Автор Тема: За вярата и религиите  (Прочетена 123436 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3729
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
Re: За вярата и религиите
« Отговор #1660 -: юни 12, 2019, 07:30:53 am »
 Aве аз да ви попитам - вие мотори нямате ли за каране , маршрути за обикаляне , завои за превземане , проходи за преминаване , баири за катерене............ ??  :friends: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Айде - трябва да се кара , вие кот я подкарахте тая БИБЛИЯ направо ме притеснявате , започвам да си мисля , че нямате мотори МАЙ ?

Събота вечер група мотори сме на Кръчмата в рибарското селище на Бургас ( ченгене скеле ) а в неделя - сме на местноста КОВАЧ (+ страхотна кръчма) на брега на река ВЕЛЕКА , там БОГ има Участие - сигурен съм , инъче нямаше как да е толкова красиво - идвайте да се поразходим , че като ви гледам , се притеснявам , някоя и друга секта да не да основете  ;D :occasion1:
Гаражът:
Ducati 748SP Track bike '02 BMW F800S Special '08

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 701
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #1661 -: юни 12, 2019, 08:41:29 am »
@Rossonero76,
Цитат
И както казах в предните постове, затварям си очите и продължавам напред с още един компромис.

Разговарял съм с много скептици спрямо съдържанието на Библията и съм забелязал, че много от тях имат причини да не вярват на написаното. Ако искаш да се хванеш за нещо, което не ти харесва или намираш за противоречие, ще намериш. Било то начин на тълкуване, разбиране, приемане, както искаш го наречи. В същото време познавам много хора, които четат, размишляват и намират отговори на своите въпроси. Затова тази книга не е обикновена. За някой е свръх естествено тайнство в което намира отговори, за друг глупост, за трети историйки. Всеки я чете със своите си очи и разбира по свой си личен начин.
Нямам за цел да накарам всеки да има моята вяра, но понеже ivchotr влиза остро с провокациите, решавам да отговарям и да провокирам неговото вярване.

@kokoVmaxa,
Цитат
Aве аз да ви попитам - вие мотори нямате ли за каране...
Прав си, все пак форумът е за мотори, ама за сектата не си прав. Определението на за секта е всяко вероизповедание различно от официялно приетото. В този смисъл, католици, протестанти, йеховисти и прочие са секти. Та в този ред на мисли всеки може да е сектант. За някой "бог" може да му бъде колата, моторът, яхтата, парите, или пък нещо нематериално,... от всичко може да си направиш Бог. За българина "бог" е здравето му, щото най-много се страхува да не настине и да не го прекарат. Ама колкото и да е здрав един човек, пак ще ритне камбаната.
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3729
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
« Отговор #1662 -: юни 12, 2019, 09:30:37 am »
 :-X :-X :-X :-X
 Вие се изкривявате ми се струва...........  :-\

ко викахте за карането на моторите ?  :SOS: :friends:
Гаражът:
Ducati 748SP Track bike '02 BMW F800S Special '08

Активен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7548
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #1663 -: юни 12, 2019, 02:59:01 pm »
Да питам само, че малко остана неизяснен този въпрос - кой е този от авторите на Библията, дето е бил свидетел на Сътворението и т.н. истори(йк)и от Стария завет? Още повече като се има предвид, че тази част е взаимствана директно от Юдаизма и от какво ли не преди Христа, което автоматично я извежда извън пределите на Християнството. Някак си много директно е представено всичко, все едно пишещият е бил очевидец  :-\

Мит, правилно си уловил идеята, че като се махнат чисто "историческите" текстове в Библията, остават метафорите. И понеже нещата са се случвали преди повече от минимум 2019 г., съотнасянето им към днешния живот може да предизвика едно "Уау, ма то нищо не се е променило от тогава" и нищо повече. Да търсиш поука в Библията, е като да търсиш поука в "Под игото" или в "Атомния човек".

Дъртлего, нямам специална вяра. Не го ли проумя най-сетне? Имам няколко възможни сценария предвид и се надявам докато съм жив поне един от тях да се изясни. Ама по-скоро едва ли. Ще поживеем, ще видим. Този с Бог обаче ми е най-невероятният.

Иначе аз карам всеки ден из софийската джунгла и в последно време гледам да се пазя най-вече от маймуните със смартфоните в колите. Или пък тапири... На повечето явно Господ им е навигатор  :violent: За събота тези крайморски дестинации ми идват малко далече, та ще пропусна.

