каква е разликата в отглеждането на такова нещо и на една улична котка

и Ивчо що реши,че ние сме директни наследници на първите хора?
ако е имало глобална цивилизация преди нашата,а то е имало и доказателствата са навсякъде.
та като е погинала тая цивилизация,хората преживели армагедона най-вероятно не са били никакви роднини
преди потопа или каквото и да е било там,може и сини и зелени хора да е имало,ама просто да не са оцеляли

ако си прав за дарвиновата теория,то мутациите щаха да са трайни,а те не са
демек не еволюираме грам

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1371 -: януари 12, 2019, 08:41:49 pm »
Дъртлего, друже, аз подминах 51 години и докато бях малък и любопитен, четях по разни учебници и научни списания за подобни възстановки. Правят се много по-отдавна, отколкото ти си мислиш. Леонардо Да Вичнчи е един от сериозните изследователи на човешкото тяло по отношение на скелета и мускулатурата му. Нали се сещаш кога е живял? Помагало му е освен за всичко друго, но и да го представя максимално достоверно в картините си. Така че като говорим за наука, разбирай за векове назад.
И защо реши, че смятам, че хората са произлезли от маймуните? Къде видя да правя такива заключения? Говоря за прародител на хората, а по-обобщено, че този прародител е бозайник, който пък е произлязъл от влечуго. Това показват научните открития. Не аз. Странно защо всички бозайници са с подобно устройство на скелетите си, с няколко изключения. Различават се само по размерите. Вземи и прочети линковете, дето съм постнал. Не се дръж за Библията като удавник за сламка. Ако Бог е създал хората отделно от животните (разбирай без да имат генетична връзка), защо храносмилателната, кръвоносната и нервната система на всички бозайници е еднаква като структура, пак с няколко изключения? Защо му е било необходимо на Бог да ни прави като братя с прасетата, чиято храносмилателна система е досущ като нашата? Не ти ли се струва, че за персонаж с неговите възможности, Бог е проявил странна липса на оригиналност, когато е създал уж най-великото си творение - човека? Ако не се сещаш, аз ще ти подскажа. Защото не ни е създал Бог. Станало е постепенно, еволюционно. Както всичко в Света.
И не ти ли се струва неестествено да противопоставяш на цялото човешко познание, градено от векове, подкрепено с откритията на стотици, на хиляди учени, една единствена книга, писана от няколко никому неизвестни по онова време овчара?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1372 -: януари 12, 2019, 08:45:37 pm »
Китане, то е ясно, че няма да ходим нито в Ада, нито в Рая, защото тези неща ги има само в Библията и в главите на вярващите.
А задавал ли си си въпроса, преди колко години е загинала древната цивилизация? Ако имаш подобни научни данни, ги сравни с тези за произхода на бозайниците поне, да не казвам на прачовеците, и ще ти светне кое е първо - яйцето или кокошката.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1373 -: януари 12, 2019, 10:33:38 pm »
@ivchotr,
Цитат
Правят се много по-отдавна, отколкото ти си мислиш. Леонардо Да Вичнчи е един от сериозните изследователи на човешкото тяло по отношение на скелета и мускулатурата му. Нали се сещаш кога е живял?
Нали това казвам. Ама понеже спомена, че със съвременни технологии било лесно да се "възстанови", изглежда тези технологии ги е имало и преди.  ::)
Цитат
И защо реши, че смятам, че хората са произлезли от маймуните? Къде видя да правя такива заключения?
Тук: "Дали Дарвин е прав, че сме произлезли от маймуните тепърва ще се доказва, макар и към момента да има научно обосновани доводи това да е вярно."
Цитат
Говоря за прародител на хората, а по-обобщено, че този прародител е бозайник, който пък е произлязъл от влечуго. Това показват научните открития. Не аз.
Не, не показват! За това става дума. Дори известни учени, които не са вярващи оспорват еволюцията.
https://www.youtube.com/watch?v=SOtGb8hKyWE
Цитат
Ако Бог е създал хората отделно от животните (разбирай без да имат генетична връзка), защо храносмилателната, кръвоносната и нервната система на всички бозайници е еднаква като структура, пак с няколко изключения?
Защото творенията на един дизайнер си приличат. Всеки творец създава неща, в които има нещо сходно.
Цитат
Не ти ли се струва, че за персонаж с неговите възможности, Бог е проявил странна липса на оригиналност, когато е създал уж най-великото си творение - човека? Ако не се сещаш, аз ще ти подскажа. Защото не ни е създал Бог. Станало е постепенно, еволюционно. Както всичко в Света.
Струва ми се, че даваш оценка не нещо, което не разбираш. Нито пък аз разбирам.
Цитат
И не ти ли се струва неестествено да противопоставяш на цялото човешко познание, градено от векове, подкрепено с откритията на стотици, на хиляди учени, една единствена книга, писана от няколко никому неизвестни по онова време овчара?
Не, не ми се струва неестествено. И не се противопоставям, на "цялото човешко познание". Надявам се знаеш, "цялтото човешко познание" знае само около 4% от вселената. А тази Книга и всичко, което записано вътре е актуална и днес. Буди ла е, буди и ще продължава да буди спорове, като този, защото е необикновена Книга.

Неактивен Rossonero76

• Sr. Member
  • Публикации: 108
  • Кара: Kawasaki Versys 650 '09
« Отговор #1374 -: януари 12, 2019, 11:07:30 pm »
Цитат
Струва ми се, че даваш оценка не нещо, което не разбираш. Нито пък аз разбирам.

dirtlego, би ли ми пояснил по подробно кое е това, което ти и ivchotr не разбирате. Не можах да схвана.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1375 -: януари 13, 2019, 12:35:51 am »
@Rossonero76,
Цитат
dirtlego, би ли ми пояснил по подробно кое е това, което ти и ivchotr не разбирате. Не можах да схвана.
Бог.

Неактивен Rossonero76

• Sr. Member
  • Публикации: 108
  • Кара: Kawasaki Versys 650 '09
« Отговор #1376 -: януари 13, 2019, 09:03:03 am »
Цитат

Цитат
Бог.

Добре, казваш, че не го разбираме Бог ( включвам и себе си в това число ). Но пък казваме за него, че е милостив, справедлив, съвършен, че е създал всичко що е на небето и земята, разсъждаваме за него. Хем не го разбираме, хем имаме представа за него.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1377 -: януари 13, 2019, 10:51:55 am »
Цитат
Добре, казваш, че не го разбираме Бог ( включвам и себе си в това число ). Но пък казваме за него, че е милостив, справедлив, съвършен, че е създал всичко що е на небето и земята, разсъждаваме за него. Хем не го разбираме, хем имаме представа за него.
Казваме за Него това, което имаме като житеейски опит, личностно разкриване, това което ни казва Библията.
Разсъждаваме и знаем за Господ, толкова, колкото ни е позволил да знаем. Ако търсим и размишляваме ще научаваме повече. Държейки Му сметка и опитвайки се да Го поставим в някакви рамки в стремежа си да си обясним характерът Му, няма да ни даде представа, а объркване.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1378 -: януари 13, 2019, 02:01:01 pm »

Казваме за Него това, което имаме като житеейски опит, личностно разкриване, това което ни казва Библията.
Разсъждаваме и знаем за Господ, толкова, колкото ни е позволил да знаем. Ако търсим и размишляваме ще научаваме повече. Държейки Му сметка и опитвайки се да Го поставим в някакви рамки в стремежа си да си обясним характерът Му, няма да ни даде представа, а объркване.

Ахаааа... Имал съм си вземане-даване с наркомани. Нямаш си предства до какво личностово разкриване стигат, когато са надрусани. Като гледам обаче, на тези дето нямаме зависимости не ни е позволил да знаем нищо за него. Освен това, което няколко овчарчета са написали в евангелията. Върховното познание, няма що. Вашите разсъждения ми приличат като тези на участниците в предаването "Стани богат". Люшват му на човечеца някакъв въпрос, отговорът на който или го знаеш, или не. В смисъл, че няма как да го откриеш с логика, размисли и страсти. И се почва... 15 минути разсъждения, с надеждата водещият да изтърве някоя подсказка. Само че на въпроси за 1500 лв и нагоре онзи хич не си дава зор. Жокери няма и обикновено даденият отговор е грешен. Такива ми ти работи и с размишленията за Бог.

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 184
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
« Отговор #1379 -: януари 13, 2019, 02:11:11 pm »
С претенциите на Библията, че знае всичко и твърди, че е истина, не мисля, че има кой знае какво да се тълкува между казваш и знаеш.
  Библията е като Читанка за бездуховния човек (и не само това, разбира се). Не е учебник. Точно за това е ясно, че има истина и на други места. Едва ли някой е твърдял, че в Библията се казва абсолютно всичко.
  Знахарите може и да са били първите експериментиращи с лечение, но чак пък изследователи на непознатото... За шаманите даже не споменавай, че ме напушва смях. И нямам претенции, че християнството е положило основите на науката, но поне доколкото ми е известно монаси са правили първите изследвания, експерименти и съответно документирани изводи от тях и то векове преди бума в Ренесанса.
  Разсъжденията и изводите на ivchotr са като в следния виц:
В лаборатория се правел експеримент на тема "Дали паякът може да върви, когато му липсват крака?". Когато учените се събрали около мястото за експеримента, откъснали единия крак на паяка и му заповядали: - Паяк, върви! И паякът тръгнал. Откъснали му и втория крак и пак му заповядали да върви. Паякът пак започнал да върви. Когато му откъснали и последния крак пак го накарали да върви. Обаче този път паякът не вървял. Какъв е изводът? Че при махането на последния крак на паяка той оглушава.
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.