Не е бот, аз съм  ^-^ ^-^ ^-^
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #1664 -: юни 12, 2019, 06:45:56 pm »
@ivchotr,
Цитат
Да питам само, че малко остана неизяснен този въпрос - кой е този от авторите на Библията, дето е бил свидетел на Сътворението и т.н. истори(йк)и от Стария завет
Другите въпроси са ясни, викаш.
И да ти отговоря най-много да разтеглим и без това безкрайната дискусия.
Цитат
Дъртлего, нямам специална вяра. Не го ли проумя най-сетне?
Имаш, ама не си го осъзнал. ;D

Активен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1665 -: юни 12, 2019, 07:17:21 pm »
Хайде поне веднъж отговори разбираемо. Не отговаряй с алабализми. И другите въпроси си останаха неизяснени, защото никога не отговаряш смислено. То е ясно защо, ама все пак...
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 100
  • Кара: Honda NC750 XD и Honda SH150i
« Отговор #1666 -: юни 12, 2019, 09:05:36 pm »
Aве аз да ви попитам - вие мотори нямате ли за каране , маршрути за обикаляне , завои за превземане , проходи за преминаване , баири за катерене............ ??  :friends: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Айде - трябва да се кара , вие кот я подкарахте тая БИБЛИЯ направо ме притеснявате , започвам да си мисля , че нямате мотори МАЙ ?

Събота вечер група мотори сме на Кръчмата в рибарското селище на Бургас ( ченгене скеле ) а в неделя - сме на местноста КОВАЧ (+ страхотна кръчма) на брега на река ВЕЛЕКА , там БОГ има Участие - сигурен съм , инъче нямаше как да е толкова красиво - идвайте да се поразходим , че като ви гледам , се притеснявам , някоя и друга секта да не да основете  ;D :occasion1:

Еее, не ! Ти ме удари право в сърцето! Това са ми любими места, мааму и работа, няма да съм в родината баш тоя уикенд... иначе  хондата тук, там стъпва при такава оферта  :D може да ме пробваш следващия път като тръгнете за готини места като тия  :cheers:

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1667 -: юни 13, 2019, 02:11:17 pm »
Хайде поне веднъж отговори разбираемо. Не отговаряй с алабализми. И другите въпроси си останаха неизяснени, защото никога не отговаряш смислено. То е ясно защо, ама все пак...
Няма смисъл да отговарям, за теб е ясно.

Активен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1668 -: юни 13, 2019, 06:23:02 pm »
Ако бях броил тези ти отговори, сигурно ще излязат двуцифрено число. Така дискусия не се води.

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
  • Публикации: 420
  • Кара: BMW R1100GS
« Отговор #1669 -: юни 14, 2019, 08:46:24 am »
Ама вие дискусия ли водите? Аз мисля, че всеки си произнася диалога според вижданията и разбиранията си. ;D ;D
Още много страници ще се изпишат тука... Ето и от мен един диалог, в който, обаче аз не присъствам. ;D
Един човек бил поканен на чужда сватба. Там имало много ядене и пиене. Е нашият човек добре се представил. Ял и пил за трима, че даже и преял. Тогава се сетил за своят бог и рекъл:
- Господи, защо си ме наказал така? Дал си ми само един стомах!?!? Ако ми беше дал два стомаха, два пъти повече щях да ям и да пия...
После тръгнал да се прибира през пустинята. Вървял няколко дни. Свършила, храната и водата му. Минало още известно време и той, отново се сетил за своят Бог.
- Безкрайна е твоята мъдрост Господи. - Рекъл човекът. Благодаря ти! Добре че си ми дал само един стомах, защото, ако имах два стомаха отдавна щях да съм умрял в тая пустиня....  ;)

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1670 -: юни 14, 2019, 09:55:19 am »
@ivchotr,
Цитат
Ако бях броил тези ти отговори, сигурно ще излязат двуцифрено число. Така дискусия не се води.
Така е, понеже ти си знаеш своето, каквото и да отговоря. Никой няма намерения да промени светогледа си.

ВладиЧ-а го каза,... "всеки си произнася диалога според вижданията и разбиранията си."

Активен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1671 -: юни 14, 2019, 10:14:51 am »
Първо, аз няколко пъти казах, че имам няколко идеи за това какво се случва и се е случило и не вярвам в нито една от тях. Чакам да видя коя ще се окаже истинската. Може и да не дочакам. Това не е причина обаче да вярвам в каквото и да е. Това не е причина и да не си кажеш вижднията или поне да отговориш на въпросите. Аз ще си преценя дали следва да приема отговорите ти или не. Ама ако не щеш, твоя работа.
Колкото до притчата на Владич, нещата пак опират до известна символика. На практика, в пустинята живеят твари, при това бозайници, които Бог е създал с два стомаха и при това не загиват там и дори изкарват повече време без храна от хората. Камилите например. Последното отново показва, че е по-вероятно да няма никаква предварителна идея в създаването на живота и по-скоро той, Животът, се е саморазвил във формите, които ние познаваме. Ако имаше предварителна идея, Бог щеше да е взел мерки човек да е създаден като перфектен организъм, който превъзхожда всички останали с устройството си въобще, а не само с мозъка си. А пък то не е така. Нали Бог е сложил човек да властва над всички и всичко?

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1672 -: юни 14, 2019, 11:12:51 am »
@ivchotr,
Цитат
Първо, аз няколко пъти казах, че имам няколко идеи за това какво се случва и се е случило и не вярвам в нито една от тях.
Не съм сигурен, но не беше ли казал, че си атеист?

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 100
  • Кара: Honda NC750 XD и Honda SH150i
« Отговор #1673 -: юни 14, 2019, 03:52:22 pm »
Ама вие дискусия ли водите? Аз мисля, че всеки си произнася диалога според вижданията и разбиранията си. ;D ;D
Още много страници ще се изпишат тука... Ето и от мен един диалог, в който, обаче аз не присъствам. ;D
Един човек бил поканен на чужда сватба. Там имало много ядене и пиене. Е нашият човек добре се представил. Ял и пил за трима, че даже и преял. Тогава се сетил за своят бог и рекъл:
- Господи, защо си ме наказал така? Дал си ми само един стомах!?!? Ако ми беше дал два стомаха, два пъти повече щях да ям и да пия...
После тръгнал да се прибира през пустинята. Вървял няколко дни. Свършила, храната и водата му. Минало още известно време и той, отново се сетил за своят Бог.
- Безкрайна е твоята мъдрост Господи. - Рекъл човекът. Благодаря ти! Добре че си ми дал само един стомах, защото, ако имах два стомаха отдавна щях да съм умрял в тая пустиня....  ;)

Дискусия баш, не се получава съгласен съм с теб  :)
Историята е добра, наистина, понякога най-лошото, което може да се случи на човека е да получи това, което желае  :D
В тази връзка да помислим, дали все пак не епо-добре нещата да се случват по Божия план а не както ние смятаме, че трябва ? Всички знаем, че малко знаем, че и почти за нищо нямаме поглед върху цялата картина , в същото време- -ама няма божествено защото харата се избиват или пък защото има гладни и н .... Ами, сигурни ли сме, че е нелогично, неправилно и безсмислено да е така ?

Активен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1674 -: юни 14, 2019, 07:28:05 pm »
Ами нелогично е, то е очевидно. Или сте склонни да поддържате теорията от Библията, че Бог подкрепя само избрания народ? Нали все пак него е спасил под ръководството на Моисей? И ако е така, защо се пънете, като не сте евреи?

Да, бе, атеист съм. Затова казвам, че най-невероятна ми се струва историята с Господ. Ама така пак започваме да смесваме двата завета.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1675 -: юни 14, 2019, 08:28:46 pm »
@ivchotr,
Цитат
Да, бе, атеист съм. Затова казвам, че най-невероятна ми се струва историята с Господ. Ама така пак започваме да смесваме двата завета.
А, ето. Това е най-глупавото нещо, което един човек може да твърди. При условие, че ЗНАЕМ толкова малко, как може да твърдиш подобно нещо.
Колкото повече науката смята, че напредва, толкова повече разбира, колко малко всъщност знае. Да вземем въпроса за гравитацията, всички знаем, че я има. Всички физични сили във Вселената се определят от частици. Електромагнетизмът се дължи на фотоните, ядреното взаимодействие на бозони и глуоните. За гравитацията обаче, не е открита частица хипотетично наречена гравитон, която да е носител на гравитацията. Отговор на въпроса, какво е гравитацията, засега няма! Или защо материята е повече от антиматерията? Защо времето се движи напред и само напред, никога назад? Така наречената тъмна материя и тъмната енергия,.... и още и още,...

По-логично би било, ако кажеш, че си агностик, но атеист е супер глупаво.

Активен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1676 -: юни 14, 2019, 08:47:56 pm »
Значи според теб, щом нещо е предсказано, но все още не е открито, не съществува? Това е най-глупавото твърдение, ако питаш мен. Само че практиката показва, че рано или късно предсказаните от учените неща биват откривани. Като бозоните, примерно. Защото предсказването им се дължи на труда на монго народ, ползващ натрупаното познание и създаващ техниката, чрез която да си направи опитите. Като колайдера, например. Та скоро и гравитона ще го локализират.

Сега въпросът е дали наистина смяташ, че Бог е създал цялата тази сложнотия за един ден? Не знам дали занеш, че всяко небесно тяло има гравитация пропорционална на собствената му маса. Човек обаче е с такова устройство на тялото, което не се вписва със Земята. Това е научно установено. Демек, дошъл е отнякъде. Ама в Библията пише, че Бог го е създал тук. Къде е истината?

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 203
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
« Отговор #1677 -: юни 17, 2019, 04:44:46 pm »
  Има хора, в които живее Бог. Има хора, в които живее дяволът. А има и хора, в които живеят само глисти...
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Активен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1678 -: юни 17, 2019, 07:17:36 pm »
И набожните не са застраховани спрямо глисти. Работата е там, че глистите можеш да ги махнеш, но вярата в несъществуващи неща явно не.

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 203
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
« Отговор #1679 -: юни 18, 2019, 11:25:57 pm »
И набожните не са застраховани спрямо глисти. Работата е там, че глистите можеш да ги махнеш, но вярата в несъществуващи неща явно не.

Нямаш си на идея колко си прав.  ;D
  А за който му се чете (и мисли): Защо подобните структури не са доказателство за еволюцията
« Последна редакция: юни 18, 2019, 11:34:07 pm от Dr.Ago »
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.